Cech nie zna przyczyny fatalnej wyjazdowej formy drużyny

Cech nie zna przyczyny fatalnej wyjazdowej formy drużyny 16.04.2018, 13:51, Michał Kuźma 31 komentarzy Ostatnia kolejka Premier League nie była dla Arsenalu udana, ponieważ Kanonierzy po słabej grze ulegli Newcastle United. Potwierdziła się też katastrofalna dyspozycja drużyny w meczach wyjazdowych w tym sezonie.

W 2018 roku Arsenal nie zdobył poza Emirates Stadium nawet jednego punktu, a w całym sezonie zaliczył do tej pory jedynie trzy wyjazdowe zwycięstwa. Przegrana z Newcastle była piątą wyjazdową porażką Arsenalu z rzędu. Jest to najgorsza seria klubu z Londynu od grudnia 1984 roku.

Na temat beznadziejnej wyjazdowej formy wypowiedział się bramkarz Arsenalu, Petr Cech.

- Bardzo ciężko jest wytłumaczyć naszą grę na wyjazdach, ponieważ do niedawna byliśmy jedną z najlepiej grających drużyn na wyjeździe. Teraz wszystko się odwróciło i nie wygląda na to, byśmy znaleźli powód zaistniałej sytuacji.

- Kiedy drużyna popełnia dużo błędów, nieważne czy w domu, czy na wyjeździe, zostaje za nie ukarana. Niedzielny mecz to potwierdził. Staramy się poprawić, ale pewne rzeczy ciągle się powtarzają. Nie popełniamy tych błędów grając u siebie, ale tak czy inaczej mają one wpływ na nasze wyniki.

- Prowadziliśmy 1:0, mieliśmy kontrolę. Jednakże serię błędów po których padł drugi gol dla Newcastle można uznać za podsumowanie naszego sezonu. Wszystko to, co zrobiliśmy dobrze, traci na znaczeniu przez takie błędy - powiedział Cech.

Arsene Wenger na mecz z Newcastle dokonał kilku zmian w składzie, dając odpocząć kilku podstawowym piłkarzom. W kadrze meczowej zabrakło między innymi doświadczonego Laurenta Koscielnego. Na prawej obronie zagrał Calum Chambers, a na środku obrony wraz z Mustafim Rob Holding. Cech nie uważa jednak, by zmiany te miały wpływ na destabilizację bloku obronnego.

- Graliśmy w tym zestawieniu wiele razy. Będąc w tak zaawansowanej fazie sezonu gracze wiedzą czego od siebie oczekiwać. Jeśli jednak popełniasz błędy, musisz znaleźć ich powód. Sprezentowaliśmy Newcastle bramkę, która zadecydowała o końcowym rezultacie. To nie pierwszy raz, gdy prowadzimy na wyjeździe jedną bramką, a kończymy z niczym.

- Obecnie gramy w dwóch rozgrywkach. Musimy umiejętnie pogodzić grę w każdej z nich i dawać z siebie wszystko. Nasza pozycja sprawia, że należy wygrać wszystkie spotkania do końca sezonu i mieć nadzieję na to, że pozwoli nam to na zajęcie wyższego miejsca w tabeli. Jesteśmy w trudnej sytuacji, bo każdy ma nad nami przewagę. Mamy przed sobą do rozegrania półfinał Ligi Europy z Atletico, dlatego musimy być pewni, że jesteśmy przygotowani - zakończył Cech.

Arsenal w tym sezonie stracił już 18 pkt w meczach, w których jako pierwszy wychodził na prowadzenie.

Newcastle UnitedPetr CechSklep kibica Arsenalu autor: Michał Kuźma źrodło: standard.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Armata500 (redaktor) komentarzy: 2412 newsów: 11 18.04.2018, 07:39

Sprzedanie Szczęsnego za te pieniądze było błędem. Ja od początku nie byłem zadowolony, że sprzedajemy stosunkowo młodego i perspektywicznego bramkarza za śmieszne pieniądze, a ściągamy faceta, który cały poprzedni sezon wtedy przesiedział bodajże na ławce, w dodatku w dość zaawansowanym wieku.

