Pierwszy wywiad Sokratisa

Pierwszy wywiad Sokratisa 02.07.2018, 19:13, 23 komentarzy

Sokratis Papastatopulos został trzecim nabytkiem Arsenalu w obecnym okienku transferowym.

Oto co do powiedzenia miał 30-latek w swoim pierwszym wywiadzie w barwach Arsenalu:

Sokratis, witamy w Arsenalu. Jakie to uczucie przywdziać trykot Kanonierów?

Czuję się bardzo dobrze. To mój pierwszy dzień i wszystko jest dla mnie niesamowite. Jest to dla mnie piękny moment i bardzo się cieszę, że przez wiele lat będę mógł reprezentować barwy tego klubu.

Co podoba ci się najbardziej w Arsenalu i jakie masz wspomnienia związane z Kanonierami?

Arsenal jest jednym z trzech największych klubów w Premier League. Ma on wielu kibiców na całym świecie i bogatą historię. Tak jak powiedziałem wcześniej, jestem szczęśliwy, że będę tutaj grać w najbliższych latach.

Których z naszych piłkarzy podziwiałeś najbardziej?

Wielu. Między innymi Vierię, Henry’ego i Piresa. Naprawdę wielu piłkarzy. Co jakiś czas w drużynie pojawiają się fantastyczni zawodnicy, którzy piszą tutaj historię.

Oczywiście w zespole znajdują się już Pierre-Emerick Aubameyang i Henrich Mchitarian. Co ci powiedzieli o klubie?

Rozmawiałem z nimi wiele razy. O Arsenalu wypowiadali się wyłącznie w samych superlatywach. Powiedzieli mi, że jest to jedna wielka rodzina i oczywiście wiele razy do mnie dzwonili, namawiając mnie na ten transfer.

Cała wasza trójka dołączyła w 2013 roku do Borussi Dortmund. Czy czujesz się dziwnie, będąc znowu razem z nimi w innym klubie?

Tak, to troche dziwne, ale zarazem fajne, że dołączyłem do innego zespołu, a mam w nich kolegów, z którymi grałem przez wiele lat. Znam ich bardzo dobrze i jestem z tego faktu bardzo szczęśliwy.

Co możesz nam powiedzieć o swoim stylu gry? Jakbyś opisał sposób, w jaki bronisz?

Jestem normalnym obrońcą, który po prostu lubi bronić. Lubię, gdy moja drużyna nie traci goli i oczywiście, gdy zachowujemy czyste konto z tyłu. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby tak też było w Arsenalu.

Twój były menadżer w Borussi – Thomas Tuchel – powiedział, że „masz bzika na punkcie bronienia” i, że „chcesz bronić bramki, nie zważając na nic innego”. Co o tym sądzisz? Zgadzasz się z tym?

Tak, oczywiście. Myślę, że głównym zadaniem obrońcy jest bronienie, a potem dopiero może nieco pomoc w ataku. Jednak przede wszystkim powinien on bronić.

Jesteś wicekapitanem reprezentacji Grecji, a także pełniłeś tę samą funkcję w Dortmundzie. Mógłbyś opisać swoje zdolności przywódcze?

Jestem bardzo doświadczonym zawodnikiem. Cokolwiek by się nie działo czy to w reprezentacji, czy w klubie, zawsze starałem się pomagać reszcie zawodników. Zarówno na boisku, jak i poza nim.

Sokratis Papastathopoulos autor: źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Rafalek94 komentarzy: 703.07.2018, 19:16

wywiad jak wywiad byle jakiś był. Nic specjalnego nie powiedział bo i pytania nie były jakieś mocno konkretnego. Coz... o jakosc Sokratisa sie nie martwie :)

zly_kanonier komentarzy: 511103.07.2018, 17:13

Widać, że twardziel.

drewniane_krzeslo komentarzy: 283403.07.2018, 11:18

Nie powiedział niczego odkrywczego właściwie powiedział to co wszyscy, nie mniej cieszy, że Arsenal jest dwóch doświadczonych obrońców z charakterem i nowy bramkarz. Zarząd wreszcie poszedł po rozum do głowy i zaczął budować dom od fundamentów a nie od komina.

Opaskę kapitana powinien mieć Aaron bo jest najdłużej i mimo wszystko coś prezentuje na boisku vice Nacho który ma za sobą jeden z lepszych sezonów w Arsenalu. Granit ma styki przegrzane więc nie nadaje się na kapitana tylko bardziej na ustawkę

Hirow komentarzy: 40903.07.2018, 10:46

Zabawne jest tylko to ile dobrych/ciekawych transferów ( w sumie to się jeszcze okrze) można zrobić z budżetem rzędu 70mln funtów. Unai jeszcze Torriera i zaczynajmy ten sezon. Jeżeli plotki o ewentualnym wzmocnieniu ofensywy/skrzydeł okazały by się prawdą a zarząd był by wstanie znaleźć gdzieś wolne pieniądze bardzo bym chciał, żebyśmy ściągnęli Martiala zamiast kombinować z Gelsonami i innymi dziwakami.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.07.2018, 08:30

Trzymam kciuki.Nie wiem czemu ale jaram się chłopakami z BVB ;)

Armata500 komentarzy: 4520 newsów: 13003.07.2018, 08:07

Mam nadzieję, że wraz z przyjściem Sokratisa i Leno skończy się ten co sezonowy dramat w obronie i tracenie głupich goli. O przód się nie martwię, zawsze coś wpadnie z Aubą i Lacą, chociaż jakimś skrzydłowym bym nie pogardził. Zatwierdzić do środka pola Torreirę i jazda.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.07.2018, 01:21

Obrońca potrafiący bronić? To by było coś czego dawno nie było w Arsenalu.

Leehu komentarzy: 1050302.07.2018, 23:37

@Elastico07: A ja Ci mówię że miejsce Xhaki jest teraz obok Torreiry. Urugwajczyk będzie zabezpieczał tyły a Szwajcar będzie mógł grać na box2box i że to będzie jego sezon. :D Ale vice kapitanem zostanie pewnie Ramsey, przedłużył kontrakt, ma najdłuższy staż w klubie i jest bardzo doświadczonym graczem zresztą nie raz już dostępował tego zaszczytu. Oczywiście kapitanem pozostanie Kosa ale wiadomo jak to jest u nas z tymi kapitanami więcej siedzą na ławce niż grają. Kandydatem na vice-kapitana jest też Cech (który też pewnie będzie siedział na ławce o ile nie zostanie sprzedany) lub Nacho Monreal (doświadczony no i jest rodakiem naszego nowego menageiro)

tyson880 komentarzy: 1055102.07.2018, 23:10

Będziesz dowódcą na tym okręcie. Grek ma to coś.

Ashmadia komentarzy: 198702.07.2018, 22:48

Wywiad jak to wywiad... Fajnie, że on taki "broniący" i, że taka opinia jest o Greku. Może uda się poukładać nasze tyły z jego doświadczeniem...

Forever_gunner komentarzy: 255602.07.2018, 22:46

Może nauczy Mustafiego, że najpierw się broni, a potem dopiero ewentualnie podłącza do ataku.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268302.07.2018, 21:48

@kaman17:

Nie wymagałbym tego w pierwszym sezonie. Oni muszą też wyrobić sobie pozycje a wcześniej zaznajomić się z otoczeniem i wymogami. To będzie ciężka robota ale narazie tylko dobrze to wszystko wróży
...

Marioht komentarzy: 612102.07.2018, 21:00

Nasz zaciąg z Borussi.
Już nie mogę się doczekać nowego sezonu, chociaż wiem, że nie będzie wcale łatwo.

kaman17 komentarzy: 510702.07.2018, 20:55

Fajnie, że sciagamy liderów. Dla kogoś z zewnatrz transfery te mogą się wydawać srednie, ale jak się to wszystko uda poskładać do kupy.. Może wyjść naprawde interesująca DRUŻYNA.

Skotii komentarzy: 1812 newsów: 802.07.2018, 20:27

@Elastico07:
Też tak uważam, ale może odpali pod Emerym, kto wie. :D

Elastico07 komentarzy: 1373402.07.2018, 20:24

@Skotii: Tez tak uważam ale co do Krzaki,jego miejsce jest na ławce,nie na kapitanie.

hodor komentarzy: 67502.07.2018, 20:22

Jestem trochę zawiedziony, że nie marzył o grze dla nas od zawsze...

Skotii komentarzy: 1812 newsów: 802.07.2018, 20:21

Myślę jednak, że kapitanem powinien być ktoś kto zagrał przynajmniej jeden sezon w barwach Arsenalu. Widziałbym tu Ramseya, Monreala, albo mimo wszystko Xhake.

Marcinafc93 komentarzy: 33306 newsów: 102.07.2018, 20:15

Mnie się wydaje, że Ramsey dostanie kapitana jak nowy kontrakt podpiszę, no ale Sokratis też ciekawa opcja

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268302.07.2018, 20:13

Nowy manager, nowy kapitan. To może być główny kandydat w tym momencie..

tomcioxdx komentarzy: 1002.07.2018, 19:55

***** fajnie elokwentne wypowiedzi oby tak dalej było na boisku w barwach kanonierów

Marcinafc93 komentarzy: 33306 newsów: 102.07.2018, 19:24

Konkretna wypowiedz, mam nadzieję, że będziemy teraz grać lepiej w obronie

Szebson komentarzy: 351002.07.2018, 19:15

Komus pogrubienie sie zepsulo

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady