Październikowa przerwa reprezentacyjna - kto, gdzie, kiedy?
06.10.2025, 11:57, Trempa
1677 komentarzy
Wychodzi na to, że Kepa i Ben White będą mieli okazję poćwiczyć grę w siatkonogę na boiskach treningowych w London Colney. Reszta drużyny dostała powołania, aby walczyć o punkty dla swoich krajów, a kilku graczy leczy urazy.
Łącznie aż 19 zawodników z pierwszego składu Mikela Artety wyjechało na zgrupowania reprezentacji, głównie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Choć większość z nich nie musi pokonywać dużych odległości, Gabriel Magalhaes i Gabriel Martinelli mają przed sobą długą podróż do Korei Południowej i Japonii, gdzie Brazylia rozegra mecze towarzyskie.
Poza tą dwójką, wszyscy pozostali (miejmy nadzieję) powinni wrócić do treningów do środy, 15 października. To da Kanonierom trzy dni na przygotowania do kolejnego ligowego starcia z Fulham.
źrodło: arseblog.news
23.10.2025, 20:16 2 komentarzy
22.10.2025, 08:14 537 komentarzy
21.10.2025, 20:00 4 komentarzy
20.10.2025, 22:21 7 komentarzy
20.10.2025, 19:40 952 komentarzy
18.10.2025, 21:05 1017 komentarzy
18.10.2025, 17:27 1 komentarzy
17.10.2025, 18:49 15 komentarzy
17.10.2025, 18:29 752 komentarzy
16.10.2025, 21:19 6 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 6 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady


@alexis1908 napisał: "to w przypadku Coutinho czy Hazarda już zmiana ligi ma znaczenie ?"
No zawsze ma, a czemu miała by nie mieć?XDDD ty jakąś swoją rzeczywistość zacząłeś tworzyć? Kto mówił że nie ma?
Przecież dokładnie dlatego mówię o tym, że osiągnięcia Gyokeresa ze Sportingu są fajną pamiątką dla niego, ale nic nie znaczą w kontekście gry w premier league.
@alexis1908 napisał: "to w przypadku Coutinho czy Hazarda już zmiana ligi ma znaczenie ? XD nie Isak wygląda źle i nie zakłamuj faktów proszę może będzie lepiej ale to nic pewnego ."
No kondycyjnie wyglądał tragicznie, ale jak dostawał piłkę to widać jakość u chłopa. Nie trzeba zakłamywać rzeczywistości, wystarczy oglądać mecze i za głownym kryterium oceny nie mieć niechęci do zawodnika.
Ekitike oczywiście wygląda całościowo lepiej obecnie, ale Isakowi po prostu warto podać piłkę a jak kondycyjnie będzie dojeżdżał to będzie częściej ją dostawał.
@Marzag: to w przypadku Coutinho czy Hazarda już zmiana ligi ma znaczenie ? XD nie Isak wygląda źle i nie zakłamuj faktów proszę może będzie lepiej ale to nic pewnego .
@TlicTlac napisał: "Barcelona zapłaciła za Coutinho sporą kwotę, tak samo Real za Hazarda no i przepadli."
Szli do innej ligii, a po Isaku jak się ogląda mecze LFC to w tej nawet jego formie wakacyjnej co się podpiera o nogi po każdym sprincie widać że będą mieć z niego wiele pożytku.
@Marzag napisał: "Isak już w premier league udowodnił swoją jakość nie bez powodu LFC zapłacili za niego az 150mln funtów, to ogromne pieniądze ale to jeden z niewielu zawodników na świecie który może sprawić że mimo tak wielkiej kwoty po czasie ludzie uznają to za świetny biznes."
Barcelona zapłaciła za Coutinho sporą kwotę, tak samo Real za Hazarda no i przepadli. @Marzag napisał: "Isak udowodnił swoją wartość w premier league. Isak to jest zawodnik który sobie świetnie poradzi w każdym topowym zespole, jak mu zawodnicy LFC zaczną ufać, będą lepiej znali jego sposób poruszania się, będzie dostawał częściej podania to znów strzeli 20+ goli w lidze."
