Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Zdygany komentarzy: 135626.11.2013, 22:04

Pieknie ten Wilshere gra . Wrocil do formy chlopak wkoncu .

lays komentarzy: 3987126.11.2013, 22:03

Czekam na gnabry'ego !!!

Wroblos014 komentarzy: 48326.11.2013, 22:02

To nie jest w porządku. To nie ma nic wspólnego z piłką nożną takie wejście w przeciwnika powinno być karane przez PZPN. Jöel Veltman (Ajax) dostaje czerwoną kartkę za ten dramatyczny wślizg. Xavi (Barcelona) idzie w kierunku pola karnego aby wykonać rzut karny.

Źródło livesports :D

Zdygany komentarzy: 135626.11.2013, 22:02

Ozil Out cazorla In .

DzejCoop komentarzy: 326426.11.2013, 22:02

Czarnemu chyba rzucili przy tym strzale kawał mięsa bo kjerwa az sie przeraziłem :D

Zdygany komentarzy: 135626.11.2013, 22:01

Matko boska ten ozil ... Wilshere taka piekna syste by mial .

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 326.11.2013, 22:00

Giroud jest coraz blizej podwyzszenia wyniku.

Zdygany komentarzy: 135626.11.2013, 22:00

zaraz Walcott wejdzie i hat-tricka walnie .

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52426.11.2013, 21:59

static.viewer.dacast.com/beta/b/28099/c/35141

Drzemor komentarzy: 93026.11.2013, 21:59

static.viewer.dacast.com/beta/b/28099/c/35141 niech majo błądzący ;)

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 126.11.2013, 21:58

Panowie dajcie jakis nie tnacy link do meczu (za wyjatkiem DRHTV i futbol-hd)

zejaz komentarzy: 176126.11.2013, 21:58

Centro-strzał :)

bobslej22 komentarzy: 841326.11.2013, 21:58

Kapitalny mecz Jacka. Nareszcie zaczyna grać swoje.

Zdygany komentarzy: 135626.11.2013, 21:58

Monreal ladnie dzisiaj gra .

Drzemor komentarzy: 93026.11.2013, 21:58

@Wentylator

to jest stream z tego hejtowanego serwisu Kipro.pl ;)

Kiepomen komentarzy: 448926.11.2013, 21:52

Ale ostatnimi czasy ozil jakos zaczol slabiej grac , np. Taki komentarz : Takiemu zawodnikowi jak ozil takie wpadki bardzo zadko sie zdarzaja i jest po sprawie , ostatnio Ozil te "rzadkie" zagrania ma nie tak rzadko , mowie cos dziwnego dzieje sie z Ozilem.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30