Gabriel Jesus: Noc marzeń i historyczny triumf

Gabriel Jesus: Noc marzeń i historyczny triumf 21.01.2026, 06:27, Patryk Bielski 0 komentarzy

Gabriel Jesus wraca do formy w wielkim stylu, zaledwie miesiąc po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Napastnik Arsenalu, w swoim trzecim występie w tym sezonie, zdobył dwie bramki w pierwszej połowie, prowadząc drużynę do zwycięstwa 3:1 nad Interem Mediolan w Lidze Mistrzów. To był wyjątkowy wieczór dla Jesusa, który po zerwaniu więzadła krzyżowego w styczniu ubiegłego roku, musiał pauzować niemal przez cały rok.

- To noc marzeń. Zawsze marzyłem o byciu piłkarzem - powiedział Jesus dla Amazon Prime. - Jako dziecko oglądałem dużo Serie A, więc być tutaj na tym stadionie i strzelić gola to spełnienie marzeń. Przez te 11 miesięcy poza boiskiem nauczyłem się, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, zarówno te dobre, jak i trudne chwile.

Po powrocie w grudniu, Jesus głównie pojawiał się na boisku jako rezerwowy. Jednak Mikel Arteta zdecydował się wystawić Brazylijczyka od pierwszej minuty na San Siro, zastępując Viktora Gyökeresa, który nie do końca odnajduje się w składzie po transferze ze Sportingu CP.

- Każdy chce grać od początku - dodał Jesus. - Jestem już doświadczonym zawodnikiem, mam 28 lat i rozumiem piłkę nożną. Cieszę się, że Vik wszedł i strzelił gola. Jestem szczęśliwy, że obaj trafiliśmy do siatki.

Jesus otworzył wynik spotkania w 10. minucie, wykorzystując podanie od Jurriëna Timbera. Było to jego pierwsze trafienie w Lidze Mistrzów od ponad dwóch lat. Inter szybko wyrównał za sprawą Petara Sucicia, ale Jesus ponownie dał prowadzenie Arsenalowi w 31. minucie po dośrodkowaniu Bukayo Saki i zgraniu Leandro Trossarda. Gyökeres wszedł na boisko za Jesusa w 75. minucie i dziewięć minut później ustalił wynik meczu na 3:1.

- Brakowało nam Gabby'ego - przyznał Arteta. - Jego powrót podnosi morale drużyny, a różnorodność w ataku tylko nas wzmacnia. Viktor również miał świetny wpływ na grę, co czyni nas jeszcze lepszymi.

Zwycięstwo zapewniło Arsenalowi awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów oraz ustanowiło nowy rekord klubu - siedem wygranych meczów europejskich z rzędu. Choć Kanonierzy nigdy nie zdobyli Ligi Mistrzów, to obecnie prowadzą także w Premier League z siedmiopunktową przewagą i przygotowują się do starcia z Manchesterem United w najbliższą niedzielę.

Gabriel JesusKonferencja przedmeczowaLiga Mistrzów autor: Patryk Bielski źrodło: espn.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady