Bramall: To szaleństwo, nie mogę w to uwierzyć

Bramall: To szaleństwo, nie mogę w to uwierzyć 10.01.2017, 14:40, Patryk Bielski 424 komentarzy Oficjalna witryna Kanonierów potwierdziła w dniu dzisiejszym sensacyjny transfer 20-letniego Cohena Bramalla, który przeniósł się na The Emirates z Hednesford Town, klubu grającego na co dzień w Northern League Premier Division. Lewy obrońca na chwilę obecną dołączy do zespołu U-23 kierowanego przez Steve'a Gattinga. My natomiast prezentujemy pierwszy wywiad z nowym nabytkiem Arsenalu.

Cohen, witamy w Arsenalu. Jakie to uczucie być Kanonierem?
Niesamowite, niewiarygodne. To spełnienie marzeń. Nadal nie mogę uwierzyć, że tutaj jestem. To zwariowane.

To był dla ciebie zwariowany tydzień, nie sądzisz?
Zwariowany, szalony tydzień.

Możesz o tym odpowiedzieć?
Pewnie. Dotychczas grałem w Hednesford Town, gdzie spędziłem około pięciu miesięcy. Menadżer zespołu Liam McDonald wziął mnie pod swoje skrzydła. Początkowo chciałem grać jako lewoskrzydłowy, ale trener doradził mi na oczach mojej mamy i taty, że widzi mnie na lewej obronie. Powiedziałem sobie: "Ok, spróbuję czegoś nowego." Grałem na tej pozycji, a Liam dał mi dużo pewności siebie i doradził, jak odpowiednio ustawiać się na lewej stronie defensywy. Dał mi wszystko to, czego potrzebowałem, by nabrać stanowczości i kluby zaczęły interesować się moimi usługami. Moja pewność siebie rosła z każdym dniem, a następnie podpisałem kontrakt z agencją o nazwie Full Contact z Lee Paynem i Danem Chapmanem na czele. To wielka agencja pomagająca piłkarzom z nieprofesjonalnych lig. Crystal Palace jako pierwsze zgłosiło zainteresowanie moją osobą i udałem się do nich na tygodniowe testy. Rozegrałem nawet mecz za zamkniętymi drzwiami przeciwko Brentford. Poszło całkiem nieźle. W następnym tygodniu trenowałem już z Sheffield Wednesday. Grałem tam w poniedziałek przeciwko Birmingham City. Następnego dnia zostałem zwolniony z Bentley Motors [fabryka samochodów, w której pracował Bramall - przyp. red.], a w środę w moich drzwiach zawitali włodarze Arsenalu. Byłem zszokowany i chwyciłem tę szansę obiema rękami. Od razu udaliśmy się do ich ośrodka i w czwartek oraz piątek trenowałem już z drużyną. Później klub zaproponował mi umowę.

Jaka była twoja pierwsza reakcja, kiedy dowiedziałeś się, że interesuje się tobą Arsenal?
Szczęka mi opadła, po czym spojrzałem na mojego agenta. To była naprawdę emocjonalna reakcja. Po prostu nie mogłem w to uwierzyć. Pomyślałem jedynie: "TAK!".

Czy możesz nam powiedzieć o swoim pierwszym spotkaniu z Arsenem Wengerem?
Poznałem go na murawie. To naprawdę świetny facet. Nie mogę mówić jednak o jakiejś szczególnej więzi. Mam nadzieję, że będę w stanie mu zaimponować.

Powiedz nam trochę o dwóch sesjach treningowych, które odbyłeś z pierwszą drużyną. Jak to jest przenieść się z Hednesford na boisko z Mesutem Ozilem i Alexisem?
To szalone, ponieważ jednego dnia oglądasz Match of the Day, a kilka chwil później jesteś na tej samej murawie z Alexisem, Ozilem, Giroudem i Petrem Cechem. To wciąż do mnie nie dotarło i nie wiem, kiedy dotrze. Ale tak jak mówiłem, muszę wykorzystać daną mi szanse.

Jak zareagowała twoja rodzina i przyjaciele, kiedy powiedziałeś im, że trenujesz z tymi piłkarzami?
Nie mogli w to uwierzyć, po prostu nie potrafili. Zadzwoniłem do mamy, a ona powiedziała coś w rodzaju: "Cohen, jestem z ciebie taka dumna!". Była zdenerwowana, ale pozytywnie. To wszystko wciąż jest dla mnie niesamowite, surrealistyczne.

Dorastając, jak często śledziłeś poczynania Arsenalu?
Oglądałem ich naprawdę często, ponieważ lubię piłkę nożną. Kanonierzy grają najlepszy futbol w Premier League, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Uwielbiam oglądać ich w akcji. Pamiętasz bramkę Wilshere'a z Girouem przeciwko Norwich? Kocham te trafienie, zawsze oglądam je z wielką przyjemnością. Staram się uczyć poprzez oglądanie piłki. Brzmi nieco dziwnie, ale często przyglądam się zmaganiom lewych obrońców, podpatrując najlepszych w tej dziedzinie, niekoniecznie oglądając całe mecze.

Którzy lewi obrońcy imponują ci najbardziej i starasz się czerpać lekcje z ich gry?
Marcelo, Kieran Gibbs, David Alaba. Oni bombardują rywala ofensywnymi wyjściami, a to jest mój klucz - prędkość prowadząca do pola karnego przeciwnika i posłanie piłki do kolegi, zaliczając asystę. To mój styl.

Wspomniałeś o bramce Jacka Wilshere'a. Którzy piłkarze szczególnie wyróżniali się dla ciebie w okresie dorastania?
Thierry Henry, bez wątpliwości. To był topowy piłkarz. Powiem to raz jeszcze, Thierry Henry.

Co było takiego szczególnego w Thierrym, że go podziwiałeś?
Był silny, szybki. Lubiłem jego pewność siebie, to w jaki sposób poruszał się na murawie. Był piłkarzem z najwyższej półki i znowu to powiem, ale to szalone, że znajduję się w miejscu, w którym on niegdyś też grał.

źródło: Arsenal.com

Cohen BramallSklep z gadżetami Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Qarol komentarzy: 12125 11.01.2017, 23:44

Gadanie trochę jak z Guardiolą. "Niech idzie do West Hamu i udowodni!" No nie pójdzie, bo najlepszy trener będzie pracował w najlepszych klubach, to samo dotyczy piłkarzy.

TlicTlac komentarzy: 1788 11.01.2017, 23:44

@ arsenallord

Napisz tych 5 lepszych graczy :-)

@ Slaviola

a dlaczego miałby grać w Stoke?
Suarez nie gra W Ajaksie czy Liverpoolu tylko w Barcy, bo po prostu jest na te kluby za dobry; tak samo byłoby z Messim;

mnie ciekawi czy taki Totti(który jako piłkarz jest swego rodzaju ewenementem) - jakby jego "ojczystym" zespołem było takie Udinese, czy też chciałby być legendą klubu, który jest "średniakiem" ligi.

Adrian12543 komentarzy: 13751 newsów: 2 11.01.2017, 23:41

Slaviola,
Przekonałeś mnie. W Premier League dostałby raz-dwa razy z łokcia od Charliego Adama i skończyłoby się pajacowanie.

Traitor komentarzy: 3987 newsów: 8 11.01.2017, 23:40

Messi rządziłby w każdym zespole, a zespoły z Premier League kara co roku w Champions League i to samo robiłby grając w jakimś angielskim klubie

ArsenalChampion komentarzy: 729 11.01.2017, 23:40

Slaviola
co to za idiotyczne argumenty ze messi w takim stoke nie byłby taki dobry jak jest w Barcelonie
Messi jest jednym z najlepszy graczy na świecie i widać gołym okiem że przewyższa poziomem nawet graczy Barcelony. w stoke to by było jeszcze bardziej widoczne

Qarol komentarzy: 12125 11.01.2017, 23:39

No i skoro wybija się ponad tych wszystkich bardzo dobrych zawodników, którzy go otaczają, to nie jest to przypadek.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13582 newsów: 101 11.01.2017, 23:38

Jeżeli Messi jest najlepszy w drużynie, którą reprezentują Iniesta czy Neymar to nie byłby najlepszy obok Waltersa czy Arnautovica? Ciekawe.

Radek97 komentarzy: 1096 11.01.2017, 23:37

Panowie,jakieś sprawdzone sposoby na afty??

Mihex komentarzy: 15090 11.01.2017, 23:36

No i dyskusja sprowadziło się do standardowego
"but can he do it on a cold rainy night in stoke" :D

Slaviola komentarzy: 1552 11.01.2017, 23:33

adrian12543

Co do Messiego...
Wszyscy piszą jaki on cudowny, wspaniały najlepszy z najlepszych... a przecież jest jedno ważne ❕ ale!

Praktycznie, gdy był tylko znany i (niby 🤔) najlepszy na świecie, to grając tylko w Barcelonie, czyli zespole stworzonym z zawsze bardzo dobrych zawodników... czyli co, pewnie w takim Stoke, czy choćby nawet Sevilli ciągle byłby według wielu Najlepszy? No chyba nie sądzę... 😆

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13582 newsów: 101 11.01.2017, 23:31

A tylko ja uważam, że Ronaldo to już nie jest nawet TOP5 może więcej ofensywnych graczy na świecie?

Adrian12543 komentarzy: 13751 newsów: 2 11.01.2017, 23:27

Messi jest znakomity praktycznie we wszystkim - strzały, podania długie i krótkie, przegląd pola, drybling, inteligencja boiskowa. Po prostu fenomen. Warunki fizyczne nie mają w jego przypadku żadnego znaczenia, bo nie przeszkadzają mu w ogrywaniu każdej obrony świata.

Slaviola,
Piszę o dzisiejszym spotkaniu, a nie dwumeczu.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 41772 newsów: 233 11.01.2017, 23:27

Wiadomo, że Koscielny lepszy, a Giroud to...

Adrian12543 komentarzy: 13751 newsów: 2 11.01.2017, 23:22

Bez sensu to byłyby porównania Koscielnego z Giroud, a nie Messiego i Ronaldo. Wprawdzie różnią się stylem gry, ale na tej podstawie można stwierdzić, że nie wolno porównywać nikogo z nikim, bo każdy piłkarz jest inny.

Slaviola komentarzy: 1552 11.01.2017, 23:22

adrian12543

Czy sądzisz, iż w całym dwu-meczu Barcą była zdecydowanie lepsza? Oj, to chyba widzieliśmy dwa różne spotkania... ja zdania nie zmienię, może i Barcelona to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów na świecie, to jednak wielu z Ich piłkarzy jest już po prostu przereklamowanych, grają często piach, wykorzystują jedną sytuację na dziesięć, a wszyscy od razu mówią i piszą że "gwiazda", "cudowny", itp. itd... nie wiem, może jestem przewrazliwiony na ich punkcie, jednak ma to jakieś odzwierciedlenie np. w aktualnym sezonie LA Lipa... 😗

Kyrtap komentarzy: 3773 newsów: 1 11.01.2017, 23:21

Akurat bardziej kompletnym zawodnikiem, to jest Ronaldo. Messi jest niesamowity, ale przez swoje warunki fizyczne, nigdy kompletny nie będzie. Cristiano w każdym aspekcie ofensywnym jest przynajmniej bardzo dobry. Dodając do tego, jego zaangażowanie oraz mentalność zwycięzcy, jest to piłkarz, którego cenię bardziej niż Argentyńczyka.

kibicarsenalu123 komentarzy: 884 11.01.2017, 23:18

Rafson95
Rzemieślnikiem w tym aspekcie gry. Czytaj dokładnie. Częściowe cytaty to zwyczaje komunistyczne.

Rafson95 komentarzy: 4257 11.01.2017, 23:17

messi rzemieślnikiem tego jeszcze nie grali

dissault komentarzy: 3136 11.01.2017, 23:15

dobra widzę że jednak ostatnio był, dzisiaj za to nie

kibicarsenalu123 komentarzy: 884 11.01.2017, 23:14

Porównywanie Ronaldo z Messim jest jak porównywanie bramkarza z obrońcą. TO inne pozycje i całkiem inni piłkarze. Jak można porównywać ludzi którzy różnią się wzrostem o pół metra, grają na innych pozycjach i mają całkiem innych partnerów do gry. Podziwiam Ronaldo za jego umiejętności, ma drybling słabszy od Messiego ale co się dziwić jak się różnią wzrostem o pół metra. Za to uderzenie ma niesamowite, nieoceniony w kontrach, no i wola walki, mentalność zwycięzcy. Messi ma wrodzony talent, świetny drybling lecz jego strzału są tylko dobre. Nie przypominam sobie jakichś wielu niesamowitych petard, widowiskowych strzałów, super rogali, czy spadających liści. Jest w tym po prostu rzemieślnikiem.

Adrian12543 komentarzy: 13751 newsów: 2 11.01.2017, 23:14

Ledwo dali radę Bilbao? Przecież Barca w całym spotkaniu była lepsza i zasłużenie wygrała. A czy przereklamowana? Najlepszą odpowiedzią są trofea, jakie wygrywają.

dissault komentarzy: 3136 11.01.2017, 23:13

Krychowiak kontuzjowany jest czy z innych powodów nie łapie się ostatnio nawet do 18stki meczowej?

Kanonier204 komentarzy: 33361 newsów: 3 11.01.2017, 23:13

No brode ma lepsza niz Messi to fakt.

Rafson95 komentarzy: 4257 11.01.2017, 23:12

Giroud jest przecież najlepszym pilkarzem na swiecie a nie zaden messi czy ronaldo

Gunnerrsaurus (zawieszony) komentarzy: 7356 11.01.2017, 23:11

Defensywa moim zdaniem szwankuje trochę Barcelonie

Slaviola komentarzy: 1552 11.01.2017, 23:10

Ale ta Barca słaba, ledwo dali radę Bilbao, do tego ciągle narzekają na sędziów, że Oni ich krzywdzą swoimi decyzjami... no szkoda słów, ten zespół, cała ta Blaurgana, jest mocno przereklamowany!

Kanonier204 komentarzy: 33361 newsów: 3 11.01.2017, 23:08

maciekbe
Gay Gunners zgadlem?

Bayern wita.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 23:05

maciekbe so true.

Radek97 komentarzy: 1096 11.01.2017, 23:04

Turan śmiał sie że Arsenal go chciał,to teraz panie Arda, pograj 2 minuty w pucharze.

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 11.01.2017, 23:02

Podobno Roma się dogadała z Arsenalem i Wojtek ma odejść definitywnie za 15 mln. funtów.

maciekbe komentarzy: 12037 11.01.2017, 23:02

tymczasem na Emirates Stadium - nowy baner gotowy, zawiśnie już wkrótce:

https://twitter.com/REDactionAFC/status/819293397215232001

Adrian12543 komentarzy: 13751 newsów: 2 11.01.2017, 22:55

arsenallord,
+1. Szanuję i podziwiam Ronaldo, ale Portugalczyk nigdy nie był tak kompletnym piłkarzem jak Messi. Niemal każde jego dotknięcie piłki mnie o tym przekonuje.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13582 newsów: 101 11.01.2017, 22:54

Najlepszy piłkarz świata. Zdecydowanie.

rafi_i komentarzy: 4089 11.01.2017, 22:52

Messi 3 mecz z rzedu z wolnego.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 22:51

Messi co precyzja.

Witowo95 komentarzy: 10552 newsów: 1 11.01.2017, 22:51

Messi tak często strzela z wolnego jak Ronaldo pudłuje :D

Gunnerrsaurus (zawieszony) komentarzy: 7356 11.01.2017, 22:50

Nie tak to miało być. Znowu bramkarz na wyczucie chciał bronić wolniaka Messiego

Gunnerrsaurus (zawieszony) komentarzy: 7356 11.01.2017, 22:49

Aduriz strzelaj bramkę i kończ ten mecz, bo śpiący jestem. Dogrywki już nie dam rady

Piotrek95 komentarzy: 2293 11.01.2017, 22:48

I dla mnie jesteś faworytem :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 22:48

simpllemann haha

sidtsw komentarzy: 1578 11.01.2017, 22:48

A tak na serio to jasne ze zycze Bramallowi powodzenia. Super jakby chlopak odpalil ale obawiam sie ze to nasz jedyny transfer

Piotrek95 komentarzy: 2293 11.01.2017, 22:47

Siddstw walczysz o miano najgłupszej wypowiedzi dzisiejszego dnia na k.com

Piotrek95 komentarzy: 2293 11.01.2017, 22:46

Bramall grał w 7 lidze, w grudniu wyleciał z roboty, a teraz wyciągnie z kilkanaście tysięcy funtów miesięcznie,

sidtsw komentarzy: 1578 11.01.2017, 22:46

Nie proponuje bo wiem ze jestem slaby, a nie wciskam ludziom kit od klikunastu lat bez efektu.

kibicarsenalu123 komentarzy: 884 11.01.2017, 22:45

Gunnersaurus
Cech chyba jest wyjątkiem potwierdzającym regułę, bo się nie łapie do twojej listy.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 41772 newsów: 233 11.01.2017, 22:44

sidtsw
Jakie to szczęście, że swoich usług nie proponujesz.

Gunnerrsaurus (zawieszony) komentarzy: 7356 11.01.2017, 22:44

Zauważyliście, że ostatnio wszyscy zawodnicy wywalani z Chelsea łapią niesamowitą formę? Sturridge, Bertrand, Lukaku, De Bruyne, Schurle... jeszcze jakieś pomysły?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 22:44

Alonso, wszystko jest ujęte w artykule wyżej.

sidtsw komentarzy: 1578 11.01.2017, 22:43

U mnie w okregowce jest fajny prawy obronca. Chyba napisze maila do bossa bedzie zmiennik dla bellerina

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 22:43

praptak
To najwidoczniej nigdzie nie przejdzie, a się dobrze sprzedaje e mediach jego nazwisko i sytuacja w klubie, bądź nie jest to rzetelne i konkretne kto się nim interesuje.

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Brighton and Hove Albion 1.10.2017 - godzina 13:00
? : ?