Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1

Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1 02.12.2017, 19:44, Patryk Bielski 2522 komentarzy

Mourinho ponownie okazał się górą w pojedynku z Arsenem Wengerem. Manchester United, mimo optycznej przewagi Kanonierów, ograł gospodarzy 3-1. Mecz obfitował w widowiskowe sytuacje, nie zabrakło także kontrowersji sędziowskich, jednak w ostatecznym rozrachunku to Czerwone Diabły mogą cieszyć się z trzech punktów.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mustafi (15' A. Iwobi), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (70' G. Xhaka), Kolasinac (76' O. Giroud) - Özil, Alexis, Lacazette

Manchester United: De Gea - Lindelof, Smalling, Rojo - Valencia, Matic, Pogba, Young (90+3' M. Rashford) - Lingard (76' M. Darmian), Martial (76' A. Herrera), Lukaku

Wbrew oczekiwaniom, zespół Jose Mourinho od pierwszego gwizdka sędziego grał odważnie, stosując wysoki pressing na połowie Arsenalu, co przyniosło zamierzony efekt już w 4. minucie meczu. Laurent Koscielny popełnił błąd i niecelnie podając piłkę do Kolasinaca. Futbolówkę przejął Antonio Valencia, zagrał na dwa kontakty z Pogbą i umieścił piłkę w siatce między nogami interweniujących Monreala i Cecha.

7 minut później było już 0-2. Tym razem bezlitosny dla obrony The Gunners okazał się Jessie Lingard. Młody Anglik odebrał piłkę Mustafiemu i dograł ją do Lukaku. Belg posłał prostopadłe podanie do Martiala, który wyłożył piłkę Lingardowi, a ten podwyższył stan spotkania.

W 15. minucie spotkania w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się Iwobi. Nigeryjczyk rozruszał nieco formację ofensywną Arsenalu, który zaczął grać odważniej. W 20. minucie meczu świetną okazję do zdobycia bramki miał Lacazette. Francuz po strzale Xhaki z rzutu rożnego uderzał z bliskiej odległości, jednak De Gea instynktownie odbił piłkę przed siebie.

Arsenal nie ustawał w atakach i w 32. minucie powinien zdobyć bramkę kontaktową. Po zamieszaniu w polu karnym Alexandre Lacazette stanął oko w oko z bramkarzem United, jednak po rykoszecie futbolówka wylądowała na poprzeczce gości. Piłkę próbował dobijać jeszcze Xhaka, ale Szwajcar uderzył tuż obok słupka.

Końcówka pierwszej części meczu zdecydowanie należała do podopiecznych Arsene'a Wengera. De Gea dwoił się i troił w bramce Diabłów - najpierw obronił strzał Bellerina, a później nie pomylił się przy uderzeniu Kolasinaca. W doliczonym czasie gry hiszpański bramkarz raz jeszcze dał o sobie znać, kiedy instynktownie odbił piłkę po strzale Lukaku.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu kibice Arsenalu doczekali się gola kontaktowego. W 49. minucie nadzieje na korzystny rezultat gospodarzom dał Alexandre Lacazette, który dopełnił formalności po doskonałej "wystawce" Aarona Ramseya.

Gdy wydawało się, że Arsenal wyrówna stan spotkania i tym samym włączy się do wyścigu o trzy punkty, kluczową - na przestrzeni całego meczu - sytuację zmarnował Alexis Sanchez. Chilijczyk po strzale Lacazette'a i dobitce z najbliższej odległości nie potrafił pokonać De Gei - Hiszpan był po prostu tego wieczoru poza zasięgiem londyńczyków i bronił jak w transie. Warto przytoczyć statystykę strzałów - do tej pory Kanonierzy oddali 22 uderzenia w stronę bramkarza United, z tego 12 celnych, co oznacza, że Hiszpan obronił 11 z nich.

Czerwone Diabły grały swoje - dobrze broniły na własnej połowie i kontrowały, co przyniosło zamierzony rezultat w 63. minucie. Po raz kolejny słabym ogniwem w defensywie Arsenalu okazał się Koscielny, który zbyt łatwo dał się ograć Pogbie (trzeba oddać Francuzowi, że w tym meczu bezsprzecznie rządził i dzielił w środku pola). Francuz dograł futbolówkę na pustą bramkę do Lingarda, a ten bez problemów posłał piłkę do siatki.

Daremno pisać o kolejnych interwencjach De Gei. Hiszpan bez wątpienia co mecz udowadnia bowiem, że znajduje się w czołówce światowych bramkarzy. Cichą nadzieję na odrobienie strat dał Kanonierom w 74. minucie Paul Pogba, który bezmyślnie zaatakował Bellerina, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Mimo liczebnej przewagi, goście szczelnie bronili dostępu do własnej bramki. Kibice obu drużyn mogli narzekać też na poziom sędziowania Andre Marrinera. Ten sam arbiter, który niegdyś wyrzucił z boiska Kierana Gibbsa zamiast Oxlade'a-Chamberlaina, mylił się dwukrotnie. Najpierw nie podyktował rzutu karnego za ewidentny faul Darmiana na Welbecku, a później pokazał jedynie żółtą kartkę, gdy, wychodząc sam na sam z Cechem, Lukaku był faulowany przez Koscielnego.

Końcówka nie przyniosła zmiany rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem gości.

Welbeck-Giroud-Iwobi

Taki skład z BATE powinien sobie poradzić. Ja bym nie wystawiał pierwszego garnituru mimo wszystko. Teraz w grudniu czeka nas niezły maraton i nie możemy sobie pozwolić żeby ktoś wypadł z powodu kontuzji. Liga jest priorytetem aktualnie.

Soton, West Ham i Newcastle - tutaj nie ma innej opcji jak 9 pkt.

maciekbe komentarzy: 1245806.12.2017, 11:55

@Womanizer: Wynik niby nieistotny, ale głupio by było dostać bęcki od BATE. Niby drugi garnitur, ale moim zdaniem złe wyniki mają wpływ na morale całego klubu, nie tylko jedenastki na boisku.

Debuchy, Wilshere itd? czy Gleny Kamary i inne Bramalle.
Jeden odszedł, drugi kisi się w Birmingham, wiem wiem.
Za każdym razem, jak myślę sobie o grze głębokimi rezerwami mam przed oczami Glena Kamarę w tym okropnym trzecim komplecie z zeszłego sezonu. Najgorszy piłkarz w AFC w najgorszej koszulce AFC, aż mnie wzdryga :D

Womanizer komentarzy: 991706.12.2017, 11:45

Przed ciężkim wyjazdem do Soton raczej Wenger nie będzie ryzykował dodatkowych urazów. Czy wygramy 3-0 czy przegramy to w tej grupie nasze miejsce i tak sie już nie zmieni.

maciekbe komentarzy: 1245806.12.2017, 11:42

Jak widzicie jutrzejszy skład? Grupa wygrana, lecimy ultra młodzieżowo? Czy pół na pół, żeby zrobić dobry wynik i odbić się po meczu z Utd?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189906.12.2017, 11:18

To już lepiej wszystkie usunąć jak tak

AlexVanPersie komentarzy: 806406.12.2017, 11:13

Co do warnów to jestem za zdjęciem po jednym, bo mój mnie denerwuje.

Tymczasem Tottki wpakowały się w budowę stadionu i robi się coraz drożej...

maciekbe komentarzy: 1245806.12.2017, 11:06

@Ranczomen: Super warn, na pewno było warto. Embrace it :D

Ranczomen komentarzy: 1233006.12.2017, 10:56

Ehhh... Człowiek się stara, próbuje... Sami nie wezmą, komuś nie dadzą...

Chociaż wstrzymali byście się od głosu :/

Qarol komentarzy: 1450206.12.2017, 10:49

Ja miałem warna za linki 18+ (chociaż to żadne 18+, szanujmy się), ale po przerwaniu posuchy pucharowej się go pozbyłem. I to była okazja.

DanteZZ komentarzy: 116906.12.2017, 10:24

@Qarol: Jak zdobędziemy tytuł to zdejmą wszystkie warny:)

maciekbe komentarzy: 1245806.12.2017, 10:19

@Ranczomen: super masz warna, ja tam bym zostawił

Qarol komentarzy: 1450206.12.2017, 10:14

@Ranczomen:

Co to za okazja, gdybyśmy tytuł zdobyli to co innego, czekaj cierpliwie.

Ranczomen komentarzy: 1233006.12.2017, 10:10

Starczy owijania w bawełnę.

Jako, że dzisiaj jest dzień wszystkim powszechnie znany proponuję, żeby administracja w ramach prezentu na Mikołajki zdjęła każdemu po warnie :P

mallen komentarzy: 2123906.12.2017, 10:04

Jakieś poważniejsze źródła wspominały o tych plotkach z przyjściem N'Zonziego i odejściu zimą Theo?

Dominik11 komentarzy: 2017006.12.2017, 09:51

Ale by było jak byśmy trafili na Atletico dwaj najlepsze drużyny w tej chwili w LE zagrali by razem , bo nie ma co się oszukiwać w tej chwili my i Atletico jesteśmy najpoważniejszymi kandydatami do wygrania Ligi Europy.

Moczyknur komentarzy: 183106.12.2017, 09:35

Ta był... Bydlak jeden. Chciałem dostać Staffordshire Terrier a dostałem Maltańczyka... Teraz sąsiedzi nie wychodzą z domu bez aparatów.

DexteR_000 komentarzy: 764006.12.2017, 09:34

Chuk z mikolajem, śnieżynki fajne

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.12.2017, 09:30

Mimo mojego wieku*

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.12.2017, 09:28

Jak tam? Był u was Mikołaj z prezentami? :D
U mnie standard, pieniążek i czekolada. Mimo wieku wciąż o mnie pamięta!
Pozdro, miłego dnia:)

loool komentarzy: 95006.12.2017, 09:06

@GKS_AFC Skąd pewność, że ma gdzieś ten puchar? W fazie grupowej był pewien swego i bezcelowe było wystawianie silniejszego składu. Ja tam cieszyłem się z wygranej LE jak z każdego innego pucharu i nie rozumiem "plucia" na LE, szczególnie w sytuacji gdzie od X lat Arsenal praktycznie nie istnieje na międzynarodowych boiskach i to dla was szansa się pokazać, a jak się powinie wam noga to i może jedyna szansa na LM za rok.

TurboGrosik komentarzy: 169406.12.2017, 09:05

@karmel567:
I rozegral przynajmniej 5 albo i jeszcze mniej spotkan od Lessiego.

ejmati komentarzy: 94806.12.2017, 08:33

Dzień dobry, dziś mamy 6 grudnia 2017 roku, do końca kontraktu Wengera pozostało 571 dni.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.12.2017, 08:26

@youngboy:
Akurat w Krakowie w ostatnie dni jest 20pm/50 norm, Wiec to bardziej media rozdmu****ą wielki smog:p
Wielki smog to u nas jest jak jest powyżej 120pm. Wtedy się ledwo zyje.

DexteR_000 komentarzy: 764006.12.2017, 08:25

@GKS_AFC: W pierwszych meczach fazy pucharowej jeśli będziemy trafiać na średniaków można zagrać pół rezerwami

GKS_AFC komentarzy: 871806.12.2017, 06:37

nie wiem czy Arsenal będzie miał tak łatwo wygrać LE. Atletico, miedzy innymi jest faworytem tych rozgrywek po wyjściu z 3 miejsca w grupie LM.
Od fazy pucharowej trzeba będzie już grac lepszymi składami, chyba że Wenger ma gdzieś ten puchar.

Artu komentarzy: 189806.12.2017, 06:20

@RIVALDO700: Mam nadzieje ze City przerwie ta passe w niedziele

karmel567 komentarzy: 346606.12.2017, 03:26

Najlepsi strzelcy 2017 na ta chwile:
Messi i Lewy- 52 bramki

Czy komuś sie to podoba czy nie to Lewy jest kosmitą.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2017, 00:43

United z wczorajszym meczem jest niepokonane od 40 meczów na OT we wszystkich rozgrywkach. To najdłuższa ich w historii klubu passa pod tym względem. Mourinho piechota nie chodzi...

XandeR komentarzy: 968406.12.2017, 00:28

To teraz Barca albo Bayern vs Tottenham i 10 straconych bramek w dwóch meczach przez Anglików. Niech wiedzą jak to jest

alexis1908 komentarzy: 360306.12.2017, 00:15

@youngboy: też tak myślę ale zobaczymy jak to się wszystko dalej potoczy ;)

gunners007 komentarzy: 954306.12.2017, 00:03

Bo to nie jest finalna wersja strony.

youngboy komentarzy: 196806.12.2017, 00:02

@alexis1908
Oba kluby upadły i oba są na najlepszej drodze do odbudowy i powrotu do elity. ŁKS radzi sobie zdecydowanie lepiej sportowo, natomiast Widzew jest już w ekstraklasie pod względem kibicowskim (rekord karnetów i średnia frekwencja ok.15tys.) i finansowym dzięki pojawieniu się Murapolu. Do pełnej odbudowy łódzkiej piłki brakuje stadionu dla ŁKS-u i wyników sportowych Widzewa. Jestem pewien, że jedno i drugie nastąpi w najbliższych 2-3 latach.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189906.12.2017, 00:01

@Control:

Z tego co pamiętam, to miała być zapożyczana z jakiegoś innego serwisu, więc nie wiem co jest nie tak

alexis1908 komentarzy: 360305.12.2017, 23:40

@youngboy: jak to się mówi nie ważne w której lidze ważne że to derby ;) ale liczę że najbliższe derby to będą te w Ekatraklasie ;) ja osobiście wierzę że awansują sezon po sezonie fakt mogą być to pobożne życzenia ale cóż ;) klub miał już upaść bo degradacji jak to wiele osób twierdzilo ale dalej istnieje więc trzeba wierzyć w lepsze czasy ;)

Qarol komentarzy: 1450205.12.2017, 23:31

Raczej nie odpuści. Tabela w lidze na styku, lepiej mieć w zanadrzu możliwość awansu przez LE.

