Gabriel Magalhães przedłuża kontrakt z Arsenalem!

Gabriel Magalhães przedłuża kontrakt z Arsenalem! 06.06.2025, 12:45, Eryk Szczepański 2835 komentarzy

Gabriel Magalhães, obrońca Arsenalu, podpisał nową, długoterminową umowę, która zwiąże go z klubem aż do 2029 roku. Brazylijczyk dołączył do drużyny z północnego Londynu w 2020 roku i od tego czasu rozegrał 210 spotkań, zdobywając 20 bramek – więcej niż jakikolwiek inny defensor Kanonierów.

- Przybyłem tu jako młody zawodnik, a po prawie pięciu latach jestem bardzo szczęśliwy i wiele się nauczyłem - przyznał Gabriel. - Jestem z siebie dumny, to niesamowita podróż i cieszę się, że mogę ją kontynuować. Mam nadzieję, że zdobędę z tym klubem trofea, bo kocham Arsenal, a moja rodzina również darzy go sympatią.

- Arsenal to niesamowity klub i jestem dumny, że mogę podpisać nowy kontrakt. Uwielbiam ten klub, kibiców, moich kolegów z drużyny i stadion. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie. Razem idziemy w przyszłość.

Kanonierzy mogą pochwalić się najlepszą defensywą w Premier League przez dwa sezony z rzędu. Gabriel podkreślił znaczenie swojej współpracy z Salibą oraz bramkarzem Davidem Rayą: - To bardzo ważne, bo dużo razem pracujemy. To nie tylko ja, David czy Willy, to wszyscy - cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu.

KontuzjeTransfery autor: Eryk Szczepański źrodło: espn.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Damper komentarzy: 362010.06.2025, 20:58

@Furgunn napisał: "Zresztą jak chcą to niech biorą tego kloca do Realu."

Przykro mi. Przyjdzie do Arsenalu.

Furgunn komentarzy: 1171710.06.2025, 20:58

Lewy by to strzelił

Furgunn komentarzy: 1171710.06.2025, 20:53

@krzykus1990 napisał: "Klopp zaproponował Sesko do Realu. Chyba"

Znowu? Takie info już było kilka miesięcy temu. Zresztą jak chcą to niech biorą tego kloca do Realu.

Barney komentarzy: 2365810.06.2025, 20:45

Watkins to by byla porazka ,stary juz jest ja wole Sesko lub Gyo

Damper komentarzy: 362010.06.2025, 20:43

@krzykus1990 napisał: "Klopp zaproponował Sesko do Realu. Chyba kolejne okienko bez napastnika"

Tak, już Zubimendiego też miał Real sprzątnąć.

Barney komentarzy: 2365810.06.2025, 20:40

@Mastec30:

nie szans za Parteya juz nikt nie przyjdzie kupa kasy pojdzie na LS i napastnika , pewnie uja zostanie.

Patriko komentarzy: 598210.06.2025, 20:39

@youngboy napisał: "Chciałbym się pomylić co do Sesko, ale na moje oko to żadne wzmocnienie w stosunku do Haverta. Co najwyżej poszerzenie rotacji, co samo w sobie jest pozytywne, ale trochę mało jak za cenę, o której się mówi w mediach. Po prawdzie to Sesko nie zdołał nawet wykręcić lepszych liczb od Marmousha, który w połowie sezonu przeszedł do City."
Po prawdzie jak Marmoush był w wieku Sesko to strzelił 3 gole i dał 2 asysty dla Stuttgartu w Bundeslidze. Na kręcenie liczb ma wpływ dużo czynników, to że strzelał ile strzelał dla Lipska nie oznacza wcale, że w Arsenalu dalej nie będzie się rozwijał i strzelał więcej, tak jak z czasem rozwinął się np. właśnie Marmoush i nawet fajne pierwsze pół roku zagrał dla City po przeprowadzce z Niemiec. Nie wiadomo jak będzie.

youngboy komentarzy: 220710.06.2025, 20:33

@Marzag: Na pewno widzi więcej niż my, ale tak samo widział w Havertzie zastępstwo Xhaki, a wyszło na to, że malkontenci mojego pokroju mieli rację ;).

Be4Again komentarzy: 460310.06.2025, 20:31

@youngboy napisał: "Chciałbym się pomylić co do Sesko, ale na moje oko to żadne wzmocnienie w stosunku do Haverta."

Na ten moment nie i chyba o to w tym chodzi. Mikel jest zadowolony z Kaia, a Sesko jest młody i nie będzie na nim ciążyła presja "game changera", ponieważ w pierwszym składzie wybiegał będzie Niemiec. Havertz w swoim najlepszym sezonie w BL strzelił 17 goli, a Sesko 15... Nie spodziewałbym się wielkich fajerwerków po Sesko.

krzykus1990 komentarzy: 557910.06.2025, 20:31

https://www.goal.pl/transfery/real-madryt-szuka-napastnika-klopp-zadzwonil-z-propozycja/

Klopp zaproponował Sesko do Realu. Chyba kolejne okienko bez napastnika

Marzag komentarzy: 43639 newsów: 110.06.2025, 20:28

@youngboy napisał: "Chciałbym się pomylić co do Sesko, ale na moje oko to żadne wzmocnienie w stosunku do Haverta. Co najwyżej poszerzenie rotacji, co samo w sobie jest pozytywne, ale trochę mało jak za cenę, o której się mówi w mediach. Po prawdzie to Sesko nie zdołał nawet wykręcić lepszych liczb od Marmousha, który w połowie sezonu przeszedł do City."
Cała nadzieja w tym, że to zasłona dymna a o rzeczywistym celu nikt z mediów nie ma pojęcia, a jeśli jednak to prawda to że Arteta widzi w nim więcej niż my :P

youngboy komentarzy: 220710.06.2025, 20:12

Chciałbym się pomylić co do Sesko, ale na moje oko to żadne wzmocnienie w stosunku do Haverta. Co najwyżej poszerzenie rotacji, co samo w sobie jest pozytywne, ale trochę mało jak za cenę, o której się mówi w mediach. Po prawdzie to Sesko nie zdołał nawet wykręcić lepszych liczb od Marmousha, który w połowie sezonu przeszedł do City.

aguero10 komentarzy: 870610.06.2025, 19:59

Czyli Sesko>Gyokeres>Watkins

fabregas1987 komentarzy: 2639510.06.2025, 19:26

@Garfield_pl: co to za wyrocznia?

Jogurt komentarzy: 236010.06.2025, 19:24

@Garfield_pl napisał: "Striker Context:

Many may have noticed that I have been silent on the striker situation since May. I am going to explain why chronologically….Walk with me."

Panie, 5 postów niżej jest to samo wklejone

Garfield_pl komentarzy: 3716410.06.2025, 19:06

Striker Context:

Many may have noticed that I have been silent on the striker situation since May. I am going to explain why chronologically….Walk with me.

Firstly, its important to address the union at Arsenal. I see many people trying to pit Mikel against Andrea Berta. Nothing could be further from the truth. I reported it was Arteta who held calls with Andrea and advocated along with the board to recruit the Italian sniper. A rigorous recruitment process was conducted. At any global sports enterprise there will always be a difference in opinion, its actually very productive to growth and enhancement in achieving sporting objectives when nurtured correctly. The summer transfer plan is unanimously agreed on that I assure you.

Gyokeres

I start by saying, the country of Portugal suffers from pristine journalists. Therefore, once Mr.Ornstein reported our interest in the Swede we heard many reports on “ghost offers” for him but nothing materialised. Andrea Berta has every financial detail on this file and as I reported no bid was / has been made as of yet. Although, the reporting was heavy it is crucial to pin that it resulted in no official offer being placed as of Monday.

Benjamin Šeško

Arsenal have been in talks with the Šeško camp for 2 years now. Hence, when reports emerged on Friday I was silent. Let me explain their internal situation which they dont want to be made public. The club need to sell immediately. They are in advanced talks with their new coach and also want to plan their own summer transfer window with targets lined up. As you all know, no UCL money has made them desperate and Berta is well aware.

Marcel Schäfer (Director of Football) has been briefing journalists to sensationalise these talks. He then further briefed them over the weekend about “Leipzig being calm” when they are far from it to posture publicly. I can tell you first hand, they intentionally leaked the Saudi interest as a last ditch to hurry Arsenal. @SamJDean is spot on about 2 clubs from Saudi being in for him and could well try to tempt him urgently.

