Wenger o powodach absencji Kolasinaca
28.12.2017, 11:06, Patryk Bielski
21 komentarzy
Sead Kolasinac nie grał w wyjściowej jedenastce Arsenalu w Premier League od 10 grudnia, kiedy Kanonierzy zremisowali z Southamptonem. Co jest powodem takiego stanu rzeczy?
Z pewnością duży wpływ ma na to forma Maitlanda-Nilesa, który dzięki swojej szybkości i coraz większej pewności siebie grał w ostatnich dwóch ligowych meczach The Gunners. W wywiadzie dla oficjalnej strony klubowej Arsene Wenger przyznał jednak, że przejście na grę czterema obrońcami także przyczyniło się do posadzenia na ławce Bośniaka.
- Sead jest nominalnym wahadłowym, gra bardziej ofensywnie. Niedługo dostanie szansę, ponieważ chciałem dać mu też trochę odpocząć. Bardzo ciężko pracuje i sądzę, że wpasuje się także w system gry czterema obrońcami.
Arsene Wenger nie wyklucza też powrotu do systemu gry, którym rozpoczynał bieżący sezon.
- Jesteśmy w stanie grać również trzema obrońcami. Trenowaliśmy w obu systemach, dlatego w miarę potrzeb, możemy grać w różnych ustawieniach. Osobiście uważam, że nie zdobyliśmy wystarczającej liczby bramek na wyjazdach. Dlatego też zdecydowałem się na zmianę systemu gry. Zauważyłem też, że momentami za bardzo ciągnęło naszą grę w boczne sektory boiska.
źrodło: Arsenal.com
10 godzin temu 4 komentarzy

20.10.2025, 22:21 6 komentarzy

18.10.2025, 21:05 1017 komentarzy

18.10.2025, 17:27 1 komentarzy

17.10.2025, 18:49 15 komentarzy

17.10.2025, 18:29 752 komentarzy

16.10.2025, 21:19 5 komentarzy

11.10.2025, 19:04 0 komentarzy

10.10.2025, 12:14 8 komentarzy

10.10.2025, 11:59 2 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 5 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Czasami nie ogarniam rozumowania Wngera...
Gdyby Wenger faktycznie stosował rotacje w składzie utrzymując równy poziom dobrej gry byłoby spoko. Mam nadzieję, że po zimowym oknie transferowym nie spadniemy do poziomu przeciętnego średniaka w lidze.... Chociaż mam wrażenie że już taki poziom czasami jest prezentowany
Tylko nie rozumiem trochę tej decyzji w takiej jak był cały czas formie musi grać a Bellerin na ławę.
A gracze, którzy faktycznie są odpowiedzialni za tą słabą grę na wyjazdach i stratę zbyt dużej ilości bramek dalej w pierwszym składzie.
@losnumeros:
Jak przejdziemy na system gry z jednym obrońcą.
@dziejo:
Musiał być bardzo zmęczony, skoro odpoczywał 3 kolejki ;D
Jak Wenger zajedzie młodego Maitlanda-Nilesa to wtedy wystawi Kolasinaca.....a dlaczego ni wystawić ich obu?
@Argudo: nie odsunięty tylko odpoczywany
@Adrian12543: Zapewne dlatego, że Niles nie jest obrońcą :P
Na razie jakoś sobie radzi i chwała mu za to, ale jest on nominalnym bocznym pomocnikiem, czyli jeszcze wyżej niż Kolasinac grywał :D
U nas to teraz wystarczy być szybki i pewny siebie. Miejsce w 1 składzie gwarantowane...
@Radek97: Tylko nie Fijo mam go doysc od co najmniej 4 lat
To kiedy na ławce usiądą Bellerin, Xhaka i Kosa?
Całe szczęście Bellerin bez formy nadaje się do gry w każdej formacji. Szczególnie dlatego, że jest bogiem w defensywie.
Wgl to zamiast Alexisa chciałbym zobaczyć dzisiaj Theo,co jak co ale potrafi strzelać gole i piłka go szuka,albo chociaż z ławki powinien wejść zamiast Iwobich czy Welbeckow.
Gra była przenoszona na boczne sektory boiska tylko dlatego że nasze tuzy w środku pola nie potrafią rozgrywać.
Przewiduję dziś Kolasinaca w pierwszym. Ale i tak nie potrafię zrozumieć, dlaczego akurat on został odsunięty, skoro w składzie są gracze w gorszej formie , jak Bellerin, Xhaka, Koscielny.
Skoro gra ofensywnie, to moze niech nam Giroud zastapi na szpicy?
Znawca