Koniec przygody z Ligą Mistrzów? Milan 4-0 Arsenal

Koniec przygody z Ligą Mistrzów? Milan 4-0 Arsenal 15.02.2012, 21:40, Sebastian Czarnecki 3337 komentarzy

Wstyd, kompromitacja, beznadzieja, żałość - tylko tak można opisać to, co zademonstrowali Kanonierzy na San Siro, którzy otrzymali srogą lekcję od świetnie dysponowanego Milanu. Rossoneri urządzili sobie małą kanonadę z naprawdę beznadziejnym Arsenalem, a tak naprawdę był to najniższy z możliwych wymiarów kary. Milan był drużyną dominującą przez 90 minut, a Kanonierzy nie sprawiali wrażenia, jakoby zależało im na nawiązaniu walki. W zasadzie Robin van Persie był jednym zawodnikiem z talii Arsene Wengera, który próbował coś zdziałać w ofensywie i uratować honor swojego zespołu. Nie oszukujmy się, ale jeden zawodnik nie jest w stanie przesądzić o wyniku meczu, jeżeli za partnerów ma tak słabo dysponowanych graczy, którzy co krok popełniali dziecinne błędy.

Środek pomocy Arsenalu w ogóle nie istniał i został całkowicie zdominowany przez drugą linię Milanu. Na dodatek niemrawo spisywała się defensywa, a Thomas Vermaelen rozegrał prawdopodobnie swój najgorszy mecz w karierze. Cała układanka Wengera zagrała tak, jakby nigdy wcześniej ze sobą nie grała...

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

AC Milan: Abbiati, Abate, Mexes, Thiago Silva, Antonini, Seedorf, Van Bommel, Nocerino, Boateng, Ibrahimovic, Robinho

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Song, Arteta, Rosicky, Walcott, Ramsey, Van Persie

Już w drugiej minucie Kanonierzy zdecydowali się na strzał z dystansu. Próbę tę podjął Tomas Rosicky i choć było to bardzo odważne posunięcie, to jednak niecelne.

Dwie minuty później pokazał się kapitan Milanu - Clarence Seedorf - który strzałem po ziemi zza szesnastki spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Jak się okazało, jemu również zabrakło celności.

W 11. minucie Clarence Seedorf musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Urby Emanuelson. Wprowadzony Holender już dwie minuty później mógł zdobyć bramkę, jednak nie potrafił wykorzystać świetnego odegrania Zlatana Ibrahimovicia.

W 15. minucie było już 1-0 dla gospodarzy, a wszystko zaczęło się od złego wznowienia Wojtka Szczęsnego. Świetne podanie do Boatenga posłał Nocerino, a ten przepięknym uderzeniem od poprzeczki nie dał polskiemu bramkarzowi absolutnie żadnych szans.

Zawodnicy Milanu ani śmieli zwalniać tempa, a pięć minut po strzelonej bramce mogli zdobyć kolejną. Po wpisaniu się na listę asystentów, Nocerino postanowił dołożyć swoją cegiełkę i samemu zdobyć gola. Jego potężny strzał z dystansu okazał się jednak minimalnie niecelny.

Cztery minuty później niewyobrażalny błąd w obronie popełnił Thomas Vermaelen, który dał się przepchnąć Ibrahimoviciowi we własnym polu karnym i umożliwił mu strzelenie gole. Na szczęście w porę asekurował go Wojciech Szczęsny, który pewnie wybił futbolówkę. Ostatecznie Kassai odgwizdał faul ze strony szwedzkiego napastnika, co okazało się jednak błędną decyzją. Wciąż 1-0 dla Milanu na San Siro.

Kanonierzy z minuty na minutę grali coraz gorzej i popełniali coraz to bardziej dziecinne błędy. Niepewnie w obronie grał Vermaelen, Ramseyowi kolejny raz nic nie wychodziło, a Walcotta w ogóle nie było widać. Zanosiło się na to, że Milan zdobędzie kolejną bramkę...

... Tak się stało w 39. minucie. Lewym skrzydłem wypuszczony został Ibrahimović, który zbiegł do linii końcowej i dośrodkował w pole karne. Tam czyhał już dobrze ustawiony Robinho, który - mimo asysty trzech zawodników The Gunners - zdołał wpakować piłkę głową do bramki.

Problemy Arsenalu stawały się coraz większe. Po tym, jak kontuzji mięśniowej doznał Laurent Koscielny, w jego miejscu pojawił się Johan Djourou.

Tuż przed przerwą szansę na podwyższenie rezultatu otrzymał Boateng, ale tym razem nie potrafił zaskoczyć Wojtka Szczęsnego i piłka znalazła się w bocznej siatce.

Chwilę później obie drużyny zeszły do szatni na przerwę.

Wenger wyciągnął wnioski ze słabej gry Walcotta z pierwszej połowy i na drugą część spotkania posłał za niego Henry'ego, dla którego był to ostatni mecz w barwach Arsenalu w tym sezonie.

Defensywa Arsenalu była dzisiejszego dnia niewyobrażalne słaba, a Vermaelen zachowywał się tak, jakby ktoś podmienił go w szatni na gorszy model. W 51. minucie Milan zdobył bramkę z niczego, a autorem trafienia drugi raz okazał się Robinho, strzelając po ziemi, tuż przy słupku. 3-0 dla Milanu, szanse na awans Arsenalu diametralnie zmalały.

W 65. minucie Kanonierzy stanęli przed fantastyczną okazją na podniesienie się z kolan i nawiązanie walki. Kapitalne podanie do Van Persiego posłał Thierry Henry, a Holender popisał się kapitalnym strzałem z pierwszej piłki. Jeszcze lepiej spisał się jednak Abbiatti, który w cudowny sposób uratował swoją drużynę przed stratą gola.

Minutę później Oxlade-Chamberlain wszedł na boisko kosztem najlepszego defensora Arsenalu w dzisiejszym meczu - Kierana Gibbsa.

W 78. minucie zawodnicy Milanu stanęli przed kolejną szansą na zdobycie bramki. Po tym, jak Johan Djourou sfaulował w polu karnym Ibrahimovicia, Kassai wskazał na jedenasty metr.

Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany, 4-0 dla Milanu - całkowita deklasacja.

W 85. minucie Kanonierzy mogli jeszcze zdobyć bramkę na otarcie łez, kiedy to świetny strzał głową oddał Van Persie. Kolejny raz lepszy od kapitana Arsenalu okazał się jednak Abbiatti.

W ostatniej minucie na 5-0 mógł podwyższyć jeszcze Ibrahimović, ale tym razem bez zarzutu spisał się Szczęsny.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Milan mógł zacząć świętować przekonujące zwycięstwo i prawdopodobny awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. To, co zademonstrowali Rossoneri na San Siro, to była prawdziwa demolka, a Kanonierzy nawet nie sprawiali wrażenia, jakoby mieli ochotę nawiązać walkę.

Wysokie zwycięstwo Milanu jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym i jeśli spojrzymy racjonalnie pod kątem dzisiejszego meczu, to Kanonierzy nie mają już żadnych szans na awans. Futbol jednak bywa przewrotny i wszystko jeszcze może się zdarzyć. Pozostało jedynie zachować wiarę...

AC MilanLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
kubexo komentarzy: 8517.02.2012, 20:00

przed chwila wszyscy kochali rose a teraz wypad kibice od 7 bolesci

wronka23 komentarzy: 408917.02.2012, 19:59

Arsenal_1886; ja bym wolał tak : Szczesny- Sagna DJ (niestety) TV Coquelin- Song Arteta Benayoun - AOC van Persie Gervinho . Arszawina nie chce widziec na oczy

Marzag komentarzy: 43621 newsów: 117.02.2012, 19:56

Arsenal_1886, Ryo jest prawonozny?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952117.02.2012, 19:56

Jaki skład typujecie na jutro ? Ja taki -
------------------Fabian--------------------
--Sagna-----Djourou----TV------Gibbs-----
-------------Coquelin---Arteta-------------
--Arshavin--------Ramsey--------AOC-----
-------------------Robin--------------------
Gervinho wejdzie na ostatnie 30 minut ;p
Chciałbym bardzo Coquelina w podstawowej jedenastce . Utalentowany chłopak ,a Song potrzebuje odpoczynku ,bo jest co chwile zajeżdżany .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952117.02.2012, 19:53

Ryo jak będzie resztę sezonu ogrywał się w tym Boltonie to po sezonie może być nawet lepszy niż Theo . Hazard nam nie potrzebny ,bo mamy swojego Alexa i Ryo . Bardziej nam potrzebny jakiś rozgrywający jak Gotze czy Eriksen ,

Marzag komentarzy: 43621 newsów: 117.02.2012, 19:51


Pinguite, ile ja bym dal zeby to byla prawda

wronka23 komentarzy: 408917.02.2012, 19:51

Andriej Arszawin, Marouane Chamakh, Sebastien Squillaci, Tomas Rosicky i Park Ju-Young bedzie to piekny dzien jezeli odejda z Arsenalu :)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50317.02.2012, 19:49

@Pingite: Myślę dokładnie tak samo ;)

Pinguite komentarzy: 1502017.02.2012, 19:42

O kurde, błąd, na rozegraniu nie zamiast Walcotta tylko Ramsey'a miało byc ;)

Diabliica komentarzy: 337817.02.2012, 19:42

Verma5

Ty szanujesz United? ;o

Pinguite komentarzy: 1502017.02.2012, 19:41

eurosport.pl/pilka-nozna/premier-league/2011-2012/wenger-wsciekly-jak-nigdy_sto3158036/story.shtml

Bardzo ciekawe. O ile to prawda. To taka czysta byłaby zbawienna, ale zostawiłbym Rosickiego i Walcotta. Anglik oczywiście na ławce jako joker, a Rosa na rozegraniu zamiast Walcotta, a nie na skrzydle. Na skrzydle Gervinho i Oxlade-Chamberlain ;)

kamil_malin komentarzy: 933217.02.2012, 19:33

@ koemank
Nie, za skrajny debilizm.

@ Cudi
Tak, od nich też ma być.

koemank komentarzy: 717.02.2012, 19:32

sami to pisaliście więc ...... :)

mateuszek123310 komentarzy: 36717.02.2012, 19:31

eurosport.pl/pilka-nozna/premier-league/2011-2012/wenger-wsciekly-jak-nigdy_sto3158036/story.shtml

Pinguite komentarzy: 1502017.02.2012, 19:30

Boże. Ale to zapraszanie redaktorów ze strony to trochę takie... dziwne :P A zarazem smutne, jak w studiu Przemuś pociśnie Barcie i krawacik Kowalczyka opadnie z wrażenia :)

mateuszek123310 komentarzy: 36717.02.2012, 19:30

http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/premier-league/2011-2012/wenger-wsciekly-jak-nigdy_sto3158036/story.shtml
Brzmi to ciekawie

henry147 komentarzy: 136617.02.2012, 19:25

Od nas też będzie to dobrze ma nadzieje że Przemek pociśnie tego z Gunners

koemank komentarzy: 717.02.2012, 19:25

za cytowanie innych użytkowników bana:)

MUFC1878 komentarzy: 122217.02.2012, 19:24

Griz
Koemank dostanie bana czy ostrzezenie? ;P

Pinguite komentarzy: 1502017.02.2012, 19:24

siema! rozgoryczeni? nie? lepiej nie wspominać? tak? ale Arshavin i reszta się uśmiechają, więc :D

koemank komentarzy: 717.02.2012, 19:22

GOGOGOG kelnerzy go:)))

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.02.2012, 19:21

Od nich też? Mhm...

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.02.2012, 19:20

Nie z gunners.com tylko od nas. Sam Don się tam wybiera.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27317.02.2012, 19:20

henry147-----> my też będziemy mieć swojego reprezentanta ;) Będzie nim Przemysław Szews.

henry147 komentarzy: 136617.02.2012, 19:18

Podobno jeden z redaktorów z gunners.com ma być jutro w studiu Sportklubu

koemank komentarzy: 717.02.2012, 19:14

Komentarze przed meczem: rozjedziemy ich. Mamy lepszy skład:
Szczęsny – Abbiati 1:0
Sagna - Abate, 2:0
Vermaelen - Thiago Silva 2:1
Koscielny- Mexes, 3:1
Gibbs- Antonini, 4:1
Song -Seedorf, 5:1
Arteta - Van Bommel, 6:1
Rosicky - Boateng, 6:2
Walcott - Nocerino, 7:2
Ramsey - Ibrahimovic, 7:3
Van Persie – Robinho 8:3
buhhahahaah

MUFC1878 komentarzy: 122217.02.2012, 19:13

Dokladnie do besiktasu :)

AtheneWins komentarzy: 6451 newsów: 217.02.2012, 19:11

Bebe chyba wypozyczony byl do turcji :)

MUFC1878 komentarzy: 122217.02.2012, 19:10

Zostal wypozyczony do Turcji i tam kontuzje zlapal.

Vermaelen5 komentarzy: 266117.02.2012, 19:08

Kikut
Kontuzjowany;)

kubexo komentarzy: 8517.02.2012, 19:06

to zdjęcie mówi wszystko...

Kikut123 komentarzy: 124917.02.2012, 19:06

@MUFC1878

Tak mi sie przypomniało, gdzie jest była/przyszła gwiazda Manchester United Bebe?

MUFC1878 komentarzy: 122217.02.2012, 19:06

Verma
Spoko. Ja mam podobnie z komentowaniem.

Vermaelen5 komentarzy: 266117.02.2012, 19:03

Nie pisalismy, ale jak czytalem jeden news, to widzialem twoja wypowiedz i chyba jeszcze na shoutboxie Cie widzialem:)

Wiesz ja tam duzo czytam, ale baaardzo malo komentuje:P

Dobra ja spadam.
Pozdrawiam Cie, milo sie rozmawialo, moze jeszcze kiedys na dp.pl, albo tutaj porozmawiamy. Ja bardzo lubie dyskutowac z kibicami innych druzyn,

MUFC1878 komentarzy: 122217.02.2012, 18:59

Verma
HouseII. raczej nie pisalismy ze soba ;P

Vermaelen5 komentarzy: 266117.02.2012, 18:57

MUFC
A jaki masz nick?
Zadaje to pytanie, poniewaz moze juz kiedy wdalismy sie w rozmowe, a nie wiedzielismy, ze to my:D

Ja jestem ArsenalForever

MUFC1878 komentarzy: 122217.02.2012, 18:56

Verma
Mógłbyś się cieszyć z tej kontuzji gdyby był za niedługo mecz United vs Arsenal bo Antek ostatnio w świetnej formie. Co to konta to posiadam.

Rules komentarzy: 100317.02.2012, 18:54

To super, każdy chyba chce mieć konta na devilpage...Nie? Nie

Vermaelen5 komentarzy: 266117.02.2012, 18:52

MUFC
Moglbym byc zlosliwy i napisac "dobrze, ze ma kontuzje, bo strzelil Arsenalowi bramke", ale nie bd, bo szanuje MU.
Masz konto na devilpage? Ja tak:D

MUFC1878 komentarzy: 122217.02.2012, 18:50

Verma
Wygrać się udało, bardzo się z tego cieszę, szkoda tylko ze kosztem Antka Valencii. Wszedł na ostatni kwadrans i złapał kontuzje. Wypada na miesiąc

Vermaelen5 komentarzy: 266117.02.2012, 18:47

MUFC
Gratuluje pokonania Ajaxu:)

MUFC1878 komentarzy: 122217.02.2012, 18:46

Verma
wujekbob

MarcinKanonier komentarzy: 133217.02.2012, 18:45

Verma5
Wydaje mi sie ze sebasz :P

Vermaelen5 komentarzy: 266117.02.2012, 18:44

Sebastian Czarnecki, to ktory redaktor (chodzi mi o jego nick)?
Bo ja nie znam Waszych imion i nazwisk:P

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34117.02.2012, 18:39

@Qarol
Trudno go inaczej nazwać po tym co odwalił.

Qarol komentarzy: 1450717.02.2012, 18:33

Nie z żadnym dzikusem tylko z Dereckiem Chisorą man.

Walka jutro o 22:45, postarali się - jest na Polsacie.

AOC komentarzy: 44917.02.2012, 18:29

moze mi ktos powiedziec kiedy jest wlasnie walka kliczki z tym dzikusem??

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.02.2012, 18:19

Jakaś drama?

Rules komentarzy: 100317.02.2012, 18:11

sport.gadugadu.pl/5710110699945609011/wsciekly-wenger-w-arsenalu-nie-obedzie-sie-bez-rewolucji1?utm_source=gg&utm_medium=main

Haha bo pęknę...

SirAlex komentarzy: 100017.02.2012, 18:04

No to będą Chisore znosić na noszach z ringu za tego plaskacza ;)

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady