Derby na koniec. Arsenal - Chelsea

Derby na koniec. Arsenal - Chelsea 28.12.2019, 15:22, Kamil Garczorz 1327 komentarzy

Z perspektywy kibiców trudno sobie wyobrazić gorętszy mecz na zakończenie roku niż starcie derbowe. Gorszą wiadomością może być to, że w tym sezonie nie jest to spotkanie dwóch ekip walczących o mistrzostwo Anglii, między innymi dlatego, że o to miano walczy już chyba tylko Liverpool. Arsenal, czyli drużyna z drugiej połowy tabeli podejmuje na Emirates Stadium Chelsea, która zajmuje czwartą lokatę.

Mikel Arteta w Boxing Day zadebiutował jako główny trener Arsenal. Mecz zakończył się remisem, ale gra Kanonierów wyglądała obiecująco, choć do poprawy jest jeszcze bardzo dużo. Jednym elementem wymagającym podregulowania niewątpliwie jest skuteczność Alexa Lacazette'a, bo Francuz powinien dać Arsenalowi wygraną w meczu z Bournemouth. The Gunners bardzo w tym sezonie polubili remisy, od początku rozgrywek ligowych zanotowali ich już aż 9, żadna inna drużyna nie remisuje częściej. Takim wynikiem zakończył się też przedświąteczny mecz z Evertonem, jednak tam bramki nie padły. Jedynym pozytywnym wynikiem w tym miesiącu to wygrana w derbowym pojedynku z West Hamem 3-1. Pięć punktów w pięciu ostatnich meczach chluby klubowi nie przynosi.

Za miedzą również nie mają powodów do radości, co prawda Chelsea zajmuje 4 lokatę, ale w pięciu ostatnich meczach zgromadzili na swoim koncie tylko jeden punkt więcej od Arsenalu. Sześć punktów dały im zwycięstwa z Aston Villą oraz Tottenhamem. Przegrywali mecze z Evertonem, Bournmouth czy Southamptonem. Grudniowa forma rywali dość równa. Tracąc punkty na Emirates, miejsce Chelsea w pierwszej czwórce może być poważne zagrożone, ponieważ na wpadki The Blues czekają Wolverhampton oraz Tottenham, którym do drużyny Franka Lamparda brakuje kolejno dwóch i trzech punktów.

Wiadomo, że Marco van Ginkel i Ruben Loftus-Cheek jeszcze przez pewien czas nie będą do dyspozycji Lamparda, a tuż przed meczem sprawdzana będzie dyspozycyjność Reece'a Jamesa. Ponadto po jednym meczu zawieszenia do składu wraca Mateo Kovacic. Do składu Arsenalu po zawieszeniu za żółte kartki wraca Calum Chambers, co w obliczu kontuzji Sokratisa, której nabawił się w starciu z Bournemouth, wydaje się dobrą wiadomością. Poza składem wciąż znajdują się Holding, Tierney, Kolasinac i, prawdopodobnie, Martinelli.

Trudno przed tym meczem cokolwiek typować. Chelsea udanie rozpoczęła sezon, ale teraz spuścili z tonu i muszą walczyć, aby utrzymać miejsce w czwórce. Kanonierzy natomiast muszą zbliżyć się do czołówki. Ciekawe walka również na ławkach trenerskich. Arteta vs Lampard, to romantyczne historie. Arteta to były kapitan Arsenalu oraz gracz, który w tym klubie kończył piłkarską karierę, Lampard również był kapitanem swojego zespołu, ale przede wszystkim to żywa legenda The Blues. Dla obu będzie to pierwszy taki mecz w trenerskiej karierze.

Czas: 29.12.2019, 15:00 czasu polskiego
Stadion: Emirates Stadium, Londyn
Sędzia: Craig Pawson

Typ Kanonierzy.com: 3:2 - Kurs 2.95 - obstaw teraz w STS!
Więcej typów bukmacherskich znajdziecie na Zagranie.com

Chelsea FCPremier LeagueZapowiedź autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
mel75 komentarzy: 14929.12.2019, 17:09

Ten cały Guendozi, najbardziej niepotrzebny gość na boisku.

GunnerKaspi komentarzy: 21429.12.2019, 17:07

Serce mi pęka, jest wiele czynników, które mnie niemiłosiernie drażnią (zwłaszcza decyzja sędziego, strata przysłowiowych 6pkt) ale nie chce zalewać się falą negatywnych emocji. JESTEM DUMNY Z ARSENALU! radowałem się dzisiaj tym meczem i zapamiętam tylko te dobre chwile. Szkoda mi Artety ale wierze w niego z całych sił. To jak zmienił w 2 tygodnie Nilesa, który zesłany był już przez niektórych do League One, to jak mądrze grały dwie linie blisko siebie. Auba z taką grą w defensywie mógłby spokojnie zastąpić chambersa na środku, a Ozil przypomniał sobie czym jest pasja.

tomash473 komentarzy: 113429.12.2019, 16:55

Tak jak wielokrotnie mówiłem długa droga przed tą drużyną. Widać, że Arteta wie jak podnieść Arsenal z kolan, ale póki co brak mu wykonawców. Styl wyraźnie się zmienił, trzeba nam lepszych graczy.

daniken komentarzy: 290729.12.2019, 16:49

Bronić sie drugą połowe i obi chcieli to dowieźć?lololol

Mar40 komentarzy: 14829.12.2019, 16:15

Robi się trochę nerwowo. Lekki chaos u nas w obronie

LunaticLama komentarzy: 110729.12.2019, 16:14

Willian dobry

LunaticLama komentarzy: 110729.12.2019, 16:14

Saka ale z Bara pociągnął

coooyg11 komentarzy: 98929.12.2019, 16:11

Kurde niebezpiecznie się cofnęliśmy, żeby zaraz jakiś gong nie poleciał

Mar40 komentarzy: 14829.12.2019, 16:10

Fantastyczny powrót Auby.

AtW komentarzy: 12729.12.2019, 16:07

Dobra, Auba z Lacą już śmieszkują, jeszcze się połowa nie zaczęła. xD

Arsenal96l komentarzy: 397029.12.2019, 16:06

@timiiiii: Nelson robi robotę w obronie ? To on gra na obronie czy w pomocy ? Bo ja oczekuje od skrzydłowego bardziej ofensywnej gry . Zobacz na Aube i w obronie i w ataku tyra , strzela . A Nelson? Potyka się o własne giry.

kamil47 komentarzy: 149229.12.2019, 16:05

Ja Ci e......to Arsenal?

GROMALL komentarzy: 507429.12.2019, 16:05

Tak własnie się zastanawiałem czy to te ziomki łyknęły post @timiiiii czy to ja łyknąłem,że oni łyknęli

XD

majormati komentarzy: 57529.12.2019, 16:04

@RIVALDO700: No i ma racje, tylko ignorant uważa ,że Auba jest lepszy piłkarsko (bo o tym mówił Kosowski) nomen omen dobry ekspert piłkarski.

miki9971 komentarzy: 2962 newsów: 229.12.2019, 16:04

@thegunners101 napisał: "Nahorny"

Nahornego to Ty gościu szanuj...

Mar40 komentarzy: 14829.12.2019, 16:02

ARGUDO - Sprzedaj jeszcze Lacazetta, please ...

RIVALDO700 komentarzy: 3297329.12.2019, 16:02

Hah wg kosowskiego laca jest lepszym pilkarzem od aubameyanga bo tamten umie grac lepiej plecami. Hit.

Argudo komentarzy: 10771 newsów: 629.12.2019, 16:02

Zwycięstwo w takim meczu może być rzeczą, której potrzebowaliśmy. Teraz z Artetą morale naszych podskoczą i może sezon jeszcze odratujemy. Byle w drugiej połowie dalej robić swoje.

Pietraszko komentarzy: 9629.12.2019, 16:02

@miki9971: Mi zależy na dobrzej grze zespołu. Wynik jest nie ważny bo sezon w lidze stracony. Trzeba skład budować od nowa

Kowal96 komentarzy: 1580029.12.2019, 16:01

Nowy News

miki9971 komentarzy: 2962 newsów: 229.12.2019, 16:01

@Pietraszko napisał: "Gramy chaotycznie na środku pola. Nie podoba mi się to. Mam nadzieję że Chelsea strzeli nam szybko gola bo może wtedy Arteta coś zmieni"

Ja wiem, że administracja też ogląda, może nawet gdzieś w pubie...

Ale powinien ktoś zostawać na kanonierzy.com i banować od razu osoby robiące takie podchody...

timiiiii komentarzy: 87529.12.2019, 16:01

@Arsenal4Ever14 napisał: "pierdoooolnij w ścianę tak mocno, to może przebijesz swoją głupotę."

No tak. Widać że kolega jest tak inteligentny że swoją ścianę już dawno przebił.

Polecam sprawdzić w słowniku słowo "sarkazm" jak się nie rozumie komentarzy trochę wymagających myślenia

Arsenal4Ever14 komentarzy: 221729.12.2019, 16:01

@sidtsw: myślę że już w kolejnym meczu będzie dostępny cebalos, belerin, holding. Więc nie jest źle.

Garfield_pl komentarzy: 343929.12.2019, 16:01

@sidtsw: wróci na utd Ceballos, Sokratis, Bellerin Holding, Martinelli ;)

FabsFAN komentarzy: 20855 newsów: 329.12.2019, 16:01

@Ovenoo:
Spartolil dwusetke, kolego

thegunners101 komentarzy: 202429.12.2019, 16:00

Najgorsze będzie jeżeli dziś nie wygramy. Bo gra normalna, ale bez zwycięstwa znowu wrócą demony. Aha, a Kosowski to się zna na piłce jak Nahorny.

