Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier!

Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier! 21.11.2012, 21:34, Łukasz Kęczkowski 1176 komentarzy

Kolejna środa i kolejna, piąta już w tym sezonie, kolejka Ligi Mistrzów. Tym razem podopiecznym Arsene'a Wengera przyszło zmierzyć się z drużyną mistrza Francji, zespołem Montpellier. Równo o godzinie 20:45 czasu polskiego sędzia Firat Aydinus użył gwizdka i dał obu ekipom znak do boju.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere, Cazorla - Podolski, Oxlade-Chamberlain, Giroud

Montpellier: Jourdren - Bedimo, El Kaoutari, Congré, Deplagne - Estrada, Yanga-Mbiwa - Mounier, Belhanda, Cabella - Charbonnier.

Pierwszych kilka minut pełnych było braku kreatywności i niedokładności. Zawodnicy oby drużyn popełniali sporo strat, notowali wiele niecelnych podań i nie byli w stanie stworzyć zbyt wielu składnych akcji.

W 11. minucie po wrzutce z lewej strony strzał głową oddał Laurent Koscielny, jednak piłka trafiła jedynie w poprzeczkę! Po kilku sekundach na indywidualny rajd zdecydował się Per Mertesacker, jednak gra została przerwana, gdyż faulowany był Santi Cazorla.

Już minutę później dobre prostopadłe podanie otrzymał Mounier, jednak świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

W 24. minucie na ładny, błyskotliwy rajd zdecydował się Belhanda, jednak jego podanie w pole karne do Charbonniera okazało się niecelne.

W 27. minucie Kanonierzy wykonywali rzut rożny, jednak dośrodkowanie Jacka Wilshere'a okazało się zbyt krótkie. Obrońca Montpellier wybił piłkę głową, ta dostała się do Mouniera, który wycofywał ją na oślep. Futbolówka spadła wprost pod nogi Oxlade-Chamberlaina, który prawdopodobnie sam był zaskoczony tym prezentem i oddał zbyt słaby strzał by zaskoczyć Jourdena.

W 31. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Laurent Koscielny, podholował ją pod pole karne rywala, a następnie ją stracił. Szczęśliwie futbolówka dotarła do Podolskiego, jednak jego strzał zza pola karnego minimalnie minął słupek.

W 37. minucie ładne podanie od Cazorli otrzymał Podolski i znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał nie trafił w światło bramki.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na Cabelli obejrzał Santi Cazorla.

W 45. minucie indywidualną akcją popisał się Belhanda. Marokańczyk prawdopodobnie zobaczył wysuniętego Wojtka Szczęsnego i zdecydował się na strzał z daleka, po którym piłka minęła poprzeczkę bramki Polaka.

Po minucie doliczonego czasu gry turecki sędzia zagwizdał i zarządził przerwę w meczu. Teraz na piłkarzy czeka 15 minut odpoczynku, a potem kolejne 45 minut walki.

Po kwadransie przerwy obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Żaden z trenerów nie zdecydował się na roszady w składach.

W 49. minucie piłkę w pole karne wrzucił Thomas Vermaelen, Olivier Giroud zgrał piłkę do wychodzącego na wolne pole Jack Wilshere, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. 1:0 dla Arsenalu!

W 53. minucie żółtą kartkę za dotknięcie twarzy Estrady obejrzał Olivier Giroud.

W 57. minucie Estrada zdecydował się na strzał z dużej odległości, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego nie stwarzając zagrożenia.

W 63. minucie piękną dwójkową akcją popisali się Podolski i Giroud. Niemiec podał do Girouda, ten przerzucił piłkę nad obrońcami Montpellier, doszedł do niej Podolski i huknął bez zastanowienia. Jourden był bez szans przy tak mocnym strzale. 2:0 dla Arsenalu!

W 69. minucie nastąpiły 2 zmiany w Montpellier. Na boisku pojawili się Martin oraz Herrera, którzy zmienili Cabellę i Charboniera. Na jedną zmianę zdecydował się także Arsene Wenger, który zamienił Oxlade-Chamberlaina na Aarona Ramseya.

W 74. minucie Kanonierzy bliscy byli zdobycia kolejnego gola, jednak strzał Santiego Cazorli udało się wybić Jourdenowi.

W 76. minucie błąd popełnił Laurent Koscielny i musiał ratować się faulem, za który obejrzał żółtą kartkę.

W 79. minucie trener Montpellier przeprowadził ostatnią, trzecią zmianę. Za Estradę wszedł Marveaux.

W 80. minucie do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Giroud, jednak jego strzał trafił wprost w golkipera gości.

3 minuty później żółtą kartkę za faul na Cazorli otrzymał Deplagne.

W 84. minucie podwójną zmianę przeprowadził Arsene Wenger. Z boiska zeszli Cazorla i Giroud, a zameldowali się na nim Gervinho i Coquelin.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i po trzech doliczonych minutach pan Firat Aydinus zakończył spotkanie. Zwycięstwo Arsenalu oraz Schalke oznacza, że obie drużyny awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z którego miejsca dowiemy się jednak dopiero po ostatniej kolejce.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
tjw14 komentarzy: 27622.11.2012, 19:50

brawo panowie !!!! teraz niech zarzad walczy o Walcott'a !

Waskitcz komentarzy: 448522.11.2012, 19:47

@Qarol
Niech dadzą Malagę i jest ok:P

@chalek21

Dobrze że nie przetłumaczyli ostantniej wypowiedzi Theo

"Postawię obok innych troefów, bo zaraz nagonka by szła, że się śmieją z tego że nic nie wygrywają." :P

Qarol komentarzy: 1450222.11.2012, 19:46

W obu przypadkach przyda się fura szczęścia ; ]

chalek21 komentarzy: 74022.11.2012, 19:42

youtube.com/watch?v=1nQFhjGpUNY&feature=g-u-u
hahaha :D dzieciaki :p

Waskitcz komentarzy: 448522.11.2012, 19:40

Na ta chwilę gdy wychodzimy z drugiego rywalami mogą być.

-Galatasaray

Naprawdę ktoś jeszcze twierdzi że to jest jakaś różnica z którego miejsca wychodzi się z grupy w Lidze Mistrzów w obecnym sezonie?

Wyjdziemy z drugiego i możemy grać z Malagą, Szachtarem, czy Porto które są do ogrania, a na pewno w naszym zasięgu.

Wygramy grupę i tak nie mamy czego szukać w potyczkach z Realem czy Juventusem

Równie dobrze wygrywając grupe możemy trafić na Galatasaray, a wychodząc z drugiego na Barcelonę.

Po za tym faza pucharowa LM to dwa mecz, zależy dyspozycja dnia, nasz Arsenal to wie najlepiej bo potrafili przegrać z Milanem 0:4 by w rewanżu wygrać 3:0

Jedyny aspekt jaki przemawia w tej chwili za wyjściem z pierwszego miejsca to gra rewanżu u siebie, ale czasami zastanawiam się czy to wszystko jedno.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 122.11.2012, 19:39

Steveaoki, i za kogo by gral?

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141422.11.2012, 19:34

dzięki za info :D czyli dalej utwierdzam się w przekonaniu, że lepiej będzie jak wyjdziemy z II miejsca :P

steveaoki komentarzy: 76622.11.2012, 19:34

O Samba strzelił dla Anji, szkoda, że Wenger go nie pozyskał w czasach gry na wyspach:./

Waskitcz komentarzy: 448522.11.2012, 19:31

Najlepsza akcja Arsenalu to Henry przeciwko Realowi, tego długo nic nie przebije.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141422.11.2012, 19:26

w 1/8 może trafić np.angielski zespół na angielski czy nie?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9822.11.2012, 19:26

@Mid, akcja #1.

Qarol komentarzy: 1450222.11.2012, 19:25

@Midgardsorm

Ja również, bo akcji na linii Song - RvP było kilka, więc ta z Evertonem nie jest jakoś szczególnie wyjątkowa.

rozpedAFC komentarzy: 31422.11.2012, 19:25

zdecydowanie
"1. akcja Song-RvP przeciwko Evertonowi"

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41222.11.2012, 19:25

Arsenalfcfan

Do nas i tak nie przejdzie. Wątpię nawet, czy jesteśmy nim tak naprawdę zainteresowani.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41222.11.2012, 19:23

A teraz pytanie do was - Co lepsze:

1. akcja Song-RvP przeciwko Evertonowi;
2. czy Giroud-Podolski przeciwko Montpellier?

Osobiście - całkowicie szczerze - wolę numer dwa.

Qarol komentarzy: 1450222.11.2012, 19:21

Miejsca I : Porto/PSG ; Schalke/Arsenal ; Malaga/Milan ; Borussia ; Szachtar/Juventus ; Bayern/Valencia ; Barcelona ; Manchester United

Miejsce II : PSG/Porto ; Arsenal/Schalke ; Milan/Malaga ; Real Madryt ; Juventus/Szachtar ; Valencia/Bayern ; Celtic/Benfica ; Galatasaray/Cluj

Dochodzi ewentualność awansu Chelsea, której nie uwzględniłem xd

Arsenalfcfan komentarzy: 1320722.11.2012, 19:18

- Liverpool i Arsenal są pierwszymi klubami, z którymi Cavani zgodził się rozmawiać

czyli woli grać ciągle niż zarobić miliardy.. takich piłkarzy się ceni.. ale w Chelsea również miałby 1 skład więc..

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41222.11.2012, 19:17

*Mi tam zwisa...

Traitor komentarzy: 10304 newsów: 2422.11.2012, 19:15

ma ktos gdzies napisane prawdopodobne 1 miejsca z lm i drugie ?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41222.11.2012, 19:12

Ramsi

Ale widziałeś też jakie sytuacje potrafi marnować. Gerv strzela, jak mu piłka ładnie siądzie - a to dzieje się od święta. Atak to nie miejsce dla niego. Już wolę jak gra na skrzydle. A już najbardziej lubię, jak siedzi na ławie. Naprawdę liczyłem, że po całym sezonie rozegranym w PL on się ogarnie, ale się przeliczyłem.

Arsenal_1886

Mnie tam zwisa ile będziemy zarabiać - równie dobrze zarząd tą kasę może sobie wcisnąć do kieszeni zamiast wydać na wzmocnienia. Ważne, żeby koszulki były ładne.

MarcinKanonier komentarzy: 133122.11.2012, 19:08

U la la dzisiaj mija moj 1000 dzien od rejestracji na k.com.
Czy dostane za to jakies trofeum, bo dawno zadnego nie widzialem? ;)

aaron komentarzy: 336522.11.2012, 19:08

mogę oglądać bramkę PODOLA do znudzenia i w kółko i w kółko :) a swoją drogą strasznie ta bramka przypomina mi RvP ;]

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 222.11.2012, 19:06

Czekaja nas teraz dwa trudne mecze na wyjazdach. AV gra o utrzymanie i pokazało już, że jest bardzo groźna u sibie, mecz z UTD. Później Everton, tu nie trzeba mówić jak będzie ciężko. Myślę, że nawet będziee to trudniejszy mecz niż z Tottenhamem gdyby nawet grali w 11. Przydała by się roatcja. Chciałbym Jenkinsona, bo dawno nie gral, a Sagna co 3 dni nie może grać. Oby Gibbs też zagrał od pierwszych. Ciekawie się zapowiada walka o miejsce w pierwszym skladzie na ŚO

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.11.2012, 19:03

bbc.co.uk/sport/0/football/20220153

Adidas ma nam dać 25 mln funtów za rok !
To prawie dwa razy tyle ile daje nam Nike, bo oni nam dają 13 mln funtów.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9822.11.2012, 19:03

@A1886, jeśli się to potwierdzi to świetnie, właśnie takie umowy musimy podpisywać żeby się liczyć bez prywaciarza.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 222.11.2012, 19:03

Podolski strzela gole nawet jak nie gra na szpicy.

Nie potrafii dosrodkowac
Ale jak gra na szpicy to strzela gole i ten argument przemawia za jego występami
Prawdopodobnie z av na skrzydle zagra on albo ramsey

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41222.11.2012, 18:59

AtheneWins

Sądzę, że Abramowicza mało co interesuje, czego chcę Benitez - to Rusek tam rządzi.

Pytanie brzmi, czy Adidas wyłoży także kasę, na wcześniejsze zerwanie naszego kontraktu z Nike, dzięki czemu koszulki Adidasa będziemy mogli nosić już od przyszłego sezonu; czy też może adasie zaczniemy nosić dopiero w sezonie 2014/2015.

Mi tam się naprawdę podobają domowe koszulki Nike'a z obecnego sezonu.

afckonrad9101 komentarzy: 783422.11.2012, 18:58

To ladnie a myslalem ze juz Drogbe mamy z glowy tu prosze, fatalne wiadomosci

KanonierChris komentarzy: 292422.11.2012, 18:57

Maderns, koło 50 funtów.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 222.11.2012, 18:55

Jak myslicie, ile może kosztować bilet na mecz 20 styczni na SB Chelse Arsenal?? Bo chce si wybrć i chce mniej więcej wiedzieć ile szykować kasy ;p

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 222.11.2012, 18:54

Dla mnie jest piąty - Arshavin go wyprzedza.

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 18:54

Ja w Giroud wierzyłem od samego początku, parę razu uspokajałem haterów na tej stronie ;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.11.2012, 18:54