Komentarze użytkownika Topek

Znaleziono 14207 komentarzy użytkownika Topek.
Pokazuję stronę 157 z 356 (komentarze od 6241 do 6280):

Komentowany temat: 12 lat minęło - wspomnienie Rocky'ego 28.03.2013, 23:54

Verma czy Per są takimi samymi krzykaczami jak Toure. To jest dopiero mit o genezie problemów w defensywie (tak samo jak opaska kapitańska problemów zespołu). Chelsea wygrała LM z Bosingwą, Luizem, Cahillem i Colem. Kto niby był tym wielkim liderem z charakterem?

Komentowany temat: 12 lat minęło - wspomnienie Rocky'ego 28.03.2013, 23:44

zgadzam się z afcforever. Od lat naszą główną bolączką w defensywie jest przygotowanie taktyczne i mentalne. Obrońcy nie czują się pewnie na boisku, gubią się i popełniają błędy, które przecież nie są realnym odwzorowaniem ich umiejętności (Verma potrafi kopnąć piłkę przed siebie nie zabijając się o trawę). Dla mnie po prostu jest za mało treningów, a za dużo improwizacji. W takich przypadkach przy przyciśnięciu przez rywala zaczynają się cyrki. Oczywiście umiejętności są ważne, ale nie mamy słabych obrońców. Ogólnie brakuje nam jednej głowy za Dziurę.

Komentowany temat: 12 lat minęło - wspomnienie Rocky'ego 28.03.2013, 18:02

Ja lekarzem nie jestem, ale myślę, ze w słabszej lidze Diaby by pociągnął na akceptowalnym poziomie, więc raczej nie skończy kariery. Liga angielska po prostu wywołuje za duże obciążenie (i treningi i mecze). W takim średniaku Ligue 1 może by pograł.

Komentowany temat: 12 lat minęło - wspomnienie Rocky'ego 28.03.2013, 17:49

CMa to nasza formacja akurat nie ma. Diaby był według Wengera zastępcą Arteta. Dziwactwo, ale zawsze jakaś opcja. Teraz mamy Coquelina, którego Arsene boi się wpuszczać niezależnie od okoliczności i Ramsey'a, który jako ostatni pomocnik podaje do przeciwnika.

Komentowany temat: 12 lat minęło - wspomnienie Rocky'ego 28.03.2013, 17:41

van Persie nigdy nie miał sezonu z 14 meczami. Jego najgorszy wynik to 19, tak to wcale nie grał mało. Poza tym, rozwijał się normalnie i od kilku lat przekłada potencjał na dobrą formę. Diaby jest wiecznym talentem.

'Dobrze', że chociaż teraz, bo gdybyśmy jeszcze byli w pucharach, to z Artety zrobilibyśmy trupa.

(tutaj chciałem)

Komentowany temat: Dziewięć miesięcy przerwy Diaby'ego 28.03.2013, 17:40

van Persie nigdy nie miał sezonu z 14 meczami. Jego najgorszy wynik to 19, tak to wcale nie grał mało. Poza tym, rozwijał się normalnie i od kilku lat przekłada potencjał na dobrą formę. Diaby jest wiecznym talentem.

'Dobrze', że chociaż teraz, bo gdybyśmy jeszcze byli w pucharach, to z Artety zrobilibyśmy trupa.

Komentowany temat: Dziewięć miesięcy przerwy Diaby'ego 28.03.2013, 17:32

damianArsenal, dokładnie. Kolejna szansa (styczniowe okienko )na sprzedażDiaby'ego niestety minęła. Teraz trzeba go znowu leczyć.

Komentowany temat: Dziewięć miesięcy przerwy Diaby'ego 28.03.2013, 17:28

Na początku myślałem, że już 1 kwietnia, ale w zasadzie ciężko o szok w jego przypadku. Szkoda, że chłop nie może sobie nawet na ławie posiedzieć, ale to w końcu Abou 'całe życie drogą na sygnale' Diaby.

Komentowany temat: Toni: Arsenal to nie klub dla Jovetica 28.03.2013, 11:46

Sagrath, skoro plan jest taki, że nadwyżka ma być - to ona jest wymogiem. NIE WAŻNE, że ona figuruje jako 'wolna' na papierach. Bo nie jest wydawana. Wenger wielokrotnie powtarzał, że ona musi być i dopóki polityka jest jaka jest, nie może w tym kontekście traktować tego jako jednorazowy kaprys. Od początku apeluję do Ciebie, że jeśli mówimy o transferach, to trzeba patrzeć z zewnątrz, oczami zawodników, a Ty wygrzebujesz wyniki finansowe, puste liczby, które nie odnoszą się w żaden sposób do poziomu sportowego.

Nie musisz capslockować 'nadpłacania', bo sam mówiłem o 'nadwyżce'. Kwestia jest realnych efektów tej nadwyżki.

Projekt Wengera to nie była pętla 'młodzi - pierwszy skład - rozwój - out'. Projektem Wengera była budowa drużyny od podstaw, najpierw oparta o młodych zawodników (bo na takich było nas stać), a później rozwijana co roku aż to nabycia niezbędnego doświadczenia. To runęło, bo do tego kluczowego momentu nikt z młodych nie dotrwał - wszyscy odfrunęli. Poleganie na młodych zawodnikach miałobyć okresem przejściowym, a nie celem samym w sobie. Teraz nie ma już młodej drużyny, popatrz na wiek pierwszego składu. Tyle, że jest ona kupiona w ostatnich latach i nie wystarcza już na sukcesy sportowe.

Komentowany temat: Toni: Arsenal to nie klub dla Jovetica 27.03.2013, 21:23

Shagrath,
"klub może sobie pozwolić na wszystko bez zaciskania pasa, wyprzedaży itp. "

Nie może. Spłacamy kredyt i nadwyżka generowana jest wymogiem, a nie widzimisie. Wszystko jest świadomym wyborem, Pan Kowalski może wziąć kredyt na 10 tyś. zł, a później pokazać wszystkim środkowy palec. Ale nie jest niespełna rozumu i bierze odpowiedzialność za swoje decyzje. My tą odpowiedzialność wzięliśmy w momencie budowy stadionu. I wtedy to był świadomy wybór, aktualne oszczędności są tego konsekwencją. Tak - NIE STAĆ nas na poważne zakupy. Skoro uznajemy naszą politykę za rzecz oczywistą. Jovetica i innych nie obchodzi to, że moglibyśmy rzucić się w wir spłacania kredytów kredytami. Bo nikt nie gdyba. Dlatego apeluję o trzymanie się rzeczywistości.

MU, MC, CFC nie gwarantują tylko lepszych pieniędzy. Chcąc nie chcąc dwa Manchestery są przed nami sportowo, zdobywają trofea. Chelsea się chwieje, ale też swoje w ostatnich latach zdobyła. To my - kibice, możemy mówić, że United trzyma Fergie i Robin (chociaż van Persie od kilku kolejek nic nie gra, a United i tak wygrywa), ale jeśli mówimy o atrakcyjności klubów dla zawodników z zewnątrz - to to nie ma znaczenia.

W teorii stać nas na Jovetica i nigdzie nie powiedziałem, że nie. Tylko, że zawodnicy nie zawsze idą po cenie rynkowej (odstępnego i kontraktu). A na licytację już nas nie stać.

Ewolucja z samej definicji tego słowa oznacza rozwój, pójście do przodu. My nie poszliśmy do przodu, tylko się cofnęliśmy, bo skład powiedzmy z sezonu 2010/2011 był mocniejszy niż teraz. Obecność młodych zdolnych w naszych rezerwach byłaby rozwojem projektu "Akademia Kanonierzy", instytucji generującej zysk kosztem sukcesu sportowego. W moim odczuciu nie taki był cel projektu Wengera - a od celu sukcesów się oddaliliśmy i próbujemy na nowo ruszyć do przodu.

Komentowany temat: Toni: Arsenal to nie klub dla Jovetica 27.03.2013, 19:18

który - które*

(bo traci sens)

Komentowany temat: Toni: Arsenal to nie klub dla Jovetica 27.03.2013, 19:16

Shagrath, kolego, nie mierze wielkości klubów, tylko pokazuje bzdury w Twoim pierwszym poście, który zresztą teraz na pół strony nakreśliłeś. Nie musisz mi pisać o warunkach, bo to właśnie ja o tym mówię, a Ty na początku stwierdziłeś, że żadnej wstrzemięźliwości nie ma.

I mówimy o konkrecie - transferze Jovetica. Bez obrazy, ale obawiam się, że Czarnogórca mało obchodzi Twoja wizja powrotu Arsenalu na szczyt. Liczy się to co jest teraz - a teraz na szczycie nie jesteśmy.

Wielki projekt runął (sportowy, nie finansowy). Na jego gruzach próbujemy stworzyć coś nowego.

Komentowany temat: Kanonierzy asystują w reprezentacjach 27.03.2013, 14:54

No to możliwe, że Rosa nie będzie gotowy by zacząć mecz z Reading, ale zobaczymy. Cieszy postawa Monreala, wreszcie szykuje się nam rywalizacja z prawdziwego zdarzenia, bo Gibbs też nie odpuszcza. Ogólnie wciąż na pierwszym miejscu stawiam Anglika, ale nie obrażę się jeśli Nacho nie pozwoli by była to oczywista decyzja.

Komentowany temat: Toni: Arsenal to nie klub dla Jovetica 27.03.2013, 14:36

Shagrath, jeśli sobie tak radzimy bez zaciskania pasa, to czemu nie ma na większe tygodniówki, a co sezon odchodzą najlepsi gracze? Właśnie o to chodzi, że my musimy zaciskać pasa i nie możemy sobie pozwolić na wiele. Przynajmniej na razie. Przypominam także, że nasz ostatni 'wielki projekt' runął w gruzach, po wyprzedaży wszystkich ważnych zawodników.

Oczywiście Toni ostatnim zdaniem przesadza, ale to narwany Włoch, gracz Fiorentiny. Dziwne byłoby gdyby nie przesadził. Musimy jednak zaakceptować to, że marka Arsenal nie robi już takiego wrażenia i jest drugim wyborem po City czy United. Jovetic to nie jest jakiś no-name i z nim może być jak z Hazardem czy Matą - będziemy zainteresowani, ale nie przedstawimy na tyle atrakcyjnej oferty, żeby stawił nas ponad resztą klubów.

Komentowany temat: Dołącz do grona redakcyjnego Kanonierzy.com 26.03.2013, 12:03

No i Almunia tam siedzi!

Komentowany temat: Dołącz do grona redakcyjnego Kanonierzy.com 26.03.2013, 12:02

Ja bym chciał Watford w PL. Klub latem przejął gość, który ma Udinese, na treneiro wziął Zolę. Ciekawy dodatek do naszej ligi.

Komentowany temat: Pearce chce powołać Chambo na Mistrzostwa Europy U-21 25.03.2013, 22:36

Albo seniorska Anglia, albo niech siedzi w domu. Pearce to kretyn, który w ogóle nie dba o rozwój piłkarzy i powinniśmy go jak najczęściej unikać, szczególnie w przypadku zawodników pierwszej kadry.

Komentowany temat: Jovetic o zainteresowaniu ze strony Arsenalu 24.03.2013, 21:32

Rafson95, porównanie z Dudu trochę nietrafne, bo akurat on był typową dziewiątką. W Zagrzebiu był od ładowania bram z każdej pozycji, w ostatnim sezonie pojechał ponad 30 goli. U nas też na początku statystyki miał niezłe, dopiero po kontuzji pojechał mu celownik i zostało klepanie i rozegranie.

Komentowany temat: Graham: Tottenham nie utrzyma się w pierwszej czwórce 24.03.2013, 20:27

Nastroje niektórych się ostro zmieniły po ostatniej kolejce. Nie jestem przekonany co do takiego samego tonu tej wypowiedzi dwa tygodnie wcześniej.

Komentowany temat: Jovetic o zainteresowaniu ze strony Arsenalu 24.03.2013, 20:25

Nie jestem przekonany czy w ogóle szukamy po takich gościach, ale chętnie bym go przywitał. Młody, z papierami na poważne granie. Kwestia czy rzucimy się na jednego Jo-Jo, czy trzech Yo-Yo, Ya-Ya, Ye-Ye Bagabunga z Afryki.

Komentowany temat: Dołącz do grona redakcyjnego Kanonierzy.com 24.03.2013, 17:21

Gervinho zawsze szaleje jak ma dużo miejsca. U nas nigdy nie będzie miał, a decyzje dalej podejmuje średnie (o wykończeniu/ostatnim podaniu nie wspominając).

Komentowany temat: Dołącz do grona redakcyjnego Kanonierzy.com 24.03.2013, 16:44

Sanchez nigdzie nie przejdzie, Villa zresztą też. Jedynie realny (jeśli się nie rozmyśli) jest Valdes, ale to klopsiarz i idiota.

Komentowany temat: Dołącz do grona redakcyjnego Kanonierzy.com 24.03.2013, 16:09

cakE256, nie ma tam nikogo, który jest na sprzedaż za cenę na nasze warunki i na nasze potrzeby. Taka jest rzeczywistość. Chyba nie chcesz, żebyśmy kupowali od Barcelony tylko po to, żeby im pokazać, że też możemy. Można próbować wyciągać gagatków z La Masii, ale to wszystko.

Komentowany temat: Dołącz do grona redakcyjnego Kanonierzy.com 24.03.2013, 16:03

Z Barcelony nikogo nie kupimy i dobrze. Chyba, że Wenger oszalał.

Komentowany temat: Dołącz do grona redakcyjnego Kanonierzy.com 24.03.2013, 15:45

Samba będzie chciał dużą tygodniówkę, a pewniakiem do pierwszego składu nie będzie. Ja tam wolałbym jakiegoś młodego, zdolnego obrońcę ala Smalling.

Z QPR już lepiej Remy'ego.

Komentowany temat: Dołącz do grona redakcyjnego Kanonierzy.com 24.03.2013, 15:28

W Championship to co drugi jest maszyną do goli.

Komentowany temat: Dołącz do grona redakcyjnego Kanonierzy.com 24.03.2013, 15:16

Może kupimy Buraka. Śmiechowo się nazywa, ale ładuje.

Komentowany temat: Dołącz do grona redakcyjnego Kanonierzy.com 24.03.2013, 14:49

Nawet nie widziałem tego dryblingu Glika z samym sobą. Pewnie Ferguson jutro powie, że mógł zginąć.

Komentowany temat: Dołącz do grona redakcyjnego Kanonierzy.com 24.03.2013, 14:03

Jak dla mnie z reprezentacji niepotrzebnie na siłę próbuje się robić drużynę 'ofensywną', bo mamy Lewego i Kubę. U nas nawet podstawy taktyczne kuleją, pressing, podwajanie, łatanie dziur. Od tego trzeba zacząć, wtedy ofensywa też się ustabilizuje, a tak to próbujemy jakkolwiek wybić piłkę na połowę przeciwnika i liczymy, że goście z Borussi coś wyczarują. Ukraina nie wygrała Yarmolenką, tylko podstawami. U nas nikt za te podstawy nie chce się wziąć.

Komentowany temat: Ramsey rozczarowany czerwoną kartką 24.03.2013, 13:54

Właśnie takie zagrania wykluczają go z pozycji DP, na której niektórzy go widzieli. Z głową zawsze problem.

Komentowany temat: Arsenal Ladies w drodze po triumf w Lidze Mistrzów! 22.03.2013, 22:44

Może po prostu rozłożyliśmy siły głównie na równą walkę z San Marino. Podobno ich skrzydłowych mamy rozpracowanych tip-top.

