Komentarze użytkownika praptak
Znaleziono 9326 komentarzy użytkownika praptak.
Pokazuję stronę 62 z 234 (komentarze od 2441 do 2480):
@danielosik napisał: "Co do transferów mam jakieś przeczucie, że po prostu Arteta ma kogoś na oku,a Tielemans bedzie jeśli nie wypali z tym kimś. Bo to byłaby głupota nie wziąć gościa który jest taki przystojny i sam się prosi by tu przyjść i który naprawdę sobie nieźle radzi na tle przeciętnego lester."
Saga z Tielemansem trwa już dość długo i sporo wskazuje na to że w tym okienku może się nie skończyć
@Barney napisał: "Najgorzej ,że w tym sezonie jest taki natłok spotkań ,że szok Partey to zagra 30 na 50 spotkań max.
I będziemy w głębokiej dee"
Arteta na pewno wie czego mu trzeba bo dotąd wraz z Edu zgrabnie przebudowuje zespół, ale imo przy naszym sposobie gry priorytetem powinien być właśnie godny zastępca Parteya. Elneny to pożyteczny rzemieślnik ale na trudniejsze spotkania lekarstwem nie będzie. Z kolei Lokonga czy Xhaka to typowi SP bez tak dobrych inklinacji defensywnych jakie ma Thomas.
Skrzydło przydałoby się wzmocnić, ale nie nazwałbym tego koniecznością.
Jesus, Martinelli i Nketiah w razie konieczności lub absencji któregoś z kolegów mogą obstawić wszystkie 3 pozycje z przodu, Saka oba skrzydła, w odwodzie Marquinhos i Nelson (chociaż nie jest moim faworytem). Zresztą nie zdziwię się jeśli Vieira czasem pogra na boku w ataku, nie wspominając o ESR.
Jeśli możemy pozwolić sobie na wzmocnienie obu pozycji to po problemie, jeżeli trzeba by wybrać, dla mnie sprawa powinna być dość jasna.
@TOmm1 napisał: "A ja myślę, że będzie grubo na koniec okienka. Mam wrazenie, że Edu z Mikelem wyciągną kutasa z rękawa."
Myślę że planują to od dawna i wg mnie mega pomysł
Fajna sprawa polega na tym, że brak tych 2 ogniw był naprawdę znaczący, a mimo to mieliśmy czasem długie, dobre momenty.
Wyglądało to tak jak przedłużenie mentalności, jednak Partey i Zinchenko są bardzo ważni i tak jak Zinę jakoś w miarę można zastąpić, tak Partey to ewenement naszego środka zwłaszcza w aspekcie defensywnym. Chętnie zobaczyłbym jakiś jego odpowiednik w tym okienku.
Mimo przewagi w grze nie było wcale łatwo. Ale jedno rzuca się w oczy zarówno kibicom zadowolonym, jak i tym co nie mają dziewczyny:
- Istnieje tylko jedna drużyna na tym świecie w PL która nie odniosła żadnej porażki i zgarnęła pełną pulę punktów. Czy to inna drużyna niż Arsenal?
Nic bardziej mylnego i nie bądź tak pochopny!
@enrique:
Wg mnie to będzie oczywiste że kiedy będą obaj zdrowi, to będzie grał Zinchenko. On po prostu dużo więcej ogarnia i w siedzibie taktyki jest głównym sekretarzem. Tierneya bardzo cenię, ale bez skrupułów zarzucam mu brak wszechstronności. Jeśli jest w stanie nad tym popracować to chętnie mu to oddam.
Tomiyasu może będzie potrzebny Artecie pod konkretnych rywali, póki co też nie widzę sensu zmiany White'a, chociaż im bliżej przodu tym bardziej drewno ^
@enrique napisał: "Tierney dziś pokazał dlaczego po przyjściu Ziny od razu trafił na ławkę. Plusem tej sytuacji jest to że ma się od kogo uczyć."
Też tak myślę, mam nadzieję że ta kwestia 'uczenia' nie będzie dla niego balastem
To był trudny męczący i w każdym calu popieprzony mecz.
Przeważaliśmy grając dobrze, ale mieliśmy sporo dziur w obronie, kiepsko się czasem ustawialiśmy w porównaniu do poprzednich 3 meczów. Myślę że spora w tym 'zasługa' tych 2 braków które trudno zastąpić a Gabriel to rzeczywiście archanioł.
Ode dziś zagrał najlepszy mecz w tym sezonie imo abstrahując od zdobytej bramki. Ciągle pod grą, grał jak prawdziwy kapitan, brał na siebie ciężar gry, wcześniej czasem tego brakowało i często znikał, świetny mecz Norwega.
Tierney nie rozumie za bardzo o co chodzi Atrecie, to jest coś w stylu:
- Kieran wypatruj i podaj!
- Czyli wtedy kopać z całej pety ta?
- Nie! Jak wypatrzysz to podaj!
I on wtedy kopie z całej pety. Solidny LO ale Zina wkleja się o wiele lepiej w nasze potrzeby taktyczne.
Saka był trochę leniuszek się zrobił ostatnie 3 mecze, ale dzisiaj coś tam próbował (niestety chwilami). W końcu nawiązuje do poprzedniego sezonu gdy jego udział w akcjach ofensywnych był na wyższych obrotach i stanowił o naszej sile. Pierwsze 3 mecze spore zaangażowanie w obronę, ale dużo mniej dawał z przodu. Dziś nie było dużo lepiej, ale faktycznie lepiej.
Elneny strzelił ze 2 - 3 baboki, ale zagrał dużo lepiej niż myślałem. Gra pod presją rywala z pierwszej piłki :| no zaskoczył mnie taką łatwością w tym segmencie. Kilka fajnych odbiorów i ogólnie spoko, ale do Parteya imo za daleko do roli pełnoprawnego zastępcy w oficjalnych meczach PL od dechy do dechy. Ogólnie dobry jego mecz. W starożytności służbę egipską pokrywano miodem aby trzymać muszki z dala od faraona ale dziś piłkarze Fulham i tak się do niego lepili, mimo to całkiem nieźle sobie radził.
Reasumując to był trudny sprawdzian i mamy wnioski do wyciągnięcia, mimo że wygraliśmy co najważniejsze. I trochę kontrowersyjnie ale liczę że zakupimy kogoś o podobnych umiejętnościach do tych Parteya, wg mnie Tielemans nie jest dziś nieodzowną częścią naszej przyszłości, Xhaka, Lokonga (o ile będzie szedł do przodu) i Vieira wystarczą.
PS: Przyjemnie oglądało się radość naszej drużyny po tym drugim golu, widać jak byli go spragnieni i do jakiego stopnia rozwinęła się w nich wola zwycięstwa. Mnie pizza ostygła i muszę odgrzać bo nie mogłem skupić się na spożywaniu ale przynajmniej jest z pomidorkami a ja lubię bo dobre i polecam
@fabregas1987: Ten mecz nie był do końca pod kontrolą więc mogę jeszcze zrozumieć brak wczesnych zmian, lub wczesne - ale w związku z konkretnym profilem zawodnika. Jednak przy poprzednich 3 Arteta dość długo czekał, wygraliśmy więc to nie zarzut, jednak zarówno dziś powinien imo wejść Vieira jak i w 3 poprzednich ktokolwiek o wcześniejszym czasie.
Ale dopóki się wygrywa głupio jest narzekać więc zaufajmy Artecie (choć to nie kwestia zaufania)
@boomer napisał: "a nawet później jak wku#wiał van Persiego cały mecz Tim Krul"
Wtedy powstała słynna "trollface" Robina ^
@fabregas1987 napisał: "ale zastanawia mnie dlaczego goniąc wynik Arteta nie zdecydował się na wpuszczenie Vieiry czy ESR?"
Nad tym zastanawiałem się do ok 78' a potem już przestałem. Aż się prosiło o rozruszanie kreatywności, na szczęście Ode dziś dawał w tym aspekcie świetnie radę
@ZielonyLisc napisał: "Nie oglądałem meczu ale cieszą 3 punkty!!! JAZDA KARWASZ TWARZ BARABASZ"
Oj chyba teściu wszedł ostro bo testosteron rozszedł się po kilku województwach @MarkOvermars napisał: "Eddie bez gola ale ładnie rozruszał atak"
On czasami trochę spóźniony był, raz był tuż przed bramką i trochę za długo się decydował, ale ogólnie na plus
Sędzia kretyn, te 2 kartki niepotrzebne przy tak małym spięciu Jesusa z tamtym kasztanem. Faulu na Ode nie podyktował i nie jestem pewien czy ta dla White'a zupełnie słuszna (ale tutaj nie mam pewności". Ogólnie na pewno nie sędziuje pod nas że tak powiem, ale stara się być centralną postacią meczu. Na szczęście w PL mało już jest takich arbitrów.
Partey niech się szybko leczy a dzisiaj Fulham zaleje plaga egipska
Partey najbardziej mnie martwi, ale trudno. Oby Elneny dość skutecznie go zalepił, nie zdziwię się jeśli dziś Xhaka będzie miał więcej roboty w defensywie i nasza taktyka zostanie nieco zmieniona (dorzucając do tego Zinchenkę i jego zmiennika o innym profilu).
Ale to nie powinno przeszkadzać w kibicowaniu chociaż sądzę że będzie trudniej, plus jest taki że to jeszcze nie mecz vs czołówka i że zaraz przyjedzie mi pizza z pomidorkami
Będzie git
albo po prostu*
@Yave:
Grają albo pragmatycznie oddając inicjatywę celowo, po prostu jak to MU
@Arsenalsupporters: Ok dzięki. Obyśmy go jeszcze usłyszeli bo w końcu lubi sobie chłop pogadać
Jest ktoś na bieżąco i wie co się teraz dzieje z karierą Twaro? On w tym roku nic nie będzie komentował czy jak? Akurat jak dobrze nam idzie to jego nie ma ^
@Garfield_pl napisał: "Mecz z soton wyznacznikiem nie jest, ale no nie powinni wyjechać z innym wynikiem niż 3pkt"
Żaden nie jest wyznacznikiem. Forma dotyczy kilku ostatnich meczów, dlatego dzisiejszy określi "lekką" zwyżkę, lub potwierdzi że 2 przegrane nie były przypadkiem.
Ale trzymam kciuki za MU że zrobią dobrą robotę jak w 2 pierwszych spotkaniach
Mnie ciekawi czy Sancho wystrzeli, czy był to jedynie przebłysk.
Dzisiejszy mecz sporo powie o tym czy MU zmienił tor jazdy, grają na wyjeździe a "The Saints" ostatnio remis i wygrana więc może być ciekawie.
Jeśli przegrają to argument z meczu z Live nie będzie dla kibiców już aktualny.
@Slaviola: Nie wiem jak to się nazywa ale mogę powiedzieć jak smakuje - znakomicie i to jest kaczka, makaron sojowy w sosie z różnymi dziwnymi warzywami jakimiś bambusami czy coś. Ale jak dzwonię to zazwyczaj mówi "aaa dzwoni kaczutke lubi" i jak już wie kto to dostaję gotowy obiadek
dobry bardzo bo mi smakuje i wtedy sie ciesze strasznie
Jakiś miesiąc temu próbowałem tego "Com Xao Bo" i też dobre ale kaczka wymiata (przynajmniej w takiej odsłonie)
O widzę że było losowanko ^ ciekawe jak Arteta dopasuje taktykę do drugiego gajerku, fajnie będzie zobaczyć jak poradzimy sobie z PSV
Jaaprdl ale sobie jem dobrą chińszczyzne zamówioną u wietnamczyka
Mówi: "pewnie znowu chce kaczutka z makaron?" a ja "mieć racja!" i strasznie dobre tylko coraz ***** droższe ale polecam bo świetnie przyprawia tymi małymi rączkami
Duet Gabriel-Saliba w środku bardzo przyjemnie mi się ogląda, do White'a gdybym miał się trochę przyczepić, to zauważyłem że podczas wyprowadzania piłki (co przeważnie robi prawidłowo) czasami wypuszcza sobie futbolówkę na zbyt duży dystans tracąc nad nią kontrolę, reszta aspektów jak najbardziej na plus. Jednak to rzuciło mi się to w oczy nieraz również w zeszłym sezonie, Gabrielowi i Salibie zdarza się dużo rzadziej. Wtedy jest albo piłka na chwilę w najlepszym wypadku "niczyja", albo aut lub przejęcie rywala. W każdym razie dobrze mieć całą trójkę bo od czasów Kosy łezkałem za taką jakością w tej formacji
Tutaj musiał przyjść sam Jesus byśmy się od niego uwolnili
@lordoftheboard napisał: "ogon to mógły Marqiunios zagrać, Vieria jeżeli będzie korzystny rezultat koło 60 już powinien dostać szansę."
Też tak uważam. Arteta ma ostatnio taką tendencję że "lubi poczekać"
Może trochę przyspieszy zmiany z biegiem sezonu kiedy będzie natłok spotkań
@Garfield_pl: To na pewno. Właściwie drugi garnitur będzie ciekawie wyglądał w tym sezonie, wg mnie na pewno ciekawiej niż zwykle. Sama ławka zaczyna połyskiwać i jest coraz mniej przeciętnych graczy
Ciekawe też co Arteta planuje z Vieirą, mógłby dostać ogon w Sobotę. Najbliższe 2 mecze to dobry moment na pierwsze szlify w meczach Arsenalu o punkty
@lordoftheboard napisał: "Jako typowy fan Arsenalu już się martwię, że 3 mecze graliśmy tę samą 11, bez żadnej rotacji, a zmiany były bardzo późno. Mamy maszynę, ale części zamienne póki co nie mają za dużo jakości. Saka mógłby klapnąć, bo nie ma tej świeżości co sezon temu."
W Sobotę o ile Arteta nic nie wykombinuje pewnie będzie niezmieniony skład który spisuje się świetnie, ale PL trochę przyspieszy i kolejny mecz będzie już w Środę, więc być może Mikel da komuś odpocząć, zwłaszcza że potem od razu w Niedzielę ciekawszy sprawdzian: MU - Arsenal
Nie lekceważymy przeciwnika więc w typerku dałem ostrożne 1-5.
Bezpieczny typ bo jestem na 79 miejscu a przecież w 1979 w Polsce odbyła się pierwsza wizyta Jana Pawła II
@Theo10: Dokładnie, idealny moment był podczas tej próby która niestety skończyła się transferem Pepe
Już abstrahując od jakiegokolwiek łączenia Zahy z Arsenalem mnie jest go trochę szkoda. Jestem pewien że grając w klubach z TOPu przez te wszystkie lata rozwinąłby się jeszcze lepiej i liczby też wyglądałyby inaczej, imo balonik rozdmuchany gdy dołączył do MU w 2013 nigdy nie pękł, tylko zaprzestano jego dmuchania.
@Marzag: Z tym porównaniem do Welbza to chyba nieco ostro wskazałeś, bo o ile sam uważam że obu czegoś brakuje by na dzień dzisiejszy być czołową postacią w walce o 1 skład drużyny walczącej o wyższe cele, to jednak Danny po prostu nie umie chodzić. Mogę śmiało powiedzieć że gdybym miał do wyboru piłkarza o świetnej technice i wiecznej minie kota srającego na pustyni, oraz tego nogokokardę to wybrałbym
żadnego jednak bo gałki Zahy strasznie mnie rozpraszają
Placek kartofelkany lubię zjadać bo dobre i z cukrem+śmietaną i po węgiersku
i najlepiej smakuje jak jestem troche głodny
Najciekawsze jest to że wkleili się idealnie mimo krótkiego czasu. Ja tam pompuję balonik. puf, puf
@erykgunner napisał: "A to jak porównywać Flinstonów z Jetsonami. Przepaść."
Obie opcje były super do oglądania jeśli miałeś więcej niż 5 lat i mniej niż 10.
Zwłaszcza gdy Barney narzekał na antenę Freda
Saliba w przedostatnim meczu samobój, więc przyjemna odpowiedź w następnym
Nie edytujemy więc kontynuujemy
@Rafson95: Jeszcze jakby Cię śledziła to to samo co ja miałem kiedyś
No i dodać kradzież hasła na FB
I cięcie się ^^ chociaż ja wówczas przybyłem bez peleryny i powiedziałem "jak chcesz to zrobić dobrze, tnij podłużnie" i więcej tego nie zrobiła w ogóle ^
Jak dobrze mieć obecną świadomość bo wcześniej brylowała nadzieja ^
@Tibi: No tutaj szczerze mówiąc nie mam nic dodania bo chyba po prostu masz rację.