As far as I am aware, personal terms are not agreed but wont be an issue at all. The player has personally told Arteta he is ready to lead the line at Arsenal and wants to remain in Europe as a first choice.

Ollie Watkins is seen as a fail safe option.

Remember I asked you to pin the point of no Gyokeres bid despite media hype. The same can be said for Benjamin Šeško. Until a bid is made, do not let your eyes deceive you nor constant ‘ reporting lead you astray.

Talks are taking place this week to test the resolve of RB Leipzig’s firm stance and gain financial clarity before a true decision is made.

This post was made to provide clarity exactly where we are currently. Patience is key.

We are reaching the end game and I will see you at the finish line my people.

Patriko komentarzy: 598210.06.2025, 18:58

@Be4Again: Felixa chyba jednak łatwiej będzie im się pozbyć, ktoś się po niego prędzej zgłosi po wypożyczeniu w Milanie w którym grał i strzelał na koniec niż na Sterlinga który prawie w ogóle nie grał i nie strzelał. I nie wydaje się być typem zawodnika który przekłada wypłatę nad rozegrane minuty, tylko coś nigdzie nie może znaleźć sobie miejsca na dłużej.

Patriko komentarzy: 598210.06.2025, 18:52

W ogóle ten mecz z Finlandia to powinien być dzisiaj dobry futbol w Helsinkach, zważając na to jak według trenerów, piłkarzy, kibiców oraz ogólnie mediów w jednym i drugim kraju jest on kluczowy. Nie mówię, ze taki nie będzie, ale jakiś remis po nudnych 90 minutach tez chyba nie będzie zaskoczeniem.

Be4Again komentarzy: 460310.06.2025, 18:48

@Womanizer napisał: "Muszą zrobić miejsce dla Sterlinga :D
320k tygodniowo do 2027 roku. Tu się dopiero fikołki będą dziać. Nie zdziwi mnie jak mu wypłacą odprawę z 10-15 mln i "weź chłopie idź stąd""


To samo z Felixem, wyłożyli na tego flopa 52mln w momencie kiedy był warty max 30mln. Tylko po to żeby po 6 miesiącach wysłać go do AC Milan na wypożyczenie, które (niespodzianka) okazało się flopem :D

Jak ten klub funkcjonuje to ja nie wiem.

Patriko komentarzy: 598210.06.2025, 18:48

@Jogurt: Spoko, biedaka co na chacie wcina porcje pierożków z promocji w biedronce, też może zabić.

Jogurt komentarzy: 236010.06.2025, 18:28

@miki9971 napisał: "Zmarł na skutek nieszczęśliwego zadławienia się pierożkiem w jednej z krakowskich restauracji."
Matko kochana
Jestes milionerem i zabija cie pierog

Marcinafc93 komentarzy: 33398 newsów: 110.06.2025, 18:18

@HandofArsenal

Striker Context:

Many may have noticed that I have been silent on the striker situation since May. I am going to explain why chronologically….Walk with me.

Firstly, its important to address the union at Arsenal. I see many people trying to pit Mikel against Andrea Berta. Nothing could be further from the truth. I reported it was Arteta who held calls with Andrea and advocated along with the board to recruit the Italian sniper. A rigorous recruitment process was conducted. At any global sports enterprise there will always be a difference in opinion, its actually very productive to growth and enhancement in achieving sporting objectives when nurtured correctly. The summer transfer plan is unanimously agreed on that I assure you.

Gyokeres

I start by saying, the country of Portugal suffers from pristine journalists. Therefore, once Mr.Ornstein reported our interest in the Swede we heard many reports on “ghost offers” for him but nothing materialised. Andrea Berta has every financial detail on this file and as I reported no bid was / has been made as of yet. Although, the reporting was heavy it is crucial to pin that it resulted in no official offer being placed as of Monday.

Benjamin Šeško

Arsenal have been in talks with the Šeško camp for 2 years now. Hence, when reports emerged on Friday I was silent. Let me explain their internal situation which they dont want to be made public. The club need to sell immediately. They are in advanced talks with their new coach and also want to plan their own summer transfer window with targets lined up. As you all know, no UCL money has made them desperate and Berta is well aware.

Marcel Schäfer (Director of Football) has been briefing journalists to sensationalise these talks. He then further briefed them over the weekend about “Leipzig being calm” when they are far from it to posture publicly. I can tell you first hand, they intentionally leaked the Saudi interest as a last ditch to hurry Arsenal. @SamJDean is spot on about 2 clubs from Saudi being in for him and could well try to tempt him urgently.

As far as I am aware, personal terms are not agreed but wont be an issue at all. The player has personally told Arteta he is ready to lead the line at Arsenal and wants to remain in Europe as a first choice.

Ollie Watkins is seen as a fail safe option.

Remember I asked you to pin the point of no Gyokeres bid despite media hype. The same can be said for Benjamin Šeško. Until a bid is made, do not let your eyes deceive you nor constant reporting lead you astray.

Talks are taking place this week to test the resolve of RB Leipzig’s firm stance and gain financial clarity before a true decision is made.

This post was made to provide clarity exactly where we are currently. Patience is key.

We are reaching the end game and I will see you at the finish line my people

mdr_AFC komentarzy: 326710.06.2025, 18:10

A ile tych rat? Bo jak dwie to tak średni deal :D

miki9971 komentarzy: 7754 newsów: 210.06.2025, 17:50

Nie żyje Thomas Kokosiński - biznesmen, który miał zainwestować 5 milionów dolarów w Wisłę Kraków.
Zmarł na skutek nieszczęśliwego zadławienia się pierożkiem w jednej z krakowskich restauracji.
Od kilku dni w stanie ciężkim walczył o życie, ale niestety nie udało się go uratować.

Radio ZET

DyktatorArsene komentarzy: 282710.06.2025, 17:41

Pomimo, ze MLS taki zajebisty nie chcialbym, zeby gral po 90 minut co mecz.

Olczyck komentarzy: 151210.06.2025, 17:41

@darek250s napisał: "Dziwne, że na tej stronie nikt nie pisze o jakiś backupie za Sake oraz backupie za Odegaarda. Jeszcze przed chwilą ten sezon pokazał, że nie mają dobrych zamienników."

Nwaneri jest i obstawiam ze Arteta będzie chciał grać Jezusem na PS niestety

DyktatorArsene komentarzy: 282710.06.2025, 17:38

@Mastec30:
O wlasnie MLS, tylko wtedy brakuje nam LO znowu. Kupimy jakiegos LO w tym okienku myslicie?

Mastec30 komentarzy: 901510.06.2025, 17:35

@darek250s napisał: "Dziwne, że na tej stronie nikt nie pisze o jakiś backupie za Sake oraz backupie za Odegaarda." by

Było dzisiaj pisane o tym

Mastec30 komentarzy: 901510.06.2025, 17:35

Zresztą prawdopodobnie mamy w klubie już zastępstwo na wypadek odejście Parteya. Można sporadycznie korzystać z MLS na 6tce. Na LO wtedy mamy Calafiori ego albo awaryjnie Timbera czy Kiwiora. Przy chęci sprowadzenia kolejnego obrońcy załatanie dziury po przesunięciu MLS do pomocy może być łatwiejsze. A mogłoby to być po prostu tymczasowe rozwiązanie jak y zabrakło Zubimendiego. Zresztą na 6 zawsze może grać Rice wtedy na 8 Merino albo Havertz czyli to do czego zostali sprowadzeni. Partey nie jest niezbędny

darek250s komentarzy: 11515 newsów: 510.06.2025, 17:33

Dziwne, że na tej stronie nikt nie pisze o jakiś backupie za Sake oraz backupie za Odegaarda. Jeszcze przed chwilą ten sezon pokazał, że nie mają dobrych zamienników.

Womanizer komentarzy: 1043210.06.2025, 17:29

Partey na bank nie podpisze kontraktu na rok. Wie że ma 32 lata i bywało u niego różnie ze zdrowiem. Jeszcze by zostało tak że z kontuzją by potem został bez klubu.

A dawać 3 letni to wykluczone. Z jego historią kontuzji jako 34-35 latek to już może być pół-inwalida.

DyktatorArsene komentarzy: 282710.06.2025, 17:28

Dokladnie, Parteyek musi zostac. Wtedy dopiero bedziemy mogli powiedziec, ze pomoc mamy obsadzona. A nie znowu o jedna kontuzje Rice'a lub Zubiego do tragedii. Jak Partey odchodzi to trzeba bedzie kogos pozyskac nie ma innej opcji, wlasnie dodatkowo stracilismy Jorghino.

Mastec30 komentarzy: 901510.06.2025, 17:27

@Barney napisał: "to nie chodzi o to , w razie kontuzji Zubimendiego masz Parteya i na odwrot ,a tak zostaje z palcem w dupie"

Tylko że wpuszczenie znowu Parteya na wypadek kontuzji Zubimendiego wywróci nas styl gry. Partey nie zagra Ci tego co gra Zubi. Dla nas korzystniej by było rozejrzeć się za inna opcja. No chyba że np sprowadzenie Rodrygo byłby zagrożone przez dodatkowy transfer do pomocy to można wtedy Parteya za rok zatrzymać ale jeżeli bylibyśmy w stanie zrobić i to i to ( co jest w stanie ocenić tylko klub) to ja bym się pozbył Parteya choćby wczoraj

Barney komentarzy: 2365810.06.2025, 17:19

@Jack_Herrer:

to nie chodzi o to , w razie kontuzji Zubimendiego masz Parteya i na odwrot ,a tak zostaje z palcem w dupie. Arsenal na pewno nie kupi nikogo sensownego bo sa inne pozycje, niech daja Parteyowi te 250k kontrakt 1+1 i tyle.
Jak mamy wygrac mistrza to trzeba to zrobic.

Jack_Herrer komentarzy: 6609 newsów: 19210.06.2025, 17:07

Spokojnie, Zubi wejdzie w buty Parteusza bez problemu. Teraz trzeba myśleć o lewym wahadle, skrzydle i napadzie. Ewentualnie kogoś do rotacji z Ode, no chyba, że przyjedzie Vieira, cały na biało i pozamiata ;)

kamo99111 komentarzy: 788910.06.2025, 17:01

@coooyg11 napisał: "Oj coś mi się wydaje, że jak Partey zwinie żagle z Londynu to zostaniemy z potężnym ballerem Sambim Lokongą jako opcją do rotacji XD"

I historia zatoczy koło... jedna dziurę załatamy tak aby kolejna powstała.

coooyg11 komentarzy: 419610.06.2025, 16:52

Oj coś mi się wydaje, że jak Partey zwinie żagle z Londynu to zostaniemy z potężnym ballerem Sambim Lokongą jako opcją do rotacji XD

Artetaballer komentarzy: 28810.06.2025, 16:37

@Adamarsenal1 napisał: "Thomas Partey: "Najważniejsze jest to, żeby być szczęśliwym tam, gdzie się gra. Na tym etapie kariery mój następny ruch musi zapewnić równowagę między ambicją i bezpieczeństwem moim oraz rodziny.

Oczywiście, że jestem też fanem Arsenalu, ale to klub, mój agent i ja musimy zdecydować, co dalej...""

Mi to wygląda na Arabie niestety

Marzag komentarzy: 43639 newsów: 110.06.2025, 16:37

@Barney napisał: "Oc do Zubiego jak go potwierdimy dopiero w lipcu to jeszcze bedzie gownoburza odczekaja z tysz znow cos napisza ,ze ktos go podwedzi i potem znow Romano ,orstein powtorza to samo"
No ale ludzie co się domagają transferów przed otwarciem okienka transferowego to mają chyba spory problem z cierpliwością :P

Womanizer komentarzy: 1043210.06.2025, 16:32

@Be4Again napisał: "Czytam teraz, że Sancho tak dobrze spisał się w Chelsea, że ta wolała zapłacić 5mln funtów kary dla ManU niż wykupić zawodnika za 25mln :D"

Muszą zrobić miejsce dla Sterlinga :D
320k tygodniowo do 2027 roku. Tu się dopiero fikołki będą dziać. Nie zdziwi mnie jak mu wypłacą odprawę z 10-15 mln i "weź chłopie idź stąd"

DyktatorArsene komentarzy: 282710.06.2025, 16:23

@Marcinafc93:
Wszystko fajnie pieknie ale przy transferze Sesko to Havek bedzie naszym numero uno.

Mastec30 komentarzy: 901510.06.2025, 16:17

@Be4Again napisał: "Sam widzisz, że informacje się wykluczają. ManU już złożyło pierwszą oficjalną oferta kupna Mbeumo, która została odrzucona i negocjują drugą"

Co się wyklucza ? Że Arsenal miał go na liście ? Oferta United nic tu nie zmienia. Ja Ci tylko zamieściłem fragment w którym Ornstein potwierdza że mieliśmy/mamy w zamyśle sprowadzenie 3 atakujących i prawy też był/jest rozważany. A na tej liście nie ma backupu dla Ode stąd Nwaneri będzie tam pewnie próbowany

@mlody323323 napisał: "on tu nie przyjdzie jako zmiennik saki już bym wolał by byl , wystawiany na lewym skrzydle , gorszy od Martinellego obecnie ny nie był"

Tu nie o to chodzi że ma przyjść Mbeumo konkretnie tylko że rozważamy sprowadzenie back up na PS. A Mbeumo był po prostu jednym z rozważanych. Mamy skusić najlepszych więc dobrze że celowali w takiego Mbeumo. Teraz pewnie będą rozważać inne opcje

Barney komentarzy: 2365810.06.2025, 16:15

@Adamarsenal1:

No to po tej wypowiedzi wynika ,ze che podwyzki zarabia 200 to pewnie 250tys ja bym mu dał bo i tak wyjdzie taniej niz zastepstwo na jego poziomie.

Adamarsenal1 komentarzy: 378010.06.2025, 16:13

Ethan Nwaneri: “There’s a lot to learn from Mikel Arteta. If you ever met him, you’d see how intense he is.

“How he’s so good with his words and he knows what he’s saying. He’s elevated my game, definitely. There’s so much, not even just tactically but mentally too.

“On a personal level, he’s helped me a lot. He’s really big on body language and the way that he presents himself. He puts that onto me.

“Before, maybe the way that I’d walk or slouch a bit or just the way I’d be sitting, he’s onto everything. That’s helped me just sharpen up in my mind and it’s helped me a lot.”

Garfield_pl komentarzy: 3716410.06.2025, 16:07

My understanding is that two Saudi Pro League clubs have recently expressed an interest in signing Benjamin Sesko. The 22yo is thought to currently prefer a move to another European club, but the situation is fluid. #AFC @TeleFootball

Adamarsenal1 komentarzy: 378010.06.2025, 16:04

Thomas Partey: "Najważniejsze jest to, żeby być szczęśliwym tam, gdzie się gra. Na tym etapie kariery mój następny ruch musi zapewnić równowagę między ambicją i bezpieczeństwem moim oraz rodziny.

Oczywiście, że jestem też fanem Arsenalu, ale to klub, mój agent i ja musimy zdecydować, co dalej..."

Be4Again komentarzy: 460310.06.2025, 15:31

Czytam teraz, że Sancho tak dobrze spisał się w Chelsea, że ta wolała zapłacić 5mln funtów kary dla ManU niż wykupić zawodnika za 25mln :D

Nie wiem, który klub prowadzi głupszą politykę transferową...

kaljot komentarzy: 107410.06.2025, 15:16

@Marcinafc93: ja w Fifie tak 2 sezony zrobiłem kiedyś na Carrera mode i wygraliśmy ligę mistrzów w pierwszym a w drugim ligę i carabao xd

kaljot komentarzy: 107410.06.2025, 15:15

To lump mojej pani do pracy więc wiatrak ma być cichy i raczej przeciążenia temu komppowi nie grozi. Oryginalny AMD padł więc chciałem jej dać coś lepszego niżeli to dziadostwo z AMD xd nie ukrywam że celuje w najniższą półkę cenową bo po prostu nie ma sensu jakieś pro coolery wsadzać . I tak jakiś powietrze raczej . Patrzyłem że z tanich to Arctic cooler hyper 212 jest . To będzie dobre czy z tych tanich coś innego macie do polecenia ?

Marcinafc93 komentarzy: 33398 newsów: 110.06.2025, 15:12

Rodrygo-Sesko-Saka, a za nimi Rice-Zubi-Odegaard
jeśli to się ziści to szapo ba

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady