Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier!

Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier! 21.11.2012, 21:34, Łukasz Kęczkowski 1176 komentarzy

Kolejna środa i kolejna, piąta już w tym sezonie, kolejka Ligi Mistrzów. Tym razem podopiecznym Arsene'a Wengera przyszło zmierzyć się z drużyną mistrza Francji, zespołem Montpellier. Równo o godzinie 20:45 czasu polskiego sędzia Firat Aydinus użył gwizdka i dał obu ekipom znak do boju.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere, Cazorla - Podolski, Oxlade-Chamberlain, Giroud

Montpellier: Jourdren - Bedimo, El Kaoutari, Congré, Deplagne - Estrada, Yanga-Mbiwa - Mounier, Belhanda, Cabella - Charbonnier.

Pierwszych kilka minut pełnych było braku kreatywności i niedokładności. Zawodnicy oby drużyn popełniali sporo strat, notowali wiele niecelnych podań i nie byli w stanie stworzyć zbyt wielu składnych akcji.

W 11. minucie po wrzutce z lewej strony strzał głową oddał Laurent Koscielny, jednak piłka trafiła jedynie w poprzeczkę! Po kilku sekundach na indywidualny rajd zdecydował się Per Mertesacker, jednak gra została przerwana, gdyż faulowany był Santi Cazorla.

Już minutę później dobre prostopadłe podanie otrzymał Mounier, jednak świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

W 24. minucie na ładny, błyskotliwy rajd zdecydował się Belhanda, jednak jego podanie w pole karne do Charbonniera okazało się niecelne.

W 27. minucie Kanonierzy wykonywali rzut rożny, jednak dośrodkowanie Jacka Wilshere'a okazało się zbyt krótkie. Obrońca Montpellier wybił piłkę głową, ta dostała się do Mouniera, który wycofywał ją na oślep. Futbolówka spadła wprost pod nogi Oxlade-Chamberlaina, który prawdopodobnie sam był zaskoczony tym prezentem i oddał zbyt słaby strzał by zaskoczyć Jourdena.

W 31. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Laurent Koscielny, podholował ją pod pole karne rywala, a następnie ją stracił. Szczęśliwie futbolówka dotarła do Podolskiego, jednak jego strzał zza pola karnego minimalnie minął słupek.

W 37. minucie ładne podanie od Cazorli otrzymał Podolski i znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał nie trafił w światło bramki.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na Cabelli obejrzał Santi Cazorla.

W 45. minucie indywidualną akcją popisał się Belhanda. Marokańczyk prawdopodobnie zobaczył wysuniętego Wojtka Szczęsnego i zdecydował się na strzał z daleka, po którym piłka minęła poprzeczkę bramki Polaka.

Po minucie doliczonego czasu gry turecki sędzia zagwizdał i zarządził przerwę w meczu. Teraz na piłkarzy czeka 15 minut odpoczynku, a potem kolejne 45 minut walki.

Po kwadransie przerwy obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Żaden z trenerów nie zdecydował się na roszady w składach.

W 49. minucie piłkę w pole karne wrzucił Thomas Vermaelen, Olivier Giroud zgrał piłkę do wychodzącego na wolne pole Jack Wilshere, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. 1:0 dla Arsenalu!

W 53. minucie żółtą kartkę za dotknięcie twarzy Estrady obejrzał Olivier Giroud.

W 57. minucie Estrada zdecydował się na strzał z dużej odległości, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego nie stwarzając zagrożenia.

W 63. minucie piękną dwójkową akcją popisali się Podolski i Giroud. Niemiec podał do Girouda, ten przerzucił piłkę nad obrońcami Montpellier, doszedł do niej Podolski i huknął bez zastanowienia. Jourden był bez szans przy tak mocnym strzale. 2:0 dla Arsenalu!

W 69. minucie nastąpiły 2 zmiany w Montpellier. Na boisku pojawili się Martin oraz Herrera, którzy zmienili Cabellę i Charboniera. Na jedną zmianę zdecydował się także Arsene Wenger, który zamienił Oxlade-Chamberlaina na Aarona Ramseya.

W 74. minucie Kanonierzy bliscy byli zdobycia kolejnego gola, jednak strzał Santiego Cazorli udało się wybić Jourdenowi.

W 76. minucie błąd popełnił Laurent Koscielny i musiał ratować się faulem, za który obejrzał żółtą kartkę.

W 79. minucie trener Montpellier przeprowadził ostatnią, trzecią zmianę. Za Estradę wszedł Marveaux.

W 80. minucie do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Giroud, jednak jego strzał trafił wprost w golkipera gości.

3 minuty później żółtą kartkę za faul na Cazorli otrzymał Deplagne.