Catalonczyk komentarzy: 304529.12.2019, 16:00

Każdy wychwala czyli będzie remis xD

Ovenoo komentarzy: 72529.12.2019, 16:00

Co Wy chcecie od Lacazetta dziś? Gra bardzo dobre spotkanie, agresywnie, pewnie na jeden kontakt...

sidtsw komentarzy: 225729.12.2019, 16:00

Wszystko fajnie ale jeszcze druga polowa. Beda emocje

miki9971 komentarzy: 2962 newsów: 229.12.2019, 16:00

O takiego Ozila tutaj walczyłem!

Pietraszko komentarzy: 9629.12.2019, 16:00

Gramy chaotycznie na środku pola. Nie podoba mi się to. Mam nadzieję że Chelsea strzeli nam szybko gola bo może wtedy Arteta coś zmieni

Arsenal4Ever14 komentarzy: 221729.12.2019, 16:00

Swoją drogą. Nieźle sobie słodzą na stronie UTD. Kółeczko wzajemnej adoracji xD

JanikK komentarzy: 16579 newsów: 229.12.2019, 16:00

http://60fps.live/arsenal-vs-chelsea/
i strims world jesli chcesz po pl

mallen komentarzy: 1780829.12.2019, 16:00

Laca w formie by to szybciej zgasił i strzelił :(

coooyg11 komentarzy: 98929.12.2019, 15:59

Najlepszy mecz od kwietnia/marca ! Widać od razu rękę Artety, teraz tylko żeby się nie cofnąć, dołożyć drugą bramkę i iść jak po swoje

niestm komentarzy: 329.12.2019, 15:59

Można prosić o streamka? :)

Slaviola komentarzy: 384129.12.2019, 15:59

Ozil swoją grą dziś przywrócił mi nadzieję na to, że z Niego będziemy mieli jeszcze pociechy w bród!

Paul77 komentarzy: 97629.12.2019, 15:59

Jak bym miał kogoś skrytykować, to tylko Guendo. Reszta na plus.
Przecieram oczy ze zdumienia. Nic nie piłem ani nie paliłem

Marcel90 komentarzy: 490829.12.2019, 15:59

Potrzebne dwie zmiany:
-ktos z Guendo i tutaj mamy problem bo Joe jest tragiczny
- Pepe za Nelsona/Lacazetta

Fabri4 komentarzy: 8286 newsów: 4929.12.2019, 15:59

Laca zachorował na wirus Giroud. Świetny do gry kombinacyjnej, na klepkę itp. ale stracił skuteczność

new_star komentarzy: 6460 newsów: 929.12.2019, 15:59

@imprecis: wygrana 4-2 z tottkami za emeryego cię nie jaral?

sidtsw komentarzy: 225729.12.2019, 15:58

Trochę strach o brak sił. Za dwa kolejny mecz a nie ma kim rotowac

Arsenal4Ever14 komentarzy: 221729.12.2019, 15:58

Takie zwycięstwo może odpalić fale wygranych. W końcu widać rękę Artety, widać #Artetaball.

Skotii komentarzy: 741 newsów: 829.12.2019, 15:58

@MarioG:
Spokojnie, rozkręci się z czasem. Nie bez powodu na niego Mikel stawia.

Argudo komentarzy: 10771 newsów: 629.12.2019, 15:58

@GROMALL:

Ja sprzedałem Aubę i wrócił do regularnego strzelania, nie dziękujcie.
Z graczy Arsenalu został mi jako zapychacz ławki Guendouzi, czyli chyba największy przegrany zwolnienia Emery'ego.

schnor25 komentarzy: 1787729.12.2019, 15:58

Ostatni jak i dzisiejszy mecz tylko pokazują w jakiej dupie byliśmy, skoro "normalna" gra (solidna, bez wielkich fajerwerków) sprawia tyle radości i satysfakcji u kibiców.

imprecis komentarzy: 18151 newsów: 2129.12.2019, 15:58

Drugi raz od dwóch lat jara mnie mecz AFC (pierwszy z Bou). Tęskniłem za dobra dla oka piłka. Emery zabił u mnie miłość do tego sportu, a Arteta ją przebudza na nowo.

mitmichael komentarzy: 4866329.12.2019, 15:57

Torreira what a player - Frimpong na twitterze :)

Craz komentarzy: 220129.12.2019, 15:57

Laca out Pepinho in

FabsFAN komentarzy: 20855 newsów: 329.12.2019, 15:57

Guendozi do zmiany, popieram. Gra na granicy czerwonej kartki nonstop.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz marca wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
7.13
Gracz marca wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl