Komentarze użytkownika Marzag
Znaleziono 47900 komentarzy użytkownika Marzag.
Pokazuję stronę 24 z 1198 (komentarze od 921 do 960):
@vitold napisał: "I go pogonili za wyniki. xd"
To co, myślę że najrozsądniej wywalić Artetę na koniec sezonu, i Ten Haga zatrudnić, to może jakiś puchar ligi wpadnie i fani będą szczęśliwi.
Największym grzechem Emerego było to, że my graliśmy strasznie chaotyczną piłkę, wygrywaliśmy tylko jakością zawodników bo przeciwnicy mieli co mecz podobną ilość okazji co my, niezależnie na kogo graliśmy.
@vitold napisał: "Arteta wychwalany za zmysł taktyczny, rozkłada przeciwników na czynniki pierwsze. Geniusz.
Tymczasem okazuje się, że Emery to lepszy taktyk - to tylko potwierdza że z obecna kadrą Emery byłby TOP1 obecnie w rankingu."
Ostatnio tak mądre słowa slyszałem od Amorima jak po porażce z Arsenalem krzyczał światu że właśnie udowodnił że są w stanie wygrać z każdym.
Gdy Arteta przychodził do Arsenalu to Aston Villa lepiej stała w tabeli i była lepszą drużyną.
A teraz Emery wchodząc na 3 miejsce w tabeli udowodnił Artecie którego Arsenal jest na pierwszym miejscu tabeli, że jest od niego lepszy.
Niektórzy to chyba powinni mieć regularne wizyty u psychologa żeby ich emocjonalnie wyprostował bo tu ludzie od podłogi do sufitu skaczą w swoich emocjach i ocenach sytuacji tak że możnaby bordera podejrzewać :P
@sonic napisał: "Gdyby Wenger dostał takie wsparcie finansowe jak Arteta to by tą ligę pozamiatał."
To wiara w bajki, Wenger nie kupował piłkarzy których potrzebowaliśmy, tylko takich co robili wrażenie gdy już miał pieniądze.
To był człowiek który w sytuacji gdy nie ma żadnego poważnego skrzydłowego, defensywnego pomocnika albo bocznego obrońcy a 2 świetnych ŚPO w klubie był chętny wydać cały budżet transferowy na trzeciego ŚPO.
Arteta te pieniądze wydaje wzorowo, generalnie nie da się do niczego przyczepić jeśli chodzi o prowadzenie klubu to jest dosłownie benchmark dla młodych trenerów.
@arsenallord napisał: "Ale presja już jest spora, a jak znowu się nie uda to będzie jeszcze większa."
Arteta to jest mentalny potwór, taka presja nie ma na niego raczej wielkiego wpływu. Moim zdaniem dużo większą miał gdy nie udało mu się w pierwszym pełnym sezonie zakwalifikować w TOP4 i jak Auba z Ozilem robili trzodę i mówili prywatnie ludziom, że ten chłop się nie nadaje. Dwie największe gwiazdy vs jeden trener trenujący pierwszy zespół w życiu i to jeszcze bez sukcesów.
To co on ma teraz w porównaniu do tamtego to nie presja tylko luksusowa wygoda.
@arsenallord napisał: "Najlepsze u nas bo bez presji na wygrywanie a najgorsze tam bo jak przez rok nie wygrasz to momentalnie lecisz?"
Najlepsze bo u nas zarządzanie zespołem polega na tym, że się zastanawia Arteta jakie zadania przydzielić zawodnikom na najbliższego przeciwnika i jak ułożyć trening by ich do tego jak najlepiej przygotować.
A w Barcelonie by się musiał zastanawiać, jak nakłonić największe gwiazdy do tego by zrezygnowali z połowy wynagrodzenia a mimo to przedłużyli kontrakt, żeby 3 nowo ściągniętych zawodników mogło być zarejestrowanych do gry.
@Dominik11 napisał: "Pamiętaj że Mikel tam się wychował. I jednak może chcieć wrócić tam."
