Arsenal pokonuje Newcastle 2-0 i wyprzedza Spurs w tabeli!

Arsenal pokonuje Newcastle 2-0 i wyprzedza Spurs w tabeli! 01.04.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 1482 komentarzy

Przerwa reprezentacyjna z pewnością dłużyła się fanom Premier League. Na rozegranie 32. kolejki angielskiej ekstraklasy najwięcej musieli czekać kibice Arsenalu, których ulubieńcy podejmowali tego wieczora ekipę Newcastle United. Występy w drużynach narodowych ograbiły nieco Kanonierów, choćby z możliwości postawienia w dzisiejszym meczu na Granita Xhakę. Można się było również obawiać, że podopieczni Unaia Emery'ego stracą rytm i formę, do jakiej ostatnio przyzwyczaili. Jednak pomimo dwóch odmiennych połów w wykonaniu londyńczyków, w obu z nich strzelili po bramce. Tym samym pokonali Sroki 2-0, potwierdzając swoją dyspozycję w meczach u siebie oraz meldując się na 3. miejscu w tabeli.

Arsenal: Leno - Mustafi, Sokratis, Monreal - Maitland-Niles, Guendouzi, Ramsey (67' Elneny), Kolasinac - Iwobi (61' Aubameyang), Lacazette, Özil (84' Mchitarian).

Newcastle: Dubravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, Dummett - Ritchie (75' Kenedy), Hayden (67' Ki), Diame, Almiron - Perez (77' Muto) - Rondon.

Już w 12. minucie otworzyć wynik spotkania mógł Arsenal. Podanie z rzutu rożnego przedłużył na długi słupek Sead Kolasinac, a będący na wolnej pozycji Aaron Ramsey bez kłopotu trafił do siatki. Sędzia jednak odgwizdał faul Sokratisa. Przewinienie defensora Kanonierów nie było decydujące o tym, czy padnie gol, czy nie, więc brakowało tylko, by Grek krzyknął do swoich kolegów: prima aprilis!

Martwiący mógłby być fakt, że w środku pola brakuje Granita Xhaki i Lucasa Torreiry, gdyby nie ofensywne umiejętności Aarona Ramseya. Walijczyk zainicjował akcję bramkową londyńczyków w 30. minucie, fantazyjnie zagrywając do Alexandre'a Lacazette'a. Francuzowi odebrano futbolówkę, ale błyskawicznie dopadł do niej Ramsey. Zawodnik Arsenalu oddał strzał, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki.

Drużyna Newcastle, po objęciu prowadzenia przez Arsenal, tylko na chwilę zbliżyła się pod pole karne Bernda Leno, żeby później to znowu gospodarze przejęli inicjatywę i kontrolowali grę. W końcówce pierwszej połowy aktywny był Mesut Özil. Najpierw popisał się charakterystycznym dla siebie przeglądem pola i podaniem do Seada Kolasinaca, który powinien wpisać się na listę strzelców po uderzeniu głową, ale piłkę wyłapał Dubravka. Niedługo po tej akcji Bośniak mógł odwdzięczyć się Özilowi mocnym podaniem po ziemi w głąb pola karnego, ale Niemiec nie był w stanie dopaść do piłki.

Jedna z lepszych okazji przytrafiła się Kanonierom tuż przed przerwą, gdy udanym podaniem odznaczył się Alex Iwobi. Akcję pociągnął Ramsey, a piłkę przy nodze miał jeszcze Özil i Kolasinac, który odnalazł w szesnastce Lacazette'a. Francuz mógł być pewny zdobycia bramki, gdyby nie Matt Ritchie i jego fantastyczne wybicie z linii bramkowej.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że groźnego urazu nabawił się Ainsley Maitland-Niles. Młody Anglik siedział na murawie, a jego gesty wskazywały, że naderwał sobie mięsień, ale po chwili kontynuował grę.

Arsenal przez cały czas dominował posiadanie piłki, ale nie przekładało się to sytuacje bramkowe. Piłkarze The Gunners więcej czasu marnowali na dyskutowanie z sędzią niż na składne akcje, po których można by oddać strzał. Z kolei Rafa Benitez przeprowadził trzy ofensywne zmiany, dążąc do tego, by jego podopieczni pokusili się o urwanie punktów gospodarzom.

Pierre-Emerick Aubameyang od czasu wejścia na boisku zazwyczaj wrzucał piłkę ze skrzydła, ale gdy w końcu, w 82. minucie, znalazł się bliżej środka, zaliczył asystę. Gabończyk zagrał piłkę głową w taki sposób, że zdołał do niej dobiec Alexandre Lacazette, wyprzedzając obrońcę gości. Francuski napastnik poza szybkością popisał się jeszcze techniką, ponieważ podciął futbolówkę nad bramkarzem.

Podwyższenie prowadzenia znacznie ożywiło Kanonierów w ofensywie. Tuż po chwili Aubameyang mógł się pokusić o coś więcej niż asystę, jednak nie zdążył do dośrodkowania, jakie zaserwował mu Maitland-Niles. O mały włos lepszego prezentu nie sprawił londyńczykom Martin Dubravka. Golkiper Srok źle wyszedł do piłki przy rzucie rożnym i skierował ją do własnej bramki z niewielką pomocą Lacazette'a. Na jego szczęście sędzia odgwizdał faul ze strony napastnika Arsenalu i do ostatniego gwizdka sędziego nie padło już więcej goli.

Oceń piłkarzy po meczu!

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Taki komentarzy: 204605.04.2019, 22:15

Moim zdaniem karny.

ostriket komentarzy: 655405.04.2019, 22:14

Lpool gra kupę a z ławki wchodzi Hendo i Milner ;D Shaqiri jest aż tak słaby obecnie.
Btw chyba padolino teraz Keity

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 705.04.2019, 21:59

@TheBestGooner: sex nie istnieje

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.04.2019, 21:57

Ogólnie Shaqiri tam jakoś za mało gra, a przecież ładnie się pokazywał.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 205.04.2019, 21:57

Salah jest cienki jak włosy pod pachami

TheBestGooner komentarzy: 358405.04.2019, 21:52

Hipokryzja w sporcie nie istnieje, bo w takim przypadku każdy by nim był. Jasne jest, że swoje błędy się umniejsza i zapomina a przeciwnikom wypomina.

schnor25 komentarzy: 1854605.04.2019, 21:52

Szkoda, że Long zmarnował dobre podanie Bertranda, generalnie sporo chaosu w pierwszej połowie, Liverpool też potrafił się w tyłach pogubić. Generalnie, gdyby w Southampton na szpicy biegał ktoś poważny, to mecz do wygrania, a tak pewnie Liverpool wydrze ostatecznie 3 punkty.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.04.2019, 21:52

@thide:
Pro8l3m?

Lateralus komentarzy: 90305.04.2019, 21:51

@Redzik 14 punktów? Jak Ty to wyliczyłeś, bo naprawdę jestem ciekaw. Sędziowie się mylą nie pierwszy i nie ostatni raz. Już się zapomniało ile Arsenal dostał prezentów, oraz inne kluby. VAR jest tutaj potrzebny i to nie ulega wątpliwości.

Alonso komentarzy: 1282405.04.2019, 21:51

Shaqiri nawet minuty nie zagrał w ostatnich 5 ligowych spotkaniach przy tej formie Egipcjanina. Po co go Klopp brał jak i tak wystawia Salaha za nazwisko

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.04.2019, 21:49

5 piguł nie mogę spać,
Grey Goose, lecę jak ptak

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.04.2019, 21:49

Wszyscy zapominają o np. ręce Lacazette'a i innych sytuacjach?
Panowie, nie bądźmy hipokrytami, proszę.

melek90 komentarzy: 65705.04.2019, 21:49

@Redzik: I to, zapewne niechcący, świetna odpowiedź dla tych, którzy tu kibicują Liverpoolowi w walce o mistrzostwo. Chociaż City też swoje nazbierało pewnie. Ale kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. C'mon Soton!

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11705.04.2019, 21:48

To Liverpool, który nie kradnie?

Tevez komentarzy: 408705.04.2019, 21:47

@Redzik: Sam to liczysz?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9205.04.2019, 21:44

Jeżeli wynik spotkania Liverpoolu się utrzyma, to The Reds w obecnym sezonie zdobędą 14 punktów po BŁĘDACH SĘDZIOWSKICH.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 505.04.2019, 21:42

Spalony. Minimalny, ale jednak. Błąd sędziów. Nie pierwszy i nie ostatni.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.04.2019, 21:38

@wojt3q:
Wiem, wiem. Ładnie całą stronę porobił.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.04.2019, 21:37

Keita młody kot.

ostriket komentarzy: 655405.04.2019, 21:37

Fenomenalna skuteczność, co kolejkę gol ze spalonego... jak my kiedyś żyliśmy bez varu?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.04.2019, 21:36

ŁAT?

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 305.04.2019, 21:35

Widać, ze brakuje Milnera w środku pola. Anglik jest dla LFC Xavim.

michal192837465 komentarzy: 765405.04.2019, 21:24

Gdybym nie znał sytuacji w tabeli, to pomyślałbym, że zespół w fioletowych strojach walczy o utrzymanie, a ich przeciwnicy o mistrzostwo.

PrzeArs komentarzy: 278405.04.2019, 21:21

Co się Southampton bawi z Liverpoolem to nie mam pytań .Ole Ole Ole już słychać.aahahhhaa

Calyn komentarzy: 191605.04.2019, 21:20

No mogło być już 2:0

Kondi komentarzy: 96405.04.2019, 21:17

dysponuje ktos moze streamem do polsatu sport?

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 705.04.2019, 21:16

@hot995: tyś to jest

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 505.04.2019, 21:13

Nie, Salah nie gra już od ośmiu meczów. Tak bym to ujął.

navyblue komentarzy: 28105.04.2019, 20:40

Zagrał i poczuł dyskomfort/ bol i sztab postanowił nie przeciążać go. On i Joe Gomez trenują normalnie z zespołem ale Klopp i sztab wola dmuchać na zimne. Prawdopodobnie będą już dostępni na rewanż z Porto jak i Chelsea/Cardiff i moga usiąść na ławce rezerwowych.

Furgunn komentarzy: 916205.04.2019, 20:38

@macc: Klątwa Wengera działa. Mimo, że ten wciąż na urlopie.

macc komentarzy: 472805.04.2019, 20:34

Co się dzieje z OXem?
Zagrał miesiąc temu 40 min w U23 i przepadł.

pumeks komentarzy: 2080805.04.2019, 20:06

Salah gol i asysta (i punkty w FPL) ale w meczu 2-2 :)

michal192837465 komentarzy: 765405.04.2019, 19:53

Ale Elneny ładuje bramy na treningach

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 205.04.2019, 19:40

Może trochę ładnych brameczek w ramach czekania na mecze?

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11705.04.2019, 19:37

Nie lubię Soton, ale 3mam za nich kciuki z LFC.

michal192837465 komentarzy: 765405.04.2019, 19:26

Dzisiaj pojedynek van Dijk-Jan Dijk

ksowa90 komentarzy: 142705.04.2019, 19:16

@Qarol: bez przesady :)

Qarol komentarzy: 1450205.04.2019, 19:07

Ja to nawet wolę, żeby Liverpool zdobył mistrzostwo.

ksowa90 komentarzy: 142705.04.2019, 18:53

A ja wolę, żeby Lvpool był jak najdłużej w grze o mistrza, bo przecież musi odgrywać naszych bezpośrednich rywali

macc komentarzy: 472805.04.2019, 18:43

Dzisiaj Święty Jan zatrzyma czerwonkę, rzekłem.