Nie róbmy sobie jaj, Isak to półka niżej niż Żółw i Haaland. Niech zagra jeszcze 2 sezony na takim poziomie jak Mbappe czy Norweg, to można będzie ich porównywać.
swoją drogą, można zapomnieć ale my tego kocika w składzie mamy:
https://www.youtube.com/watch?v=EfLY-jAn6hk
i chyba po tej przerwie reprezentacyjnej będzie dostępny, ciekawe jaki Arteta ma na niego plan.
@alexis1908 napisał: "jak w grudniu dalej będzie tak grał to powiesz ze forma wakacyjna i musi się zaaklimatyzować bo Live gra inaczej niż NU ;) może się okazać że to był świetny biznes ale może się też okazać największym niewypałem w historii PL i stawianie gościa po 2 dobrych sezonach na równi z Mbappe czy Haalandem którzy zachwycają praktycznie od dzieciaka jest conajmniej śmiesznie ."
Niee, ty nie łączysz w ogóle faktów. On już teraz będzie gotów do grania 90 min w meczu, forma wakacyjna nie znaczy że "słaba forma" a dosłownie forma tuż po powrocie z wakacji. On w tym miesiącu pewnie jeszcze ze 2 bramki walnie w premier league.
@Marzag: jak w grudniu dalej będzie tak grał to powiesz ze forma wakacyjna i musi się zaaklimatyzować bo Live gra inaczej niż NU ;) może się okazać że to był świetny biznes ale może się też okazać największym niewypałem w historii PL i stawianie gościa po 2 dobrych sezonach na równi z Mbappe czy Haalandem którzy zachwycają praktycznie od dzieciaka jest conajmniej śmiesznie .
Udawanie że Isak to jest wielka niewiadoma to jest wyparcie.
@Nicsienieda napisał: "Wypisz wymaluj Gyokeres."
Gyokeres przyszedł w sierpniu i wtedy zaczął treningi, Isak zaczął trenować we wrześniu. Nie był w stanie wytrzymać 60 minut na boisku fizycznie w premier league bo kondycja nie dojeżdżała jeszcze. Nie bez powodu nie zagrał jeszcze 90 minut w tym sezonie. Miesiąc więcej przygotowań to duża różnica.
@Nicsienieda napisał: "Wyszło szydło z wora. Mówiłeś, że trzeba weryfikować Gyokeresa na podstawie liczb w Arsenalu, a Isak to już klasowy zawodnik niezależnie od formy. Okazałbyś tę samą życzliwość naszemu Szwedowi."
Jakby Gyo miał za sobą przeszłość strzelania 20 goli w lidze w premier league to bym pewnie też to zakładał. Ale ciężko mi uwierzyć na ten moment, że strzeli więcej niż 10. Chyba że będziemy dostawać masowo rzuty karne.
Isak już w premier league udowodnił swoją jakość nie bez powodu LFC zapłacili za niego az 150mln funtów, to ogromne pieniądze ale to jeden z niewielu zawodników na świecie który może sprawić że mimo tak wielkiej kwoty po czasie ludzie uznają to za świetny biznes.
@Marzag napisał: "No jak dalej bez formy, jak on dopiero zakończył sezon przygotowawczy, dopiero tak naprawdę teraz będzie gotowy do regularnej gry co 90 minut."
Wypisz wymaluj Gyokeres.
@arsenallord:
To nie zmienia faktu że Marinka kazał mu do Barcy jak Anka Robertowi xd
@Dzulian napisał: "Obecnego sezonu już raczej nie skończy z 20.
Zaraz będzie 8 kolejka a chłop jest dalej bez formy i NIE DOSTANIE rzutów karnych.
Do tego w ofensywie Liverpoolu aktualnie każdy poza Ekitike wygląda źle."
No jak dalej bez formy, jak on dopiero zakończył sezon przygotowawczy, dopiero tak naprawdę teraz będzie gotowy do regularnej gry co 90 minut.
