Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału!

Arsenal po dogrywce wygrywa 2:1 i awansuje do finału! 18.04.2015, 19:17, Michał Koba 5582 komentarzy

Kibicom, siedzącym dziś na Wembley oraz przed telewizorami, jeszcze przez długi czas nie będzie brakowało filmowych thrillerów. Półfinałowe spotkanie Arsenalu z Reading dostarczyło nam wielkich emocji; byliśmy świadkami bramek, zwrotów akcji oraz ofiarnych interwencji z obu stron. Na całe szczęście dla sympatyków Kanonierów ich ulubieńcy wyszli z tej batalii zwycięsko, pokonując The Royals 2:1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała nam jednak takich emocji. Faworyzowani The Gunners nie mieli w niej pomysłu na grę, a większe chęci do zmiany wyniku wykazywali podopieczni Clarke'a. Jednak to Arsenal miał w swoim składzie Özila i Sancheza, którzy wspólnie zapewnili swojej drużynie gola.

Kolejna część meczu to już zupełnie inne widowisko. Reading szybko wyrównało, a The Gunners w końcu przypomnieli sobie, że potrafią skonstruować efektowny kontratak. Oba zespoły nie zdołały jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zaserwowały nam dogrywkę. W niej lepsi okazali się piłkarze Wengera, którzy, dzięki dwum trafieniom Alexisa i asystującemu przy nich Özilowi, w maju drugi rok z rzędu zagrają w finale FA Cup!

Oba zespoły na boisko wyszły w następujących zestawieniach:

Arsenal: Szczęsny – Debuchy, Mertesacker (63' Gabriel), Koscielny, Gibbs – Coquelin (101' Walcott), Ramsey – Cazorla, Özil, Alexis – Welbeck (72' Giroud).

Reading: Federici – Gunter, Obita, Pearce, Hector – Williams, Chalobah (106' Cox), McCleary, Robson-Kanu (90' Karacan), Mackie – Pogrebnyak (111' Yakubu).

Zarówno piłkarze Arsenalu jak i Reading w pierwszych minutach – jak to w takich spotkaniach bywa – starali się przede wszystkim nie popełniać błędów.

W 8. minucie kibiców zebranych na Wembely zaskoczyć mógł.... Mertesacker! Rosły Niemiec dobrze wyszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale świetną interwencją popisał się Federici.

Odpowiedź Reading była natychmiastowa! Niepilnowany Obita zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale czujnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny.

Chwilę później bohater sprzed kilku minut mógł odetchnąć z ulgą, bowiem arbiter liniowy niesłusznie zasygnalizował spalonego, kiedy na czystą pozycję wybiegał niepokryty przez Mertesackera Mackie.

W 18. minucie Mesut Özil próbował swojego szczęścia z rzutu wolnego i niewiele brakowało, a były gracz Królewskich powtórzyłby swoje fantastyczne uderzenie z meczu z Liverpoolem.

Kilka minut później byliśmy świadkami najlepszej jak dotąd okazji na zmianę wyniku w tym spotkaniu. Cazorla obsłużył genialnym prostopadłym podaniem Alexisa; Chilijczyk wypuścił sobie piłkę, ale szybciej dobiegł do niej Federici i świetnie zapowiadająca się akcja spełzła na niczym.

Chwilę potem piłka po strzale Chaloboaha wpadła do bramki polskiego golkipera, jednak sędzia – tym razem słusznie – odgwizdał spalonego. Mimo to piłkarze Reading z każdą minutą zaczynali coraz śmielej rozprowadzać swoje akcje, podczas gdy Arsenal wyraźnie nie miał pomysłu na grę.

W pierwszej części sezonu, kiedy Kanonierom nie szło, ratował ich Alexis. Letni nabytek londyńczyków chyba przypomniał sobie tamte chwile, bo w świetny sposób przyjął w polu karnym niemniej genialne podanie Özila, przełożył sobie jeszcze piłkę, kładąc na ziemię obrońców i pokonał bramkarza Reading! Arsenal prowadzi w półfinale FA Cup 1:0!

Po strzeleniu bramki podopieczni Arsene'a Wengera nabrali pewności siebie i coraz odważniej rozgrywali piłkę. Z tą sytuacją nie mogli sobie poradzić zawodnicy Reading, czego efektem była żółta karta Chalobaha po faulu na Gibbsie. Po tej sytuacji pan Martin Atkinson zaprosił graczy na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie do swojej poprzedniczki: po wrzutce Cazorlii z wolnego do piłki najwyżej wyskoczył Mertesacker, ale jego strzał i tym razem nie znalazł drogi do bramki.

W 55. minucie Reading doprowadziło do wyrównania! Pogrebnyak z łatwością ograł defensorów Arsenalu na lewej stronie pola karnego i miękko wrzucił piłkę na Chalobaha. Uderzenie młodego Anglika odbiło się jeszcze od nóg Gibbsa, co zupełnie zmyliło Szczęsnego, który futbolówkę złapał już za linią bramkową, 1:1!

Po wyrównującym trafieniu mecz nabrał niewiarygodnego tempa, co odczuł chyba Mertesacker, bo w 63. minucie, utykając, zszedł z boiska, a zastąpił go Gabriel.

Kanonierzy po stracie bramki wyraźnie nie mogli się odnaleźć na boisku: łatwo tracili piłkę, z kolei przeciwnicy raz za razem okupowali pole karne Szczęsnego. Swoje szanse miał Pogrebnyak, a także Williams.

Ależ debiut w FA Cup mógł zaliczyć Gabriel! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego idealnie złożył się do uderzenia głową, ale piłka wylądowała tylko na poprzeczce!

Arsene Wenger widział chyba bezradność swoich graczy, bo kilka minut później bezbarwnego dziś Welbecka zastąpił Giroud.

Minutę potem po kolejnej wrzutce z wolnego piłka znów dotarła do Gabriela, ale Brazylijczyk, będąc w nawet dogodniejszej sytuacji niż chwilę wcześniej, uderzył bardzo niecelnie.

Druga połowa z pewnością dostarczała kibicom więcej emocji niż pierwsza. Okazję na zmianę wyniku mieli piłkarze obu zespołów, ale żadnemu z zawodników nie udało się trafić do siatki.

W 83. minucie swojego szczęścia poszukał świetnie dziś dysponowany Chalobah, ale dobrze interweniował Szczęsny.

W akcji odwetowej piłkę meczową miał Ramsey! Szybki kontratak rozprowadził Özil, Alexis pomknął w kierunku bramki Federiciego i podał do Girouda, ten obsłużył Ramseya, którego pierwszy strzał obronił Australijski bramkarz, a dobitkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Reading!

Ależ końcówkę spotkania zaserwowali nam gracze obu ekip! Pogrebnyak pędził po swoją bramkę, ale w sytuacji jeden na jednego lepszy okazał się Koscielny!

Dopiero w 90. minucie na pierwszą zmianę zdecydował się Steve Clarke: zmęczonego Robsona-Kanu zmienił Jem Karacan.

Ostatnią okazję na niedoprowadzenie do dogrywki miał Giroud, ale w trudnej sytuacji nie zdołał pokonać Federiciego i będziemy świadkami dodatkowych trzydziestu minut meczu.

Od mocnego uderzenia dogrywkę chcieli zacząć Kanonierzy, ale strzał z odległości autorstwa Cazorlii poszybował nad poprzeczką.

Długo nie działo się nic godnego uwagi, a jedynym faktem, który ożywił pojedynek, była zmiana, w której Coquelina zastąpił Theo Walcott.

W 105. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Alexis uderzył na bramkę, a pozornie niegroźny strzał sprawił wiele problemu Federiciemu, który przepuścił futbolówkę między nogami, 2:1!

Do końca pierwszej części dogrywki Arsenal nie dał sobie odebrać prowadzenia, a zaraz po zmianie stron na murawie pojawił się Cox w miejsce Chalobaha, a potem Pogrebnyaka zastąpił Yakubu. W Arsenalu natomiast żółtą kartką ukarany został Gabriel.

Na kilka minut przed końcem genialną okazję na podwyższenie wyniku mieli piłkarze Arsenalu. Özil, będąc w polu karnym, zamiast uderzać, podał do Girouda, który minimalnie się pomylił.

40 sekund przed końcem efektownym rajdem popisał się Walcott. Obrońcy Reading nie potrafili sobie z nim poradzić, więc jeden z nich faulował Anglika na linii pola karnego.