Zresztą, podobnie jak u nas, lepiej mieć europejskie trofeum (nawet LE) i tym samym zagwarantowany występ w LM, niż sam występ w LM poprzez ligę bez tego trofeum.

Control komentarzy: 146505.12.2017, 23:29

Czemu tabela ligowa dalej nie jest uaktualniana jak wcześniej obiecywano?

DexteR_000 komentarzy: 764005.12.2017, 23:27

To Atletico albo odpusci LE, albo bedzie probowalo wywalczyc dzieki LE awans do LM. Sevilla,Valencia,Atletico,Real,Barca- A miejsc jest tylko 4.

Alonso komentarzy: 1282405.12.2017, 23:21

PSG nie jest jedynym klubem co może mieć niemal pewne mistrzostwo w marcu. To się dzieje w każdej większej lidze prócz Włoch.

youngboy komentarzy: 196805.12.2017, 23:19

@alexis1908
To się jeszcze okaże czy długo nie zagra. Stawiam, że w tym sezonie oba łódzkie kluby awansują, ale za rok Widzew zrobi kolejny awans, a ŁKS raczej od razu do ekstraklasy nie wejdzie. W każdym razie życzę Tobie i sobie derbów jak najszybciej, oby z kibicami obu drużyn ;)

grzegorz1211 komentarzy: 1030205.12.2017, 23:17

PSG ma tą przewagę że na mecze LM zawsze będą wypoczęci, bo w lidze francuskiej mają spacerek

youngboy komentarzy: 196805.12.2017, 23:15

@Marioht

Również pozdrowienia z miasta Łodzi. Walczcie tam ze smogiem, bo od kilku dni ciągle słyszę, że w Krakowie nie ma czym oddychać. Chociaż i u nas nie jest najlepiej pod tym względem...

Qarol komentarzy: 1450205.12.2017, 23:04

Wiadomo, że nie będzie takim liderem jak Messi czy Ronaldo. Trzeba mieć świadomość, że to są kosmici, piłkarze, których następców możemy nie zobaczyć już w swoim życiu.

Każda generacja piłkarzy ma swoje gwiazdy, jasne, ale ta dwójka jest kimś więcej.

alexis1908 komentarzy: 360305.12.2017, 22:57

Komiczna *

PSG dla mnie drużyna kosmiczna Neymar nigdy nie będzie takim liderem jakim jest Messi czy Ronaldo w poprzednich sezonach nie ten poziom ;) fajnie klepia w lidze francuskiej fajnie celtic ale to nie poziom Realu Bayernu Barcy czy Juve ;)

alexis1908 komentarzy: 360305.12.2017, 22:54

@Marioht: Fajne przyspiewki szkoda ze nie śpiewali na którym miejscu sa w lidze ;) no jednak ŁKS dlugo z nimi nie zagra więc nawet nie można powiedzieć "widzew K...O derby blisko " :(

Marioht komentarzy: 611405.12.2017, 22:52

@youngboy: Tak jest. Pozdrowienia z Krakowa. ;-)

Koksal komentarzy: 7205.12.2017, 22:50

Xhaka, ale Szwajcar uderzył tuż obok słupka.Xhaka, ale Szwajcar uderzył tuż obok słupka.

youngboy komentarzy: 196805.12.2017, 22:49

@Marioht

Zapewne dlatego, że w sektorze CSKA obecna ekipa Widzewa.

DexteR_000 komentarzy: 764005.12.2017, 22:48

@AceVenturaLFC:
Dowiesz sie w swoim czasie
youtube.com/watch?v=VihknPVysY8

ziom komentarzy: 190005.12.2017, 22:44

Dla mnie PSG było lepsze z przebiegu meczu z Bayernem.Dawno nie widziałem Bawarczyków grających u siebie z kontry.Owszem wygrali mecz ale więcej klarownych sytuacji stworzyło PSG i przez większość meczu paryżanie prowadzili grę.Real ma problem w postaci nasyconych sukcesami gwiazd które są bliżej piłkarskiej emerytury niż dalej.