Pewne zwycięstwo w derbach! Tottenham - Arsenal 1:4
22.02.2026, 19:57, Mateusz Kolebuk
1178 komentarzy
W niedzielnym starciu na Tottenham Hotspur Stadium, Arsenal pokonał rywali zza miedzy aż 4:1, co znacząco podniosło ich szanse na mistrzostwo. Bohaterami spotkania byli Eberechi Eze i Viktor Gyokeres, którzy zdobyli po dwie bramki. Dzięki temu zwycięstwu Kanonierzy powiększyli swoją przewagę nad drugim w tabeli Manchesterem City do pięciu punktów, choć Obywatele mają jeszcze jeden mecz do rozegrania.
Przebieg meczu
Pierwsza połowa była pełna emocji i zwrotów akcji. Arsenal miał kilka świetnych okazji, ale to Tottenham jako pierwszy wykorzystał błąd Declana Rice'a. Randal Kolo Muani, który zaskoczył swoją obecnością w wyjściowym składzie, nie zawiódł trenera Igora Tudora i zdobył wyrównującą bramkę dla Spurs.
Po przerwie Arsenal szybko odzyskał prowadzenie dzięki Gyokeresowi, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzelił gola na 2:1. Szwedzki napastnik był nie do zatrzymania, a jego drugi gol przypominał akcje Erlinga Haalanda – siła, precyzja i pewność siebie.
Decydujące momenty
Eze dodał kolejne trafienie po tym, jak jego pierwszy strzał został obroniony, ale piłka wróciła do niego i bez problemu umieścił ją w siatce. To już piąty gol Eze przeciwko Spurs w tym sezonie. Arsenal nie zwalniał tempa, a Tottenham musiał ryzykować, co otworzyło Kanonierom jeszcze więcej przestrzeni do ataku.
W końcówce meczu Richarlison próbował jeszcze zmniejszyć straty, ale David Raya popisał się znakomitą interwencją, wyciągając piłkę z linii bramkowej. Mimo prób gospodarzy, Arsenal kontrolował przebieg gry i ostatecznie przypieczętował zwycięstwo czwartym golem Gyokeresa w doliczonym czasie gry.
Podsumowanie
Derby północnego Londynu były pełne emocji i intensywności, a Arsenal pokazał swoją klasę i determinację w walce o tytuł. Tottenham, mimo ambitnej postawy, musiał uznać wyższość rywali. Kanonierzy z pewnością będą chcieli utrzymać tę formę w kolejnych spotkaniach, podczas gdy Spurs muszą szybko się pozbierać i skupić na poprawie swojej sytuacji w tabeli.
źrodło: nbcsports.com
4 godziny temu 2 komentarzy
4 godziny temu 3 komentarzy
16 godzin temu 6 komentarzy
14.03.2026, 07:57 4 komentarzy
14.03.2026, 07:50 1337 komentarzy
13.03.2026, 14:34 7 komentarzy
13.03.2026, 14:32 5 komentarzy
12.03.2026, 21:54 27 komentarzy
12.03.2026, 15:16 30 komentarzy
11.03.2026, 22:10 15 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@vitold: Ale rozgrywać trochę też musi wystarczy że będzie to robił na takim poziomie jak z kurami, wróci Havertz może Eze zacznie więcej grać na skrzydle to ta gra ofensywna powinna zacząć się mocniej zazębiać
27* latka
@titi_henry: Ładnie wszystko napisane, ale to nie jest prawda.
Gyo przyszedł tutaj z jednym głównym zadaniem - strzelać gole. Być strzelbą, która nam sie zacina od paru lat. Efekty widzimy.
Serio uwazasz, ze Arsenal wydał tyle milionów grubych na 26 latka którego trzezba teraz uczyć wszystkiego? :D
@Numer10: @Numer10 napisał: "Chyba tam jest też tą myśl szkoleniowa, żeby młodym piłkarzom dawać przede wszystkim edukację i brak presji na wyniki"
Z tego co czytałem, to tak samo jest tam w przypadku zimowych sportów. Na zawodach dziecięcych nie ma klasyfikacji. Tylko to jest od razu założenie, że uprawiasz sport dla zdrowia, a dopiero najlepsi zrobią kariery.
Tylko do tego jest potrzebna odpowiednia mentalność. U nas by się podniosły głosy, że w ten sposób nie zrobimy drugiego Lewandowskiego :)
Na dziecięcych meczach presja rodziców jest bardzo duża. Sędziowałem na początku kariery turniej 10 latków. Za jedną drużyną przyjechało ok. 6-7 rodziców. Rzut wolny w ostatniej minucie, a ojciec do dzieciaka "To Twoja życiowa szansa, musisz ją wykorzystać" (xd). Nie muszę mówić, że nie wykorzystał szansy i skończył z płaczem. I takich rodziców jest co nie miara, w każdej dyscyplinie
@titi_henry: Gyo ? 30 goli w tym sezonie ;)
@ozzy95: Si, na ten moment to chyba tylko Kane spełnia to co u nas siadłoby idealnie :)
@Be4Again: Miejmy nadzieję, że Gyo stanie się takim kimś. Strzał ma i to zdecydowanie. Angażowanie obrońców jest. Pozostaje gra na ścianę i tutaj musi pracować nad walką, główkami, odegraniami... I tej pracy mało nie ma bo do zadowalającego efektu dużo brakuje.
Ale ten progres u niego widać mimo wszystko, a liczbowo może się na koniec sezonu okazać, że naprawdę nie jest tak źle jak zapowiadało się po pierwszych kilku(nastu) kolejkach. Nigdy nie grał w taki sposób a teraz musi mecz w mecz, to siłą rzeczy musi te umiejętności szlifować w górę. A jednocześnie to nie może iść w stronę typowego Jesusa, że niby fajna technika, niby lepiej inni grają itp ale co z tego skoro nie ma wtedy napastnika.
Ja liczę, że po porządnym okresie przygotowawczym wspólnie z drużyną to będzie to wyglądało dużo lepiej w następnym sezonie... A w tym, cóż, oby wystarczyło to co mamy żeby zgarnąć trofea. Póki co jesteśmy w grze wszędzie gdzie się da, można więc mieć słuszne nadzieje.
Sekret Bodo?
Spójrzcie w jakim miejscu oni mieszkają i grają. W jak przyjaznym miejscu dla ludzi. Sie nie dziwie, ze im che sie zyc i grac xD
Tymczasem 25-letni talent polski jedzie na trening widząc te parszywe "smile poland" xD
@Dziadyga napisał: "Fajnie jakby dziś Bodo sprawiło niespodziankę i wyrzuciło Inter.Mam sympatię do tego Bodo od kilku lat,mądrze budowany klub."
Chyba tam jest też tą myśl szkoleniowa, żeby młodym piłkarzom dawać przede wszystkim edukację i brak presji na wyniki. Ci lepsi grają ze starszymi, świetne bazy treningowe, etc. Myślę że to najlepszy wzór jaki mogłaby objąć swoją drogą polska piłka.
@Dziadyga: następnie trafiają na nasza stronę drabinki razem ze Sportingiem. I jakoś ta LM pójdzie :)
Jeśli Nwaneri nie jest sobie w stanie wywalczyć wyjściowego składu w Marsylii w słabej L1, to tym bardziej nie ma szans na minuty w Arsenalu w PL.
Potencjał ma, ale dużo jeszcze pracy przed nim, jeśli chce go w pełni wykorzystać.
N @adek504 napisał: "kibice tych słabszych klubów mają dość tej topornej gry nawet kosztem wyników"
Tymczasem ja ogladajcy mój klub z miejscowosci w B klasie gdzie murują cały mecz i dostaja po 5-6:0 xD
@alexis1908 napisał: "Everton jakby Moyesa wywalił to zasłużył na spadek przecież oni grają 1 spokojniejszy sezon od lat tak to co roku ledwo się utrzymywali, kim oni chcą grać ładniejszą piłkę Mykolenka Tarkowskim czy Beto XD jeszcze główny kreator czyli Grealish im wypadł"
No ale ja mówię o pewnej tendencji, że kibice tych słabszych klubów mają dość tej topornej gry nawet kosztem wyników
Przecież WHU wygrał europejskie trofeum i to nie wystarczyło, zamarzyła im się ładna gra i próbowali to zmienić
Liczę, że nadejdzie taki czas że jednak te słabsze kluby będą chciały dać trochę radości swoim kibicom i skończy się ta murarka w PL
@alexis1908:
Bo maja piłkarzy w ataku którzy zrobią różnice jak nie idzie . Patrz Doue z Monaco . Chlop zam wygrał mecz . Ale trzeba przyznać ze obrona wygląda słabo w tym sezonie .
