Rewanż na Bernabéu: Real Madryt vs Arsenal
15.04.2025, 07:48, Dominik Kwacz
1072 komentarzy
W ubiegły wtorek Kanonierom udało się zaskoczyć zarówno ekipę Carlo Ancelottiego, jak i kibiców piłki nożnej na całym świecie. Choć londyńczycy byli nieznacznym faworytem bukmacherów, chyba tylko najwięksi optymiści zakładali czyste konto i trzybramkową zaliczkę po starciu na Emirates. Teraz pora na rewanż na Bernabéu!
Królewscy po klęsce na Emirates udali się do Kraju Basków, by zmierzyć się z Deportivo Alavés. Choć udało im się to spotkanie wygrać, nie obyło się bez skandalu. Już w 39 minucie z boiska za bandycki faul na Antonio Blanco wyleciał Mbappé. Początkowo sędzia chciał ukarać Francuza żółtą kartką, jednak interwencja VAR nie pozostawiła złudzeń. Francuz za swoje zachowanie został „ukarany” zawieszeniem na jeden mecz. Co jasne ta kara nie dotyczy Ligi Mistrzów.
Arsenal w sobotę podejmował przed własną publicznością Brentford. Mecz zakończył się remisem 1:1 po bramkach Parteya i Wissy. Tym samym strata do Liverpoolu, który wygrał swoje spotkanie z West Hamem, wynosi już 13 punktów.
Sytuacja kadrowa prezentuje się następująco:
Do grona kontuzjowanych dołączył Jorginho, który w sobotę opuszczał boisko z bólem w klatce piersiowej. Do gry powinien być gotowy Thomas Partey. U gospodarzy zawieszony za czerwoną kartkę z pierwszego spotkania jest strzelec jedynego gola w meczu z Alavés – Camavinga.
Wyczyn z pierwszego spotkania pozostanie jedynie miłym wspomnieniem, jeśli Kanonierzy nie postawią kropki nad „i” w Madrycie. O tym, jak groźny jest Real na własnym stadionie, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak każda minuta upływająca na zegarku francuskiego arbitra będzie nas zbliżać do upragnionego półfinału, a piłkarze Ancelottiego nie radzą sobie najlepiej, kiedy narasta w nich frustracja. Rywale The Gunners okrzyknęli piłkarzy Artety mistrzami boiskowego cwaniactwa, piłkarskiego „dark arts”. To cwaniactwo może się okazać wyjątkowo przydatne w starciu z przeciwnikami o tak krótkich lontach. Choć i bez tego Arsenal pokazał, że jest w stanie nie tylko rywalizować, ale i zdominować Królewskich. COYG!
Rozgrywki: Champions League
Miejsce: Santiago Bernabeu, Madryt
Data: Środa, 16 kwietnia, godzina 21:00 czasu polskiego
Sędzia: F. Letexier
Transmisja: Canal + Extra 1

13 godzin temu 2 komentarzy

18.04.2025, 09:41 14 komentarzy

17.04.2025, 08:22 3 komentarzy

17.04.2025, 08:17 2 komentarzy

16.04.2025, 23:43 12 komentarzy

16.04.2025, 23:36 3 komentarzy

16.04.2025, 22:19 860 komentarzy

16.04.2025, 08:13 1 komentarzy

15.04.2025, 11:06 18 komentarzy

15.04.2025, 11:05 5 komentarzy




Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|---|---|---|---|---|
1. Liverpool | 32 | 23 | 7 | 2 | 76 |
2. Arsenal | 32 | 17 | 12 | 3 | 63 |
3. Nottingham Forest | 32 | 17 | 6 | 9 | 57 |
4. Newcastle | 31 | 17 | 5 | 9 | 56 |
5. Manchester City | 32 | 16 | 7 | 9 | 55 |
6. Chelsea | 32 | 15 | 9 | 8 | 54 |
7. Aston Villa | 32 | 15 | 9 | 8 | 54 |
8. Bournemouth | 32 | 13 | 9 | 10 | 48 |
9. Fulham | 32 | 13 | 9 | 10 | 48 |
10. Brighton | 32 | 12 | 12 | 8 | 48 |
11. Brentford | 32 | 12 | 7 | 13 | 43 |
12. Crystal Palace | 31 | 11 | 10 | 10 | 43 |
13. Everton | 32 | 8 | 14 | 10 | 38 |
14. Manchester United | 32 | 10 | 8 | 14 | 38 |
15. Tottenham | 32 | 11 | 4 | 17 | 37 |
16. Wolves | 32 | 10 | 5 | 17 | 35 |
17. West Ham | 32 | 9 | 8 | 15 | 35 |
18. Ipswich | 32 | 4 | 9 | 19 | 21 |
19. Leicester | 32 | 4 | 6 | 22 | 18 |
20. Southampton | 32 | 2 | 4 | 26 | 10 |
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|---|---|
Mohamed Salah | 27 | 17 |
E. Haaland | 21 | 3 |
A. Isak | 20 | 6 |
C. Wood | 18 | 3 |
B. Mbeumo | 16 | 5 |
Y. Wissa | 15 | 2 |
C. Palmer | 14 | 7 |
O. Watkins | 14 | 6 |
Matheus Cunha | 14 | 4 |
J. Mateta | 13 | 2 |
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Ja uwazam ,ze z PSG jestesmy faworytem , a final to juz beda ciezary. Licze na Inter ,ze pokona Bayern ,w potem Barce
W sumie wczorajsze mecze pokazały, że przewaga w pierwszym meczu nic nie znaczy. I PSG i Barca miały w teorii wygrane dwumecze po pierwszej kolejce i dość spokojną sytuacje przed rewanżem i obie prawie otarły się o dogrywki. Te nasze 3-0 nic nie znaczy trzeba nie tak jakby tej zaliczki nie było bo jak wyjdziemy z nastawieniem obrony wyniku to przewalimy ten mecz
W sumie bardzo wiele od tego dzisiejszego meczu zależy, jeśli pewnie rozprawimy się z Realem to nałoży to jednocześnie ogromny respekt na PSG przed starciem z nami. Oni pokazali słabość wczoraj i teraz każdy inaczej już zaczyna patrzeć na starcie z nimi. Jeśli pewnie rozprawimy się z fachowcem w tych rozgrywkach to chcąc nie chcąc każdy będzie się nas obawiał
@Mastec30:
Nie no to wiadomo, i fajnie byłoby mieć też kogoś z przodu i nie grać Kiwiorem na SO.
@thegunner4life napisał: "Beka będzie jak się okaże, że bez jego TYTANICZNEJ pracy na boisku Arsenal się w finale LM znalazł."
Jednak bym wolał mieć go na boisku
@Mastec30:
Beka będzie jak się okaże, że bez jego TYTANICZNEJ pracy na boisku Arsenal się w finale LM znalazł.
@Reamoner napisał: "Są jakieś prognozy kiedy wróci Kai??"
Coś tam ostatnio pisali że może pod koniec sezonu ale na początku prognozowali początek przygotowań do sezonu. Imo bez sensu żeby w tym wracał na szybko. Niech się trochę zregeneruje
@miki9971:
Ja chcę już rewanż dzisiaj. A potem PSG
Są jakieś prognozy kiedy wróci Kai??
@thegunner4life napisał: "Ja już zapomniałem o tym meczu i poleciałem dalej"
Żałuj, bo to chyba najlepsze spotkanie od kilku lat, pod względem emocji. Warto pamiętać.
@miki9971 napisał: "Też tak macie, że za każdym razem kiedy widzicie te trzy bramki (zwłaszcza Declana wolne) podczas Naszego spotkania to macie ciary i płacz na końcu nosa? :D"
Ja już zapomniałem o tym meczu i poleciałem dalej
Ależ to byłby miły scenariusz dzisiaj. Real nagrzany się na nas rzuca. 6 minuta kontra Martinelli ucieka Vasquezowi 0-1. Konsternacja na stadionie
Zaraz po tym skrócie, odpaliłem kolejny.
Arsenal - Real.
Też tak macie, że za każdym razem kiedy widzicie te trzy bramki (zwłaszcza Declana wolne) podczas Naszego spotkania to macie ciary i płacz na końcu nosa? :D
Oglądam skrót meczu AV-PSG, ależ tam było blisko, żeby PSG pojechało do Paryża z niczym.... AV mnóstwo sytuacji, jak my z Realem u siebie.
Dobrze. Dzisiaj bijemy na dziurę Madryt i robimy bobasa Francuzom.
@Gonzo92: Jest ale z drugiej strony są też spore nadzieje.
Obstawiam, że Real się zepnie ale my im wpakujemy jedną pestkę, skończy się 3:1 i przejdziemy do pófinału.
Hejka, Wstałem rano i jestem spokojny o dzisiejszą rywalizację. Będzie ciężko, ale awansujemy.
Jak tam panowie? U was też jest lekki strsik?
Mimo wszystko czy Aston Villa czy ostatecznie PSG to będzie potencjalnie mega trudny przeciwnik dla nas. Tak wszyscy gadają o tym come backu Villi ale PSG umiało im i tak 2 gole strzelić. Na ich ofensywe trzeba uważać ale najpierw dzisiaj przetrwać Madryt a potem się będziemy martwić
@losnumeros: Więcej dystansu, s będziesz szczęśliwszy :)
To psg na wyjeździe tak się okrutnie pogubiło w obronie, są do wywalenia spokojnie tylko trzeba zagrać mądrze z tyłu z resztą jak zawsze.
Uff ale dobrze, że PSG wygrało wczoraj. Jeśli uda się nam dziś awansować to bym sral w gacie przed Gud Ebening w półfinale. Nie mamy na niego patentu.
Niech bramkę wpakują w 1 połowie, to od razu z Królewskich zejdzie powietrze
Po półfinał z PSG!
@darek250s napisał: "Jude Bellingham o rewanżu z Arsenalem:
"Chłopaki, to HISTORIA REALU MADRYT. Pomimo wyniku 3-0, wszyscy myślą, że możemy się zakwalifikować… TO SIĘ DZIEJE TYLKO W TYM KLUBIE.
Kiedy wróciliśmy do autobusu po meczu w Londynie… wszyscy wierzyliśmy, że możemy to odrobić i wygrać.
To mentalność zwycięzców. My to odrobimy. TO REAL MADRYT.""
Dziś dostaną 0-2 i tyle to będzie z ich wiary i mentalu xD
Nadszedł dzień dzisiejszy
Jude Bellingham o rewanżu z Arsenalem:
"Chłopaki, to HISTORIA REALU MADRYT. Pomimo wyniku 3-0, wszyscy myślą, że możemy się zakwalifikować… TO SIĘ DZIEJE TYLKO W TYM KLUBIE.
Kiedy wróciliśmy do autobusu po meczu w Londynie… wszyscy wierzyliśmy, że możemy to odrobić i wygrać.
To mentalność zwycięzców. My to odrobimy. TO REAL MADRYT."
@losnumeros: masz już wymówkę jeśli Arsenal wygra Ligę mistrzów czemu akurat tego dnia ciebie nie było na stronie?
@Furgunn: ciebie też
Musimy uważać na pierwsze 15 min, żeby nie strzelili. A poza tym lecimy po swoje grając nieco głębiej z kontrataku. Oni są najgorsi w ataku pozycyjnym + boki obrony to nasze najmocniejsze elementy.
Bardzo liczę na Martinellego. On musi się zaatakować kilka razy... Przydałby się również Havertz, który potrafi powalczyć o długie piłki
Jutro raczej znów będziemy dominować mecz, oby coś wpadło dla nas na 1:0 bo jeśli to real rozpocznie strzelanie to możemy się posypać.
Cóż. Dosyć ciekawa ta LM w tym sezonie. IMO radosny futbol barcelońsko-paryski może być mocno zweryfikowany przez pragmatyzm mediolańsko-londynski. Fajnie byłoby usłyszeć ten trzask eksperckich dup zewsząd przy takim scenariuszu i finale.
@losnumeros napisał: "Nie ma co się śmiać się z innych dla zasady. Wiem że większość robi tak ze względu przez to że inni wbijali nam szpile i mieli z nas beke. Lepiej czujecie się? Macie poczucie większej wartości? Mam gdzieś innych i patrzmy na siebie, rewanż może być ciekawy. Beka z Unaia dla zasady jest nie na miejscu"
Zasady są w życiu ważne, więc dla zasady można cisnąć bekę z naszych rywali, a nawet trzeba, zawsze i wszędzie xD nie doszukuje się głębokiego znaczenia tego, bo go nie ma, takie jest kibicowanie;) chcesz to napisz do Unaia słowa wsparcia itd. co do patrzenia a siebie, to raczej większość własne to robi, jest świadoma wyzwania jutro, i że łatwo nie będzie, ale nadal jak tylko okazja to fajnie Cisnąć bekę z rywali, po prostu, dla funu:)
@Garfield_pl napisał: "Dobra, jutro będzie stres u nas kibiców, ale mam nadzieję że chłopaki dobrze będą zarządzać meczem i wywiozą zwycięstwo. Łatwo nie będzie mimo takiej przewagi, ale to Real musi atakować i trzeba to wykorzystać."
Zgadzam się z tym, pięknie napisane. Bramkę musimy strzelić. Nie wiem czego spodziewać się jutro. To jednak Real jest, grają u siebie i mogą mieć pomoc sędziów. Z drugiej strony mamy przewagę i Mikel pokazał klasę w 1 meczu. Oby pokazał taka samą klasę w rewanżu
Gdyby jutro grał Gabriel to 0 stresu, ale ze Kubuś wyjdzie.. na Bernabeu.. będą go pressować jak szaleni i wygwizdywać...trochę się obawiam o jego gacie xD oby bez babola i będzie git +mocno liczę na to że Arteta pokazał naszym jak mają tych pionków kontrować i że 2 wpakujemy z kontry. ALE BĘDZIE MECZYCHO
@Kiepomen napisał: "Rewanż z PSG na emirates byłby kapitalna wiadomością"
Ewentualny rewanż w Paryżu będzie
Dobra, jutro będzie stres u nas kibiców, ale mam nadzieję że chłopaki dobrze będą zarządzać meczem i wywiozą zwycięstwo. Łatwo nie będzie mimo takiej przewagi, ale to Real musi atakować i trzeba to wykorzystać.
No ta edycja LM to jest jakiś kosmos, dzisiejsze spotkanie na villa park to jeden z lepszych meczów jakie ostatnio oglądałem, a i tak coś czuję że jeszcze lepsze przed nami. Rewanż z PSG na emirates byłby kapitalna wiadomością
Dzisiaj Barca i PSG wyszły trochę na luzie. Myślę, że jednak my tak nie podejdziemy na luzie, bo po 1 gramy z Realem, a po 2 na Bernabeu. Myślę, że wyjdą chłopaki na full focusie
Raya w bramce Villi w tym dwumeczu i byliby w półfinale.
To dzisiejszych rewanżach, wygląda na to, że jutro czeka nas bardzo ciężka przeprawa.
No i tyle z tego było, każdy zapamięta po nim tylko że Paryżanie awansowali, dla nas dobrze się skończyło bo nie chciał bym ewentualnego dwu meczu z Emerym
@gbn napisał: "Ale Ty jesteś sztywny...olaboga"
Nie rozumiesz tego, wolę patrzeć na siebie i AFC a nie na innych i czerpać z tego radość, ale musisz dojrzeć do tego. Powtórze kolejny raz, jak Mikel wygra lige lub LM to przyznam się do błędu. A jak nie wygra, to zrobisz to samo?
Dawać Aston Villa, jeszcze jedna!
@thegunner4life napisał: "Ja tam wole na innych patrzec. I super jak nam sedziowe poblazaja. Mogliby jutro jakis awans nam wydrukowac hehe"
Nie lubię na innych patrzeć. Masz rację jak sędziowie nam pobłażaja bo też sporo nam zabrali. Niestety babole sędziów są w każdych ligach. Nie wiem co jutro wydarzy się, mam nadzieję że awansujemy i zagramy tak samo jak w pierwszym meczu. Mikel ma wyzwanie, a nie wiadomo do będzie z sędziami
Rashford tam dobrze chodził.Myślałem że już po typie ale wystarczyło wyjść z OT i cyk.
@losnumeros: Ale Ty jesteś sztywny...olaboga.
Lepiej w 1/2 grać z PSG.
@losnumeros:
Ja tam wole na innych patrzec. I super jak nam sedziowe poblazaja. Mogliby jutro jakis awans nam wydrukowac hehe
@gbn napisał: "A kto to przyszedł? Pan Maruda, Niszczyciel Dobrej Zabawy, Pogromca Uśmiechów Dzieci..."
Patrzmy na siebie, a nie na innych. Widocznie tego nie rozumiesz. Lepiej żyć czyimś życiem. Jak nam sędziowie pobłażaja to większość tego nie widzi, ale w drugą stronę już tak. Sędziowie robią babole w każdych meczach i nie tylko w Anglii a w każdych ligach, bo to mafia jest, ale dopiero to dociera do części osób i może też do ciebie
Patrząc na nasze mecze z AV nie wiem czy to dla nas dobry rywal
A kto to przyszedł? Pan Maruda, Niszczyciel Dobrej Zabawy, Pogromca Uśmiechów Dzieci...