Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału!

Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału! 18.04.2015, 19:17, Michał Koba 5582 komentarzy

Kibicom, siedzącym dziś na Wembley oraz przed telewizorami, jeszcze przez długi czas nie będzie brakowało filmowych thrillerów. Półfinałowe spotkanie Arsenalu z Reading dostarczyło nam wielkich emocji; byliśmy świadkami bramek, zwrotów akcji oraz ofiarnych interwencji z obu stron. Na całe szczęście dla sympatyków Kanonierów ich ulubieńcy wyszli z tej batalii zwycięsko, pokonując The Royals 2:1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała nam jednak takich emocji. Faworyzowani The Gunners nie mieli w niej pomysłu na grę, a większe chęci do zmiany wyniku wykazywali podopieczni Clarke'a. Jednak to Arsenal miał w swoim składzie Özila i Sancheza, którzy wspólnie zapewnili swojej drużynie gola.

Kolejna część meczu to już zupełnie inne widowisko. Reading szybko wyrównało, a The Gunners w końcu przypomnieli sobie, że potrafią skonstruować efektowny kontratak. Oba zespoły nie zdołały jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zaserwowały nam dogrywkę. W niej lepsi okazali się piłkarze Wengera, którzy, dzięki dwum trafieniom Alexisa i asystującemu przy nich Özilowi, w maju drugi rok z rzędu zagrają w finale FA Cup!

Oba zespoły na boisko wyszły w następujących zestawieniach:

Arsenal: Szczęsny – Debuchy, Mertesacker (63' Gabriel), Koscielny, Gibbs – Coquelin (101' Walcott), Ramsey – Cazorla, Özil, Alexis – Welbeck (72' Giroud).

Reading: Federici – Gunter, Obita, Pearce, Hector – Williams, Chalobah (106' Cox), McCleary, Robson-Kanu (90' Karacan), Mackie – Pogrebnyak (111' Yakubu).

Zarówno piłkarze Arsenalu jak i Reading w pierwszych minutach – jak to w takich spotkaniach bywa – starali się przede wszystkim nie popełniać błędów.

W 8. minucie kibiców zebranych na Wembely zaskoczyć mógł.... Mertesacker! Rosły Niemiec dobrze wyszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale świetną interwencją popisał się Federici.

Odpowiedź Reading była natychmiastowa! Niepilnowany Obita zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale czujnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny.

Chwilę później bohater sprzed kilku minut mógł odetchnąć z ulgą, bowiem arbiter liniowy niesłusznie zasygnalizował spalonego, kiedy na czystą pozycję wybiegał niepokryty przez Mertesackera Mackie.

W 18. minucie Mesut Özil próbował swojego szczęścia z rzutu wolnego i niewiele brakowało, a były gracz Królewskich powtórzyłby swoje fantastyczne uderzenie z meczu z Liverpoolem.

Kilka minut później byliśmy świadkami najlepszej jak dotąd okazji na zmianę wyniku w tym spotkaniu. Cazorla obsłużył genialnym prostopadłym podaniem Alexisa; Chilijczyk wypuścił sobie piłkę, ale szybciej dobiegł do niej Federici i świetnie zapowiadająca się akcja spełzła na niczym.

Chwilę potem piłka po strzale Chaloboaha wpadła do bramki polskiego golkipera, jednak sędzia – tym razem słusznie – odgwizdał spalonego. Mimo to piłkarze Reading z każdą minutą zaczynali coraz śmielej rozprowadzać swoje akcje, podczas gdy Arsenal wyraźnie nie miał pomysłu na grę.

W pierwszej części sezonu, kiedy Kanonierom nie szło, ratował ich Alexis. Letni nabytek londyńczyków chyba przypomniał sobie tamte chwile, bo w świetny sposób przyjął w polu karnym niemniej genialne podanie Özila, przełożył sobie jeszcze piłkę, kładąc na ziemię obrońców i pokonał bramkarza Reading! Arsenal prowadzi w półfinale FA Cup 1:0!

Po strzeleniu bramki podopieczni Arsene'a Wengera nabrali pewności siebie i coraz odważniej rozgrywali piłkę. Z tą sytuacją nie mogli sobie poradzić zawodnicy Reading, czego efektem była żółta karta Chalobaha po faulu na Gibbsie. Po tej sytuacji pan Martin Atkinson zaprosił graczy na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie do swojej poprzedniczki: po wrzutce Cazorlii z wolnego do piłki najwyżej wyskoczył Mertesacker, ale jego strzał i tym razem nie znalazł drogi do bramki.

W 55. minucie Reading doprowadziło do wyrównania! Pogrebnyak z łatwością ograł defensorów Arsenalu na lewej stronie pola karnego i miękko wrzucił piłkę na Chalobaha. Uderzenie młodego Anglika odbiło się jeszcze od nóg Gibbsa, co zupełnie zmyliło Szczęsnego, który futbolówkę złapał już za linią bramkową, 1:1!

Po wyrównującym trafieniu mecz nabrał niewiarygodnego tempa, co odczuł chyba Mertesacker, bo w 63. minucie, utykając, zszedł z boiska, a zastąpił go Gabriel.

Kanonierzy po stracie bramki wyraźnie nie mogli się odnaleźć na boisku: łatwo tracili piłkę, z kolei przeciwnicy raz za razem okupowali pole karne Szczęsnego. Swoje szanse miał Pogrebnyak, a także Williams.

Ależ debiut w FA Cup mógł zaliczyć Gabriel! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego idealnie złożył się do uderzenia głową, ale piłka wylądowała tylko na poprzeczce!

Arsene Wenger widział chyba bezradność swoich graczy, bo kilka minut później bezbarwnego dziś Welbecka zastąpił Giroud.

Minutę potem po kolejnej wrzutce z wolnego piłka znów dotarła do Gabriela, ale Brazylijczyk, będąc w nawet dogodniejszej sytuacji niż chwilę wcześniej, uderzył bardzo niecelnie.

Druga połowa z pewnością dostarczała kibicom więcej emocji niż pierwsza. Okazję na zmianę wyniku mieli piłkarze obu zespołów, ale żadnemu z zawodników nie udało się trafić do siatki.

W 83. minucie swojego szczęścia poszukał świetnie dziś dysponowany Chalobah, ale dobrze interweniował Szczęsny.

W akcji odwetowej piłkę meczową miał Ramsey! Szybki kontratak rozprowadził Özil, Alexis pomknął w kierunku bramki Federiciego i podał do Girouda, ten obsłużył Ramseya, którego pierwszy strzał obronił Australijski bramkarz, a dobitkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Reading!

Ależ końcówkę spotkania zaserwowali nam gracze obu ekip! Pogrebnyak pędził po swoją bramkę, ale w sytuacji jeden na jednego lepszy okazał się Koscielny!

Dopiero w 90. minucie na pierwszą zmianę zdecydował się Steve Clarke: zmęczonego Robsona-Kanu zmienił Jem Karacan.

Ostatnią okazję na niedoprowadzenie do dogrywki miał Giroud, ale w trudnej sytuacji nie zdołał pokonać Federiciego i będziemy świadkami dodatkowych trzydziestu minut meczu.

Od mocnego uderzenia dogrywkę chcieli zacząć Kanonierzy, ale strzał z odległości autorstwa Cazorlii poszybował nad poprzeczką.

Długo nie działo się nic godnego uwagi, a jedynym faktem, który ożywił pojedynek, była zmiana, w której Coquelina zastąpił Theo Walcott.

W 105. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Alexis uderzył na bramkę, a pozornie niegroźny strzał sprawił wiele problemu Federiciemu, który przepuścił futbolówkę między nogami, 2:1!

Do końca pierwszej części dogrywki Arsenal nie dał sobie odebrać prowadzenia, a zaraz po zmianie stron na murawie pojawił się Cox w miejsce Chalobaha, a potem Pogrebnyaka zastąpił Yakubu. W Arsenalu natomiast żółtą kartką ukarany został Gabriel.

Na kilka minut przed końcem genialną okazję na podwyższenie wyniku mieli piłkarze Arsenalu. Özil, będąc w polu karnym, zamiast uderzać, podał do Girouda, który minimalnie się pomylił.

40 sekund przed końcem efektownym rajdem popisał się Walcott. Obrońcy Reading nie potrafili sobie z nim poradzić, więc jeden z nich faulował Anglika na linii pola karnego.

Do piłki podszedł Alexis, ale jego strzał zdecydowanie mógł być lepszy. Nie miało to jednak już żadnego znaczenia, bo po tej sytuacji sędzia Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a awans Arsenalu do finału Pucharu Anglii stał się faktem!

Raport pomeczowyReading autor: Michał Koba źrodło: własne
Gunnerrsaurus komentarzy: 1189725.04.2015, 13:06

Jest 10 cm niższy od Girouda, a w górę już chyba nie urośnie.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 725.04.2015, 13:05

daj ktos link do walkera co odwalil?

DavidSilva21 komentarzy: 338025.04.2015, 13:04

On jest z 95, jeszcze urośnie. Widać Jego zmianę od czasów akademii jak urósł i przybrał masy.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189725.04.2015, 13:04

Cazorla jest co raz lepszy, a środek pola spokojnie mógłby wyglądać Wilshere - Coquelin - Ramsey

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.04.2015, 13:04

"Jak przyjdzie Schnederlin to Coquelin wypadnie ze składu"

Naprawdę łapię się za głowę jak czytam takie komentarze. Jak można rozwijać zespół, gdy unika się rywalizacji, a nie ściąga się piłkarzy, bo inni mogliby stracić miejsce w składzie? Grałby lepszy z nich, a im lepsi grają tym lepszy jest zespół.

bobslej22 komentarzy: 830225.04.2015, 13:03

Gunnersaurus>>> z tym Özilem trochę dowaliłeś.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11725.04.2015, 13:02

Gunnerrsaurus---> Na ciężki mecz środek pola Coq-Morgan byłby idealny.
IMO najbardziej potrzebujące wzmocnień pozycje:
DP, ŚO, Skrzydłowy/Napastnik, LO

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.04.2015, 13:02

Gunnerrsaurus

Kim niby mamy obsadzoną? 31 letnim Cazorlą i 35 letnim Rosickym? Aarto i Jack to b2b, a nie AMF'y

Czeczenia komentarzy: 1248425.04.2015, 13:01

Akpom taki byk, że dalej nie ma co czytać :)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189725.04.2015, 13:00

Może jak Ozil do końca sezonu będzie tak wymiatał to jakieś PSG kupi go za 60 mln, będzie od groma kasy na poważne transfery, a jego pozycję i tak mamy obsadzoną. Ja bym chciał nawet taką opcję.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189725.04.2015, 12:59

Jak przyjdzie Schnederlin to Coquelin wypadnie ze składu, a tego bym nie chciał.
Akpom nie ma tego samego stylu co Giroud. On jest bardzo szybki i ma zajebisty drybling. Przed chłopakiem chyba wielka przyszłość, ale nie wiem czy na ataku, czy może na skrzydle.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.04.2015, 12:59

Lacazette + Schneiderlin

Skład wtedy mamy kompletny.

DavidSilva21 komentarzy: 338025.04.2015, 12:57

Napastnik to by się nam przydał ale taki w stylu strzelającego na ilość, jakość już mamy;) Welbz, Giroud i Akpom to są byki, nam potrzeba kogoś o innej charakterystyce. Mały zwinny z dobrym wykończeniem. No i def pom obowiązkowo bo jak słusznie kolega zauważył jak On wypadnie to znów by była padaczka z tyłu. Obrońca środkowy też by się przydał ale trzeba by było sprzedać wtedy Pera, co nie jest też złym rozwiązaniem.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189725.04.2015, 12:56

LO to jest chyba nasza najlepiej obsadzona pozycja. Monreal gra baardzo dobrze, a na ławie siedzi też dobry zawodnik, tylko że bez formy.

TheInvincibles komentarzy: 130425.04.2015, 12:56

Czeczenia
No właśnie, dlatego Walker to cymbał:P

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11725.04.2015, 12:54

lays---> Jakość też się liczy. Co z tego jak mamy 4. ŚO, jak Per to się nie nadaje na Premier League?
A nowy LO też w sumie by się przydał.

Czeczenia komentarzy: 1248425.04.2015, 12:53

Walker idiota? Idiota, bo z Tottenhamu, ale jego dziewuszka to bezkresna kretyna.

lays komentarzy: 3987125.04.2015, 12:50

gothe

Na cholere nam obronca?

Mamy teraz 4 ŚO, 3 PO i 2 LO

songoku95 komentarzy: 2348625.04.2015, 12:50

potrzebny DP i napastnik. Obrona jest obsadzona. Per Kosa Gabriel Nacho, Chambers.
W przypadku gdy wypadnie Olek/Coq jestesmy uwaleni.

chelsea989 komentarzy: 26725.04.2015, 12:50

Cos przed meczem xd youtube.com/watch?v=ExZ0pSrv4G4

lolteks2013 komentarzy: 160725.04.2015, 12:44

Jak coś to jestem Assistman*

Ja bym pograł :D

mrsomebody komentarzy: 602125.04.2015, 12:41

haxball.com/?roomid=~26237ec9e713a7c285acb6940f80cb7e9b60c884dbf8a197dcc48534950fa7db7

pytri komentarzy: 38925.04.2015, 12:38

siema, ja by był za napastnikiem, bo prócz Żwira nie ma nikogo na szpice, a sam przez cały sezon nie da rady, btw może ktoś taki jak ten kolo? Idealnie uniknął spalonego i do tego wykończenie na spokoju

fangol.pl/view/96521/bramkarz-rb-lipsk-strzela

gothegunners1886 komentarzy: 309825.04.2015, 12:35

lays

Nam potrzeba obrońce a nie napastnika....