W 84. minucie podwójną zmianę przeprowadził Arsene Wenger. Z boiska zeszli Cazorla i Giroud, a zameldowali się na nim Gervinho i Coquelin.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i po trzech doliczonych minutach pan Firat Aydinus zakończył spotkanie. Zwycięstwo Arsenalu oraz Schalke oznacza, że obie drużyny awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z którego miejsca dowiemy się jednak dopiero po ostatniej kolejce.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 11:47

Sagna powiedział, że Poldi zawsze tak strzela na treningu ;)

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 11:39

Jak wyjdziemy w takim składzie w ćwierćfinale LM to możemy trafić na każdego i wygrać :)

DrORION

Fajnie byłoby zobaczyć rewanż między zespołami.

Mallen

Przynajmniej to pozytywe, że cały czas nie marudzi na nasz klub

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 11:37

...wiem wiem trochę mnie poniosło :P

No Milan to by była dobra opcja i tym razem 6:0 dla nas na Emirates :D

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141422.11.2012, 11:36

ja jedynie mam nadzieję, że AW nie odwali maniany i do Grecji polecimy samymi rezerwami. Będą z tego same korzyści :P

DrORION komentarzy: 40822.11.2012, 11:31

Zdecydowanie chcę trafić na Milan. I skopać im te makaroniarskie tyłki za poprzedni farciarski sezon LM w ich wykonaniu

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 11:27

Co się stało Kalinowskiemu, że wczoraj nam podarował obelgi?

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141422.11.2012, 11:23

"Wielkich piłkarzy można kupić, wielki zespół trzeba stworzyć" - powiedział Klopp.
CFC nie tworzy wielkiego zespołu z wielkimi piłkarzami, MC i PSG również. Taki zespół tworzy dopiero Real Madryt.
Wyjątkiem jest Arsenal który tworzy cały czas wielki zespół bez wielkich piłkarzy :/

vinio komentarzy: 254722.11.2012, 11:16

Huntelaar jest tanio do wyciągnięcia a z naszym stylem gry więcej jak 2 napastników nie potrzeba no chyba, że jakiś młody Afobe czy jeszcze inny

vinio komentarzy: 254722.11.2012, 11:13

MarcinKanonier
może i tak nie pamiętam tych zasad wiem ze LE nie mogły się spotkać po wyjściu z grupy ale tam jest drugie tyle drużyn

MarcinKanonier komentarzy: 133122.11.2012, 11:10

vinio
Na ManU nie mozemy trafic bo są z tej samej ligi.

vinio komentarzy: 254722.11.2012, 11:09

jak wyjdziemy z 1 miejsca to możemy trafić na Real PSG/Porto, Juve Milan Celtic/Benfica Galatasaray Valencie natomiast jak z 2 to na ManU Barce Bayern Szachtar BVB Malage i na Porto/PSG

KanonierChris komentarzy: 292422.11.2012, 10:43

Chelsea sobie sama kłody pod nogi rzuca... ale może to i dobrze. Liczę, że odpuszczą COC.

Pinguite komentarzy: 1502022.11.2012, 10:35

Ale masz zapłon, taki news już tutaj siedzi od wczoraj.

madridista1 komentarzy: 15722.11.2012, 10:27

Benitez do końca sezonu trenerem Chelsea.

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 10:12

Gervinho, Vermaelen i Ramsey na rezerwę - no i całkiem silnie wyglądałaby ławka rezerwowych.

bartekmlawa komentarzy: 102422.11.2012, 10:10

A co do Montpellier to warto by było pozyskać Yanga-Mbiwa i Belhandre. Po grze widać, że nie mieliby problemu w PL z aklimatyzacją. Tylko Wenger jest tak rozradowany tym,ze wracaja kontuzjowani wyniki przychodza, ze transferów pewnie nie bedzie.
Trzeba sie pozybyc zbednych graczy i takich dobrych grajków ze średniaka z Francji aż wypada pozyskac

migus11 komentarzy: 131422.11.2012, 10:10

Na kogo możemy trafić kończąc grupę na 1. miejscu, a kogo kończąc na 2.?

bartekmlawa komentarzy: 102422.11.2012, 10:05

Wczoraj brakowało troche skutecznosci i dokładnosci podań. Ale to przyjdzie z czasem. Jack i Alex dopiero zgrywaja się z nową ekpią. Ale juz widac dobre porozumienie na lini Santi-Alex.

Ramsey dał wczoraj o dziwo dobrą zmianę i trzeba mu to przyznać.
Cieszy powrót kontuzjowanych, bo widać, że powiększa to nasza siłe.

Jedyne co mnie teraz martwi to Gerwazy. Znowu bedzie biegał do linii i podawał na ślepo albo i wcale nie podawał.

damianARSENAL komentarzy: 852722.11.2012, 10:02

Wenger będzie musiał posadzić Vermaelen na ławce, on musi sie poprawić. Powinien dostać suszarkę, a na kapitana CHWILOWO Mikel.

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 09:54

@Ars3n

No właśnie, jak wróci Gibbs to na ławę powinien trafić w pierwszej kolejności TV5, ale to kapitan...

Ars3n komentarzy: 1235422.11.2012, 09:46

Kosa wraca do formy i to mnie cieszy najbardziej. Per i Kosa graja dobrze, Verma w kratki, a jesli Gibbs wroci to napewno nie siadzie nasz kapitan.

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 09:31

Dla mnie MOTM Koscielny, profesorski występ oprócz jednej straty, którą naprawił faulem.

maciej598598 komentarzy: 184522.11.2012, 07:21

wczoraj troche za dużo głupich strat było ale ważne zwycięstwo i to że coraz więcej powrotów po kontuzji:)

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 122.11.2012, 02:42

Wiecie czemu nie gramy jak za fabregasa? Bo ci pilkarze sie nie znaja, i czesto nie rozumieja pomyslow kolegow, zgraja sie to bedzie lepiej

MUSC komentarzy: 9722.11.2012, 02:01

Grunt że kuponik wszedł:) Bravo Arsenal:)!!! M.i. dzięki kanonierom drugi raz z rzędu obławiam się pl-enami:)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.11.2012, 02:00

RIVALDO700, może się czepiam, ale Gladbach wypadło już w el. LM, więc Niemcy nie są w komplecie

Co ciekawsze IMO cytaty Papcio
We needed two good results, our result and the Schalke result. We got the two, so of course we are happy.

We’ll play to win - to finish top of the group. If you look at some groups, you don’t really know if it is better to finish first or second. But statistically it is still better [to finish top] because you feel you have done your job better if you finish top of the group, so we’ll try to win at Olympiacos. Montpellier can beat Schalke at home.

Thirteen times in a row we [have] qualified. I’m very proud because it’s not the most glamorous thing, but it’s most difficult to be consistent at our level. It is a credit to the Club, because it is not as easy as it looks. If you look all over Europe, there are not many teams who do it.

Czyli Papcio zadowolony z wygranej Schalke i liczy na 'niespodziankę' w meczu Montpellier-Schalke, a co najważniejsze nie zamierza odpuszczać ostatniego meczu z Olympiakosem. Rekord ładnie Boss wyśrubował.

pietraz komentarzy: 158822.11.2012, 01:56

*Shakhtar czy PSG

veron komentarzy: 459222.11.2012, 01:53

Wykonałem szturm na facebooku z wysłaniem wiadomości do ludzi o treści

"canalplus.pl/sport/liga-angielska zagłosuj jak mozesz na mecz Arsenalu, dzięki z góry :)"

Mam nadzieję, że pomoże, tez tak zróbcie, tylko wczesniej sie zastanówce czy osoba której wysyłacie nie jest czasem fanem innej druzyny której ma mecz akurat też :)

pietraz komentarzy: 158822.11.2012, 01:50

*Arsenal_1886- Właśnie w tym sęk, że w tej edycji patrząc na wyniki i miejsca poszczególnych drużyn, naprawdę nie ma większego znaczenia czy zajmiemy I czy II miejsce w grupie. Zarówno z tego jak i z tego możemy trafić na świetnego rywala. Rok temu było już inaczej, gdyż faworyci pozajmowali I miejsca, my również i co z tego wynikło? Trafiliśmy najgorzej jak mogliśmy i skończyło się na 1/8.
W tym roku według mnie na prawdę nie ma to żadnego znaczenia. Real czy Barca? Dortmund czy Juve? Porto czy Milan? Shakhtar czy Milan?
I don't give a shit. Kluczowe będzie szczęście w losowaniu i aktualna forma poszczególnych rywali, a nie miejsce w grupie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2012, 01:41

swoja droga beda hity w 1/8 jak ta lala Milan i Real ,Chelsea/Juve 2 koszyk a moze i Arsenal , moga byc bajeczne pary ja od dawna chce

United/Arsenal - Real

marcinekkks komentarzy: 65222.11.2012, 01:37

youtube.com/watch?v=gtokcNtANZw
ciekawy film, a właściwie śmieszny, odnośnie rodzeństwa Songa :D POLECAM :d
(17 sióstr i 10 braci) :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2012, 01:33

song ma brame jedna , jest rezerwowym busiego tyle, taka zapchajdziura ...

niemcy i hiszpanie w komplecie w 1/8

marcinekkks komentarzy: 65222.11.2012, 01:29

A co tam słychać u naszego przyjaciela Songa? Śledzi ktoś jego poczynania i dalszą karierę? ;-)
Strasznie go lubiłem, ale Farsa przekreśliła wszystko :( niestety...

krisu1984 komentarzy: 1522.11.2012, 01:28

A ja byłem na tym meczu,na trybunie "CLOCK END" pozdrawiam:-)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2012, 01:24

z tym 1 a 2 miejscem to pal licho , choc z drugiej strony 2 miejsce , to byc albo nie byc jest na wyjezdzie

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.11.2012, 01:08

Montpellier manager Girard: "We still have a game to play vs Schalke, if we can help our friends at Arsenal to top the group, we will!" #Lad

Spoko ziomek :D Arsenal wisi piwo zespołowi mistrza Francji jak Ci pokonają Schalke, a my zespół Olympiacosu :P

veron komentarzy: 459222.11.2012, 00:53