@Tibi: No tutaj szczerze mówiąc nie mam nic dodania bo chyba po prostu masz rację.
@Rafson95: Jeszcze jakby Cię śledziła to to samo co ja miałem kiedyś
No i dodać kradzież hasła na FB
I cięcie się ^^ chociaż ja wówczas przybyłem bez peleryny i powiedziałem "jak chcesz to zrobić dobrze, tnij podłużnie" i więcej tego nie zrobiła w ogóle ^
Jak dobrze mieć obecną świadomość bo wcześniej brylowała nadzieja ^
Cała drużyna zagrała dobre spotkanie, plan zrealizowany więc się cieszymy i słusznie.
Jakbym miał się czepiać to tylko White, Saka i Ramsdale trochę słabo, ale to tak z miłości.
White - bez względu na pozycję i obowiązki - podanie do rywala i na szczęście rozeszło się po kościach, dodatkowo straszliwe dośrodkowania.
Saka - Jakby zgubił dynamikę z zeszłego sezonu. Jak dla mnie brak zaangażowania którym się wyróżniał. Człapie i człapie ale to nie on którego pamiętamy. Miałem nadzieję że zeszły mecz to gorsza dyspozycja, nadal ją mam że to gorszy początek sezonu w jego wykonaniu, ale się otrząśnie.
Ramsdale - od początku rozgrywek ma jakieś elektryczne te decyzje. Mamy czyste konto i to też jego zasługa, ale wprawione oko zauważy pewne braki w porównaniu do zeszłego sezonu. Zbyt ryzykownie i zbyt mało pewnie.
Cała drużyny zagrała świetnie mimo gorszych momentów, przyjemnie popatrzeć na taki Arsenal, mimo że Gabrysie nie zaliczyli bramki.
Nadrobią w kolejnym meczu




Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|---|---|---|---|---|
1. Liverpool | 32 | 23 | 7 | 2 | 76 |
2. Arsenal | 32 | 17 | 12 | 3 | 63 |
3. Newcastle | 33 | 18 | 5 | 10 | 59 |
4. Manchester City | 33 | 17 | 7 | 9 | 58 |
5. Nottingham Forest | 32 | 17 | 6 | 9 | 57 |
6. Aston Villa | 33 | 16 | 9 | 8 | 57 |
7. Chelsea | 32 | 15 | 9 | 8 | 54 |
8. Bournemouth | 33 | 13 | 10 | 10 | 49 |
9. Fulham | 32 | 13 | 9 | 10 | 48 |
10. Brighton | 33 | 12 | 12 | 9 | 48 |
11. Brentford | 33 | 13 | 7 | 13 | 46 |
12. Crystal Palace | 33 | 11 | 11 | 11 | 44 |
13. Everton | 33 | 8 | 14 | 11 | 38 |
14. Manchester United | 32 | 10 | 8 | 14 | 38 |
15. Tottenham | 32 | 11 | 4 | 17 | 37 |
16. West Ham | 33 | 9 | 9 | 15 | 36 |
17. Wolves | 32 | 10 | 5 | 17 | 35 |
18. Ipswich | 32 | 4 | 9 | 19 | 21 |
19. Leicester | 32 | 4 | 6 | 22 | 18 |
20. Southampton | 33 | 2 | 5 | 26 | 11 |
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|---|---|
Mohamed Salah | 27 | 17 |
E. Haaland | 21 | 3 |
A. Isak | 20 | 6 |
C. Wood | 18 | 3 |
B. Mbeumo | 16 | 5 |
Y. Wissa | 15 | 2 |
C. Palmer | 14 | 7 |
O. Watkins | 14 | 6 |
Matheus Cunha | 14 | 4 |
J. Mateta | 13 | 2 |
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@Jacek1s: A co to za branża/dziedzina/sektor?