FIFA ogłosiła nominacje ...

FIFA ogłosiła nominacje ... 30.11.2006, 09:06, Mateusz Kolebuk 0 komentarzy

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) ogłosiła nominacje do nagrody najlepszego piłkarza świata 2006 roku.
Wśród nominowanych znalazło się trzech zawodników: Włoch Fabio Cannavaro, Brazylijczyk Ronaldinho i Zinedine Zidane.

Ronaldinho triumfował w dwóch ostatnich edycjach ankiety międzynarodowej federacji piłkarskiej, w której głosy oddają trenerzy i kapitanowie drużyn narodowych. Zidane zwyciężał w plebiscycie FIFA trzykrotnie - w 1998, 2000 i 2003 roku.
Dwa dni temu Cannavaro, kapitan mistrzów świata, zdobył "Złotą Piłkę" - nagrodę przyznawaną przez francuskie czasopismo "France Football" dla najlepszego zawodnika grającego w Europie.

Finałowa trójka wyłoniona została z 30 kandydatów do corocznie (od 1991 r.) przyznawanego trofeum. Nie było w tym gronie Polaków.

sport.onet.pl

autor: Mateusz Kolebuk źrodło: Kanonierzy.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady