Kolejna wygrana w przedsezonowym sparingu. Orlando City 1-3 Arsenal

Kolejna wygrana w przedsezonowym sparingu. Orlando City 1-3 Arsenal 21.07.2022, 11:46, Patryk Bielski 508 komentarzy

Dziś w nocy Kanonierzy rozegrali kolejny sparing w ramach tournée po Stanach Zjednoczonych. Tym razem rywalem Arsenalu była ekipa Orlando City. Mecz rozgrywany na Florydzie, na Exploria Stadium, zakończył się pewnym zwycięstwem londyńczyków 3-1.

Mikel Arteta od pierwszych minut dał odpocząć swoim najważniejszym piłkarzom. Na ławce zasiadli bowiem Jesus, Saka, Partey czy White. Strzelanie w Orlando rozpoczął już w piątej minucie meczu Martinelli, który miał sporo szczęścia, bo jego uderzenie zza pola karnego odbiło się od jednego z rywali i całkowicie zmyliło bramkarza Gallese'a. Gospodarze odpowiedzieli w 29. minucie, gdy dał o sobie znać Facundo Torres. Urugwajczyk sprytnym strzałem po krótkim słupku z okolic 16. metra zaskoczył Aarona Ramsdale'a i mieliśmy remis.

W przerwie Mikel Arteta dokonał pięciu zmian. Na murawie pojawił się wyczekiwany przez fanów Gabriel Jesus, który mimo braku bramki, był bardzo aktywny, a jego gra mogła się podobać.

Arsenal ponownie wyszedł na prowadzenie w 66. minucie. Jesus próbował wykonać na przeciwniku ruletę, ale najlepiej w całej sytuacji odnalazł się Eddie Nketiah, który po małym zamieszaniu w polu karnym pokonał golkipera rywali. Kanonierzy ustalili wynik na 3-1 na dziesięć minut przed końcem, gdy do siatki po ładnej wrzutce Saki trafił Reiss Nelson.

Na uwagę zasługuje fakt, że na trybunach pojawił się Ołeksandra Zinczenko, który najwyraźniej będzie kolejnym wzmocnieniem Arsenalu w tym okienku transferowym.

Wyjściowa jedenastka Arsenalu: Ramsdale (46), Cedric (46), Holding (59), Mari (46), Tavares (84), Elneny (59), Maitland-Niles (46), Lokonga (59), Pepe (59), Martinelli (46), Nketiah (74)

Zmiany: Turner (46), Bellerin (84), White (46), Gabriel (46), Saliba (59), Walters, Partey (59), Xhaka (59), Odegaard (46), Nelson (74), Saka (59), Marquinhos, Jesus (46), Balogun

eWinner bonus - bez ryzyka do 110 zł!

Orlando CityRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8350 newsów: 221.07.2022, 11:54

@Thetoffis: na stronie lpoolu

Thetoffis komentarzy: 10921.07.2022, 11:53

Gdzie najlepiej kupić bilet na mecz Premier League ? Mój brat, fan Liverpoolu kończy 30-tke i chciałem mu z tej okazji kupić taki bilet na mecz Liverpoolu :D

Piotrek_175 komentarzy: 189721.07.2022, 11:52