A już teraz miewa świetne momenty, z tym, że jeszcze za mało zgrany z reszta jest. Ale on nie musi być zgrany żeby strzelać albo asystować, to zawodnik co sam potrafi wykreować komuś coś, albo sobie sytuację do strzału.
@Marzag:
Obecnego sezonu już raczej nie skończy z 20.
Zaraz będzie 8 kolejka a chłop jest dalej bez formy i NIE DOSTANIE rzutów karnych.
Do tego w ofensywie Liverpoolu aktualnie każdy poza Ekitike wygląda źle.
Mnie nie zdziwi jak Isak strzeli z 13 goli w tym sezonie. Odkąd Salah tam gra (9 lat) to on jest głównym aktorem w ataku i reszta może co najwyżej robić za giermka.
Co do Isaka, też myślałem że to transfer-pewniak, ale patrząc na jego liczby w żadnym klubie nie miał wcale wybitnych. To w zasadzie półtora sezonu w Newcastle i tyle. W repce podobnie cienko. Widzę cień szansy, że miał sezon konia i akurat dopasował się do kompozycji w Newcastle.
@Marzag napisał: "A Isak pewnie kolejny sezon skończy z 20+ bramkami z tym że tym razem w innym zespole."
Wyszło szydło z wora. Mówiłeś, że trzeba weryfikować Gyokeresa na podstawie liczb w Arsenalu, a Isak to już klasowy zawodnik niezależnie od formy. Okazałbyś tę samą życzliwość naszemu Szwedowi.
Ogladaliście "Szczęsny"? Jak wrażenia? Dużo ciekawsze niż film o Lewym. 70% czasu o Arsenalu. Widać, że Wojtek kochał i cały czas kocha ten klub.
@Marzag: asyst Haaland też wiecej zalicza to tu się tylko utarło że jest tylko od kończenia on też umie poklepać i rozegrać piłkę .
@Damper napisał: "No zgoda, tylko dla Isaka to był najlepszy sezon do tej pory w karierze a dla Haalanda najsłabszy w ostatnich latach. I dzieliła ich tylko 1 bramka w lidze, gdzie Haaland nastrzelał też w LM i ogółem skończył sezon z 34 golami. A w tym sezonie znowu wrócił do seryjnego strzelania w lidze- 7 meczów i 9 goli w lidze + już 3 w LM."
A Isak pewnie kolejny sezon skończy z 20+ bramkami z tym że tym razem w innym zespole. To jest zawodnik z niesamowitą jakością, bardzo przydatny w ofensywie nie tylko jako kończący. U nas by pewnie miał wyniki typu 20 goli i 10 asyst w lidze w sezonie.
@Marzag: Ciekawostka Isak strzelił jedną bramkę więcej grając najlepszy sezon w karierze pod względem bramek ligowy Haaland najgorszy w Anglii ;) może porównamy całościowo przez całą karierę kto więcej strzelał a przypomnę Norweg jest młodszy
@Marzag napisał: "Ciekawostka: Isak grający w Newcastle w poprzednim sezonie w lidze strzelił więcej goli niż Haaland grający w City."
No zgoda, tylko dla Isaka to był najlepszy sezon do tej pory w karierze a dla Haalanda najsłabszy w ostatnich latach. I dzieliła ich tylko 1 bramka w lidze, gdzie Haaland nastrzelał też w LM i ogółem skończył sezon z 34 golami. A w tym sezonie znowu wrócił do seryjnego strzelania w lidze- 7 meczów i 9 goli w lidze + już 3 w LM.
Ciekawostka: Isak grający w Newcastle w poprzednim sezonie w lidze strzelił więcej goli niż Haaland grający w City.
Niech wam wasza niechęć nie przysłoni rzeczywistości, to jest absolutnie topowy napastnik.