@adek504: Everton jakby Moyesa wywalił to zasłużył na spadek przecież oni grają 1 spokojniejszy sezon od lat tak to co roku ledwo się utrzymywali, kim oni chcą grać ładniejszą piłkę Mykolenka Tarkowskim czy Beto XD jeszcze główny kreator czyli Grealish im wypadł
@Be4Again napisał: "Naprawdę wątpię żeby on był w stanie "zbawić" nasz atak. My potrzebujemy napastnika podobnego w swoim stylu do prime Benzemy, Suareza lub właśnie Lewego. Kogoś kto potrafi grać tyłem do bramki, rozgrywać, angażować obrońców i wykańczać sytuacje gdzie XG wynosi mniej niż 0.5. Kogoś kto odnajdzie się w ataku pozycyjnym i jednocześnie ma warunki fizyczne pozwalające walczyć bark w bark z obrońcami EPL. Alvarez to kolejny zawodnik, który będzie orbitował wokół pola karnego i rozgrywał w poprzek boiska. On nie wejdzie w pojedynek z obrońcą, nie weźmie takiego VVD na plecy czy nie wygra główki z Tarkowskim."
wychodzi mi z tego, że jest tylko jeden taki gościu na świecie, gra w Bayernie i za ch do nas nie przyjdzie :P
@vitold: PSG nie przegra mistrzostwa Francji a w LM zajda daleko to nadal klasowa drużyna
@Be4Again: piszesz ze Kvara nie rzuca na kolana słabymi liczbami w lidze francuskiej ale jest ok jednocześnie krytykując Alvareza za słabe liczby w mocniejszej lidze hiszpańskiej XD jakbyś troche pooglądał Atletico to tam cała drużyna zawodzi nie jeden Alvarez formuła Simeone się po prostu wypaliła.
Fajnie jakby dziś Bodo sprawiło niespodziankę i wyrzuciło Inter.Mam sympatię do tego Bodo od kilku lat,mądrze budowany klub.
@Matelko napisał: "@vitold: może jakby PSG pozyskało Haalanda to wtedy pojawi się opcja na ten transfer? Osobiście uważam , że to swietny pomysł ale mało realny bo Paryżanie nie będą chcieli się go pozbyć."
Na każdą gwiazdę przyjdzie czas. Ja mysle, ze juz niebawem Kvara bedzie chcial uciekac, zwlaszcza po porazce w LM i braku mistrzostwa francji na rzecz Lens ;D
@vitold: hehehe albo syna Szczęsnego podkupić ze szkółki Barcelony.
@vitold: może jakby PSG pozyskało Haalanda to wtedy pojawi się opcja na ten transfer? Osobiście uważam , że to swietny pomysł ale mało realny bo Paryżanie nie będą chcieli się go pozbyć.
Albo Tornike Kvaratskhelia, jego brat. ma 16 lat, moze akurat za 4 lata majac 20 lat bedzie gwiazda xD
@Matelko napisał: "a jakiego ofensywnego gracza w cenie 120 mln byś do nas sprowadził ? takiego , żeby z marszu wszedł do drużyny i podniósł nasz poziom?"
Khvicha Kvaratskhelia
@Be4Again: a jakiego ofensywnego gracza w cenie 120 mln byś do nas sprowadził ? takiego , żeby z marszu wszedł do drużyny i podniósł nasz poziom?
Ciężko tak bez namysłu wybrać najsłuszniejszą opcję.
Może warto zmienić politykę transferową i zacząć więcej sprowadzać młodych graczy z doświadczeniem.
Idealnym tego przykładem jest Mosquera. Taka ścieżka podążać i wygrać znaczący puchar:)) Marzenie.
@vitold napisał: "On ma chyba 17 spotkan bez gola w LL"
Mocno przehypowany zawodnik.
@Mastec30 napisał: "Ja mam wrażenie że ty sobie wkręcasz że ktoś tam w Marsylii teraz będzie stawiał na wypożyczonego piłkarza bez prawa wykupu jak przychylny mu trener odszedł i przyjdzie teraz ktoś kto będzie rozliczony z wyniku a tam za chwilę mogą wypaść z miejsca dającego LM."
Aaa, czyli po prostu zakladasz że Nwaneri jest za słaby by poradzić sobie w lidze francuskiej. Za De Zerbiego jakby grał słabo to też by przestał grać, przecież żaden trener nie będzie wystawiał zawodnika który nie dowozi jeśli ma lepsze opcje za niego.
@Be4Again: On ma chyba 17 spotkan bez gola w LL
Ruszyła spekulacja z Alvarezem do Arsenalu za 120mln...
Z całą sympatią do tego zawodnika, ale w kiepskiej LaLidze on ma ledwie 7 goli... Podstarzały Lewandowski, który gra w co drugim meczu ma 10.
Tak, wiem, że to zawodnik uniwersalny, pracowity itd. ale dla mnie to pachnie Jesusem 2.0 i to za podwójną cenę.
Naprawdę wątpię żeby on był w stanie "zbawić" nasz atak. My potrzebujemy napastnika podobnego w swoim stylu do prime Benzemy, Suareza lub właśnie Lewego. Kogoś kto potrafi grać tyłem do bramki, rozgrywać, angażować obrońców i wykańczać sytuacje gdzie XG wynosi mniej niż 0.5. Kogoś kto odnajdzie się w ataku pozycyjnym i jednocześnie ma warunki fizyczne pozwalające walczyć bark w bark z obrońcami EPL. Alvarez to kolejny zawodnik, który będzie orbitował wokół pola karnego i rozgrywał w poprzek boiska. On nie wejdzie w pojedynek z obrońcą, nie weźmie takiego VVD na plecy czy nie wygra główki z Tarkowskim.
@vitold napisał: "No nic, czekam na nową taktykę. Np. Kupno tylko sprinterów, jak bramkarz ma pilke to cała pozostała 10 cofa sie do bramkarza. I wtedy bramkarz robi wyjazd, a 10 sprinterow biegnie w strone bramki przecwinika XD"
A ja czekam az kibice odwrócą sie od tych murujacych druzyn
W WHU niby wreszcie zdobyli trofeum, ale kibice i tak byli niezadowoleni, bo oglądanie ich druzyny nie sprawiało radości i szukali ładniejszej dla oka piłki, finalnie dalej WHU gra topornie, ale widać ze kibice nie są z tego zadowoleni
Wczoraj podczas transmisji komentatorzy tez wspominali, ze Moyes w Evertonie ma coraz więcej przeciwników, pomimo ze to chyba jeden z lepszych sezonów tego klubu od lat
Liczę, ze w koncu odwróci sie trend i te zespoły przestaną murować
@adek504 napisał: "Też jest w tym prawda, bo byli wybitni w tym systemie, ale jak patrzę na obecne zespoły PL, które często w ogóle nie zostawiają miejsca w ataku, mają silnych i szybkich obroncow to wydaje mi sie ze nawet często tikitaka miałaby problemy, zwłaszcza grając co 3 dni na takie obrony"
Ewentualnie biegaliby tak długo za piłką i by wyglądali po 30 minutach jak Timber ostatnio ;D
No nic, czekam na nową taktykę. Np. Kupno tylko sprinterów, jak bramkarz ma pilke to cała pozostała 10 cofa sie do bramkarza. I wtedy bramkarz robi wyjazd, a 10 sprinterow biegnie w strone bramki przecwinika XD
@vitold napisał: "zawsze uważałem i jest w tym choć trochę prawdy, ze nikt nie jest w stanie tak grać , nie mając w składzie Iniesty, Xaviego, Busquetsa czy Messiego."
Też jest w tym prawda, bo byli wybitni w tym systemie, ale jak patrzę na obecne zespoły PL, które często w ogóle nie zostawiają miejsca w ataku, mają silnych i szybkich obroncow to wydaje mi sie ze nawet często tikitaka miałaby problemy, zwłaszcza grając co 3 dni na takie obrony
Mozesz kontrolowac mecz, miec milion podan, ale to nie to samo co tiki taka Pepa :D
@Be4Again: Tak, do tego ma wysoką skutecznosc dryblingu. To jest wlasnie to, jedna decyzja i jest super okazja
@adek504 napisał: "A myslisz, ze dlaczego tikitaka nie przetrwała próby czasu?
Bo jak z każdym systemem zespoły nauczyły sie jak sie przeciwstawiać danemu systemowi"
Ja zawsze uważałem i jest w tym choć trochę prawdy, ze nikt nie jest w stanie tak grać , nie mając w składzie Iniesty, Xaviego, Busquetsa czy Messiego.
@Mastec30 napisał: "Problem jest w tym, że Kvara w lidze francuskiej robi liczby podobne do tych co u nas w PL ma Gabriel czy Timber. Jednak od skrzydłowego w takiej lidze jak Francja to bym oczekiwał przynajmniej x 2. Nie spodziewam się, żeby w PL dał radę"
Francuska jest teraz chyba mocniejsza od Serie A. Jednak nie będę ściemniał, że ją oglądam. Kvare znam tylko z występów w CL i dla mnie to zawodnik urodzony do grania atakiem pozycyjnym. Może liczbami nie rzuca na kolana, ale on potrafi jednym dotknięciem piłki otworzyć zasieki obronne rywala i ma niesamowite IQ boiskowe.
@Matelko napisał: "my mamy Merino i Havertza którzy może nie są najlepsi na świecie ale zagrają na wielu pozycjach i mimo wszystko utrzymają poziom więc daleko szukać nie trzeba."
Jest takie Powiedzenie, jak ktos jest we wszystkim dobry to znaczy ze w niczym nie jest wybitny
Czy Havertz czy Merino to są bardzo dobrze piłkarze i przydatni, ale żaden z nich nie jest wymieniany w topie na swojej pozycji
My dobrych LS to mamy, a potrzebujemy wybitnego, a nie granie na LS prawo skrzydłowymi i liczenie ze wypala
@vitold napisał: "pamiętasz Barce i tiki-take? Przecież oni w kazdym meczu mieli po 70% posiadania, siedzili cały mecz prawie na polowie rywala a on sie murował bo nie miał zadnej szansy. A co wtedy robiła Barca? Potrafiła na 0.5 metra wymienic 10 szybkich podań ośmieszając cały zespól przeciwnika mimo ze murował :D
Ale to było juz dawno"
A myslisz, ze dlaczego tikitaka nie przetrwała próby czasu?
Bo jak z każdym systemem zespoły nauczyły sie jak sie przeciwstawiać danemu systemowi
@Ech0z napisał: "Doskonale pamiętam też kto wtedy był trenerem Barcelony. Taki jeden łysy świr który robi to samo od 8 lat w premier league."
A jo, teraz kropki połączyłem xD
@vitold napisał: "A pamiętasz Barce i tiki-take? Przecież oni w kazdym meczu mieli po 70% posiadania, siedzili cały mecz prawie na polowie rywala a on sie murował bo nie miał zadnej szansy. A co wtedy robiła Barca? Potrafiła na 0.5 metra wymienic 10 szybkich podań ośmieszając cały zespól przeciwnika mimo ze murował :D"
Doskonale pamiętam też kto wtedy był trenerem Barcelony. Taki jeden łysy świr który robi to samo od 8 lat w premier league.
@vitold: my mamy Merino i Havertza którzy może nie są najlepsi na świecie ale zagrają na wielu pozycjach i mimo wszystko utrzymają poziom więc daleko szukać nie trzeba.
@Matelko: Mozna mozna, mi chodzilo o co innego - o to, ze mało jaki piłkarz potrafi grac na wielu pozycjach w topce
@vitold:
„ Weźta nie porównujcie C.R który został stworzony i urodzony by grac w pilke, to był nadpiłkarz z Saką czy innymi xd”
A z Bestia można go zestawić?:)))))
@Ech0z: A pamiętasz Barce i tiki-take? Przecież oni w kazdym meczu mieli po 70% posiadania, siedzili cały mecz prawie na polowie rywala a on sie murował bo nie miał zadnej szansy. A co wtedy robiła Barca? Potrafiła na 0.5 metra wymienic 10 szybkich podań ośmieszając cały zespól przeciwnika mimo ze murował :D
Ale to było juz dawno
@Ech0z napisał: "Słaby Real, słaba Barca, my rozstawieni do samego półfinału mecze rewanżowe u siebie.
Najłatwiejsza do wygrania Liga mistrzów w historii."
@Matelko napisał: "W piątek o 12:00 losowanie LM.
Poznamy potencjalną drogę do finału."
Może i tak. Pewność siebie jest dobra.
Ale ile to już razy się rozczarowaliśmy postawą chłopaków..
Wystarczy że ich sparaliżuje stres i 1/8 nie przejdą.
Powolutku, po kolei.
@vitold napisał: "10 lat temu takie to byly caly czas dobre murawy. Chyba ze mowisz o dalszym czasach, ja takich własnie 10 lat ok."
Aa to na to też jest inna definicja. W tamtych czasach pojęcie Autobus to była szydera, Mourinhio to wprowadził. Ustawianie autobusu blokowało poczynania szybkich zawodników, ale był stosowany ostatecznie i piłka była dużo bardziej otwarta. Dzisiaj Autobus to jest podstawą każdej taktyki bez niej skończysz jak Tottenham .
Dlatego też w dzisiejszej piłce dla mnie nie ma miejsca dla skrzydłowych i napastników. Całą ofensywa powinna się składać z ofensywnych pomocników bo i tak w prawie każdym meczu jest bicie głową w mur. Cazorla i Alexis dzisiaj byliby dla nas zbawieniem
Dla mnie jedynie Khvicha Kvaratskhelia albo próbować przestawić Rogersa na LS
@vitold: ta przyjdzie Gordon jako Mesjasz i się okaże że Martinelli jest lepszy ;D
Mam nadzieje, ze te ploty zw. z Alvarezem to zasłona dymna jakiegoś TOPOWEGO LS
@Marzag: dobrze że ty sprawdziłeś i nas poinformowałeś.