Tam próbowałem się pocieszać, że przecież Cech to był genialny bramkarz, a że ma swoje lata... Van der Sar przychodził do MU w wieku 35 lat i był bardzo dobry. Buffon też wiek zaawansowany, a broni świetnie.
Szkoda, że Petr nie starzeje się jak wino...

LunaticLama komentarzy: 48 17.04.2018, 22:12

Ja wiem, ale nie powiem :)

notopyk komentarzy: 1304 17.04.2018, 15:28

aaaa jeszcze jedno - PZODRO DLA W. SZCZESNEGO !! klasowego gk oddanego za smieszne pieniadze :)

notopyk komentarzy: 1304 17.04.2018, 15:27

a ja znam - jego babole (a mial dac +16pkt w sezonie xDDD) + mustafa w obronie z pieknym bellerinem ^^ holdinga i chambersa ani nie komentuje bo rzadko graja, ale jak juz zagraja to jest stan zawalowy

zly_kanonier komentarzy: 3088 17.04.2018, 00:34

youtube.com/watch?v=_1jxykAEjuY

Peter_HK44 komentarzy: 1611 16.04.2018, 21:22

Jednym z tych powodów jest nasz bramkarz właśnie.
Oddać Sczęsnego za jakieś śmieszne pieniądze, a zostawić Cecha na bramce...Ech.

cwalin komentarzy: 1019 16.04.2018, 18:52

To przez te niebieskie wyjazdowe stroje.

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2412 newsów: 11 16.04.2018, 18:22

@sha:

Ja nie uważam wskazywania przyczyn takiego stanu rzeczy jaki mamy za mędrkowanie.
Wiadomym jest, że Cech nie jest już bramkarzem na najwyższym poziomie, Wenger jest człowiekiem oderwanym od rzeczywistości od dawna, a obrona woła o pomstę do nieba. To wszystko się zazębia. I to są fakty, które co tydzień obserwujemy. To nie mędrkowanie, tylko stwierdzanie faktów.

sha komentarzy: 57 16.04.2018, 18:20

@Armata500: koń jaki jest, każdy widzi. Nie odmawiam nikomu prawa do krytyki. Ja się tylko nabijam z mędrkowania.

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2412 newsów: 11 16.04.2018, 18:15

@sha:

No, bo przecież Cech zjadł zęby na futbolu, podobnie jak Wenger, więc są święci, nieomylni i wszystko robią dobrze, a my kibice nie mamy prawa głosu, bo się nie znamy.

Twoim zdaniem też jak ktoś nie jest kucharzem, to nie może skrytykować szefa kuchni za beznadziejne żarcie, bo przecież szef kuchni zjadł zęby w kuchni?

sha komentarzy: 57 16.04.2018, 18:12

Hahaha, no bez pudła: czytam tytuł, czytam treść, Cech nie zna przyczyn, ale myślę sobie, na pewno się ich dowiem z komentarzy. I się nie zawiodłem!

Doskonałe, ludzie co zjedli zęby na futbolu nie wiedzą, a przecież mogli by zajrzeć w komentarze na k.com :D

Elastico07 komentarzy: 2735 16.04.2018, 16:58

Problem leży w głowie i siedzi na ławce trenerskiej.

Nomad komentarzy: 1246 16.04.2018, 16:33

Najważniejsze że Welbo ma jakość!

..reszta to same miernoty z timi dwoma na ławce trenerskiej..

ProroK komentarzy: 268 16.04.2018, 15:22

Gada głupoty i dyrdymały .. Cel jest jeden - Liga Europy !

Pukawka komentarzy: 382 16.04.2018, 15:11

@maxbys: wihajster ? :D:D:D

maxbys komentarzy: 647 16.04.2018, 14:59

Wydaję mi się, że powód zaczyna się na W a kończy na R. I nie jest to WiatR.

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2412 newsów: 11 16.04.2018, 14:58

Mustafi to naprawdę był dobry obrońca. W Valencii grał dobrze i był pewnym punktem Nietoperzy. Obecnie jest to jednak karykatura obrońcy. Można go pochwalić za bardzo dobrą grę głową, ale reszta... Lepiej nie komentować.

softgreat komentarzy: 652 16.04.2018, 14:55

przyczyna to cech, mustafi i reszta pseudo defensorow. no ale wina sztabu ze nie wiedza co maja robic i jak skutecznie bronic. indywidualnie pewnie nie byli by tacy zli

Theo44 komentarzy: 3708 16.04.2018, 14:55

poza Wengerem specjalista od porazek...to zdecydowanie postawa Koscielnego. Przez cale lata trzymal ten caly bajzel, lecz w tym roku bardzo opuscil loty i staty sa nieublagalne....
i po drugie primo...beznadziejna gra w destrukcji calego zespolu, zalosny pressing, ktos tam doskoczy, reszta na alibi...Ozil jak straci pilke to robi focha zwiesza glowe i czlapie sobie...wiec znowu Wenger.

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2412 newsów: 11 16.04.2018, 14:54

@Pukawka:

Masz rację, trochę poleciałem z tym tekstem o braku szans na TOP 4.

schnor25 komentarzy: 13871 16.04.2018, 14:50

@hot995: A to wybacz, mea culpa :)

Arsenal2004 komentarzy: 54 16.04.2018, 14:49

No przecież zapomniałwm to jescze przez Wengera

Arsenal2004 komentarzy: 54 16.04.2018, 14:47

A ja znam. To oczywiście jego forma i nasza wspaniała obrona. :)

hot995 komentarzy: 3623 newsów: 3 16.04.2018, 14:46

@schnor25:

Bzdura. Mustafi spadł w hierarchii u Löwa już dawno. Selekcjoner reprezentacji Niemiec nie jest ślepy. W pewnym momencie konkurował z Höwedesem o miano trzeciego środkowego obrońcy i zmiennika dla Boatenga i Hummelsa. Teraz jest dopiero piątym wyborem za Rüdigerem i Sülem.

schnor25 komentarzy: 13871 16.04.2018, 14:36

*grają naprawdę nieźle, tzn. jednego czy drugiego stać na pojedyncze, fajne granie (wyłączając z tego grona Wilshera, no i jednak Iwobiego). Żeby nie było niedomówień :)

schnor25 komentarzy: 13871 16.04.2018, 14:34

Powody słabej gry (nie tylko na wyjazdach, ale i ogólnie):

1. Arsene Wenger.
2. Pewnikiem miękki/słaby w roli asystenta Bould.
3. Podstarzały bramkarz w podstawie, który w normalnym klubie, chcącym walczyć o najwyższe cele powinien siedzieć na ławie.
4. Starzejący się Kościelny, który nie jest w stanie dać tyle co sezon/dwa temu. Do tego parodysta Mustafi (o dziwo żelazny filar w ekipie Loewa, no, ale pośród dobrych kolegów łatwiej ukryć mankamenty).
5. Brak sensownych alternatyw dla wyżej wymienionych panów. Ospina może i zły nie jest, ale ograniczają go warunki. Chambers/Holding, 1 dobry mecz na 10 to zbyt mało, aby występować tydzień w tydzień.
6. Generalnie formacja obronna dupy nie urywa.
7. Brak Cazorli...
8. Jeszcze raz brak Cazorli :((
9. Przciętni Xhaka/Elneny/Wilshere/Ramsey/Iwobi (okej, okej, ostatnio gra naprawdę nieźle!). Do
10. Brak skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia.
11. I można by było pewnie wymyślić kilka podpunktów.

Bardzo wiele do poprawy. Jeśli Wenger zostanie to nic, a nic nie zmieni się na lepsze.

Pukawka komentarzy: 382 16.04.2018, 14:10

Swoją drogą stwierdzenie że wczorajsza porażka pogrzebała szanse na top4 to trochę śmieszne. Szanse na top4 to straciliśmy już dawno niestety.
A biedy człowiek w kasku który miał dawać 10-15 punktów nie wie czemu. Może gdyby dawał te punkty nam a nie przeciwnikom było by inaczej

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2412 newsów: 11 16.04.2018, 14:05

Której*

Swoją drogą Cech nie wie... On nic nie wie. Ale ja wiem. On, obrona i trener do wymiany.

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2412 newsów: 11 16.04.2018, 14:04

No przecież co sezon to samo. Ja już przyzwyczaiłem się do tych gadek szmatek. Ciekawe czy dożyjemy chwili w którym w końcu łaskawie wyciągną te obiecywane wnioski.

Pukawka komentarzy: 382 16.04.2018, 14:01

@Pukawka: przychodzi trener i głaszcze
Sorry slownik