Komentowany temat: Arsenal Ladies w drodze po triumf w Lidze Mistrzów! 22.03.2013, 21:42

Ukraina kosi równo, ale przy takim wyniku pewnie wrzucą na luz. Ciężko więc nawet na czerwo liczyć.

Komentowany temat: Arsenal Ladies w drodze po triumf w Lidze Mistrzów! 22.03.2013, 20:50

Dario nawet wstępu ku pokrzepieniu serc nie skończył, a tu w dupsko.

Komentowany temat: Walcott kontuzjowany 22.03.2013, 19:44

First Blood!

Komentowany temat: Diaby: Musiałem poznać swój organizm 22.03.2013, 19:23

Maniu, problem taki, że Diaby to nie jest zawodnik defensywny i nigdy takim nie był. Kto to wymyślił :/

Komentowany temat: Diaby: Musiałem poznać swój organizm 22.03.2013, 12:07

Trochę bekowo, że chwali się 14 spotkaniami i mówi, że to dobry wynik, kiedy taki Cazorla już pocisnął 39. Na niego może i dobrze, ale to podobno miał być nasz nowy letni transfer, na którym będzie można polegać.

Komentowany temat: Raport z wypożyczeń: Samobój Denilsona 21.03.2013, 20:34

Śmiejemy się, ale jednocześnie trzeba się modlić, żeby ktoś go od nas zabrał :P

Komentowany temat: Rosicky: Chcę grać częściej 21.03.2013, 20:29

Lubię gościa i tyle. Gdy jest w formie, jego gra to uczta dla oczu, nikt tak nie napędza akcji. Dodatkowo firmowe wślizgi zawsze na propsie. Ze dwa lata temu miał okres, kiedy wydawało się, że nie wejdzie już na dobry poziom, ale w zeszłym sezonie udowodnił, że jeszcze warto na niego stawiać. Zdecydowanie powinien teraz częściej grać. Jesteśmy w momencie sezonu, kiedy wielu zawodników łapie zadyszkę - i tu świeży Czech będzie zbawieniem. Przy kontuzjach Jacka i zmęczeniu Cazorli, Wenger musi przesunąć Mozarta na pierwszy plan.

Komentowany temat: Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea! 20.03.2013, 11:38

Stawiam pięć baksów, że Aneke nawet ławki Arsenalu nie powącha.

Komentowany temat: Maciej Szczęsny krytykuje Wengera 20.03.2013, 11:33

Jedno jest prawdą, że Wenger przez braki kadrowe często przyspiesza powroty zawodników, ryzykuje zdrowiem, bo nie ma kim grać. Wiele razy Fabregas padał tego ofiarą. Ale Maciej tradycyjnie przesadza, bo Wojtek nie gra nic wielkiego od dwóch lat, czy miał kontuzje czy nie. Z rywalizacją trzeba się pogodzić i tutaj akurat Wenger postąpił mądrze, mimo że sprawa bramkarzy powinna już być rozwiązana (bez Fabiańskiego i Mannone).

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Crystal Palace 23.04.2025 - godzina 21:00
? : ?
Ipswich - Arsenal 20.04.2025 - godzina 15:00
0 : 4
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool32237276
2. Arsenal321712363
3. Newcastle331851059
4. Manchester City33177958
5. Nottingham Forest32176957
6. Aston Villa33169857
7. Chelsea32159854
8. Bournemouth3313101049
9. Fulham321391048
10. Brighton331212948
11. Brentford331371346
12. Crystal Palace3311111144
13. Everton338141138
14. Manchester United321081438
15. Tottenham321141737
16. West Ham33991536
17. Wolves321051735
18. Ipswich32491921
19. Leicester32462218
20. Southampton33252611
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah2717
E. Haaland213
A. Isak206
C. Wood183
B. Mbeumo165
Y. Wissa152
C. Palmer147
O. Watkins146
Matheus Cunha144
J. Mateta132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady