Kluby planują wdrożenie klauzul zabezpieczających przed skutkami COVID-19

Kluby planują wdrożenie klauzul zabezpieczających przed skutkami COVID-19 11.01.2021, 15:29, Mateusz Kubacki 11 komentarzy

Sky Sports informuje, iż angielskie kluby zamierzają wprowadzić do kontraktów nowych i obecnych graczy odpowiednie klauzule, chroniące klub przed skutkami pandemii COVID-19.

Zarówno kluby Premier League, jak i EFL starają się zawrzeć nowe zabezpieczenia w kontraktach i szukają legalnej drogi na wdrożenie takich działań. Nowe klauzule opierają się na dwóch aspektach. Pierwszy to sytuacja, gdyby pandemia doprowadziła do przerwy w rozgrywaniu meczów. Wówczas zawarte umowy wypożyczenia mogłyby zostać bezproblemowo zerwane, a część kosztów udałoby się odzyskać. Drugi przypadek, to zawarcie klauzul w kontraktach nowych i obecnych zawodników, mówiących o obniżce płacy, jeśli spotkania będą rozgrywane bez udziału kibiców.

Jeśli wierzyć mediom, Premier League jak dotychczas nie dyskutowała na temat możliwości całkowitego przerwania rozgrywek, pomimo rosnącej liczby pozytywnych przypadków. W zeszłym tygodniu odnotowano bowiem aż 40 dodatnich wyników na COVID-19 wśród klubów najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Jest to najwyższy wynik od początku sezonu.

Koronawirus autor: Mateusz Kubacki źrodło: SkySports
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
havoc komentarzy: 2051 newsów: 412.01.2021, 13:02

@Gunner72: Właśnie o tym mówię. Zarabiają krocie i maja najlepszą opiekę medyczna i jeszcze śmią narzekać.

loool komentarzy: 95111.01.2021, 20:28

Piłkarze sami muszą się zgodzić, a jeśli nawet UEFA by starała się coś narzucić to zablokować by to mogły sądy, zgoda musi być z obu stron i oby się udało.

loool komentarzy: 95111.01.2021, 20:27

@Forever4: A co może federacja czy UEFA

zdyp komentarzy: 505311.01.2021, 17:59

ozil smieje sie z tego

kuade komentarzy: 73811.01.2021, 17:49

Dziwne, że tak późno, już na początku pandemii były jaja

Gunner72 komentarzy: 167811.01.2021, 16:43

@havoc: Przydatność społeczna transportu, służby zdrowia i produkcji żywności jest zdecydowanie większa niż paru chłopaczków kopiących piłkę. Szkoda że w zarobkach w ogóle tego nie widać

havoc komentarzy: 2051 newsów: 411.01.2021, 16:31

Jeb..e darmozjady. A kiedy wprowadza takie cos w sluzbie zdrowia, transporcie czy produkcji zywnosci? Ci ludzie musza pracowac i nikt sie ich nie pyta o zdanie.

Simao12 komentarzy: 775611.01.2021, 16:07

Niby jak bez zgody zawodnika wrzucić takie klauzule

schnor25 komentarzy: 1854911.01.2021, 15:52

Pandemia...ale jakby już wojna doprowadziła do przerwania rozgrywek, to spoko? Nie ma granka, nie ma sianka, a przynajmniej nie całego, dlatego dobrze, że w ogóle nad czymś takim myślą.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady