Arsenal pokonuje Newcastle 2-0 i wyprzedza Spurs w tabeli!

Arsenal pokonuje Newcastle 2-0 i wyprzedza Spurs w tabeli! 01.04.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 1482 komentarzy

Przerwa reprezentacyjna z pewnością dłużyła się fanom Premier League. Na rozegranie 32. kolejki angielskiej ekstraklasy najwięcej musieli czekać kibice Arsenalu, których ulubieńcy podejmowali tego wieczora ekipę Newcastle United. Występy w drużynach narodowych ograbiły nieco Kanonierów, choćby z możliwości postawienia w dzisiejszym meczu na Granita Xhakę. Można się było również obawiać, że podopieczni Unaia Emery'ego stracą rytm i formę, do jakiej ostatnio przyzwyczaili. Jednak pomimo dwóch odmiennych połów w wykonaniu londyńczyków, w obu z nich strzelili po bramce. Tym samym pokonali Sroki 2-0, potwierdzając swoją dyspozycję w meczach u siebie oraz meldując się na 3. miejscu w tabeli.

Składy obu drużyn:

Arsenal: Leno - Mustafi, Sokratis, Monreal - Maitland-Niles, Guendouzi, Ramsey (67' Elneny), Kolasinac - Iwobi (61' Aubameyang), Lacazette, Özil (84' Mchitarian).

Newcastle: Dubravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, Dummett - Ritchie (75' Kenedy), Hayden (67' Ki), Diame, Almiron - Perez (77' Muto) - Rondon.

Już w 12. minucie otworzyć wynik spotkania mógł Arsenal. Podanie z rzutu rożnego przedłużył na długi słupek Sead Kolasinac, a będący na wolnej pozycji Aaron Ramsey bez kłopotu trafił do siatki. Sędzia jednak odgwizdał faul Sokratisa. Przewinienie defensora Kanonierów nie było decydujące o tym, czy padnie gol, czy nie, więc brakowało tylko, by Grek krzyknął do swoich kolegów: prima aprilis!

Martwiący mógłby być fakt, że w środku pola brakuje Granita Xhaki i Lucasa Torreiry, gdyby nie ofensywne umiejętności Aarona Ramseya. Walijczyk zainicjował akcję bramkową londyńczyków w 30. minucie, fantazyjnie zagrywając do Alexandre'a Lacazette'a. Francuzowi odebrano futbolówkę, ale błyskawicznie dopadł do niej Ramsey. Zawodnik Arsenalu oddał strzał, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki.

Drużyna Newcastle, po objęciu prowadzenia przez Arsenal, tylko na chwilę zbliżyła się pod pole karne Bernda Leno, żeby później to znowu gospodarze przejęli inicjatywę i kontrolowali grę. W końcówce pierwszej połowy aktywny był Mesut Özil. Najpierw popisał się charakterystycznym dla siebie przeglądem pola i podaniem do Seada Kolasinaca, który powinien wpisać się na listę strzelców po uderzeniu głową, ale piłkę wyłapał Dubravka. Niedługo po tej akcji Bośniak mógł odwdzięczyć się Özilowi mocnym podaniem po ziemi w głąb pola karnego, ale Niemiec nie był w stanie dopaść do piłki.

Jedna z lepszych okazji przytrafiła się Kanonierom tuż przed przerwą, gdy udanym podaniem odznaczył się Alex Iwobi. Akcję pociągnął Ramsey, a piłkę przy nodze miał jeszcze Özil i Kolasinac, który odnalazł w szesnastce Lacazette'a. Francuz mógł być pewny zdobycia bramki, gdyby nie Matt Ritchie i jego fantastyczne wybicie z linii bramkowej.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że groźnego urazu nabawił się Ainsley Maitland-Niles. Młody Anglik siedział na murawie, a jego gesty wskazywały, że naderwał sobie mięsień, ale po chwili kontynuował grę.