@Damper: a dla mnie właśnie Kane może być stawiany na równi z Haalandem czy Mbappe miał też w Anglii ten sezon co 30 trafił w samej lidze i chyba jego najbardziej bym u nas chciał ;) co do Alvareza pamiętam jak do Atletico szedł i mówiłem że szkoda że się nim nie zainteresowaliśmy to mówili tu że to poziom Jesusa xD
@artur759 napisał: "Może w LFC udowodni, że jest w stanie być na poziomie uprawniającym go do porównywania z najlepszymi, ale na ten moment stawianie go obok zawodników pokroju Mbappe czy Haaland to żart."
Na jaki moment? On co roku kończy z 20+ golami w lidze od 2 sezonów(grając wtedy w Newcastle). To jest świetny wynik, niewielu piłkarzy na świecie jest w stanie tak strzelać w premier league.
Wg mnie nikt z napastników nie jest na tej samej półce co Mbappe i Haaland bo jest to półka najwyższa z możliwych. Najbliżej tego pułapu jest Kane, a dopiero jeszcze niżej tacy zawodnicy jak Isak, Alvarez itd.
@Marzag napisał: "Isak to topka światowa, jak najbardziej półka Mbappe, nie ma sensu oceniać piłkarzy po chwilowej formie zwłaszcza jak są miesiąc w treningu dopiero i nie byli w stanie biegać 60 min po boisku."
Isak to bardzo dobry napastnika, ale na pewno nie można powiedzieć, że to półka Mbappe...
Isak ma 26 lat, a jeszcze nigdy nie był królem strzelców ligi. W reprezentacji kraju ma 15 bramek w grubo poand 50 występach. Nigdy nie wygrał nic ani nawet poważnie nie rywalizował o mistrzostwo ligi. W lidze mistrzów zagrał 8 razy i zdobył w niej 1 bramkę. Bez karnych nie był w stanie nawet nigdy przekroczyć 20 goli w sezonie ligowym.
Może w LFC udowodni, że jest w stanie być na poziomie uprawniającym go do porównywania z najlepszymi, ale na ten moment stawianie go obok zawodników pokroju Mbappe czy Haaland to żart.
@Mastec30 napisał: "Zresztą przełóżmy sobie to na Arsenal. Edu obiecuje jakiemuś czołowemu zawodnikowi że go sprzeda za zaniżoną kwotę. Przychodzi Berta i co, każdy z nas chciałby żeby respektował słowo nie spisane na papierze gościa którego już u nas nie ma?"
To czy nam by się to podobało to drugorzędna sprawa, ale jeśli byłaby taka umowa między władzami klubu to klub powinnien to respektować i mam nadzieję, że Arsenal tak by się zachował.
Spójrz na tę sytuacje z perspektywy zawodnika: Gyokeres ustalił warunki odejścia z osobą, która była w tamtym momencie odpowiednia do podejmowania takich decyzji. To, że firma zdecydowała się nagle zmienić dyrektora nie było jego winą.
Jest coś takiego jak zasada kontynuacji i ciągłości. Jeśli firma zmieni zarząd to nowa ekipa nie zaczyna od zera. Jeśli poprzedni zarząd zaciągnał jakieś zobowiązania, to nową ekipę też te zobowiązania powinny dotyczyć, a nie znikać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Inna przykład: Menadzer w firmię obiecał komuś podwyżkę o 30% od stycznia. Wszystko było ustalone, ale w międzyczasie doszło do zmianny i w miejsce starego menadzera przyszedł nowy, który oświadczył, że to co było ustalone z poprzednim menadzerem go nie obchodzi i podwyżki nie będzie. Gdybyś był na miejscu tego pracownika to uważałbyś, że zachowania nowego menadzera i firmy było w stosunku do Cb ok?
Porównywania sytuacji Gyokeresa do Isaka jest śmieszne, bo Isak nigdy nie dostał obietnicy odejścia za kwotę X, a jedynie zakomunikował, że chce odejść (przynajmniej według tego co podawały media).
