De Jong: Chciałem podążać drogą Overmarsa

De Jong: Chciałem podążać drogą Overmarsa 10.07.2019, 18:12, Tomasz Kochański 13 komentarzy

Nowy nabytek FC Barcelony - Frenkie de Jong - zdradził, iż planował dołączyć do Arsenalu, ale traktując pobyt w Londynie jedynie jako przystanek do Camp Nou.

De Jong był niezwykle łakomym kąskiem na rynku transferowym, jednak to klub z Katalonii poradził sobie z konkurencją ze strony Manchesteru City, Paris Saint-Germain oraz Juventusu i zakontraktował utalentowanego Holendra.

22-latek przyznał, że chciał powtórzyć drogę dyrektora sportowego Ajaxu - Marca Overmarsa - który zamienił Arsenal na Blaugranę w 2000 roku. Pomocnik nie był jednak w stanie odmówić FC Barcelonie, gdy ta zgłosiła się po niego wcześniej niż przypuszczał:

- W głowie cały czas miałem ułożony plan mojej kariery - Ajax, Arsenal oraz FC Barcelona. Nazywałem to ścieżką Overmarsa.

- Jednak z drugiej strony, jeżeli możesz dołączyć do FC Barcelony od razu, wtedy wiesz, gdzie chcesz być. Stało się to szybciej niż kiedykolwiek marzyłem.

Frenkie de Jong przeniósł się na Camp Nou za 75 milionów euro.

Ajax AmsterdamBarcelonaFrenkie de Jong autor: Tomasz Kochański źrodło: standard.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
MarkOvermars komentarzy: 533911.07.2019, 01:47

Droga Overmarsa ... Brzmi jak tytuł filmu xd

czwArtek komentarzy: 4111.07.2019, 01:16

On ten plan ułożył sobie kilka lat wcześniej i wtedy nie wiedział, że tak szybko odpali na tyle, aby przejść od razu do Barcy. Rok temu jak najbardziej byłoby nas stać na niego.

kuzguwu komentarzy: 142010.07.2019, 22:29

To co za rok o tej porze próba sprowadzenia go na wypożyczenie z opcją wykupu po sezonie?

NineBiteWolf komentarzy: 10061 newsów: 4710.07.2019, 21:44

@arsenallord napisał: "To trochę zmieniłeś drogę.
Ajax > Barca > Arsenal

Jestem jego ultrafanem i kibicuję nawet w FCB."

Pamiętam, że byłeś też fanem Lemara za czasów jego gry w Monako. Może Frankie też się nie sprawdzi w Hiszpanii i Arsenal go przygarnie za kilka sezonów. :P

Serduszko komentarzy: 44110.07.2019, 20:19

Po pierwsze i tak nas na niego nie było stać. W sumie to niech się cieszy że dołączył do fcb, u nas musiał by sporo się napocić na boisku, a fcb będzie miał lepszych piłkarzy wokół siebie i zdecydowane realnie większe szanse na puchary.

Toreira11 komentarzy: 11610.07.2019, 19:04

Ma chłop talent

Argudo komentarzy: 9570 newsów: 610.07.2019, 19:00

Może Ziyech czy De Ligt też będą chcieli ;D

DavidSilva21 komentarzy: 206010.07.2019, 18:51

Nie sprawdzi się w Barce to go odkupimy :P

Squillichy komentarzy: 10710.07.2019, 18:44

Emery za kilka lat: "Mogłem mieć De Jonga"

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18571 newsów: 11610.07.2019, 18:23

To trochę zmieniłeś drogę.
Ajax > Barca > Arsenal

Jestem jego ultrafanem i kibicuję nawet w FCB.

Ranczomen komentarzy: 736810.07.2019, 18:23

xD

czarnykruk komentarzy: 44310.07.2019, 18:21

xD

GunnersFan9 komentarzy: 5368 newsów: 810.07.2019, 18:16

Spoko młody. I tak nie byłoby nas stać, żeby Cię wykupić z Ajaxu :-D

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz czerwca wybór redaktorów
7.67
Gracz czerwca wybór użytkowników Eddie Nketiah
Eddie Nketiah
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna