Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1

Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1 02.12.2017, 19:44, Patryk Bielski 2522 komentarzy

Mourinho ponownie okazał się górą w pojedynku z Arsenem Wengerem. Manchester United, mimo optycznej przewagi Kanonierów, ograł gospodarzy 3-1. Mecz obfitował w widowiskowe sytuacje, nie zabrakło także kontrowersji sędziowskich, jednak w ostatecznym rozrachunku to Czerwone Diabły mogą cieszyć się z trzech punktów.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mustafi (15' A. Iwobi), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (70' G. Xhaka), Kolasinac (76' O. Giroud) - Özil, Alexis, Lacazette

Manchester United: De Gea - Lindelof, Smalling, Rojo - Valencia, Matic, Pogba, Young (90+3' M. Rashford) - Lingard (76' M. Darmian), Martial (76' A. Herrera), Lukaku

Wbrew oczekiwaniom, zespół Jose Mourinho od pierwszego gwizdka sędziego grał odważnie, stosując wysoki pressing na połowie Arsenalu, co przyniosło zamierzony efekt już w 4. minucie meczu. Laurent Koscielny popełnił błąd i niecelnie podając piłkę do Kolasinaca. Futbolówkę przejął Antonio Valencia, zagrał na dwa kontakty z Pogbą i umieścił piłkę w siatce między nogami interweniujących Monreala i Cecha.

7 minut później było już 0-2. Tym razem bezlitosny dla obrony The Gunners okazał się Jessie Lingard. Młody Anglik odebrał piłkę Mustafiemu i dograł ją do Lukaku. Belg posłał prostopadłe podanie do Martiala, który wyłożył piłkę Lingardowi, a ten podwyższył stan spotkania.

W 15. minucie spotkania w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się Iwobi. Nigeryjczyk rozruszał nieco formację ofensywną Arsenalu, który zaczął grać odważniej. W 20. minucie meczu świetną okazję do zdobycia bramki miał Lacazette. Francuz po strzale Xhaki z rzutu rożnego uderzał z bliskiej odległości, jednak De Gea instynktownie odbił piłkę przed siebie.

Arsenal nie ustawał w atakach i w 32. minucie powinien zdobyć bramkę kontaktową. Po zamieszaniu w polu karnym Alexandre Lacazette stanął oko w oko z bramkarzem United, jednak po rykoszecie futbolówka wylądowała na poprzeczce gości. Piłkę próbował dobijać jeszcze Xhaka, ale Szwajcar uderzył tuż obok słupka.

Końcówka pierwszej części meczu zdecydowanie należała do podopiecznych Arsene'a Wengera. De Gea dwoił się i troił w bramce Diabłów - najpierw obronił strzał Bellerina, a później nie pomylił się przy uderzeniu Kolasinaca. W doliczonym czasie gry hiszpański bramkarz raz jeszcze dał o sobie znać, kiedy instynktownie odbił piłkę po strzale Lukaku.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu kibice Arsenalu doczekali się gola kontaktowego. W 49. minucie nadzieje na korzystny rezultat gospodarzom dał Alexandre Lacazette, który dopełnił formalności po doskonałej "wystawce" Aarona Ramseya.

Gdy wydawało się, że Arsenal wyrówna stan spotkania i tym samym włączy się do wyścigu o trzy punkty, kluczową - na przestrzeni całego meczu - sytuację zmarnował Alexis Sanchez. Chilijczyk po strzale Lacazette'a i dobitce z najbliższej odległości nie potrafił pokonać De Gei - Hiszpan był po prostu tego wieczoru poza zasięgiem londyńczyków i bronił jak w transie. Warto przytoczyć statystykę strzałów - do tej pory Kanonierzy oddali 22 uderzenia w stronę bramkarza United, z tego 12 celnych, co oznacza, że Hiszpan obronił 11 z nich.

Czerwone Diabły grały swoje - dobrze broniły na własnej połowie i kontrowały, co przyniosło zamierzony rezultat w 63. minucie. Po raz kolejny słabym ogniwem w defensywie Arsenalu okazał się Koscielny, który zbyt łatwo dał się ograć Pogbie (trzeba oddać Francuzowi, że w tym meczu bezsprzecznie rządził i dzielił w środku pola). Francuz dograł futbolówkę na pustą bramkę do Lingarda, a ten bez problemów posłał piłkę do siatki.

Daremno pisać o kolejnych interwencjach De Gei. Hiszpan bez wątpienia co mecz udowadnia bowiem, że znajduje się w czołówce światowych bramkarzy. Cichą nadzieję na odrobienie strat dał Kanonierom w 74. minucie Paul Pogba, który bezmyślnie zaatakował Bellerina, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Mimo liczebnej przewagi, goście szczelnie bronili dostępu do własnej bramki. Kibice obu drużyn mogli narzekać też na poziom sędziowania Andre Marrinera. Ten sam arbiter, który niegdyś wyrzucił z boiska Kierana Gibbsa zamiast Oxlade'a-Chamberlaina, mylił się dwukrotnie. Najpierw nie podyktował rzutu karnego za ewidentny faul Darmiana na Welbecku, a później pokazał jedynie żółtą kartkę, gdy, wychodząc sam na sam z Cechem, Lukaku był faulowany przez Koscielnego.

Końcówka nie przyniosła zmiany rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem gości.

Oceń piłkarzy po meczu z Manchesterem United

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Womanizer komentarzy: 985906.12.2017, 18:35

Wpadłem ale nowy kontrakt to też większa kasa.

Gdyby podpisał nawet na rok to przeskok ze 130k na 300k miałby gigantyczny.

Przez cały sezon podwoiłby sobie pensje ponad x2.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 206.12.2017, 18:31

Oczywiście to żart :)

Widocznie Womannizer do najbystrzejszych nie należy ;)

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 106.12.2017, 18:29

@Womanizer:

Serio nie wpadłeś na to, że przejście za darmo = większa kasa dla zawodnika?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.12.2017, 18:22

Sanchez jest naszym najlepszym graczem i hamulcowym w jednym. Gdyby gral w ataku to jego egoizm bylby spoko, ale gra na skrzydle i gdy jest nie w formiecto marnuje na potege, a moglby podac.

Wieksi odchodzili od niego, takze na dluzsza mete nie bedzie zle.

DexteR_000 komentarzy: 755606.12.2017, 18:20

Najlepiej jak by sie te PSG zglosilo czy nawet Real.

Womanizer komentarzy: 985906.12.2017, 18:19

Gdyby była klauzula to Arsenal przy wpłacie nie miałby nic do gadania. Mogła by nawet Legia Warszawa tyle wpłacić i Alexis sam mógłby zdecydować czy odchodzi.

Ale po co miałby nam pomagać? Lepiej odejść do ligowego rywala i w dodatku za darmo niż za hajs.

Dominik11 komentarzy: 2005606.12.2017, 18:16

Alexis nie chce ryzykować ze Wenger mu nie pozwoli odejść, chyba że w kontrakcje było by że Arsenal nie może mu zabronić odejść .

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.12.2017, 18:04

A nie odpadł jako czwarty?

Womanizer komentarzy: 985906.12.2017, 17:53

Sanchez też gdyby Arsenal nie był mu obojętny to by przedłużył kontrakt z klauzulą wykupu np 50 baniek. City i tak by zapłaciło bo dla nich to żadne pieniądze a my mielibyśmy na zastępstwo.

Nic by tym nie ryzykował, ale jak widać ma głęboko w tyłku ten klub.

DexteR_000 komentarzy: 755606.12.2017, 17:51

@mateussz7: Dobrze, że nie jako czwarty.
Klatwa Arsenalu, tak czy siak.

DexteR_000 komentarzy: 755606.12.2017, 17:43

@karmel567: Mourinho zaczyna gierke i chce zwrocic uwage na siebie ,zdejmujac presje jako tako z zawodnikow.

matikanonier komentarzy: 205706.12.2017, 17:42

Przed chwilą gracz w ,,Jaka to melodia'' powiedział, że jego największe marzenie to wyjazd na mecz Arsenalu do Londynu.

karmel567 komentarzy: 346606.12.2017, 17:40

"Mówię prawdę, on na pewno nie zagra. Ja nie opowiadam wam bajek, jak te dotyczące Lacazette'a czy Davida Silvy. Nasi rywale zawsze mają jakieś problemy, a ostatecznie i tak wszyscy są zdrowi i grają."

Żoze ma wyraźny problem z tym. :D

Womanizer komentarzy: 985906.12.2017, 17:39

@DexteR_000:

Może i tak ale potencjał ma ogromny. A transfer by sie pokrył w całości po odejściu Alexisa i OXA. 50 + 40.

DexteR_000 komentarzy: 755606.12.2017, 17:37

@Womanizer: Wenger dawal za Lemara 90 mln? przeciez teraz kazdy by pisal, ze przeplacony.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.12.2017, 17:34

@DexteR_000
Guardiola by pewnie rotował składem, jak z Aguero/Jesus.

Co by nie było, dał by tam czadu.

Womanizer komentarzy: 985906.12.2017, 17:33

Bo Wengerowi sie coś w tej siwej bani poprzestawiało. Rzucał cały lipiec ofertami za Lemara po 40 czy 50 baniek mimo że doskonale wiedział że to za mało.

Pózniej 31 sierpnia im zaoferował 90. To pokazali mu środkowy palec.
Gdyby zaoferował te 90 w lipcu to pewnie Lemar byłby u nas, Sanchez w City i każdy byłby zadowolony.

Teraz zostaniemy bez Sancheza, bez Lemara i bez kasy.

DexteR_000 komentarzy: 755606.12.2017, 17:30

@Gunner012: Czego nie wie nikt? Przypomnij sobie co Sanchez robil w Arsenalu po przyjsciu z Barcelony.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 206.12.2017, 17:29

@DexteR_000: Tego nie wie nikt. Przetrzymanie go na siłę w Arsenalu byľo złą decyzją. Dla samego Alexisa jak i dla klubu.

DexteR_000 komentarzy: 755606.12.2017, 17:29

@Kanonier204: @Dewry: Ja rozumiem, ale niektorzy pisza, że Sanchez nie mial by szans wbic sie do 1 skladu City. Prawda jest taka, że atak City jest w formie. Jak sie jest w formie to wszystko przychodzi latwiej. Sanchez jak mial forme to potrafil sam mecz wygrac.

Ranczomen komentarzy: 1224906.12.2017, 17:29

Ja tam byłem happy, że chcieliśmy Sterlinga za Alexisa.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1184206.12.2017, 17:27

@JanikK:

Wszedłem z ciekawości i faktycznie, znani użytkownicy odeszli od nas

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 206.12.2017, 17:26

@DexteR_000: To raczej oczywiste, ale u nas zdaje się nie zachowywać profesjonalnie to ja chętny jestem na pożegnanie choćby i 1 stycznia.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.12.2017, 17:26

A co w tym niby dziwnego. Chłop chce coś wygrać, a nie tylko walczyć o CZWARTE.

DexteR_000 komentarzy: 755606.12.2017, 17:25

Ludzie zapominaja chyba co robil Sanchez jak mu sie chciało.
Mysle, że w City pod wodza Guardioli pewnie by odzyl

DexteR_000 komentarzy: 755606.12.2017, 17:24

Sanchez w normalnej formie na pewno dorównuje Aguero,Sterlingowi,Sane.

Womanizer komentarzy: 985906.12.2017, 17:22

Nie podoba mi sie mimo wszystko decyzja Alexisa. Bo działa na zasadzie
"Oni grają dobrze to sie podepne i coś wygram"

On jest tam kompletne zbędny. Sane i Sterling go aktualnie zjadają w tej dyspozycji w jakiej on jest.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 206.12.2017, 17:22

@karmel567: I ten Sterling gra jak z nut (choć ja dalej nie mam go za kogoś większego kalibru), a Alexis podaje rywalom pod nogi x)

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 206.12.2017, 17:17

Nie zrobi wszystkiego, bo ma kilku lepszych zawodników.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 206.12.2017, 17:16

A niech idzie i zimą jak ma dalej grać tak jak obecnie.

karmel567 komentarzy: 346606.12.2017, 17:16

Pomysleć, że niemal wszyscy gardzili Sterlingiem, który miał być właczony w transfer Alexsisa latem.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.12.2017, 17:15

lol nie wiem czemu odpalil mi sie news g lowny sprzed dwoch lat i patrze a tam polowa ma bany i cos napisalem. Glupio teraz:D

Mihex komentarzy: 2360406.12.2017, 17:15

@Czeczenia: Alexis za 10-0 w następnym meczu między nami xd

Ranczomen komentarzy: 1224906.12.2017, 17:09

Mam strasznie mieszane uczucia co do Alexisa.

Czeczenia komentarzy: 1244706.12.2017, 17:08

@Dominik11: wszystko? To może wymienimy Alexisa na mistrzostwo?

Dominik11 komentarzy: 2005606.12.2017, 17:03

"The Independent": Manchester City zrobi wszystko aby Alexis Sanchez zimą trafił na Etihad!

Womanizer komentarzy: 985906.12.2017, 16:59

@karmel567:

Jak dla mnie to na 99% Neymar.
Ewentualnie Lewandowski jak Bayern zgarnie potrójną korone a on dalej będzie strzelał jak szalony.

Simao12 komentarzy: 775206.12.2017, 16:53

Myślę, że przy dzisiejszych cenach będzie wart z 10mln.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.12.2017, 16:38

I jak tu nie ufać The Sun!

#potwierdzoneinfo :D

mallen komentarzy: 2123806.12.2017, 16:37

Theo*

Arsenal jest gotowy sprzedać w zimowym okienku transferowym The Walcotta.

The Sun

maciekbe komentarzy: 1245806.12.2017, 16:35

@XandeR: herbatę przecież

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.12.2017, 16:30

Wpappe

karmel567 komentarzy: 346606.12.2017, 16:29

Kto według was będzie pierwszym piłkarzem, który zgarnie złota piłke po erze Messiego i Ronaldo?

XandeR komentarzy: 956906.12.2017, 16:21

@maciekbe:

Bez przerwy na...?!? :-D

maciekbe komentarzy: 1245806.12.2017, 16:21

kurde k.com dalej zbugowane. Treść wstwawiona w nawiasach kątowych się nie wyświetla.
A więc - obejrzenie dwóch odcinków czegokolwiek bez przerwy na (wstaw_tu_cokolwiek) graniczy z cudem

maciekbe komentarzy: 1245806.12.2017, 16:20

@polandblood: Spoko. Moja żona ma cierpliwość pięciolatka, obejrzenie dwóch odcinków czegokolwiek bez przerwy na graniczy z cudem :D