Kolasinac o swoich wzorcach na lewej obronie
18.10.2019, 18:21, Tomasz Koch
10 komentarzy
Sead Kolasinac zawsze stara się notować progres, a jego idolami są legendy światowego futbolu.
Bośniak od dziecka przyglądał się grze najlepszych na swojej pozycji. 26-latek wypowiedział się na ten temat dla oficjalnej witryny Arsenalu:
- Moim numerem jeden jest Roberto Carlos. Brazylijczyk był niesamowicie groźny na lewej flance, a ponadto świetnie grał do przodu. Był on prawdopodobnie pierwszym lewym obrońcą, który zapadł mi w pamięć. Wszyscy pamiętamy jego genialne uderzenia zewnętrzną częścią stopy, co sam zapoczątkował. Był to świetny atrybut, bowiem nikt inny nie był w stanie doprowadzić tego do takiego poziomu. Może Quaresma, ale z pewnością było to czymś niesamowitym.
- Drugim jest Ashley Cole - silny lewy obrońca, który dawał z siebie wszystko w każdy meczu. Kiedy zacząłem śledzić Premier League, stawiał swoje pierwsze kroki, ale i tak był jednym z najlepszych. Moim numerem trzy jest Marcelo. Lubię go, ponieważ w świetnym stylu kontroluje futbolówkę. Myślę, że bez problemu poradziłby sobie w pomocy albo jako drugi napastnik, bo prowadzi piłkę jak gracz stricte ofensywny. Jego technika stoi na wysokim poziomie, a dośrodkowania są bardzo celne. W ostatnich latach był jednym z najlepszych lewych obrońców na świecie.
- Dalej mamy Paolo Maldiniego. Włoch był urodzonym liderem. Jego osobowość, sposób, w jaki dyrygował drużyną bardzo mi imponował. I na sam koniec David Alaba. Na przestrzeni ostatnich sezonów Austriak grał na bardzo wysokim poziomie - w obronie czy ataku.
źrodło: arsenal.com
13 godzin temu 2 komentarzy

13 godzin temu 0 komentarzy

16 godzin temu 4 komentarzy

16 godzin temu 2 komentarzy

02.10.2025, 09:52 2 komentarzy

02.10.2025, 09:50 3 komentarzy

02.10.2025, 09:48 2 komentarzy

02.10.2025, 09:47 8 komentarzy

02.10.2025, 09:45 2 komentarzy

02.10.2025, 08:19 216 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
-
Powrót do domu: Jak Arsenal odzyskał wychowanka po 14 latach
- 25.08.2025 16 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Poza piłką wzorował się też pewnie na Tysonie :D
@schnor25 Tak, Maldini za młodu grał jako lewy- nawet później Mu się to zdarzało- i grał tam naprawdę dobrze. W sumie nic dziwnego :P
Dzisiaj widziałem gdzieś trafienie Henry'ego z Pragą właśnie zewnętrzniakiem, on też to potrafił. Czego on w sumie nie potrafił ah
Maldini za młodu hasał na lewej stronie? Bo z końcówki czasów świetności Milanu pamiętam, że tworzył parę stoperów z Nestą.
I jeszcze Ballack
Cole? Sead, możesz się pakować.
Roberto Carlos legenda futbolu w ogóle. Każdy by go wymienił.
Dobrze, że wzoruje się na największych, rywalizacja z Tierneyem wyjdzie obojgu na zdrowie.
Żeby był chociaż w połowie takim kozakiem jak Roberto Carlos...
Trudno się z nim nie zgodzić
Kolasinac to dobry zawodnik. Poprawił grę w defensywie jednak ucichł z przodu. Niech popracuje nad celnością dośrodkowań i będzie dobrze :)