Niby po co? Całe dorosłe życie wraz z rodziną mieszkał na wyspach. Barcelona to pewnie tak odległe wspomnienie dla niego jak dla Ciebie wspomnienia z przedszkola. @Dominik11 napisał: "A Barca to jednak Barca co by nie mówić dalej wielki klub. Ok finansowo jest słabo."
Moim zdaniem to są ostatki ich wielkości, to zaraz będzie klub pokroju Milanu czy Interu, czyli dalej wielki historycznie ale sportowo nie będzie miał żadnych argumentów by ściągać największe nazwiska.
@Dominik11 napisał: "I np jak się pojawi oferta np Barcy to może chcieć odejść."
Nie no, Arteta jest pełnosprawny umysłowo, nie zamieni najlepszego środowiska do pracy na świecie na najgorsze.
@arsenallord napisał: "Ja uważam, że w takim przypadku Arteta prędzej sam odejdzie niż zostałby zwolniony."
Ja uważam, że nie odejdzie z projektu w który wierzy i który pozwala mu się spełniać, a Arsenal jest właśnie takim projektem. Stworzył sobie wymarzone środowisko do pracy i do odnoszenia sukcesów.
@arsenallord napisał: "Nie że się nie nadaje tylko znowu nic nie wygraliśmy w takim przypadku"
No ale chyba nie zwalniasz kogoś o kim myślisz, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu (czyli że się nadaje), no nie?
@arsenallord napisał: "Bez sensu. A jak przez następne 5 lat dalej nie wygra ligi? Ma tu gnić ile chce bo nas wyciągnął z dołka?"
Dopóki drużyna z nim staje się coraz lepsza, to tak długo powinien być trenerem.
Obecnie jakby przyszedł jakiś trener za niego, i w tamtym sezonie zrobiłby 85 pkt przykładowo, zajmując drugie miejsce i dotarł do półfinału LM to by ludzie go ogłaszali niesamowitym trenerem.
Arteta jeśli w tym sezonie przegra finał LM i będzie 1 pkt za pierwszym miejscem to ludzie będą tu pisać, że chłop się nie nadaje.
@arsenallord napisał: "Teraz około 90 pkt lekko wystarczy do wygrania ligi."
Tylko że te 90 punktów jest znacznie ciężej zdobyć niż wtedy, bo poziom wszystkich zespołów znacznie wzrósł przez te 5 lat, gdzie było Newcastle 5 lat temu? Gdzie była Aston Villa 5 lat temu, dziś to są zespoły o których się wie że do końca będą walczyć o top5.
Kai Havertz is set to be first choice striker when he returns, which is expected before Christmas. Arsenal are very excited and view him as a regular goal supplier and match winner; Mikel Arteta will find another role for him in the side when not striker. [@IsaanKhan_]
@alexis1908 napisał: "a tu nie o Gyokeresa chodzi bo jest w kiepskiej formie ;) tylko o Isak na poziomie Mbappe"
Bo nie rozumiesz różnicy między klasą zawodnika a obecną formą zawodnika.
Dla mnie nie zdobycie mistrzostwa lub ligi mistrzów będzie porażką, ale nie widzę nikogo lepszego od Artety który byłby w stanie sprawić by Arsenal był jeszcze lepszy, Arteta udowadnia rok w rok że wie co robi i że jego walka do ostatnich kolejek o mistrzostwo i półfinał w zeszłym roku w LM to nie przypadek tylko konsekwencja świetnego prowadzenia zespołu.
@arsenallord napisał: "konkurencja najsłabsza od lat"
przecież jest kompletnie na odwrót, premier league nigdy nie była tak mocna jak obecnie, Liverpool który w lidze jest pośmiewiskiem dominuje Real Madryt, Arsenal dominuje Bayern który jest przed tym meczem uznawany za najlepszą drużynę na świecie, Haaland bije kolejne rekordy w City które ma podobno najlepszego trenera na świecie, Aston Villa to nie dostarczyciel punktów tylko zespół który jest w stanie wygrać z każdym, Chelsea i Tottenham nie mają żadnej gwarancji bycia w Top4 na koniec sezonu bo Newcastle świetnie sobie radzi i też jest zespołem który potrafi zdominować każdy zespół w lidze.