Do piłki podszedł Alexis, ale jego strzał zdecydowanie mógł być lepszy. Nie miało to jednak już żadnego znaczenia, bo po tej sytuacji sędzia Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a awans Arsenalu do finału Pucharu Anglii stał się faktem!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.04.2015, 21:54

Ta, na pewno Gourcuffa ściągnie. Ciekawe tylko po co.

schnor25 komentarzy: 1854624.04.2015, 21:53

k567

no jestem ciekaw czy LvG odkurzy Niemca (jeśli dojdzie faktycznie do transakcji), bo ten po kontuzji nie gra z takim polotem jak kiedyś

karmel567 komentarzy: 346624.04.2015, 21:51

Sky Sport: Gundogan w Man Utd.

Czyżby, wyprzedaż w Dortmundzie już się zaczeła? No to my lecimy po Reusa.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.04.2015, 21:48

To będzie trzeba dostawić drugie łóżko w szpitalu obok Diabyego

AaronLieber27 komentarzy: 612724.04.2015, 21:46

A jezeli juz mowimy o Lyon'ie to Gourcuff'owi konczy sie kontrakt wiec nie zdziwie sie jesli Wenger zaproponuje mu kontrakt. Wenger nie raz pochlebnie sie o nim wypowiadal

kamilo_oo komentarzy: 2356724.04.2015, 21:43

AaronLieber

Nie cały ^^

AaronLieber27 komentarzy: 612724.04.2015, 21:40

Marsylia w kompletnym dołku, na szczęście sobie dzisiaj ją odpuściłem

lolteks2013 komentarzy: 160724.04.2015, 21:40

Kukiz moim zdaniem ma najlepszy program wyborczy, wie po co kandyduje i wie co dadzą Polsce Jego postulaty, a raczej ich spełnienie. Ogólnie to jednomandatowe okręgi wyborcze to moim skromnym zdaniem najlepsze co można aktualnie wprowadzić, bo bez tego dalej będzie jak jest :D

AaronLieber27 komentarzy: 612724.04.2015, 21:31

Wczoraj ogladalem filmik na yt z nim. A dzis pojawila sie informacja ze Arsenal sie nim interesuje. Mowa tu o stoperze Monaco - Aymen Abdennour. Jest solidnym obronca ale wedlug mnie najlepiej kupic stopera z topu typu Howedes albo jakiegos mlodzika typu Schar, a nie kolejnego sredniego stopera

aNormalny komentarzy: 348224.04.2015, 21:23

mozę haxball? dawno nie było

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.04.2015, 21:08

ziomek1245

Wiem, że każdy może gadać. Ale myślę, że oni mogliby coś zmienić w Polsce.

ziomek1245 komentarzy: 106724.04.2015, 21:07

danielosik
Oczywiście, że gadają z sensem. Tak naprawdę to nawet Tusk, Kopacz, Kaczyński i Komorowski potrafią mówić z sensem. Chciałbym zobaczyć kiedyś Korwina w konfrontacji z jakimś ekonomistą, bo w wywiadzie z dziennikarzem jak każdy polityk dominuje rozmowę i przekonuje do swoich racji. Co do Kukiza to jako jeden z niewielu wie po co kandyduje na prezydenta i chyba naprawdę chce coś zmienić, jednak nie jest politykiem i to widać od razu.

Jeśli chodzi o Bartoszewskiego to wielka szkoda, ale 93 lata to już poważny wiek.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.04.2015, 21:06

Radzę nie zwracać uwagi na komentarze użytkownika FabsFAN.

gunners007
Ale TY nie wydajesz o nich opinii jak znachor pilki wiecznie kompromitujacy sie AaronJamesRamsey
; - D"

Miło mi, że tak twierdzisz. Jednak czasem trzeba wykazać się minimum inteligencji żeby zrozumieć czyjąś konstruktywna krytykę. Tak jak niektórzy twierdzą, ze napisałem o Barcelonie, że jest beznadziejna, a wcale tak nie jest. Niedokładne czytanie lub czytanie bez zrozumienia. Jeśli ktoś chce mnie atakować lub pisać, że się kompromituję, radzę zastanowić się nad takim pisaniem, bo to zachodzi pod paradoks.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.04.2015, 20:55

Tak słucham sobie różne wywiady Pawła Kukiza i Janusza Korwina-Mikke i naprawdę gadają z sensem.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.04.2015, 20:55

Władysław Bartoszewski nie żyje.

lolteks2013 komentarzy: 160724.04.2015, 20:54

Ja nie lubię stylu Barcelony, chodzi oczywiście o te parę meczów jakie oglądałem. Klepa, klepa, klepa, dzida, strata, koniec. To już nie ta sama klepa jak kilka lat temu, co nie oznacza, że jest przyjemniejsza dla oka. Prawda jest taka, ż ew tempie gry trudno jest się przestawić z Angielskiej na hiszpańską (chodzi o widza). Dodatkowo specjaliści od dna, itp. Ogólnie nie jest to drużyna za którą przepadam, chociaż lubię oglądać Messiego, czy Neymara :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2015, 20:52

mega.co.nz/#F!vc5nmAhT!_RMvez62vlLhNX_nMsipuA

Final FA CUP - Hull v Arsenal obie polowy. Dogrywka wlasnie jest dodawana wiec za godzinke powinna byc juz dodana. Oczywiscie spotkanie z komentarzem Grzywacza i Strejlaua.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.04.2015, 20:47

arsenal159
I jak tam lapek oddany do informatyka czy jeszcze nie? ja to juz sobie w gta pogrywam.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.04.2015, 20:47

A Marsylia robi wszystko żeby przegrać 4 mecz z rzędu

arsenallord komentarzy: 29727 newsów: 11724.04.2015, 20:42

Nie ma czegoś takiego jak samograj. Zawsze trzeba ułożyć taktykę, przygotować zawodników. Samo to się nie zrobi.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.04.2015, 20:42

Dopiero teraz zobaczyłem jakie wyszło losowanie LM :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.04.2015, 20:38

mar12301 - Dobrze gada.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.04.2015, 20:27

Ten mit o "samograju" nadal jeszcze krąży po świecie? Myślałem, że ludzie już zmądrzeli i doszli w końcu do wniosku, że coś takiego jednak nie istnieje. Barcelona była niemal całkowicie rozbita przed przyjściem Guardioli. Zajęli dopiero czwarte miejsce w lidze i odpadli w Pucharze Króla z Getafe wygrywając pierwszy mecz 5:2 (rewanż 0:4 w dupę). Faktycznie maszyna do wygrywania. Wrzucić tam na ster Smudę i tak samo jak Pep wygrałby pewnie 14 pucharów.

polishbrigadesx komentarzy: 1020724.04.2015, 20:19

zzapolowy.com/7-oclock-dokonac-niemozliwego/

igiszu komentarzy: 44624.04.2015, 20:18

FabsFAN
Co do Reprezentacji Niemiec to się zgadzam. Wszyscy po tym półfinale z Brazylią nie dawali szans w finale Argentynie, a jak się okazało grali jak równy z równym przeciwko Niemcom. Wyszedł im jeden wielki mecz, ale nie podoba mi się jak słyszę o wielkiej reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. Dobrze pamiętam jakie mieli problemy chociażby z Algierią.

mar12301 komentarzy: 2313724.04.2015, 20:18

Na mnie Guardiola nie robi aż takiego wrażenia jak na niektórych. Facet dostaje samograje i się wszyscy nim zachwycają.

Ja osobiście nie przepadam za tym trenerem, a co za tym idzie nie życzę mu wygrania LM. Niech wygra Juventus, może być też Real. W ostateczności Barcelona.

arsenallord komentarzy: 29727 newsów: 11724.04.2015, 20:18

IMO finał będzie Barca - Real i wygra FCB.

polish
Ooo az 2 mecze, to moze powiesz mi cos wiecej o tej druzynie? Bo wiesz na pewno wiele ^.^

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.04.2015, 20:12

Fanatic
Bayern nie jest duzo gorszy, tlyko ludzie maja falszywy obraz sily tej druzyny po zwycieskim dwumeczu z Barceloną za czasów Juupa. Barcelona wtedy była strasznie słaba + Bayern silny, ale nie aż tak, jak sie to wyobraza. Tak samo nieprawdziwy obraz powstal reprezentacji Niemiec po slynnym polfinale z Brazylia.

dissault komentarzy: 326824.04.2015, 20:11

ówczesny =/= obecny

polishbrigadesx komentarzy: 1020724.04.2015, 20:11

FabsFAN

ja oglądałem 2 mecze z Realem i moje zdanie się nie zmieniło na temat tej drużyny

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.04.2015, 20:10