White Hart Lane zdobyte, Tottenham 1-4 Arsenal!

White Hart Lane zdobyte, Tottenham 1-4 Arsenal! 21.09.2010, 21:55, IceMan 1088 komentarzy

Z drobnym opóźnieniem rozpoczęło się zaplanowane na 20:45 spotkanie Arsenalu z Tottenhamem. Podopieczni Arsene'a Wengera, który tym razem ze względu na otrzymaną przez FA karę zasiadł jedynie na trybunach White Hart Lane, rozpoczęli 164. derby północnego Londynu kopnięciem futbolówki spoczywającej na środku boiska.

The Gunners nie zamierzali bawić się z mniej utytułowanym stołecznym rywalem i od samego początku narzucili swoje tempo gry. Już w 4. minucie w polu karnym Kogutów z piłką znalazł się Samir Nasri, lecz tym razem piłkarze Harry'ego Redknappa bezbłędnie interweniowali.

Kilka minut później z kontrą ruszyli gospodarze, a spóźniony Johan Djourou, który potwierdza jak na razie swoją nie najlepszą formę, musiał faulem zatrzymać Romana Pawliuczenkę. Do piłki ustawionej na 25. metrze podszedł David Bentley, lecz jego strzał był bardzo niecelny.

W 15. minucie zebrani na stadionie fani gości z radością podskoczyli na swoich siedzeniach. Po składnej akcji całego zespołu Jack Wilshere mocno wstrzelił futbolówkę w pole karne z lewego skrzydła, a Henri Lansbury nie miał problemów ze skierowaniem "łaciatej" do bramki z kilku metrów. Kanonierzy na prowadzeniu!

Po strzelonym golu The Gunners osiągnęli jeszcze większa przewagę, a podania przez nich wymieniane można było liczyć długimi minutami. Ta sielanka została przerwana w 20. minucie, gdy po kolejnym błędzie Djourou z kontrą wyruszyli The Spurs. Jednak zamiast podawać do lepiej ustawionego partnera Bentley zdecydował się na strzał, który minął bramkę Łukasza Fabiańskiego.

Pięć minut później Tomas Rosicky uderzył po ziemi z 25 metrów, lecz bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Koguty odpowiedziały strzałem Pawliuczenki, który wylądował jedynie na bocznej siatce.

W 39. minucie genialnym prostopadłym podaniem do Kierana Gibbsa popisał się Jack Wilshere, jednak arbiter niesłusznie odgwizdał pozycję spaloną. Po chwili widząc sytuację na boisku Naughton postanowił wyładować swoją frustrację i ostro sfaulował wychodzącego na dobrą pozycję Rosicky'eo. Efekt? Żółta kartka dla Koguta i kulejący Czech, który na szczęście zdołał wkrótce powrócić do gry.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, tak więc obie drużyny zeszły do szatni przy w pełni zasłużonym prowadzeniu Kanonierów 1-0.

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Robbie Keane, który otrzymał podanie z głębi pola i plasowanym strzałem z linii pola karnego pokonał Łukasza Fabiańskiego. Zawalił w tej sytuacji przede wszystkim sędzia liniowy, który nie zauważył 2-metrowego spalonego, ale i Polak mógł interweniować nieco lepiej.

Po upływie godziny od pierwszego gwizdka arbitra ładnym rajdem popisał się Eboue, lecz jego strzał z ostrego kąta daleki był od celu. Chwilę później po dośrodkowaniu Rosicky'ego dogodną sytuację na zdobycie gola miał Vela, lecz uderzenie główką Meksykanina powędrowało nad bramką.

W 70. minucie w sytuacji sam na sam z Fabiańskim znalazł się wprowadzony po przerwie Aaron Lennon. Wielu kibiców widziało już piłkę w siatce Arsenalu, lecz wtem jak spod ziemi wyrósł Laurent Koscielny, który fenomenalnym wślizgiem wyłuskał piłkę Anglikowi.

W 73. minucie boisko opuścił Tomas Rosicky oraz Carlos Vela, a w ich miejsce pojawił się Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

W końcówce regulaminowego czasu gry obie ekipy narzuciły szaleńcze tempo. W 83. minucie w słupek po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafił Robbie Keane, a kilka minut później po dobrym podaniu Arszawina w polu karnym Kogutów znalazł się Chamakh. Marokańczyk zbyt długo jednak zwlekał z oddaniem strzału i cała akcja skończyła się niepowodzeniem.

Po 90 minutach na tablicy wyników nadal widniał rezultat 1-1, więc do wyłonienia zwycięscy niezbędna była dogrywka.

W 92. minucie na korzyść Arsenalu został podyktowany dość kontrowersyjny rzut karny. Sędzia dopatrzył się faulu Bassonga na Nasrim, do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał chorwackiego golkipera!

The Spurs nie otrząsnęli się jeszcze po stracie bramki, a sędzia po raz kolejny wskazał na wapno! Tym razem faulowany był Chamakh, a wykonawcą karnego ponownie był Samir. Francuz uderzył w inny róg niż kilka minut wcześniej, lecz Pleticosa znów był bezradny.

W 99. minucie szansę na zdobycie kontaktowego gola i wlania nadziei w serca fanów Kogutów miał David Bentley, lecz piłka posłana głową przez byłego Kanoniera jedynie otarła się o słupek i wyleciała za linię boczną.

U schyłku pierwszej połowy dogrywki kolejne trafienie na swoje konto zapisali piłkarze z Emirates Stadium. Tym razem na liście strzelców pojawiło się nazwisko Andrieja Arszawina, który ładnym, plasowanym uderzeniem w długi róg wprawił w rozpacz White Heart Lane. Trzy gole zdobyte przez Kanonierów w piętnaście minut, nokaut!

Jedynym niemiłym akcentem była kontuzja Kierana Gibbsa, który musiał opuścić murawę. W jego miejsce pojawił się Gael Clichy.

Drugi kwadrans dogrywki upłynął nadzwyczaj spokojnie i nie obfitował w sytuacje strzeleckie. Bezradnych Kogutów nie stać było chociaż na jeden zryw, a podopieczni Arsene'a Wengera oszczędzali się na sobotnie ligowe starcie z West Bromwich, a ich jedynym celem było dowiezienie korzystnego rezultatu do końca.

Ostatecznie Kanonierzy zwyciężyli 4-1 i zemścili się za ligową porażkę na White Hart Lane z zeszłego sezonu. Chwilami gra 13-krotnych mistrzów Anglii była bliska perfekcji, a druzgocąca pierwsza połowa dogrywki dobitnie pokazała, która drużyna króluje w północnym Londynie. Oby The Gunners zdołali przelać tę znakomitą formę na rozgrywki Premier League i w podobnym stylu roznieść West Bromwich w sobotnim starciu na The Emirates Stadium.

Za negatywnego bohatera dzisiejszego pojedynku bez wątpienia można uznać sędziego, który notorycznie popełniał błędy potencjalnie wypaczające wynik meczu i nie opanował najwidoczniej wielce skomplikowanego pojęcia pozycji spalonej.

Tottenham Hotspur 1-4 Arsenal FC

Henri Lansbury - 15' [0-1]

Robbie Keane - 48' [1-1]

Samir Nasri (pk) - 92' [1-2]

Samir Nasri (pk) - 95' [1-3]

Andriej Arszawin - 104' [1-4]

Arsenal: Łukasz Fabiański - Emmanuel Eboue, Johan Djourou, Laurent Koscielny, Kieran Gibbs (Gael Clichy, 105') - Denilson, Henri Lansbury, Jack Wilshere - Tomas Rosicky (Marouane Chamakh, 73'), Samir Nasri, Carlos Vela (Andriej Arszawin, 73').

Tottenham: Pletikosa - Naughton, Bassong, Caulker, Ekotto - Livermore, Palacios, Sandro, Bentley - Giovani, Pawliuczenko.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.09.2010, 22:39

Naprawde Newcastle sie nie popisalo , sluszny , nie sluszny ale jak napisal evelred znowu wraca zasada "niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic"

arsenallord komentarzy: 30253 newsów: 11722.09.2010, 22:39

komentator sportklubu: "to jest Phil Dote"
karny z kapelusza
ale nic mnie nie ucieszy bardziej niż awans Newcastle po rzutach karnych

dt12345 komentarzy: 45622.09.2010, 22:38

Ale Ferreira zapierdzielił w słupek :/

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7322.09.2010, 22:38

A co z Benayounem ? (czy jak sie to tam pisze xd)

evelred komentarzy: 369122.09.2010, 22:38

karny z kosmosu, ale newcastle mogło skończyć ten mecz dużo wcześniej

mam nadzieję, że dowiozą te 3-3, dogrywka dobrze chelsea zrobi

MiRRi91 komentarzy: 3722.09.2010, 22:38

Mam nadzieję że zawodnik zostanie ukarany po meczu bo to jest skandal!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.09.2010, 22:33

Ja wyłączyłem bo w przeciagu 5minut meczu obejrzalem moze 30sekund , tak sie cieło

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 822.09.2010, 22:33

stefcio15;- u mnie idzie płynnie.Zmarnowana okazja Newcastle-.-

Theo44 komentarzy: 438022.09.2010, 22:32

czy ktos ma linka do meczu z City?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.09.2010, 22:32

No i dokladnie , na ES przyjada i to juz nie bedzie to samo co City , bo jakos nie wyobrazam sobie zeby WBA mialo nam sprawic jakiekolwiek wieksze klopoty ... wam tez tak tnie ten vipcanals?

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 822.09.2010, 22:28

stefcio15; - City niech ograją;) a z nami większych szans im nie daje;)

Gunner_995 komentarzy: 655022.09.2010, 22:27

Aaaa City przegryyywa !!! Hahaha:D no to nieźle !

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.09.2010, 22:27

GunnersFan - i pewnie Olsson jest z siebie dumny bo byla gadka "tanio skory nie sprzedamy z $ity i Arsenalem"... Tylko zeby sie za wczesnie nie podjarali

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.09.2010, 22:23

Charlie - nie ma co porownywac tych dwoch meczy bo to calkiem inny poziom , inna waga spotkania , inne sklady

Muły sie rozstrzelaly 1-5

evelred komentarzy: 369122.09.2010, 22:23

2-3 a powinno być 1-5 z takimi setkami

co z tego, że kalou i yossi kontuzje jak I skład mają w 100% gotowy

zauważyłem jeszcze jedną rzecz, mamy lepszą ławkę, bo przez kontuzje I składu ta ławka zagrała sporo spotkań i zdobyła mnóstwo doświadczenia, w chelsea z ławką i młodymi graczami jest zupełnie inaczej

Co jak co ale nie zazdroszczę Carlo...

A My się zbłaźnimy jak nie wygramy ze Smerfami na SB za dwa tyg...

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 822.09.2010, 22:20

2-3 Analka

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.09.2010, 22:20

Wlaczam a tu 2-3 :/

arsenallord komentarzy: 30253 newsów: 11722.09.2010, 22:20

Anelka 2-3

stefcio15; ( vipfast.net/ch1 ) tutaj oglądam.Ameobi w dogodnej przestrzelił.Powinno juz byc z 1-5 dla Newcastle.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.09.2010, 22:19

GunnersFan - gdzie ogladasz ****si?

Wracajac do Borussi Lewandowski znowu strzelil , wiec juz na WP beda mieli czym sie jarać:)

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 822.09.2010, 22:17

Lovenkrands sam na sam nie trafił-.-

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.09.2010, 22:16

RuteQ - racja , bo na betclicku bylo ok. 10.00 wiec w Totku musialo byc z 8.50 , do tego dodac jakies 2 mecze po 2zł i juz by bylo jakies 200zł przy stawce 5 :))

RuteQ komentarzy: 93122.09.2010, 22:15

stefcio15 - kurs ok 9 na newcastle był:)

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 222.09.2010, 22:15

ma ktoś duże zdjęcie jak Nasri całuje herb ?

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 822.09.2010, 22:15