Premier League nigdy nie była tak mocna jak obecnie.
@arsenallord napisał: "Ale hipotecznie jak teraz nie wpadnie PL/LM to jakie są argumenty za pozostaniem Mikela?"
Taki, że żaden inny trener nie jest w stanie nam rok w rok zagwarantować walkę o mistrzostwo i wygraną w lidze mistrzów.
Wymieniamy coś co działa na coś co jeśli dowiezie te same wyniki które dowozi Arteta to będzie traktowane jak świetny sezon tego trenera.
@alexis1908 napisał: "marzag to po prostu jest odklejony xD z resztą osób co wymieniłeś to się normalnie rozmawia ;)"
Wydaje mi się, że krytykę formy Gyokeresa odbierasz zbyt personalnie :)
@pawel_1986 napisał: "Głównym frustratem tego forum jesteś Ty, Marzag, Adek i losnumeros"
weź sobie jeszcze wygoogluj co to znaczy słowo frustrat i już w ogóle będzie zajebiście, bo chyba obecnie wydaje Ci się że to oznacza ludzi z których opinią się nie zgadzasz albo ludzi za którymi nie przepadasz :P
Bierzemy Slota za Artete jak go wyrzucą z Liverpoolu? To jest trener co potrafi podnieść kubek do góry co udowodnił w poprzednim sezonie.
@wnw46 napisał: "Ostatni sezon Artety... Jak nic nie wygra to won
Miał transfery na wszystko, ale nie ma jaj zagrać jak trzeba."
Dokładnie, walka o mistrzostwo jest nudna, pora wrócić do walki o top4
Żeby Gyokeres mógł korzystać z prostopadłych piłek to:
1. Powinien być silniejszy
2. Powinien nauczyć się przyjmować piłkę pod presją
3. Powinien lepiej kontrolować piłkę
4. Powinien umieć celnie odegrac piłkę do kolegi podczas ofensywnej akcji
Inaczej będzie jedną z ostatnich osób do której ktoś rozsądny będzie chciał zagrać piłkę.
@alexis1908 napisał: "no przecież niedawno jeszcze bredziłeś że to poziom Haalanda i Mbappe"
Bo to jest zawodnik tego kalibru, z tym że nie w tej formie, nie z obecnym zespołem, tam musi przyjść ogarnięty trener bo tam nic nie funkcjonuje. Jak coś to Salah to też całkiem niezły zawodnik mimo że pewnie ciężko Ci w to obecnie uwierzyć.
@alexis1908 napisał: "nadal jest lepszy od Mbappe ? XD"
A był? W tym sezonie Mbappe i Haaland mają najlepsze staty wśród napastników.
@alexis1908 napisał: "jak tam Isak ?"
Niedługo będzie miał nowego trenera, a co tam u Gyokeresa?
@arsenallord napisał: "Każdy kto nie jest ślepo zaopatrzony w Mikela wie, że nasz trener to beton i nie do końca ufa zawodnikom rezerwowym przez co zajechany jest pierwszy skład i tworzą się urazy."
Niezłe klapy na oczach i jeszcze to przekonanie że ma się racje :D
Tym czasem pewnie nie wiesz jaki zawodnik wystąpi na lewym skrzydle, jaki wystąpi na napadzie, jak będzie wyglądać środek pomocy z Wolves.
Uważam że to wielki sukces, że Arsenal który nie potrafi atakować, mając najgorszego trenera na świecie jest na pierwszym miejscu w tabeli z drugim najlepszym wynikiem strzelonych goli. Co myślicie?
Gyokeres byłby fenomenalnym piłkarzem jakby przeciwnicy mieli zakaz dotykania go i zbliżania się na bliżej niż 2 metry do niego.
Ale niestety tak nie jest i pewnie w lidze nie strzeli nawet 10 goli w tym sezonie.
@Nicsienieda napisał: "Banują nas, modzi opłaceni przez losnumerosa"
Możecie nas uciszyć, ale sumienia w swoich sercach nigdy nie uciszycie!
@pawel_1986 napisał: "Dokładnie tak. Pierwszymi mecenasami naszej ułomności będą Garfiel, Marzag i Adek."
Panie fistaszek, proszę już przestać pisać bzdury.
@marimoshi napisał: "Calafiori chyba zawieszony będzie więc czeka Nas duet Pierro i MLS"
dlatego napisałem po meczu z Wolves
Ja bym zamienił miejscami Hincapie i Calafiorego jeśli Saliba nie wróci po meczu z Wolves.
@miki9971 napisał: "Ale Ty @Marzag rozumiesz, że on od tego "świetnego" sezonu cały czas ocenia, że trzeba zwolnić akcje? Czy nie rozumiesz?"
To by była nieprawda, bo często też przyśpiesza, ale tego niektórzy nie zauważają. Dziś miał kilka bardzo fajnych przyśpieszających podań, nawet niezły strzał miał.
@Reamoner napisał: "to obejrzyj sobie nasze mecze bez ode i dzisiejszy mecz jeszcze raz ... może zrozumiesz że ten zawodnik zwalnia całą naszą grę."
Zwalnia, ale zazwyczaj ma ku temu powód, on nie ma przyśpieszać gry zawsze gdy ma piłkę jakby był bezmózgiem. Bo by zajechał naszych piłkarzy. Musi oceniać czy po jego podaniu będzie szansa na sensowną kontynuację, czy zawodnik któremu podaje ma siłę dobiec - bo np niedawno wykonał 2 sprinty i być może potrzebuje chwili na dojście do siebie itp.
@alexis1908 napisał: "już przestań bredzić bo dzisiaj to tylko Declan i Raya zagrali dobrze reszta zagrała wielkie gówno a będziesz zganiał na jednego gościa remis to by była też porażka i tyle w temacie ."
jeszcze Saka zagrał dobrze, Odegaard zagrał dobrze, Trossard miał bardzo dobre wejście, Zubimendi grał dobrze i to w sumie tyle.
@pioafc napisał: "https://www.espn.com/soccer/match/_/gameId/671353/aston-villa-arsenal"
A jakieś inne mecze w tamtym sezonie przegraliśmy czy tylko z aston villą?
@RyChU84 napisał: "Hincapie i Hincapie, gdyby nie jego interwencje w meczu to już po 60 min byłoby po meczu"
Gdyby nie jego wybijanie piłki na pałę to byśmy byli pewnie 2x mniej zmęczeni w końcówce.
@MarkOvermars napisał: "Z tego co pamiętam Emery nas już kiedyś majstra pozbawił pokonując nas"
To źle pamiętasz.
@Fanatic napisał: "Coz, widac to od paru spotkań bez Saliby i Gabriela nasza oborona spada do poziomu obrony druzyn walczacych o utrzymanie."
Nie no, to są kocopoły. Totalnie Ci się coś odkleiło jeśli w to naprawdę wierzysz. Tak jakby dla Ciebie nie istniało nic tylko najlepsza obrona na świecie i najgorsza obrona na świecie i nic pomiędzy. My dalej lepiej bronimy niż takie City, Liverpool i większość górnej połowy tabeli premier league. Po prostu nie jest to poziom Gabriel + Saliba.
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@adek504 napisał: "Tak ochoczo jest wspominany tutaj ten ETH, a jestem ciekawy czy chociaż jedna osoba by tu zamieniła działania Artety na ten puchar ligi i puchar Anglii zdobyte przez Holendra"
Myślę, że kilka osób by tak chciało, ale nie przeszkadzało by im to za rok pisać "jak można było zwalniać Artetę, chłop nam co roku 2 miejsce gwarantował conajmniej i daleko w LM dochodziliśmy a teraz to trzeba liczyć na potknięcie Tottenhamu żeby liczyć na to że się do top5 załapiemy"