@Marzag: nie ja tu nawet o Gyokeresie nie myślałem bo na ten moment obiektywnie Isak jest od niego lepszy jak będzie po aklimatyzacji naszego Szweda to się dopiero okaże ;) a że Isaka nie lubię to swoją drogą , no też mówię zobaczymy Torres na papierze też miał wszystko żeby w Chelsea osiągnąć sukces a jak się skończyło każdy pamięta zobaczymy jak tu będzie ale życzę mu tych samych wyników .
@alexis1908 napisał: "tzn że jest mało profesjonalny mógł trenować a nie płakać i wywiady robić jakie to NU złe jest ;)"
Takie samo podejście masz do Gyokeresa który trenować zaczął dopiero jak przyszedł do Arsenalu? Czy z jego strony akurat wszystko w porządeczku było? @alexis1908 napisał: "Mbappe Francuz w jednym sezonie w Laliga wyrównał rekord Isaka z tych rozgrywek tylko ten potrzebował 3 sezonów do tego"
Traktujesz Isaka jakby był wrogiem Gyokeresa xd No a jak miał strzelać tyle co napastnicy Realu czy Barcelony jak on grał w Real Sociedad.
Isak udowodnił swoją wartość w premier league. Isak to jest zawodnik który sobie świetnie poradzi w każdym topowym zespole, jak mu zawodnicy LFC zaczną ufać, będą lepiej znali jego sposób poruszania się, będzie dostawał częściej podania to znów strzeli 20+ goli w lidze.
@Marzag: tzn że jest mało profesjonalny mógł trenować a nie płakać i wywiady robić jakie to NU złe jest ;) dla mnie to nie jest polka Mbappe Francuz w jednym sezonie w Laliga wyrównał rekord Isaka z tych rozgrywek tylko ten potrzebował 3 sezonów do tego , i tak ogólnie bramkowo to Szwed mial 2 topowe sezony w NU i jeden dobry w Sociedad , jestem bardzo ciekaw czy się sprawdzi w Live czy zrobi Torresa z Chelsea ;) życzę żeby się nie sprawdził ;)
@Artetaballer napisał: "Konate jakaś kontuzja?"
Nic bardzo groźnego, z United pewnie zagra.
Konate jakaś kontuzja?
@alexis1908 napisał: "No Real się po niego nie zgłosi ma genialnego Mbappe a Szwed to nie jego półka"
Isak to topka światowa, jak najbardziej półka Mbappe, nie ma sensu oceniać piłkarzy po chwilowej formie zwłaszcza jak są miesiąc w treningu dopiero i nie byli w stanie biegać 60 min po boisku.
@Marzag: sportowy jesteś pewny jednak barca częściej wygrywa mistrzostwo niż Liverpool jest też bardziej rozpoznawalnym zespołem na świecie niż Liverpool finansowo masz rację barca jest fatalnie zarządzana ale sądzę że po modernizacji Camp Nou ich przychody wzrosną . No Real się po niego nie zgłosi ma genialnego Mbappe a Szwed to nie jego półka
@alexis1908 napisał: "zgłosi się jakaś Barcelona to za rok będzie saga z jego transferem do barcy xD"
Barcelona to ani skok finansowy ani sportowy względem Liverpoolu, a ostatnio coś widziałem że chyba jeszcze nie zapłacili Bayernowi za Lewandowskiego.
@Mastec30: Ale ja nigdzie nie pisałem o sytuacji transferowej ;) po prostu nie lubię typa i według mnie nie jest warty takiej kasy jaką zapłacił za niego Liverpool i z tych względów bym go nie chciał w Arsenalu bo wtedy nie było by pewnie Eze i jeszcze kogoś ;) a jak wspominasz o sytuacji transferowej to jestem pewny ze jak zagra dobry sezon bo nie można tego wykluczyć i zgłosi się jakaś Barcelona to za rok będzie saga z jego transferem do barcy xD
Zresztą przełóżmy sobie to na Arsenal. Edu obiecuje jakiemuś czołowemu zawodnikowi że go sprzeda za zaniżoną kwotę. Przychodzi Berta i co, każdy z nas chciałby żeby respektował słowo nie spisane na papierze gościa którego już u nas nie ma?
Gyokeres nie powinien robić takich cyrków tylko profesjonalnie trenować dopóki kluby się nie dogadają. Jak Isak nazywany jest szczurem to Gyo chyba też powinien bo zrobił z grubsza podobne jaja
Za godzinę Halland rozpocznie strzelanie w Izrael.
@Mastec30: ?
@alexis1908 napisał: "jakby był wybór między Isakiem a Gyokeresem nadal wolałbym Gyo jakby wybór był między Sesko a Isakiem to wolałbym Sesko ;) nie uważam że Szczur"
No bo Gyokeres przecież wcale nie odmówił treningów w Sportingu i w ogóle nie robił buntu xD. Serio ten cały mityczny układ który niby miał z poprzednim dyrektorem w ogóle go nie usprawiedliwia a mam wrażenie że dzięki temu wszyscy mu zapomnieli że zrobił z grubsza to samo.
@vitold napisał: "Najważniejsze, że na koniec sezonu będę pisał o minimum 30 bramkach Gyo .. ;)"
"A pamiętacie jak myślałem że strzeli minimum 30 goli? Hehe... Głupio wyszło XD"
@alexis1908 napisał: "nie uważam że Szczur jest warty tyle pieniędzy ile Liverpool za niego wyłożył Słaba ma tą aklimatyzację w Live w lidze w którą zna i jakby to mówić też mial od buta wejść i strzelać bramki poziom Haalanda"
On doslownie zaczął treningi w momencie transferu do Liverpoolu, i jest po około miesiącu treningów. Jak niby miał z buta wejść do LFC. Teraz pewni dopiero zacznie grać całe spotkania, powalczy o króla strzelców mimo to.
@youngboy: jakby był wybór między Isakiem a Gyokeresem nadal wolałbym Gyo jakby wybór był między Sesko a Isakiem to wolałbym Sesko ;) nie uważam że Szczur jest warty tyle pieniędzy ile Liverpool za niego wyłożył Słaba ma tą aklimatyzację w Live w lidze w którą zna i jakby to mówić też mial od buta wejść i strzelać bramki poziom Haalanda ? Nie żartujmy i niech Marzag napisze że forma wakacyjna miesiąc siedzi w tym live i co dalej formę wakacyjną ma to chyba mało profesjonalnie podchodzi do treningów
Najważniejsze, że na koniec sezonu będę pisał o minimum 30 bramkach Gyo .. ;)
@fabregas1987 napisał: "a w innych rozgrywkach ma nie strzelać? Pewnie jakby miał ze 2 gole w LM i Carabao ty byś pisał ze w 10 meczach 6 goli"
Nie było to zamierzone, niech Ci będzie Ale nie chce mi się już doliczać.
Ja zawsze skupiam się na lidze
@vitold: a w innych rozgrywkach ma nie strzelać? Pewnie jakby miał ze 2 gole w LM i Carabao ty byś pisał ze w 10 meczach 6 goli
Albo Xhaka którego milion razy sprzedawaliście, a do dzisiaj płyną głosy twierdzące, że to jednak z nim graliśmy najpiękniejszą piłkę. xD
@coooyg11 napisał: "- Raya
- Calafiori
- Jorginho
- Odegaard
- HAVERTZ
- Kiwior
- RAMSDALE
- XHAKA"
Dodaj do tego Madueke, którego 90% strony wywoziło na taczkach, a potem przepraszali go i tworzyli drzewka w których wygryzał Sakę. xD Tutaj absurdów co niemiara
@fabregas1987 napisał: "Ty mówisz o 6,5 meczach, od kiedy liczymy połówki?"
Przełożyłem liczbę minut na spotkania po prostu z samej ligi, bo tutaj często ludzie mnie poprawiali na liczbę minut, bo wystarczy zagrać 5 sekund w 90 minucie i w statystykach liczba spotkań rośnie o 1.