Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1

Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1 02.12.2017, 19:44, Patryk Bielski 2522 komentarzy

Mourinho ponownie okazał się górą w pojedynku z Arsenem Wengerem. Manchester United, mimo optycznej przewagi Kanonierów, ograł gospodarzy 3-1. Mecz obfitował w widowiskowe sytuacje, nie zabrakło także kontrowersji sędziowskich, jednak w ostatecznym rozrachunku to Czerwone Diabły mogą cieszyć się z trzech punktów.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mustafi (15' A. Iwobi), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (70' G. Xhaka), Kolasinac (76' O. Giroud) - Özil, Alexis, Lacazette

Manchester United: De Gea - Lindelof, Smalling, Rojo - Valencia, Matic, Pogba, Young (90+3' M. Rashford) - Lingard (76' M. Darmian), Martial (76' A. Herrera), Lukaku

Wbrew oczekiwaniom, zespół Jose Mourinho od pierwszego gwizdka sędziego grał odważnie, stosując wysoki pressing na połowie Arsenalu, co przyniosło zamierzony efekt już w 4. minucie meczu. Laurent Koscielny popełnił błąd i niecelnie podając piłkę do Kolasinaca. Futbolówkę przejął Antonio Valencia, zagrał na dwa kontakty z Pogbą i umieścił piłkę w siatce między nogami interweniujących Monreala i Cecha.

7 minut później było już 0-2. Tym razem bezlitosny dla obrony The Gunners okazał się Jessie Lingard. Młody Anglik odebrał piłkę Mustafiemu i dograł ją do Lukaku. Belg posłał prostopadłe podanie do Martiala, który wyłożył piłkę Lingardowi, a ten podwyższył stan spotkania.

W 15. minucie spotkania w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się Iwobi. Nigeryjczyk rozruszał nieco formację ofensywną Arsenalu, który zaczął grać odważniej. W 20. minucie meczu świetną okazję do zdobycia bramki miał Lacazette. Francuz po strzale Xhaki z rzutu rożnego uderzał z bliskiej odległości, jednak De Gea instynktownie odbił piłkę przed siebie.

Arsenal nie ustawał w atakach i w 32. minucie powinien zdobyć bramkę kontaktową. Po zamieszaniu w polu karnym Alexandre Lacazette stanął oko w oko z bramkarzem United, jednak po rykoszecie futbolówka wylądowała na poprzeczce gości. Piłkę próbował dobijać jeszcze Xhaka, ale Szwajcar uderzył tuż obok słupka.

Końcówka pierwszej części meczu zdecydowanie należała do podopiecznych Arsene'a Wengera. De Gea dwoił się i troił w bramce Diabłów - najpierw obronił strzał Bellerina, a później nie pomylił się przy uderzeniu Kolasinaca. W doliczonym czasie gry hiszpański bramkarz raz jeszcze dał o sobie znać, kiedy instynktownie odbił piłkę po strzale Lukaku.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu kibice Arsenalu doczekali się gola kontaktowego. W 49. minucie nadzieje na korzystny rezultat gospodarzom dał Alexandre Lacazette, który dopełnił formalności po doskonałej "wystawce" Aarona Ramseya.

Gdy wydawało się, że Arsenal wyrówna stan spotkania i tym samym włączy się do wyścigu o trzy punkty, kluczową - na przestrzeni całego meczu - sytuację zmarnował Alexis Sanchez. Chilijczyk po strzale Lacazette'a i dobitce z najbliższej odległości nie potrafił pokonać De Gei - Hiszpan był po prostu tego wieczoru poza zasięgiem londyńczyków i bronił jak w transie. Warto przytoczyć statystykę strzałów - do tej pory Kanonierzy oddali 22 uderzenia w stronę bramkarza United, z tego 12 celnych, co oznacza, że Hiszpan obronił 11 z nich.

Czerwone Diabły grały swoje - dobrze broniły na własnej połowie i kontrowały, co przyniosło zamierzony rezultat w 63. minucie. Po raz kolejny słabym ogniwem w defensywie Arsenalu okazał się Koscielny, który zbyt łatwo dał się ograć Pogbie (trzeba oddać Francuzowi, że w tym meczu bezsprzecznie rządził i dzielił w środku pola). Francuz dograł futbolówkę na pustą bramkę do Lingarda, a ten bez problemów posłał piłkę do siatki.

Daremno pisać o kolejnych interwencjach De Gei. Hiszpan bez wątpienia co mecz udowadnia bowiem, że znajduje się w czołówce światowych bramkarzy. Cichą nadzieję na odrobienie strat dał Kanonierom w 74. minucie Paul Pogba, który bezmyślnie zaatakował Bellerina, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Mimo liczebnej przewagi, goście szczelnie bronili dostępu do własnej bramki. Kibice obu drużyn mogli narzekać też na poziom sędziowania Andre Marrinera. Ten sam arbiter, który niegdyś wyrzucił z boiska Kierana Gibbsa zamiast Oxlade'a-Chamberlaina, mylił się dwukrotnie. Najpierw nie podyktował rzutu karnego za ewidentny faul Darmiana na Welbecku, a później pokazał jedynie żółtą kartkę, gdy, wychodząc sam na sam z Cechem, Lukaku był faulowany przez Koscielnego.

Końcówka nie przyniosła zmiany rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem gości.

Oceń piłkarzy po meczu z Manchesterem United

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
SoulStorm komentarzy: 744305.12.2017, 22:44

Żałuję,że Tolisso nie trafił do Arsenalu.

LordPrettyFlacko (zawieszony) komentarzy: 49805.12.2017, 22:40

*****a Roma. Tyle hajsu przeszlo kolo nosa, bo nie potrafili dw?ch bramek wbić takiej potędze, jak Karabach!

mitmichael komentarzy: 4924305.12.2017, 22:39

No prosze Chelsea nie wygrywa grupy, albo flashscore zle pokazuje

Mihex komentarzy: 2360405.12.2017, 22:37

Ulreich ale obrona, wow.

Marioht komentarzy: 611405.12.2017, 22:37

A tymczasem na Old Trafford, cytuje: "****ć, ****ć, ****ć ŁKS!".

W ramach ciekawostki dla sympatyków Widzewa.

DexteR_000 komentarzy: 764005.12.2017, 22:35

@Mihex: Z kim przestajesz, takim się stajesz.

Womanizer komentarzy: 991805.12.2017, 22:35

Zawiodło mnie dziś PSG troche. Ale mieli 3 bramki zapasu to może troche sie poluzowali.

Mihex komentarzy: 2360405.12.2017, 22:33

Cavani nur jak Neymar :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.12.2017, 22:29

@RIVALDO700
Trochę zabawnie to brzmi, gdy drwisz z Moraty, a chwalony przez Ciebie na każdym kroku Lukaku, pod tym względem jest w tym sezonie jeszcze słabszy.
Ale nawet, gdyby Hiszpan dziś strzelił 3 bramki głową, to zostałoby przez Ciebie wyśmiane.

Womanizer komentarzy: 991805.12.2017, 22:29

Benfica po 6 kolejkach 6 porażek bilans 1:14. Masakra jakaś. Przecież oni często z grupy wychodzili czy grali nawet w ćwierćfinale.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.12.2017, 22:27

W Paryżu, to Bayern był kompletnie bez formy

tom8203 komentarzy: 151105.12.2017, 22:27

Ogladajac dzis bayern czy psg to przyszlo mi na mysl ze jestesmy w 2 lidze europejskiej mimo takich graczy jak sanchez czy laca, ozil

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 605.12.2017, 22:20

Jeżeli zapominasz oddychać, to bardzo możliwe, że problem leży w ośrodku oddechowym, który odpowiedzialny jest za kontrolę oddechu. Nie znam się, ale tak to widzę.

Mihex komentarzy: 2360405.12.2017, 22:19

Komentatorzy gratulują Tolisso świetnego zachowania, bo się przyznał, że nurkował, jak mu sędzia faulu nie gwizdnął xDD A nur perfidny jak Neymar.

@Gunner012 @Womanizer
Cieszę się, że orientujecie się w nazwach tych lekarzy. Ja z kolei kompletnie nie, więc z pewnością wykorzystam jakoś te porady. Ten pulmonolog brzmi fajnie.

Mihex komentarzy: 2360405.12.2017, 22:17

Silva już trupa udaje xDD
Ten to jest agent.

tomek_13 komentarzy: 243205.12.2017, 22:17

@kamilo_oo: a Strasbourg, przepraszam bardzo? :P

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.12.2017, 22:16

Może jakiś student medycynybjest na stronie?

kamilo_oo komentarzy: 2356705.12.2017, 22:15

W końcu jakiś lepszy zespół i od razu PSG w plecy

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 205.12.2017, 22:15

@JanikK: Nie wiem, ale z twojego opisu nie wykluczyłbym czegoś na tle nerwowym. Powinieneś też odwiedzić kardiologa/pulmonologa.

Mihex komentarzy: 2360405.12.2017, 22:15

Więcej
66 - There were just 66 seconds between Romelu Lukaku's equaliser, and Marcus Rashford giving Man Utd the lead. Turnaround.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 205.12.2017, 22:11

@Gunner012: no są takie momenty, raz na dzien, dwa, że brakuje mi tchu i po prostu jest to spowodowane tym, ze sobie zapomne poodychać. Serduszko troche szybciej zaczyna bic no i po paru minutach jak przywroce jakis prawidłowy cykl oddychania wszystko wraca do normy.
Jest jeszcze taki szczegól, mam problem z byciem na basenie czy nawet w wannie jak zanurze cała klatke piersiową. Wtedy natomiast jest problem z nabraniem powietrza, a nie zapomnieniem o nabraniu.

Mihex komentarzy: 2360405.12.2017, 22:11