Ale z Walker'a pajac.
Wiadomo mniejwięcej, kiedy będzie dokument o The Invincibles po polsku?

afckatowice komentarzy: 11525.04.2015, 12:24

po obejrzeniu tego filmiku czuje ze bedzie jazda jutro, duzo emocji i walki, jeszcze ponoc diego jeest zdrowy, pewnie bedzie prowokowal.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020425.04.2015, 12:23

A co powiecie na temat Jese? młody raczej odejdzie z Realu.

afckatowice komentarzy: 11525.04.2015, 12:22

nie wydaje mi sie, jak juz przejdzie to prwnie do hiszpanii, w anglii to by zagral 2 mecze- kontuzja, pol roku przerwy i powtorka...

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.04.2015, 12:21

Battle of London:
youtube.com/watch?v=dBoVzM9TV7s

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 125.04.2015, 12:19

Zbierze się ekipa na haxa?

lays komentarzy: 3987125.04.2015, 12:19

Reus jest do wyciagniecia, to tylko kwestia hajsu.

afckatowice komentarzy: 11525.04.2015, 12:17

Bellarabi chyba tylko do wyciagniecia, reszta raczej poza zasiegiem

lays komentarzy: 3987125.04.2015, 12:15

thide

Wenger uznał, że skrzydła mamy.

Prędzej to powinniśmy kupić napastnika niż skrzydłowego. Aczkolwiek zgadzam się, dla takich graczy jak: Reus, Depay, Bellarabi, Griezmann zrobiłbym wyjątek.

Welbeck to i tak LS, więc N powinien byc bo jest sam Żwirek... Chyba, że Wenga w planach ma Sanogo :DDDD

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.04.2015, 12:15

mrsomebody
Widziałem. Chyba im się nudzi w życiu.

afckatowice komentarzy: 11525.04.2015, 12:15

no warunki finansowe maja najlepsze w PL. poza chyba city, wiec kupia pewnie z 3-4 fajnych grajkow. moze nawet wiecej, sadzac po tym jakie zakupy zrobili w zeszym roku. ciekawe

Michal123 komentarzy: 154125.04.2015, 12:14

Mówi się o 50 mln

kamilo_oo komentarzy: 2356725.04.2015, 12:13

O ile te transfery MU wypalą

mrsomebody komentarzy: 602125.04.2015, 12:11

Kyle Walker wrzucił do sieci wideo jak pies liże dziewczynie pewne dość intymne miejsce. Co za idiota.

Novazzy komentarzy: 351025.04.2015, 12:11

btw Wiecie może ile +/- Wenger dostanie kasy na transfery letnie?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.04.2015, 12:11

MaciekGoooner
Schody zaczną się w kolejnej rundzie. Zobaczymy na co stać Czarodziejów.

afckatowice komentarzy: 11525.04.2015, 12:08

no mu bedzie cholernie mocne w nast sezonie, jeden z głownych faworytow...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.04.2015, 12:07

no i Depay wylądował już prawie w United... co ten Wenger robi to ja nie wiem. United w sprawie Depaya jest jak szakal. trzeba ich przepłacić, przebić.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.04.2015, 12:03

A Gortat tej nocy dał koncert gry.

afckatowice komentarzy: 11525.04.2015, 11:53

dokladnie sie z toba zgodze, nie sa w formie, ale jakos jeszcze nie przegrali ostatnio. bedzie dobry meczyk

fabregas1987 komentarzy: 2579225.04.2015, 11:50

Chyba panowie trochę ponosi was fantazja, Wenger nigdy z Mou nie wygrał, z Chelsea zawsze ciężko nam było choćby o remis, więc pisanie, że pewne 3 pkt.to dziecinada. Ja też wierzę w zwycięstwo, bo chłopaki są w formie, ale Jose wie co robi i na pewno tanio skóry nie sprzeda.
Mówiąc szczerze odpuściłbym sobie obstawianie Arsenalu, a United na remis ;)

DzejCoop komentarzy: 326425.04.2015, 11:50

Ale mi szkoda Vermaelena. Teraz sobie oglądam jego najlepszy sezon w Arsenalu i przypominam ostatni.. Szkoda chłopa.