Coquelin: Powinienem był odejść już wcześniej

Coquelin: Powinienem był odejść już wcześniej 11.01.2018, 21:15, Tomasz Kochański 33 komentarzy Francis Coquelin przyznał, że powinien był odejść do Valencii 6 miesięcy temu. Francuz jest podekscytowany nowymi wyzwaniami czekającymi na niego w słonecznej Hiszpanii, ale jego zdaniem, decyzja na temat zmiany klubu powinna nastąpić zeszłego lata.

26-latek został zaprezentowany jako piłkarz Valencii po sfinalizowaniu transferu, którego kwota oscyluje w okolicach 12 milionów funtów.

Coquelin podpisał 4,5-letni kontrakt z klubem z Estadio Mestalla, jednocześnie poinformował, że miał możliwość gry w koszulce Nietoperzyjuż znacznie wcześniej, jednakże wolał pozostać w drużynie Arsenalu.

Notując zaledwie 7 występów w Premier League od pierwszej minuty, Coquelin zaryzykował nawet stwierdzeniem, że ta decyzja nie była dla niego dobra. Na konferencji prasowej tuż po transferze powiedział:

- To prawda, że było zainteresowanie moją osobą latem, ale rozum podpowiadał, żeby kontynuować przygodę w Arsenalu i dawać z siebie wszystko. Trochę żałuję, że nie odszedłem wcześniej. Myślę, że to dla mnie duża szansa i jestem bardzo wdzięczny. To duże wyzwanie i nowy rozdział w moim życiu, co bardzo mnie ekscytuje.

Francis Coquelin zdradził również, że rozmawiał z kolegami z zespołu na temat drużyny z Mestalla:

- Santi powiedział, że to świetny klub oraz że nie będę żałował, jeśli do nich dołączę. Bardzo szanuję poglądy Cazorli, więc kiedy mi o tym powiedział, jednocześnie mnie przekonał. Wierzę w to, co mi mówi.

Valencia rozegra wyjazdowy mecz z Deportivo La Coruna w La Lidze w sobotę. Coquelin powiedział, że jest do dyspozycji menadżera na to spotkanie:

- Oczywiście, jestem gotów by zagrać. Jestem tu, by pomóc drużynie. Obserwowałem Valencię, radzą sobie dobrze, są obecnie na 3 miejscu w tabeli. Myślę, że zawodnicy świetnie się spisują.

Coquelin przybył do Arsenalu z francuskiego Laval w 2008 roku i zanotował 160 występów w koszulce The Gunners.

Francis CoquelinValenciaSklep kibica Arsenalu autor: Tomasz Kochański źrodło: Dailymail.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
zly_kanonier komentarzy: 395413.01.2018, 14:16

@tom8203: Ilu znasz zawodników, którzy są oddani klubowi, ale nie występują regularnie? Ja musiałbym się chwile zastanowić

thide (redaktor) komentarzy: 26826 newsów: 30612.01.2018, 18:16

z Gabrielem to dogadałby się chyba na migi albo hieroglifami, bo po angielsku Brazylijczyk mówił raczej słabo

Cazorla to kopalnia wiedzy o futbolu

Marcel90 komentarzy: 349512.01.2018, 12:40

@Eustachy: jeżeli chcą z niego zrobić obrońcę to inna bajka, tam ma znacznie większe szanse :)

pats komentarzy: 3212.01.2018, 12:13

Ciekaw jestem, jak sobie poradzi. Oby jak najlepiej!
Powodzenia Koklę! Trzymaj się i wszystkiego najlepszego!

Gunnerrsaurus komentarzy: 958912.01.2018, 11:37

Oczywiście, że lepiej dla niego jakby odszedł wcześniej, jak jeszcze miał formę

dudekns komentarzy: 605012.01.2018, 09:46

Będzie w Valencii robił robotę.

mitmichael komentarzy: 4443612.01.2018, 09:32

No to wyjasnione czemu akurat Valencia. Niech mu sie wiedzie tylko niech uwaza na faule bo tam bedzie bardziej narazony na kartki niz w PL gdzie pozwala sie na znacznie wiecej (nie przesadzajac)

softgreat komentarzy: 104812.01.2018, 09:21

gabriel nie zna ang wiec nie mogl sie go zapytac

JessyJames7 komentarzy: 17712.01.2018, 09:11

Good luck Franz!

Eustachy komentarzy: 65512.01.2018, 08:17

@Marcel90: podobno jest on przymierzany jako prawy obrońca w Valencii :)

batofator komentarzy: 223912.01.2018, 07:33

@tom8203: Sam bym żałował na jego miejscu gdybm musiał z ławki lub trybun oglądać Xhakę i Elnenego...

FGooner komentarzy: 5012.01.2018, 07:28

Dzięki za wszystko wojowniku!

MacieYaszek komentarzy: 10712.01.2018, 02:04

Życzę mu jak mało komu by pokazał Aresnowi, że sprzedaż jego była błędem. Świetny gracz.

COYG19 komentarzy: 107111.01.2018, 23:59

Jeszcze będzie wymiatał w tej LaLidze

Powodzenia kanonierze !

tom8203 komentarzy: 50111.01.2018, 23:46

Wydawalo mi sie ze jest oddany dla Arsenalu i ze nie widzi zadnego innego klubu , a tu takie slowa " ze zaluje ze zostal dluzej " to tylko daje do zrozumienia jaki balagan jest w szatni!!!

ZielonyLisc komentarzy: 805111.01.2018, 23:25

Powodzenia Coq!!

Forever_gunner komentarzy: 223011.01.2018, 23:24

Może rzeczywiście dużo nie pogra, ale mimo wszystko powodzenie w nowym klubie.

drewniane_krzeslo komentarzy: 143411.01.2018, 23:13

@lu_kier: Gabriel raczej słabo dogadywał się z każdym z drużyny

aaddii9042 komentarzy: 71811.01.2018, 23:12

Powodzenia

lu_kier komentarzy: 13011.01.2018, 23:02

@adamkanonier: faktycznie. Mustafi tam grał, ale Gabriel Paulista aktualnie tam gra. Transfer miał jakoś tydzień przed OXem.

bocian18 komentarzy: 40811.01.2018, 22:55

Powodzenia

Marcel90 komentarzy: 349511.01.2018, 22:42

Życzę mu jak najlepiej jednak patrząc realnie na skład VCF może liczyć tylko na puchary i ewentualnie końcówki meczów. Parejo kapitan, świetny przy stałych fragmentach gry, bardzo rzadko zmieniany w parze z Kondogbia który razem z Guedesem robią obecnie furorę jeżeli chodzi o nowych zawodników tego klubu. Walczak zawsze się przydaje jednak za Parejo nie wyskoczy bo zabraknie kreatywności w środku a Kondogbia pomijając fakt, że jest takim samym walczakiem z lepszym warunkami fizycznymi to do tego ma znacznie lepsze podanie oraz potrafi huknac z dystansu czego Francisowi zawsze brakowało.

niski93 komentarzy: 576011.01.2018, 22:37

Na ten moment zdecydowanie krok naprzód w jego karierze.

migus11 komentarzy: 125911.01.2018, 22:17

@adamkanonier: grał Mustafi, a obecnie gra Gabriel. Może pytał Cazorli bo jest hiszpanem i długo grał w La Liga. :)

adamkanonier komentarzy: 68711.01.2018, 22:04

tzn Mustafi nie grał ? :) z obecnego składu

adamkanonier komentarzy: 68711.01.2018, 22:03

@lu_kier: a nie Mustafi ? :)

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1031411.01.2018, 22:01

Powodzenia Francis.

lu_kier komentarzy: 13011.01.2018, 21:48

Pytał się Cazorli, podczas gdy w Valencii gra Gabriel.

filo94 komentarzy: 4336 newsów: 211.01.2018, 21:47

Szkoda

adrianpilsczek2000 komentarzy: 144611.01.2018, 21:47

Zawsze jest mi smutno, gdy widze piłkarza Arsenalu w koszulce innego klubu ale tak widocznie musiało być. Powodzenia Coqu!

Elastico07 komentarzy: 428011.01.2018, 21:38

Krok w przód w jego karierze,smiesznie to brzmi zmieniająć Arsenal na Valencie ale takie są realia na ten moment.

mikowhy komentarzy: 535 newsów: 911.01.2018, 21:30

W przyszłym sezonie Koklę w LM, a my nie wiadomo czy nawet w LE :D krok do przodu dla Francuza.

Fanatic komentarzy: 525011.01.2018, 21:24

Nie wróżę mu wielkiej kariery w Valencii ale kto wie... mimo wszystko powodzenia Francis

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 23.09.2018 - godzina 17:00
? : ?
Newcastle - Arsenal 15.09.2018 - godzina 16:00
1 : 2
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Chelsea550015
2. Liverpool550015
3. Man City541013
4. Watford540112
5. Bournemouth531110
6. Tottenham53029
7. Arsenal53029
8. Man United53029
9. Wolves52218
10. Everton51316
11. Leicester52036
12. Crystal Palace52036
13. Southampton51225
14. Brighton51225
15. Fulham51134
16. West Ham51043
17. Cardiff50232
18. Huddersfield Town50232
19. Newcastle50141
20. Burnley50141
ZawodnikBramkiAsysty
Eden Hazard52
Romelu Lukaku40
Sadio Mané40
Glenn Murray40
Aleksandar Mitrovic40
Sergio Agüero32
Ryan Fraser32
Marko Arnautovic31
Richarlison30
Pedro30
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.53
Gracz września wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
7.61
Gracz września wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna