Już dziś premiera książki "KLUB"!

Już dziś premiera książki "KLUB"! 14.08.2019, 12:21, Patryk Bielski 0 komentarzy

Już dziś do Księgarni internetowej REBIS trafia najnowsze wydawnictwo opowiadające o losach angielskiej ekstraklasy. Książka KLUB autorstwa Joshuy Robinsona i Jonathana Clegga oprócz pochlebnych opinii za granicą zdążyła już zyskać poparcie czołowych polskich dziennikarzy sportowych. Na swoim kanale Youtube chwalił ją między innymi Przemysław Rudzki, który stwierdził, że to obowiązkowa pozycja dla każdego fana Premier League.

Na naszym Facebooku niedawno organizowaliśmy konkurs, w którym do zgarnięcia był jeden egzemplarz wspomnianego wydawnictwa, ale na tym nie poprzestaniemy - śledźcie więc na bieżąco nasz fan page.

Książkę już teraz można zamówić w Księgarni internetowej REBIS lub w Empiku w promocyjnej cenie 34,99 zł.

O książce

Jeszcze kilka dekad temu liga angielska kojarzyła się z dzikimi, nieokiełznanymi kibolami, których bała się cała Europa, błotnistymi boiskami i prymitywną taktyką. Piła w przód i wrzutka ze skrzydła w pole karne. Nie minęło 30 lat i ewolucja, która dokonała się w Anglii, zmieniła Premier League w bogatego i fascynującego kolosa, jakiego obecnie znamy i uwielbiamy. Ta książka to właśnie pokazuje - w jaki sposób Premier League stała się najbogatszym, najbarwniejszym i najbardziej popularnym produktem sportowym na naszej planecie.

To opowieść z pogranicza sportu i biznesu, traktująca o tym, jak pieniądze, ambicje i dwadzieścia pięć lat ciągłego rozwoju zmieniły wszystko. Kiedy rozpoczynano eksperyment, nikt nie mógł tego przewidzieć, a jednak stało się: z jednej strony ludzie bogaci, biznesmeni, a z drugiej fanatycy i trochę cwaniacy doprowadzili do tego, że ich twór zaczął ociekać złotem.

Bardzo szybko dołączyli do nich ludzie, którzy dla zysku i sławy nie zawahali się zaryzykować własnych pieniędzy: od rosyjskich oligarchów po szejków z Emiratów Arabskich, od amerykańskich magnatów przemysłu po azjatyckich tygrysów finansowych. Niektórzy odnieśli sukcesy ponad wszelkie wyobrażenia. Inni stracili wszystko. Dzisiaj zawodników sprzedaje się za dziesiątki milionów, wartość poszczególnych klubów osiąga miliardy, a mecze Premier League transmitowane są niemal do dwustu krajów. Tymczasem liga walczy także o to, aby zachować angielską tożsamość.

Klub jest książką rzetelnie udokumentowaną, opartą na niemal stu wywiadach, w tym na rozmowach z ludźmi, którzy decydują o losach najważniejszych angielskich klubów piłkarskich. Jest autorytatywną i zabawną opowieścią o tym, jak Premier League zapanowała nad światem.

- Jeszcze niecałe trzydzieści lat temu kibicowanie angielskiemu klubowi piłkarskiemu groziło utratą zdrowia lub śmiercią tym, którzy znaleźli się wśród hord rozwrzeszczanych fanatyków, a wizyta w stadionowej toalecie była przeżyciem, którego już nigdy nie zamierzało się powtórzyć. Joshua Robinson i Jonathan Clegg wprowadzają czytelników do luksusowych lóż, w których zwyczajowo zasiadają członkowie klubowych zarządów, agenci piłkarscy, wizjonerzy i pospolici cwaniacy – a teraz także oligarchowie, szejkowie i właściciele funduszy hedgingowych, którzy przekształcili pstrą gromadę wiecznie zadłużonych klubów w międzynarodowego kolosa, króla wszystkich lig sportowych. Klub jest wyrazistym i autorytatywnym portretem wszystkiego, co osiągnięto – i utracono – na długiej drodze, która w nieprawdopodobny sposób odmieniła ligę piłkarską, na drodze ku wysokiej jakości, ku pieniądzom, władzy i ku toaletom, na których widok nie chce się już wymiotować - pisze Jonathan Wilson, autor Inverting the Pyramid.

Kanonierzy.com autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Fulham 1.04.2025 - godzina 20:45
? : ?
Arsenal - Chelsea 16.03.2025 - godzina 14:30
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool29217170
2. Arsenal281510355
3. Nottingham Forest28156751
4. Chelsea28147749
5. Manchester City28145947
6. Newcastle28145947
7. Brighton281210646
8. Aston Villa29129845
9. Bournemouth28128844
10. Fulham28119842
11. Crystal Palace28109939
12. Brentford281151238
13. Tottenham281041434
14. Manchester United28971234
15. Everton28712933
16. West Ham28961333
17. Wolves28651723
18. Ipswich28381717
19. Leicester28451917
20. Southampton2823239
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah2717
E. Haaland203
A. Isak195
C. Wood183
B. Mbeumo154
C. Palmer146
O. Watkins136
Matheus Cunha134
Y. Wissa132
J. Kluivert126
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady