Komentarze użytkownika Theo10
Znaleziono 9366 komentarzy użytkownika Theo10.
Pokazuję stronę 85 z 235 (komentarze od 3361 do 3400):
Jeszcze jest kwestia tego, że jak TVN zniknie, to zostajemy bez żadnego dużego medium z dużym zapleczem finansowym i zasięgiem, które by patrzyło tej władzy na ręce i wyciągało na światło dzienne afery. Przecież to jest dramat, nawet jeśli się w ogóle tego TVNu nie ogląda.
@Marzag: Nie no proszę, tak jak daleko mi do bycia fanem czy widzem TVNu, to jednak trzeba odróżnić kreowanie światopoglądu (bardzo wyraźne u nich) w stylu TVNu od zwykłego chamskiego kłamania i uprawiania propagandy rządowej w wykonaniu TVP.
@gbn: Zasadniczo to tak. Ja cały czas mam nadzieję, że tę kasę dostanę i jest szansa, że skończy się to polubownie, a nie w sądzie. Ogólnie niewypłacanie tych dodatków przez szpitale jest powszechną praktyką i nie wszędzie z tym walczą.
Ja stwierdziłem, że skoro i tak w mediach nadają że dostałem, to jednak bym faktycznie chciał te pieniądze zobaczyć.
@Dziadyga: Wybacz, ale już mi się więcej nie chce. Kończę na dziś.
@Simao12: Nie mówię, że teza o burzy cytokinowej jest nieprawdziwa. Mówię, że cała otoczka którą do tego dobudowałeś, to nadinterpretacja i niezrozumienie.
@Dziadyga: Ja głoszę, że tylko anty leżą? Ja tylko korzystam z tego co widzę w swoim szpitalu i szerszych danych statystycznych, które mówią, że większość (nie wszyscy!) to osoby niezaszczepione. Za to Ty się kierujesz danymi statystycznymi typu „Mam sąsiadów co…”
„Nie zycze sobie,zeby mi ktoś mówił jakie leki mam łykać.„
Rozumiem, że w sytuacji kiedy będziesz na coś chory, to też będziesz sobie sam decydował co będziesz łykał, zamiast zawracać głowie lekarzowi, skoro wszytko wiesz najlepiej.
Co do dodatków, to prawie nic dostałem. Ale wiem, że lepiej wierzyć TVP, ile to lekarzom płacą.
@Simao12: Tak. Właśnie to napisałem. Nie mówię, że wiem jak jest, ale wiem, że Twoja teoria ma niewiele wspólnego z prawdą. A propos Twojego pierwszego akapitu, to jestem po 6 latach studiów medycznych i 3 latach pracy w zawodzie. I uważam, że poziom mojej wiedzy jest wciąż bardzo daleki od tego, żeby samemu sobie snuć jakieś tam hipotezy na tematy medyczne. Za to jest wystarczający, żeby łatwo zweryfikować niektóre bzdury wypisywane na tym forum.
@Gunerxxx: Ja mówię o kwestiach medycznych. W zasadzie to się odnoszę do jego wcześniejszego komentarza do mnie.
@losnumeros: Mentzen wyjaśnia…No dobrze, już dobrze, wyjaśnia i masakruje.
Ale naprawdę wklejanie tych bzdur tutaj nie jest potrzebne. Możesz wrzucić link do strony jak już musisz. Dyskusja polega na przedstawieniu swojej opinii, którą można posiłkować jakimiś faktami, pracami naukowymi itp. A Ty zamiast tego i zamiast własnej opinii, to wrzucasz opinię takiego Mentzena. Przecież ten gość to polityk, który udaje że jest ekspertem w każdej sprawie, a w rzeczywistości gówno wie. Równie dobrze można sobie poczytać opinie celebrytów na ten temat i będzie to tyle samo warte.
@Marzag: Podziwiam że chce Ci się odpowiadać na komentarze kogoś, kto przekleja tutaj całe wywody jakichś Mentzenów i nie dodaje słowa od siebie.
@Simao12: Wybacz, ale to brzmi trochę jak bełkot kogoś, kto niby coś tam przeczytał i załapał kilka naukowych terminów, ale w gruncie rzeczy, to mu się tylko WYDAJE, że wie o czym piszę. Bo z faktami to o czym piszesz nie ma nic wspólnego.
@Remek: „ ciekawe co z tymi, którzy nie są leczeni i umierają bo zjechane procedury srovid owe hmmm ciekawe co z tymi, którym odwołują planowe operacje hmmm ciekawe.”
No właśnie ciekawe co z nimi. Antyszczepy trafiają do szpitali z covidem, łóżka i personel medyczny jest przekierowywany na leczenie ludzi którzy się naoglądali za dużo YouTube, i przez nich ludzie z innymi chorobami nie mają odpowiedniego dostępu do ochrony zdrowia. Przyznam, że również mnie to martwi.
@Jack_Herrer: Terapii hormonalnej? Wiesz o czym mówisz? Bo chyba nie bardzo.
@Rafson95: No leżą, bo się nie zaszczepili… czego nie rozumiesz?
@Simao12: Co? W sensie sugerujesz, że te wszystkie osoby pod respiratorami, to osoby które nie mogły się zaszczepić, tak? Serio?
@Chlopek: Możesz, ale nie wiem czy będę w stanie pomóc.
@Perconte: Ciekawe czy Ci co leżą w szpitalach na respiratorach też mają bekę z proszczepionkowców.
Myślicie, że barca jest aż tak głupia?
@ArsenalChampion: Dokładnie to samo było z MÖ. Z jednej strony faktycznie zarząd powinien ogarniać bardziej niż użytkownik k.com, a z drugiej to przy tamtej dyspozycji MÖ i Auby oraz biorąc pod uwagę wszystkie inne okoliczności (odejście Sancheza/ Auba był ostatnim światowej klasy piłkarzem w Ars), to absolutnie ciężko się dziwić, że owe kontrakty zostały podpisane. A że na taką kwotę i długość? Arsenal nie miał dobrej pozycji negocjacyjnej.
No ale post factum zawsze najłatwiej krytykować. Jakby wtedy nie podpisali z Aubą, to teraz by była jazda, że od odejścia Auby gra Arsenalu się posypała i że zarząd pokazał brak ambicji sportowych.
@Ashburton: Żałosne? Co jest według Ciebie żałosne we wspieraniu akcji charytatywnych? Chcesz rozwinąć? Bo coś czuję, że za tym się może kryć jakiś ciekawy wywód.
@Gofer999: Oczywiście, że nie trzeba. Tak szczerze, to wcale nie jest tak, że ja jestem tak pewny zakończenia sezonu w top6. Patrząc na ostatnią dyspozycję, to szanse raczej oceniam na maks. 50/50. Po prostu nie mam problemu z wpłatą kasy na akcje charytatywne, więc czemu się przy okazji nie założyć? :P
@PanMisiek: „ Z tym trenerem miejsce wyższe niż 7 będzie wielkim sukcesem.”
Już wcześniej proponowałem, ale chętnych nie było. Mogę się założyć o 200zl na cele charytatywne, że z TYM trenerem zakończymy w top6.
„@Moegi14: też czuje ze do nas nie trafi bo ślepe dzbany będą Bariste trzymać. A z nim to się może co najwyżej rolka papieru toaletowego rozwinąć.”
Jakaś tam mała część pewnie tu jeszcze wierzy w projekt Artety, większość (przynajmniej ta aktywniejsza cześć forum) raczej nie. Mi na razie jest nieco bliżej do tej pierwszej grupy, ale w pewnym sensie rozumiem też drugą - szczególnie jeśli podają sensowne argumenty i alternatywy.
Niestety pewna część zwolenników „Areta out” potrafi jedynie widzieć fakty w sposób wybiórczy oraz pisać prostacko-wulgarne komentarze o zerowej wartości merytorycznej. Jak ten powyżej.
Lepsze czasy? Dla mnie mecz ze Spurs, jak jeszcze puszczali w TV powtórki gola RvP, a w tym czasie Cesc strzelał już na 2-0 po tym jak odebrał piłkę i przebiegł z nią całe boisko.
@Gunner915:
„zrobić CI kanapki na drogę? A Arteta zrobi kawkę jako specjalista w tej dziedzinie.”
W poprzednim komentarzu zostałeś wyjaśniony i widzę, że to jest jedyna riposta na którą było Cię stać. No cóż, nie żebym się spodziewał czegoś więcej.
@Gunner915: „ Tottenham wygra zalegle spotkanie z Burnley i wskakuje na 4 miejsce. Takie rzeczy się dzieją jak się ma fachowca na ławce trenerskiej.”
Fachowiec na ławce trenerskiej - wygrana z Leeds, Norwich, Brentford (wszystko u siebie) i remis z Evertonem w kryzysie na wyjeździe.
Arteta, barista:
*wygrywa z Norwich, N’castle, Burnley czy Watfordem*
k.com - amator, z takimi zespołami każdy wygra, efekt łatwego terminarza.
Ja się stąd wylogowuje, hej.
@bizooon: W tym wieku miał 5 goli i 3 asysty w Watfordzie. Nieźle jak na 20 lat, ale też bez przesady.
@call_me: Chyba kompletnie nie zrozumiałeś tej drugiej strony. Ja nie mam zamiary wychwalać warsztatu Artety. Ale jak czytam, że winą Artety jest to, że Granit nie jest top pomocnikiem ligi, Auba nie strzela 20 goli w sezonie, a Arsenal nie gra jak równy z równym z City czy L’poolem, to wysiadam.
@arsenallord: „Kogo to wina? (…) Za wszystko odpowiada trener.„
Bo w klubie nie ma innych czynników, które wpływają na grę niż trener. Sprawa jest prosta, zatrudniasz Tuchela, to liczysz się w walce o mistrzostwo i LM. Wszystkie inne elementy układanki, jacyś tam piłkarze, budżet transferowy - to są w ogóle rzeczy bez znaczenia w klubie piłkarskim. Chcesz wygrywać? Zmień trenera. Proste. I dobrze, bo jakby sprawy były bardziej złożone, to ktoś mógłby ich nie zrozumieć.
@arsenallord: Tutaj by mogło przyjść i odejść jeszcze 20 trenerów, a Ty pewnej dalej byś się nie zorientował, że sytuacja jest jednak trochę bardziej złożona i wyzywalbyś kolejnych trenerów.
@Marzag: Nie no, przecież wiadomo że wystarczy zmienić i TOP4 jest „NA MIĘKKO”!
Już przecież dwa razy się to sprawdziło jak zwalnialiśmy Wengera i Unaia…
@arsenallord: To samo pewnie piszą kibice ManU i Spurs. I w sumie tylko tych pierwszych rozumiem, bo oni mają kadrę na walkę o mistrza.
@dtdtdod: Ja mam często mieszane odczucia, jednak bardziej obawiam kolejnej zmiany na stanowisku trenera i kolejnej zmiany wizji prowadzenia klubu. Wydaliśmy już krocie na piłkarzy dla Emery’ego, potem większość z tego została wymieniona pod Artetę i teraz znowu? A potem tych pilarzy kupionych za grube miliony sprzedajemy za bezcen.
Dlatego cały czas mam nadzieję, że po wzmocnieniu kadry w pomocy i ataku, jakoś ten projekt ruszy do przodu. Podobnie jak to się stało z obroną.
No ale czas daję do końca sezonu.
@dtdtdod: Ale ja mam podobny pogląd na ten temat co Ty - też nie uważam, że Szwajcar jest aktualnie największym problemem. I tak, Areta ponosi winę za swoje decyzje kadrowe - tu nawet bardziej patrze na postać Auby.
No ale bez jaj, to nie jego wina, że Xhaka nie jest topem najlepszej ligi świata.
@Lamoreaux: Tuchel miał inne warunki kadrowe. A co dalszej treści, to tak jak pisałem - ja chce top6 na koniec tego sezonu, bo na to mamy skład moim zdaniem. I tu nie ma żadnych wymówek.
@dtdtdod: No ja też nie jestem fanem tego, co dzieje się dalej po wyjściu spod pressingu. Nie wiem, być może masz rację co do diagnozy, a może po prostu brakuje nam jakości w środku pola i sensownego napadziora. Tak czy inaczej jest to obszar gdzie konieczna jest poprawa.
@dtdtdod: Może chciał mieć głębszy skład, a nikt nie oferował sensownych pieniędzy za Granita? Lokonga to była niewiadoma jak go kupowaliśmy. AMN to wiadomo jak bardzo ma wyrównaną formę. Elneny - chyba nie muszę nic mówić. Wiadomo, że najlepiej by było sprzedać Szwajcara i kupić top pomocnika, ale pewnie już nie było kasy.
Ale ogólnie to nie jest tak, że wszystkie wybory kadrowe Artety mi się podobają, o czym zresztą często piszę.
No i sam przyznaj, że krytykowanie Artety za to, że Granit nie jest jednym z top pomocników w lidze, jest nieco absurdalne.
@Dominik17: Poprzedni sezon był koszmarny i bardziej bym zrozumiał zwolnienie Artety po jego zakończeniu, niż aktualnie. W tym jednak widzę jakieś pozytywy - młody skład, gra obrony i wychodzenie spod pressingu które się wyraźnie poprawiło - pamietam jak jeszcze sezon czy dwa temu byłem nieraz bliski zawału jak to oglądałem. No ale wiadomo, że droga jeszcze strasznie daleka, a w środku i z przodu słabo to wygląda.
@dtdtdod: Zależy od dystansu jaki by nas dzielił do Top4 i Top6. Jakbyśmy teraz zaczęli seryjnie przegrywać, a dystans by się niebezpiecznie zwiększał, to możliwe że tak - albo inaczej - miałbym poważne wątpliwości czy niezmienianie trenera jest dobrym pomysłem. Ogólnie chce widzieć TOP6 na koniec sezonu.
@losnumeros: A Lester/ManU/Tottenham mają słabszy skład od West Hamu? To drużyna Moyesa gra znacznie ponad stan. Zresztą nie chce mi się kontynuować tej dyskusji, bo odeszła już daleko od tematu zasadniczego, tj. jak można uważać, że wina za słabą dyspozycję zawodnika leży po stronie trzech kolejnych trenerów, a nie zawodnika.
@Lamoreaux: „ Przypomnę skład LFC, który pokonał 3-0 City w 2016: Mignolet, Flanagan, Toure, Lovren, Clyne, Milner, Henderson, Can, Lallana, Firmino, Origi. ”
To ja tylko przypomnę, że Liverpool ten sezon zakończył na 8 pozycji, za takimi tuzami za S’oton czy West Ham. Dodatkowo City wtedy nie równa się City teraz - oni wtedy skończyli sezon na 4 pozycji z 66 punkami.
@losnumeros: W Chelsea Tuchel otrzymał materiał, z którego można lepić mistrza. W Arsenalu Areta dostał skład do kompletnej przebudowy. Dodatkowo klub jest w takim miejscu, że ściąganie zawodników z topu już nie jest takie łatwe. A Ty byś chciał od obu tych samych wyników. Serio nie widzisz różnicy?
Patrząc Twoim sposobem, to w Norwich wystarczy zmienić trenera i mogą się od razu bić o TOP4.
I nie chodzi mi tutaj o bronienie Artety, z mojego punktu widzenia na jego rozliczenie będzie czas na koniec sezonu, chyba że wcześniej będziemy wyraźnie odstawać od klubów aspirujących do TOP6. Chodzi mi o trzeźwy osąd sytuacji, którego Ty nie potrafisz dokonać.
@losnumeros: Ale dopuszczasz taką myśl, że dany zawodnik może być po prostu słaby, lub PL może być dla niego za wysokim progiem?
Chłopie, sam to zauważyłeś, że trzech kolejnych profesjonalnych trenerów nie jest w stanie wznieść danego zawodnika na najwyższy poziom. Może problem jest po stronie tego zawodnika? Czy nie ma takiej opcji Twoim zdaniem?
@MadMax14: Tak jak piszesz - nie od razu Rzym zbudowano. W tych sprawach potrzeba dużo czasu i efekty będą przychodziły stopniowo.
Jeśli już zdecydowałeś się na psychologa, a nie psychiatrę, to zorientuj się czy jest faktycznie osoba z odpowiednim przygotowaniem do zawodu. W Polsce ten zawód jest kompletnie nieuregulowany i w sumie każdy może zostać psychologiem. A zdrowie psychiczne jest tak delikatną materią, że pseudospecjalista możne zrobić naprawdę dużo złego.
@losnumeros: Ja nie uważam, że jest idealnie. Po prostu staram się dostrzegać odcienie szarości, a nie tylko kolor biały i czarny. Nie mówię też, że Arteta jest top trenerem, ale zarzucanie mu tego, że Xhaka nie jest w topie pomocników w lidze… Ty po prostu nagminnie naginasz wszystkie fakty w ten sposób, żeby wyszło, że to przez Artetę.
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
A moim zdaniem Laca powinien dostać propozycję kontraktu na dobrych warunkach finansowych, ale tylko na rok, ewentualnie z możliwością przedłużenia o kolejny w zależności od wyników. Patrząc na nasze ostatnie wtopy (Özil, Auba, Willian), to dobrze byłby powrócić do 1-rocznych kontraktów dla piłkarzy ofensywnych po 30 r.ż.