Oficjalnie: Edu pierwszym w historii Dyrektorem Sportowym Arsenalu

Oficjalnie: Edu pierwszym w historii Dyrektorem Sportowym Arsenalu 18.11.2022, 14:48, Michał Koba 3574 komentarzy

Na oficjalnej stronie Arsenalu poinformowano, że Edu Gaspar został mianowany pierwszym w historii klubu Dyrektorem Sportowym.

Awans Brazylijczyka oznacza, że obok dotychczasowych obowiązków związanych z pierwszymi drużynami Arsenalu, męską i żeńską, przejmuje on także nadzór nad wszelkimi działaniami Akademii.

CEO Aresnalu, Vinai Venkatesham, nie krył zadowolenia z sukcesu Edu, chwaląc go w rozmowie z Arsenal.com.

- Cieszymy się, że Edu związał swoją przyszłość z klubem, który ewidentnie darzy miłością. Zwłaszcza, że w czasie swojego pobytu w Londynie wykazał się wielkim zaangażowaniem w kluczowych momentach i przyczynił się do progresu, jaki zaliczyliśmy – powiedział Venkatesham.

- Ten ruch stanowi w zasadzie jedynie sformalizowanie rosnącego od dawna wpływu, jaki Edu wywierał na rozwój naszej Akademii. Teraz czekamy już tylko na dalsze efekty jego współpracy z Perem i mamy nadzieję, że to tylko wzmocni integrację drużyn juniorskich z pierwszą ekipą.

Były członek legendarnej ekipy The Invincibles, który do Aresnalu wrócił latem 2019 roku, zajmując stanowisko Dyrektora Technicznego, tak skomentował swój awans:

- Cieszę się z nowej posady. Postrzegam ją jako ewolucję i konsolidację filozofii pracy, jaką przyjęliśmy i jaką praktykujemy. Rozwijamy się we wszystkich obszarach każdej z naszych drużyn - męskiej, żeńskiej oraz Akademii - i z niecierpliwością czekamy na to, co jeszcze możemy osiągnąć.

- Chciałbym właściwie spożytkować tę ciężką pracę, jaką wielu ludzi codziennie wkłada w rozwój Arsenalu, abyśmy mogli osiągać jeszcze większe sukcesy. Jestem wdzięczny za wiarę, jaką klub we mnie pokłada i wierzę, że razem będziemy kroczyć właściwą ścieżką – zakończył Edu.

Edu autor: Michał Koba źrodło: arsenal.com
djmacius komentarzy: 385721.11.2022, 16:02

Co oni odwalają z tym doliczonym czasem. Ja wszystko rozumiem, że były przerwy, że mają na to patrzeć, ale jest 6:1, a tu sędzia dowala 10 minut.

krzykus1990 komentarzy: 539421.11.2022, 16:01

Jeśli chodzi o jakość to Anglia ma naprawdę szeroką kadrę. Z ławki ma kto uderzyć.

Czeczenia komentarzy: 1255621.11.2022, 16:01

@zgubilemlodowke: skład Anglii 2020-2022 > skład Anglii 2000 - 2010. Nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym. Wiem, że nazwiska Gerrarda czy Rooneya działają na wyobraźnię, ale obecna generacja prócz kompletnej jedenastki ma wartościowych zmienników na każdej pozycji. Wczesniej albo brakowało bramkarza, albo jeszcze czegoś innego. Z tymi trenerami też anglicy mieli przeboje, fakt.

Półfinał MŚ to moim zdaniem kwestia drabinki. Ale już abstrahując od tego co ja myślę, sami anglicy widzą siebie raczej w 1/4 finale. Mało kto ich stawia w topce kandydatów do medalu. Mimo udanych poprzednich turniejów.

Freo98 komentarzy: 669521.11.2022, 16:00

Ale szac Calum, zobaczył że można dać do pustaka i wyłożył to jest klasa

MuodyWenger komentarzy: 1613 newsów: 1221.11.2022, 15:58

Nie czuję jakoś tego klimatu mistrzostw. Kolejny powód na to, że żyć w Polsce powinno się w okresie kwiecień-wrzesień.

TlicTlac komentarzy: 605921.11.2022, 15:44

Anglia ma dobrą drabinkę, dopiero w 1/4 mogą na kogoś solidnego trafić (Holandia raczej nie zajmie 2 miejsca w grupie A).

Moczyknur komentarzy: 188421.11.2022, 15:44

Ten Kaziu Węgrzyn ma chyba teczkę na kogoś w TVP. Nie da się gościa słuchać. Zachodny niepotrzebnie został na Woronicza, a pięknie by się skleił w duecie z Pełką.

bedek (zawieszony) komentarzy: 42021.11.2022, 15:43

*****y klaun southagte musiał zrobić tyle zmian kupon mi spieprzył dziad śmierdzący mułem i starymi ludżmi.

krzykus1990 komentarzy: 539421.11.2022, 15:42

Anglię pokonać może raptem kilka Reprezentancjii. Mają poziom ofensywny. Półfinał realny.

MadMax14 komentarzy: 271821.11.2022, 15:40

A mi się wydaje, że Southgate rozpatruje White'a już jako RB, tak jak gra w Arsenalu.

krzykus1990 komentarzy: 539421.11.2022, 15:40

White powinien być nr 1 w składzie i to nie podlega dyskusji. Southgate chyba sobie popił przed meczem.

zgubilemlodowke komentarzy: 72721.11.2022, 15:40

@Czeczenia Anglia miała znacznie lepsze składy z Lampardami, Gerrardami i innymi Rooneyami, ale jakoś inni selekcjonerzy nie radzili sobie lepiej. A tu niespodziewane 4 miejsce na MŚ, 2 prawie 1 na ME i dobre wejście w kolejny mundial. Śmiem wątpić czy bez Southgate'a byłoby lepiej... Owszem, niektóre jego wybory wyglądają jak wyglądają, często miewa ulubieńców, ale z reguły działają. Kto by się spodziewał np. że taki Phillips będzie jednym z najlepszych zawodników ME?

silvano95 komentarzy: 991421.11.2022, 15:40

Bukayo Saka has now scored more World Cup goals (2) than Wayne Rooney (1) & Paul Scholes (1)

djmacius komentarzy: 385721.11.2022, 15:38

Czyli serio Dier jest w hierarchii przed Whitem......

Abruzzi239 komentarzy: 5321.11.2022, 15:37

Czemu White nie wejdzie za Maguire'a

krzykus1990 komentarzy: 539421.11.2022, 15:36

Saka strzelaj dalej a Reale Cię wypatrzą rób ta tak dalej. Na boisku zabrakło teraz Bena White

Ranczomen komentarzy: 1246221.11.2022, 15:36

Maguire teraz rżnie głupa xD

Dzulian komentarzy: 285321.11.2022, 15:35

Piękny Bukayo. Nareszcie cały świat widzi co to za nadpiłkarz w wieku 21 lat :)

Czeczenia komentarzy: 1255621.11.2022, 15:35

Anglia ma skład na mistrzostwo, ale nie ma trenera na triumf w turnieju.

Abruzzi239 komentarzy: 5321.11.2022, 15:34

Saka świetny mecz. Może Anglicy dojdą do półfinału?

zgubilemlodowke komentarzy: 72721.11.2022, 15:23

@Barney fajnie, ale to nigdy nie zadziała w piłce nożnej. W koszu albo ręcznej działa to dobrze, bo mecze są krótsze, boiska mniejsze, a akcje są bardziej przewidywalne. I w takim koszu np. z 40 minut robi się 60. W nożnej dłużyłoby się w nieskończoność i byłyby nieścisłości związane z zatrzymywaniem czasu. Np. takie przedłużanie przez bramkarzy - stopujemy je czy nie? A długotrwałe wyrzuty z autu? Co jeśli wkroczy gdzieś VAR, który miał miejsce na początku akcji, cofamy się w czasie? Kiedy oficjalnie pauzujemy, jak sędzia gwizdnie? Jak odróżnić to od regularnego gwizdka? Musiałby chyba za każdym razem coś pokazywać, ewentualnie komunikować przez słuchawki, ale z tymi też czasem potrafią być problemy. Itp. Jest pełno możliwości nieścisłości.

Więc o ile jest to bardziej uczciwe rzecz jasna, to trzeba by co najmniej o połowę skrócić czas meczów żeby to w ogóle miało sens.

new_star komentarzy: 6854 newsów: 921.11.2022, 15:22

30 listopada to Polacy będą wyglądać jak Irańczycy przy Anglikach.

krzykus1990 komentarzy: 539421.11.2022, 15:20

Co oznacza opaska Kane'a?

coooyg11 komentarzy: 343121.11.2022, 15:14

@Marzag: mam nadzieje że trollujesz ?

Jude mega grajek, Real będzie miał z niego bardzo dużo pociechy :)

TlicTlac komentarzy: 605921.11.2022, 15:09

@TlicTlac:

*Pressować, choć prasować pewnie też im się nie chce ^^

TlicTlac komentarzy: 605921.11.2022, 15:08

@Marzag:

Bez przesady z tą Premier League, w meczach z City, wcześniej Liverpoolem czy ostatnio z Arsenalem sporo zespołów potrafi się ustawić na obronę Częstochowy, a jak im nie wyjdzie (czyli stracą 1-2 bramki) to też już nawet im się prasować nie chce, jak na przykład Nottingham w meczu z Arsenalem czy United w meczu z Brentford (^^)

silvano95 komentarzy: 991421.11.2022, 15:07

@arsenallord napisał: "Najlepszy na boisku zdecydowanie"

Niesamowity zawodnik

Barney komentarzy: 2142421.11.2022, 15:05

@TlicTlac:

Jest różnica bo tak za każdym razem jest uczciwie , a ile razy jest przerwa w meczu 10 minut ,a sędzia doliczy 6-7.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 121.11.2022, 15:03

@TlicTlac napisał: "Kante też wygrywał sporo piłek "o które nikt nie walczy" ^^"
W premier league nie ma czegoś takiego że piłkarze nie biegną do piłki gdy jest w ich zasięgu. A Iran już gra bez wiary w jakiekolwiek punkty po pierwszym golu i sobie Anglicy robią co chcą, więc nie da się źle wypaść na tle takiej repry jak Iran.

TlicTlac komentarzy: 605921.11.2022, 15:00

@ostriket:

A co to za różnica w tym przypadku?

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 221.11.2022, 15:00

@krzykus1990 napisał: "tak? Czyli ten wynik jest rekordem doliczonego czasu do pierwszej połowie na Mistrzostwach Świata?"

a no chyba, że chodzi o MŚ, to zwracam honor.

ostriket komentarzy: 669721.11.2022, 14:59

Serio nie można wpaść na zatrzymywanie czasu podczas przerw w meczu zamiast potem robić jakieś doliczanki po 15min :D

krzykus1990 komentarzy: 539421.11.2022, 14:59

@miki9971: tak? Czyli ten wynik jest rekordem doliczonego czasu do pierwszej połowie na Mistrzostwach Świata?

TlicTlac komentarzy: 605921.11.2022, 14:58

@Marzag:

Kante też wygrywał sporo piłek "o które nikt nie walczy" ^^

Barney komentarzy: 2142421.11.2022, 14:58

Najlepszy to jest Saka i koniec kropka w 2 połowie jeszcze brameczka i git :)

DexteR_000 komentarzy: 765221.11.2022, 14:57

@Kiepomen: Nie no w meczu z Argentyna może ciężko będzie o strzały ale w meczu z Meksykiem to nie przesadzajmy

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30