Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier!

Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier! 21.11.2012, 21:34, Łukasz Kęczkowski 1176 komentarzy

Kolejna środa i kolejna, piąta już w tym sezonie, kolejka Ligi Mistrzów. Tym razem podopiecznym Arsene'a Wengera przyszło zmierzyć się z drużyną mistrza Francji, zespołem Montpellier. Równo o godzinie 20:45 czasu polskiego sędzia Firat Aydinus użył gwizdka i dał obu ekipom znak do boju.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere, Cazorla - Podolski, Oxlade-Chamberlain, Giroud

Montpellier: Jourdren - Bedimo, El Kaoutari, Congré, Deplagne - Estrada, Yanga-Mbiwa - Mounier, Belhanda, Cabella - Charbonnier.

Pierwszych kilka minut pełnych było braku kreatywności i niedokładności. Zawodnicy oby drużyn popełniali sporo strat, notowali wiele niecelnych podań i nie byli w stanie stworzyć zbyt wielu składnych akcji.

W 11. minucie po wrzutce z lewej strony strzał głową oddał Laurent Koscielny, jednak piłka trafiła jedynie w poprzeczkę! Po kilku sekundach na indywidualny rajd zdecydował się Per Mertesacker, jednak gra została przerwana, gdyż faulowany był Santi Cazorla.

Już minutę później dobre prostopadłe podanie otrzymał Mounier, jednak świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

W 24. minucie na ładny, błyskotliwy rajd zdecydował się Belhanda, jednak jego podanie w pole karne do Charbonniera okazało się niecelne.

W 27. minucie Kanonierzy wykonywali rzut rożny, jednak dośrodkowanie Jacka Wilshere'a okazało się zbyt krótkie. Obrońca Montpellier wybił piłkę głową, ta dostała się do Mouniera, który wycofywał ją na oślep. Futbolówka spadła wprost pod nogi Oxlade-Chamberlaina, który prawdopodobnie sam był zaskoczony tym prezentem i oddał zbyt słaby strzał by zaskoczyć Jourdena.

W 31. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Laurent Koscielny, podholował ją pod pole karne rywala, a następnie ją stracił. Szczęśliwie futbolówka dotarła do Podolskiego, jednak jego strzał zza pola karnego minimalnie minął słupek.

W 37. minucie ładne podanie od Cazorli otrzymał Podolski i znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał nie trafił w światło bramki.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na Cabelli obejrzał Santi Cazorla.

W 45. minucie indywidualną akcją popisał się Belhanda. Marokańczyk prawdopodobnie zobaczył wysuniętego Wojtka Szczęsnego i zdecydował się na strzał z daleka, po którym piłka minęła poprzeczkę bramki Polaka.

Po minucie doliczonego czasu gry turecki sędzia zagwizdał i zarządził przerwę w meczu. Teraz na piłkarzy czeka 15 minut odpoczynku, a potem kolejne 45 minut walki.

Po kwadransie przerwy obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Żaden z trenerów nie zdecydował się na roszady w składach.

W 49. minucie piłkę w pole karne wrzucił Thomas Vermaelen, Olivier Giroud zgrał piłkę do wychodzącego na wolne pole Jack Wilshere, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. 1:0 dla Arsenalu!

W 53. minucie żółtą kartkę za dotknięcie twarzy Estrady obejrzał Olivier Giroud.

W 57. minucie Estrada zdecydował się na strzał z dużej odległości, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego nie stwarzając zagrożenia.

W 63. minucie piękną dwójkową akcją popisali się Podolski i Giroud. Niemiec podał do Girouda, ten przerzucił piłkę nad obrońcami Montpellier, doszedł do niej Podolski i huknął bez zastanowienia. Jourden był bez szans przy tak mocnym strzale. 2:0 dla Arsenalu!

W 69. minucie nastąpiły 2 zmiany w Montpellier. Na boisku pojawili się Martin oraz Herrera, którzy zmienili Cabellę i Charboniera. Na jedną zmianę zdecydował się także Arsene Wenger, który zamienił Oxlade-Chamberlaina na Aarona Ramseya.

W 74. minucie Kanonierzy bliscy byli zdobycia kolejnego gola, jednak strzał Santiego Cazorli udało się wybić Jourdenowi.

W 76. minucie błąd popełnił Laurent Koscielny i musiał ratować się faulem, za który obejrzał żółtą kartkę.

W 79. minucie trener Montpellier przeprowadził ostatnią, trzecią zmianę. Za Estradę wszedł Marveaux.

W 80. minucie do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Giroud, jednak jego strzał trafił wprost w golkipera gości.

3 minuty później żółtą kartkę za faul na Cazorli otrzymał Deplagne.

W 84. minucie podwójną zmianę przeprowadził Arsene Wenger. Z boiska zeszli Cazorla i Giroud, a zameldowali się na nim Gervinho i Coquelin.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i po trzech doliczonych minutach pan Firat Aydinus zakończył spotkanie. Zwycięstwo Arsenalu oraz Schalke oznacza, że obie drużyny awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z którego miejsca dowiemy się jednak dopiero po ostatniej kolejce.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2012, 15:30

Tak jak myslalem barca benfica w srode w tvp za 2 tygodnie

Kaczaza komentarzy: 722322.11.2012, 15:26

tak twierdze..prorokiem byc nie trzeba..nie boją się ManU?? chyba meczu nie ogladałes..jak persiak zdobył brame? w kółko robimy takie mało konkretne akcje..

ArjenRobben komentarzy: 159822.11.2012, 15:25

panowie co uwazacie jak bysmy wyskoczyli takim składem :
Podolski-Giroud-OX
Wilshere-Arteta-Cazorla
Gibbs-Kosa-Per-Sagna
Szczesny
ale chcialbym zobaczyc Coquelina w drugiej polowie za Jacka a do tego okolo 60 minuty niech wejdzie Walcott albo Gerwazy za Podolskiego

AFC_JUVE_FAN komentarzy: 57122.11.2012, 15:22

może ty się boisz MU, bo jestem pewien że nikt z naszych piłkarzy nie, a prorokiem jesteś że już przepowiadasz odejście Theo?

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2722.11.2012, 15:22

Maikelosik, nie napisałem, że grając jednym napastnikiem wystarczy jeden rezerwowy.
Ogólnie chodzi mi tu konkretnie o tego Huntelaara i sytuację, że w kadrze jest dwóch klasowych napastników i każdy chce grać, a w podstawie jest miejsce tylko dla jednego. Czuję, że wtedy byłyby jakieś spiny w zespole. Najlepiej by było kupić jakiegoś niezłego napastnika, który zgodziłby się na pełnienie roli zmiennika (Titi mi przychodzi pierwszy na myśl, ale wiadomo, on i tak przyjdzie tylko na wypożyczenie).

Kaczaza komentarzy: 722322.11.2012, 15:16

Theo odejdzie, czas sie z tym pogodzic. starczy nam młodych, ambitnych których wygryzą w powaznym meczu wyjadacze..manU to idealny prykład..nie boją się nas, a my ich jednak tak..

Kikut123 komentarzy: 124922.11.2012, 15:15

canalplus.pl/sport/liga-angielska

Admini podpieli byście wyżej informacje z głosowaniem. Jest szansa na wygranie z Chelsea.

Me3mber komentarzy: 256122.11.2012, 15:13

Racja, Theo na ataku, kupić skrzydłowego,DM i LB. Można pomarzyć :P

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 222.11.2012, 15:12

fabik a co jak będzie kontuzja ? i dupa dziękuję.

Uważasz, że grając jednym napastnikiem to trzeba miec w 18nastce tylko jednego bez rezerwy ?

Mam zupełnie inne zdanie

Kaczaza komentarzy: 722322.11.2012, 15:10

no w końcu ktoś poparł...szybki i techniczny cazorla wystarczy :P

AFC_JUVE_FAN komentarzy: 57122.11.2012, 15:10

fabregas!
dobrze prawisz, Schurrle jest zarąbisty! :)

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2722.11.2012, 15:09

Zauważcie, że takie City czy United grają ustawieniem z dwoma napastnikami, więc nic dziwnego, że i dwóch mają na rezerwie. Załóżmy, że faktycznie przyjdzie Huntelaar (w co osobiście nie wierzę) - ktoś z dwójki Hunter - Giroud musiałby usiąść na ławie. Który? Wprawdzie już niezbyt młody, ale nadal świetny snajper Huntelaar czy Giroud, który ostatnio zaczyna coraz lepiej grać? Bo ja w rotację u Wengera nie wierzę, a tym bardziej w przejście na, przykładowo, 4-4-2.
Moim zdaniem już lepiej dawać szansę Theo na szpicy niż sprowadzać kolejnego napastnika. Tylko wiadomo, Anglik musi podpisać nowy kontrakt.

Kaczaza komentarzy: 722322.11.2012, 15:09

szybkich i młodych to my mamy w rezerwach, potrzebny ktos kto zrobi znacząca różnice...wyczeka i huknie siate..rooney i rvp to tacy gracze, huntelaar tez, moze ciut słabszy ale potrafi

Orandzo komentarzy: 338022.11.2012, 15:07

youtube.com/watch?v=1PWQSrIA0cc&feature=youtu.be
Nasi piłkarze grają w NFS ;p

maciekbe komentarzy: 1245822.11.2012, 15:07

@bob hulk nie gra już w porto, a zawodnicy z tej drużyny kosztują zawsze grubą kasę.
@kaczaza zgadzam się, gość byłby dla nas bardzo dobry, kolejny obok poldiego gracz, który nie przebiera w środkach, jak trzeba strzelić to strzela i tyle. Dość tej bezproduktywnej klepki w szesnastce przeciwnika. Do tego Jan jest imo napastnikiem kompletnym, silny i dość dobry technicznie. Nadałby się, a sam transfer mocno Wengerowski.

Flisu komentarzy: 160222.11.2012, 15:05

Karis
Chyba bilans spotkań a losowanie najczęściej odbywa się dzień po ostatniej kolejce Ligi Europejskiej czyli za 2 tygodnie w piątek jeśli mnie pamięć nie myli :)

fabregas1987 komentarzy: 2581422.11.2012, 15:04

Najlepsze wyjście to zakup Andre Schurrle ...
szybki, młody, może grać na skrzydle i na środku ;p

Karis komentarzy: 30222.11.2012, 15:02

Panowie mam dwa pytania odnośnie LM :
Po pierwsze :
Jeśli po ostatnim meczu w grupie, dwie drużyny ( na pierwszych 2 miejscach )mają tyle samo punktów, to o kolejności wyjścia decyduje bilans bramek czy bilans bezpośrednich spotkań ?
Po drugie :
Kiedy jest losowanie 1/8 finału ?

Kaczaza komentarzy: 722322.11.2012, 15:01

Wybaczcie ale uparcie pójde w swoje..Hunter to idealny wybór dla nas..za te pieniadze oczywiście..ładnie umie wykończyc akcje i wcale taki wolny nie jest

TW_Szczepan komentarzy: 188422.11.2012, 14:58

Jeśli Chamakh będzie chciał odejść w styczniu, to nie będzie innego wyjścia jak kupić nowego napastnika, oby to był zawodnik z "jakością"

bobslej22 komentarzy: 832122.11.2012, 14:56

Albo ktoś z Porto bo podobno same talenty tam sie wysypały.

HULK :)

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57022.11.2012, 14:55

Może trafimy na Malage, bo Podolski zagrał już ze swoim byłym klubem, Giroud też, to został Cazorla :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320722.11.2012, 14:53

Maikelosik,

zgadzam się.. mieć dwóch a nawet trzech dobrym napastników to tylko szczęście.. RvP, Rooney,Chicarito, Welbeck .. City - Aguero, Tevez, Dzeko i Balotelli... mając 2-3 napastników w razie czego możemy starać się nadrobić wynik...

sloikskce komentarzy: 23622.11.2012, 14:51

On sam natomiast koncentruje się wyłącznie na powrocie do gry i każdego dnia ciężko trenuje, aby mieć pewność, że będzie mógł pokazać się na boisku tak szybko, jak to możliwe. Być może uda mu się wykurować na styczeń.
agent o rosickim
styczen!!! wtf

bartekmlawa komentarzy: 102422.11.2012, 14:50

Potrzebny by był napastnik typowo techniczny,szybki, pokroju Suareza,Aguero. Ale nic mi nie przychodzi do głowy.

Fajnie jest pomarzyć. Papcio jest w euforii, wygrywamy, wracaja kontuzjowani, przeciez niczego nam nie brakuje:P

Ale zbedne balasty trzeba zastąpić, wtedy trofea nasze:)

Kaczaza komentarzy: 722322.11.2012, 14:48

Szczepan ma racje..zaświecimy moneta to przyjdzie

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 222.11.2012, 14:47

nie rozumiem was ? nie chce huntera bo jest giroud? united ma 4 napastników i jakoś nikt nie nażeka a wy non stop. konkurencja musi być na każdej pozycji

TW_Szczepan komentarzy: 188422.11.2012, 14:47

Mbiwa przedłużył kontrakt tylko dlatego, żeby klub mógł na nim zarobić, nadal utrzymuje, że chce odejść

Flisu komentarzy: 160222.11.2012, 14:45

sport.wp.pl/kat,1746,title,Borussia-ustalila-cene-za-Lewandowskiego,wid,15114970,wiadomosc.html
Już myślałem, że z 40mln zażądali

Arsenalfcfan komentarzy: 1320722.11.2012, 14:43

Yanga Mbiwa właśnie przedłużył kontrakt z MHSC... więc raczej nie chce odchodzić.. no chyba, że damy dużą kwotę za niego..

Flisu komentarzy: 160222.11.2012, 14:42

Marzag
Też to zauważyłem. Może ma trofea za sprinterskie zawody w dzieciństwie ;]

Kaczaza komentarzy: 722322.11.2012, 14:41

Ja właśnie uważam, że przyda się Huntelaar, ma doświadczenie, ładny strzał przez brak takich zawodników przegrywamy z MUłami..stary?? RVP też jest więc stary..a w linku jest info że nic nie wie o naszym zainteresowaniu a nie że nie przejdzie.

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 122.11.2012, 14:35

Flisu, "Położe to trofeum obok moich pozostałych trofeow, a trochę ich mam" :P Ma dystans do siebie

bobslej22 komentarzy: 832122.11.2012, 14:35

Huntelar jest przede wszystkim stary a Giroud jest lepszy od niego :) Potrzebujemy napastnika z techniką a nie drewniaka .

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.11.2012, 14:34

goal.pl/238008-huntelaar-nie-ide-do-arsenalu.html
goal.pl/238014-fellaini-moge-zostac-w-evertonie.html
Ja też nie chce Huntera mamy Giroud. Potrzebny ruchliwy napadziop

AFC1208 komentarzy: 137022.11.2012, 14:33

Hunter zaprzeczył, ze ma niby do nas przejsc. To dobrze, nie przepadam za nim.

Kaczaza komentarzy: 722322.11.2012, 14:32

mbwia to bardzo fajny zawodnik, licze ze AW sie na powaznie zabierze za zakupy..

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.11.2012, 14:32

bartekmlawa
LOL Mapou jeszcze umie grać na boku z powodzeniem :D

Flisu komentarzy: 160222.11.2012, 14:31

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1PWQSrIA0cc#!

Nasi zawodnicy grają w Most Wanteda :D Szczęsny jeździ Fiatem 500 to mnie rozwaliło w porównaniu do aut Walcotta i Fabiana :P

bartekmlawa komentarzy: 102422.11.2012, 14:29

yanga-mbiwa świetny materiał na def. pomocnika. A w razie potrzeby jako srodkowy obronca 2in1.

scKanonier94sc komentarzy: 318922.11.2012, 14:27

KAris
Jak dla mnie bardzo ciekawy zawodnik , wczoraj pokazal w meczu z BVB, ze dobry z niego technik, ja bym go chetnie u nas widzial;p

Kaczaza komentarzy: 722322.11.2012, 14:27

Eriksen miał juz zacne propozycje ale zrezygnował, nie sądze więc że trafi do nas..Cavani na bank nie, prędzej tak jak pisałem Hunter

shark31 komentarzy: 601322.11.2012, 14:26