Arsenal przez cały czas dominował posiadanie piłki, ale nie przekładało się to sytuacje bramkowe. Piłkarze The Gunners więcej czasu marnowali na dyskutowanie z sędzią niż na składne akcje, po których można by oddać strzał. Z kolei Rafa Benitez przeprowadził trzy ofensywne zmiany, dążąc do tego, by jego podopieczni pokusili się o urwanie punktów gospodarzom.

Pierre-Emerick Aubameyang od czasu wejścia na boisku zazwyczaj wrzucał piłkę ze skrzydła, ale gdy w końcu, w 82. minucie, znalazł się bliżej środka, zaliczył asystę. Gabończyk zagrał piłkę głową w taki sposób, że zdołał do niej dobiec Alexandre Lacazette, wyprzedzając obrońcę gości. Francuski napastnik poza szybkością popisał się jeszcze techniką, ponieważ podciął futbolówkę nad bramkarzem.

Podwyższenie prowadzenia znacznie ożywiło Kanonierów w ofensywie. Tuż po chwili Aubameyang mógł się pokusić o coś więcej niż asystę, jednak nie zdążył do dośrodkowania, jakie zaserwował mu Maitland-Niles. O mały włos lepszego prezentu nie sprawił londyńczykom Martin Dubravka. Golkiper Srok źle wyszedł do piłki przy rzucie rożnym i skierował ją do własnej bramki z niewielką pomocą Lacazette'a. Na jego szczęście sędzia odgwizdał faul ze strony napastnika Arsenalu i do ostatniego gwizdka sędziego nie padło już więcej goli.

Oceń piłkarzy po meczu!

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
JanikK komentarzy: 1241708.04.2019, 21:25

AZARD GOL GOL GOL FENOMENALNIE

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6254 newsów: 206.04.2019, 13:38

@ZielonyLisc:
Każdego. Jak Rudzki.

JanikK komentarzy: 1241706.04.2019, 13:36

PSG midfielder Christopher Nkunku in advanced negotiations to join Ligue 1 side Rennes in a permanent deal this summer

ZielonyLisc komentarzy: 1050606.04.2019, 13:31

Ten Gunnet012 to w końcu kryptofan United czy LFC?

JanikK komentarzy: 1241706.04.2019, 13:17

Christopher Nkunku, who was hotly linked with Arsenal in January, is close to signing with Rennes, according to a report from Ouest France.

Kanonier204 komentarzy: 39249 newsów: 306.04.2019, 13:14

No ładna pogoda, taka akurat w pracy.

Redzik (redaktor) komentarzy: 14044 newsów: 7906.04.2019, 13:07

@thide: puszczam oczko do Traitora, a ty się nie znasz :(

Matelko komentarzy: 66506.04.2019, 12:58

@ares765: dlatego trzeba wyskoczyć na jakiś spacerek:)

thide (redaktor) komentarzy: 28601 newsów: 64206.04.2019, 12:57

@Redzik: jak tam, leczenie jeszcze nie pomaga?

ares765 (redaktor) komentarzy: 7960 newsów: 7606.04.2019, 12:56

Dzień dobry, piękna pogoda, weekend, a na k.com bez zmian.

Redzik (redaktor) komentarzy: 14044 newsów: 7906.04.2019, 12:55

@Traitor: gratuluję i życzę satysfakcji z wykonywanej pracy.

Pozdrawiam,
Tata Krystiana Bielika.

FabsFAN komentarzy: 1767806.04.2019, 12:55

https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1114407387979571201

9 lat temu

Brakuje takiego Silvestra na obronie :/

Matelko komentarzy: 66506.04.2019, 12:53

Arsenal > Tottenham

zdecydowanie

thide (redaktor) komentarzy: 28601 newsów: 64206.04.2019, 12:53

@Traitor: mnie przenoszą do IT

Placio komentarzy: 77306.04.2019, 12:53

@PrzeArs
A ty sie spodziewałeś?

PrzeArs komentarzy: 128506.04.2019, 12:50

Haha oglądam Premier league previev na canal plus wlasnie a tu jakiś pseudo expert wypowiada się że nikt się nie spodziewał że Arsenal będzie grał tak dobrze i że będzie w top 4 a co dopiero na podium ahahhah . Kto tych expertow zatrudnia

FabsFAN komentarzy: 1767806.04.2019, 12:47

Juve - Milan interesujace? JA sobie odpuszczam dwie druzyny grajace na 0:0. Za wiele razy nabralem sie w tym sezonie na druzyne Piatka.

DzejCoop komentarzy: 232606.04.2019, 12:43

@Traitor: mi zablokowali po 2 dniach. Tak samo jakieś strony typu futhead bo raz wszedłem na przykład :D

Traitor komentarzy: 6782 newsów: 2206.04.2019, 12:33

Tak sobie pomyslalem, ze pierwszy raz jak wszedlem na k.com to grał tu jeszcze Fabregas, a ja sam byłem w gimnazjum. Teraz jestem po studiach i zaczynam prace.. ale ten czas leci :P

Traitor komentarzy: 6782 newsów: 2206.04.2019, 12:09

@Rowerinho

UoP 3msc okres probny, potem umowa roczna - ew. po rocznej na czas nieokreślony. Na rozmowach mowilem, ze wynagrodzenie na poczatek nie jest u mnie priorytetem, byle znalezc prace i zdobyć doświadczenie. Przez 3msc bd 2k, potem z 2,5

@Gunner012

Ja jestem samouczkiem(moj brat też i już 1.5 w branży - wkręcił mnie w to). Skonczylem studia ekonomiczno-prawne i na rynku pracy zobaczylem, ze nie ma zadnych ciekawych opcji zeby sporo zarabiać i zapisałem się na podyplomowe studia front end - zeby móc w CV wpisać cokolwiek. Robie jakies kursy na udemy ze SQL itd. a do rozmowy o prace uczyłem się na podstawie sylabusa ISTQB i takiej swietnej strony - https://pwicherski.gitbook.io/testowanie-oprogramowania/ polecam, wszystko mozna znalezc

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6254 newsów: 206.04.2019, 12:03

@Traitor:
Co trzeba umieć na testera?

Rowerinho komentarzy: 81306.04.2019, 12:00

@Traitor: z ciekawości jeśli mogę spytać, wzięli Cię na kontrakt czy etat? zawsze mnie to zastanawiało jakie możliwości dają w IT nowym pracownikom.

ciśnij tam, powodzenia :D

Traitor komentarzy: 6782 newsów: 2206.04.2019, 11:53

@pumeks

Taak, zapewnić klientom Jakość :DD

Byle mi k.com na kompie nie zablokowali i bd dobrze :D

pumeks komentarzy: 1937606.04.2019, 11:49

@Traitor:

I super.
Dużo rozmawiaj, nawiązuj kontakty, bądź otwarty na nowe doświadczenia :)
I pamiętaj.....prawdziwy kanonier to JAKOŚĆ :p

Traitor komentarzy: 6782 newsów: 2206.04.2019, 11:36

@Rowerinho
@Gunner012

Dzieki Panowie :D Jaram sie ostro!

RIVALDO700 komentarzy: 2939806.04.2019, 11:34

Jak bedzie na tej stronie shadow ban to dajcie znac. Elo

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6254 newsów: 206.04.2019, 11:31

@RIVALDO700:
Zaszedłeś*
Nie kompromituj się dalej.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6254 newsów: 206.04.2019, 11:30

@Traitor:
Gratulacje.

RIVALDO700 komentarzy: 2939806.04.2019, 11:29

To daleko zaszles jak kompletnie nie umiejac czytac ze zrozuminiem. Gratuluje.

Rowerinho komentarzy: 81306.04.2019, 11:28

@Traitor: fiu fiu, gratki

Kondi komentarzy: 86306.04.2019, 11:27

@Gunner012:
Gdyby k.com nie bylo tolerancyjne to dawno z permem bys siedzial

Traitor komentarzy: 6782 newsów: 2206.04.2019, 11:27

To zeby rozladowac atmosfere zwiazana z Liverpoolem pochwale sie - dostałem telefon z firmy i za tydzien zaczynam pierwszą pracę w branży IT jako tester oprogramowania :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6254 newsów: 206.04.2019, 11:24

@RIVALDO700:
BTW nie męcz już ludzi tymi bezbeckimi tekstami.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6254 newsów: 206.04.2019, 11:22

@RIVALDO700:
Tak, teraz jestem na studiach.

RIVALDO700 komentarzy: 2939806.04.2019, 11:21

Gunners 12

Tak z ciekawosci. Ty masz zdana podstawowke?

silvano95 komentarzy: 340806.04.2019, 11:19

Unai Emery on Arsenal's summer transfer plans:

“We can also achieve [buy] some players who are in other teams, who can come here and give us this performance - like Van Dijk with Liverpool.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6254 newsów: 206.04.2019, 11:18

Barca-Atletico? Są dużo lepsze mecze.

Leverkusen-Lipsk
Bayern-Borussia
Juventus-Milan

silvano95 komentarzy: 340806.04.2019, 11:17

Juve-Milan mam nadzieje ze Pio Pio coś strzeli

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 47642 newsów: 34806.04.2019, 11:15

@sWinny
Choćby Aguero. Na pewno nie Lacazette.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6254 newsów: 206.04.2019, 11:13

No tak, ktoś napisze pozytywnie o rywalu, to od razu pomylił strony. Fajne te k.com, takie otwarte i tolerancyjne.

MarkOvermars komentarzy: 518406.04.2019, 11:13

Tottenham chce kupić za 40 mln Seggesona z Fulham. Dobry ruch, zawodnik taki całkiem dobry ale nie na Top4 raczej :p

RIVALDO700 komentarzy: 2939806.04.2019, 11:09

Ja dziś bukuje tylko bilet na barca - atletico. Eleven ów nie mam a Newcastle - CP to nie dla mnie.

RIVALDO700 komentarzy: 2939806.04.2019, 11:06

Tylko eleven1

sWinny komentarzy: 133306.04.2019, 11:05

transmitują dzisiaj gdzieś bayern- bvb? na jakimś eurosporcie?

RIVALDO700 komentarzy: 2939806.04.2019, 11:05

SWinny

Ziru

rreddevilss komentarzy: 329606.04.2019, 11:04

@arsenallord:

Też ich nienawidzę ale bez jaj Firmino to bardzo dobry zawodnik aczkolwiek w tym sezonie słabiej liczbowo wygląda

sWinny komentarzy: 133306.04.2019, 11:02

@Simpllemann: Jeśli Laca nie jest wybitnym napastnikiem to kto nim jest?

RIVALDO700 komentarzy: 2939806.04.2019, 11:01

Czas dowiedzieć się kto tu jest prawdziwym fanem PL. Kto ogląda dziś na canalu Newcastle -CP?

filo94 komentarzy: 5241 newsów: 206.04.2019, 10:59

@Redzik: chyba tak, ale widzę, że jak Totkom gorzej idzie to przerzucił się na live :D

JanikK komentarzy: 1241706.04.2019, 10:57

Świetny jest ten serial o F1 na Netflix

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 12.05.2019 - godzina 16:00
1 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City38322498
2. Liverpool38307197
3. Chelsea38219872
4. Tottenham382321371
5. Arsenal382171070
6. Man United381991066
7. Wolves381691357
8. Leicester381571652
9. West Ham381571652
10. Everton371491451
11. Watford381481650
12. Crystal Palace381471749
13. Newcastle381291745
14. Bournemouth381361945
15. Burnley371171940
16. Southampton389121739
17. Brighton38992036
18. Cardiff381042434
19. Fulham38752626
20. Huddersfield Town38372816
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.5
Gracz maja wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
6.58
Gracz maja wybór użytkowników Eddie Nketiah
Eddie Nketiah
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna