Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0!

Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0! 19.01.2019, 19:30, Łukasz Wandzel 1470 komentarzy

Derby Londynu to zawsze wielka gratka dla kibiców. Po zakończonym starciu Arsenalu z Chelsea to fani tej pierwszej drużyny mogą celebrować zwycięstwo i mają do tego więcej powodów, niż się wydaje. Przede wszystkim ich ulubieńcy rozegrali prawdopodobnie najlepsze spotkanie w tym sezonie, przez 90 minut będąc zgranym zespołem i prezentując wysoki poziom w ataku i obronie. Do tego taki mecz zagrali w kluczowym momencie walki o top four. Zwycięstwo w tym spotkaniu na pewno pozwoliło odetchnąć Unaiowi Emery'emu, ponieważ jego drużyna zagrała bezbłędne zawody.

Jeśli prześledzić ostatnie tygodnie na angielskich boiskach w wykonaniu Arsenalu, można było się spodziewać scenariusza, w którym Chelsea łatwo wygrywa derby. Tymczasem Kanonierzy rozegrali takie spotkanie, jakby w styczniowym okienku transferowym wymienili cały blok defensywny. Nikomu nie zdarzały się indywidualne błędy i każdy potrafił zachować chłodną głowę. Podkreślić należy rolę fantastycznego rozgrywania stałych fragmentów, przez które Arsenal zainkasował trzy punkty.

Składy obu londyńskich ekip:

Arsenal: Leno - Bellerin, Sokratis, Koscielny, Kolasinac - Torreira, Xhaka, Guendouzi - Ramsey (67' Maitland-Niles), Aubameyang, Lacazette (67' Iwobi).

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Luiz, Rudiger, Alonso - Kovacić (63' Barkley), Jorginho, Kante - Pedro (80' Hudson-Odoi), Hazard, Willian (68' Willian).

Od pierwszych minut piłkarze z The Emirates grali wysokim pressingiem, czego efektem były choćby szansa Aubameyanga po podaniu Lacazette'a albo niecelna główka po rzucie różnym, którą zaliczył Sokratis. Niebywałą szansę miał też Koscielny, a jego silny strzał głową jakimś cudem obronił Kepa. Dośrodkowania w tym spotkaniu wychodziły Arsenalowi jak nigdy. Po wrzutce Bellerina z piłką w szesnastce odnalazł się Lacazette, który jak mało kto potrafi uderzyć, mając przed sobą niewiele przestrzeni. I tym razem francuski napastnik znalazł lukę w obronie i uderzył po krótkim słupku, dzięki czemu Kanonierzy mogli cieszyć się z prowadzenia.

Od otwarcia wyniku szybko dochodziło do kolejnych sytuacji. Rajdem, ale też nie najlepszym wykończeniem, popisał się Aubameyang. Uderzenie Gabończyka. Z kolei po stronie Chelsea niesamowitą szansę miał Pedro, ale próba podcięcia piłki nad Leno nie wyszła tak, jak Hiszpan mógłby sobie to wyobrażać.

Arsenal po prostu nie popełnił tego samego błędu, co z Liverpoolem i nie chciał stracić gola tuż po objęciu prowadzenia. Piłkarze Unaia Emery'ego przestali tak mocno skupiać się na ofensywie i bardzo dobrze wychodziło im bronienie rezultatu. Ramsey nieodstający na krok od Jorginho czy Lacazette odbierający piłkę zaraz przed własnym polem karnym to widok, który oglądało się bardzo przyjemnie.

Taki sposób gry się opłacił, ponieważ przed końcem pierwszej połowy, w 39. minucie, gospodarze podwyższyli prowadzenie. Kanonierzy dobrze rozegrali rzut wolny. Najpierw przerzucili futbolówkę na drugą stronę boiska. Stamtąd w pole karne dośrodkował... Sokratis, a piłkę barkiem wpakował do siatki kapitan, Laurent Koscielny! To była znakomita akcja pary stoperów i całego zespołu.

Odrabianie wyniku w drugiej połowie nie wychodziło za dobrze ekipie Sarriego. Hazard i Pedro nie raz starali się dryblować w okolicach szesnastki Arsenalu, ale nie mogli przebrnąć przez szczelnie zamkniętą defensywę gospodarzy. Strzały zza pola karnego w wykonaniu The Blues zazwyczaj leciały wysoko ponad bramką, z kolei dośrodkowania nie miały racji bytu, bo na murawie brakowało typowej dziewiątki aż do momentu pojawienia się Oliviera Girouda. Co więcej, osoba, która mogłaby popisać się dobrą wrzutką, czyli Marcos Alonso, rozegrała słabe zawody.

Arsenal swoją pierwszą poważną akcję w drugiej połowiem miał dopiero w 64. minucie, kiedy po szybkiej wymianie podań na pozycję wybiegł Kolasinac. Bośniak powinien oddać strzał, ale w charakterystyczny dla siebie sposób zagrał w okolice piątego metra, gdzie nie było dobrze ustawionych partnerów. Akcja ta napędziła Kanonierów, bo po chwili Bellerin miał okazję dograć piłkę w pole karne po drugiej strony, ale podanie zostało zablokowane.

Unai Emery zdecydował się zmienić Lacazette'a i Ramseya, wpuszczając na boisko Iwobiego i Maitland-Nilesa, ale najgorsze jest to, że jego zespół został zmuszony do radzenia sobie bez Bellerrina, ponieważ hiszpański obrońca opuścił murawę na noszach. W jego miejsce wszedł Elneny, a Arsenal zmienił swój sposób gry tak, aby skupić się już głównie na obronie i dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Oceń piłkarzy po meczu z Chelsea

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Marcel90 komentarzy: 812420.01.2019, 22:28

Ja Arka szanuje za to, ze gra z taka wiara i pewnoscia siebie mimo dwoch tak powaznych kontuzji kolan w krotkim odstepie czasu.

lays komentarzy: 3987120.01.2019, 22:28

O kurde, patrzcie na ten strój. Myślę, że to nie fake! FAJNE

Mikitarian (zawieszony) komentarzy: 35320.01.2019, 22:27

Nikomu nie dowalam. Po prostu trzeźwo oceniam sytuacje. "Przeciętni" zawodnicy w poprzednich sezonach, potrafili w Serie A zakręcić koło 30 bramek, wiec wyniki Polaków nie robią na mnie żadnego wrażenia.

ZielonyLisc komentarzy: 2028220.01.2019, 22:23

Kolegę @Mikitarian nie radzę brać na poważnie więc luzik.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189920.01.2019, 22:22

@n0thing:

I to porównanie do Immibile i Belottiego. Piątek ma więcej bramek od obu, a Milik tyle co Immibile i więcej od Belottiego, przy czym Milik zagrał z nich wszystkich zdecydowanie najmniej minut.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36220.01.2019, 22:17

@Mikitarian: no tak, trzeba im w koncu dowalic i skrytykowac bo sa Polakami

ZielonyLisc komentarzy: 2028220.01.2019, 22:12

FabsFAN to student prawa? Pierwsze słyszę.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189920.01.2019, 22:04

Quagiarella jakie staty... 35 lat gość ma.

Mikitarian (zawieszony) komentarzy: 35320.01.2019, 21:56

Spust nad Milikiem i Piatkiem, bo strzelili pare bramek xD. Ciekawe co by się działo jakby wykręcili wyniki bramkowe po 30 bramek jak asy pokroju Belottiego czy Immobile. Porównywanie do Rashforda to już w ogóle żart.

lays komentarzy: 3987120.01.2019, 21:55

Daligo aktualizaje typerka :D

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 320.01.2019, 21:49

@FabsFAN: Laca > Milik

DontCry komentarzy: 760820.01.2019, 21:38

@sWinny: Arsenal ma jeszcze młodszego Lacazette.

Dominik11 komentarzy: 2016420.01.2019, 21:36

Patrzcie kto wczoraj oglądał meczy na Emirates, przydałby nam się.

lays komentarzy: 3987120.01.2019, 21:35

@arsenallord:

Szkoda, ze nie mogą w 3 zagrac razem, brakuje u kazdego z nich szybkosci i dynamiki.

sWinny komentarzy: 782420.01.2019, 21:35

Nie oszukujmy się Real ma Benzemę, który jest co najwyżej średni. Barca ma Suareza ktory staje się pomału staruszkiem. PSG ma Cavaniego, który też szału już nie robi. Lata swoje ma, a poza tym to tym Auby, który marnuje mase świetnych sytuacji. O CFC i MU nie wspomnę XD Lewandowski też ze 3-4 lata jeszcze pociągnie i nie więcej. Juve które jest gigantem też nie ma typowego killera(chyba, ze zostanie nim Ramsey - ale to poza boiskiem XD),
No nie ma co - Milik i Piątek nie dojść, że mogą się wstrzlić w świetny okres, to możliwe, że będą jeszcze przebierać w ofertach od gigantów.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466920.01.2019, 21:34

@FabsFAN:

Nie przesadzam, trzeba być uprzedzonym co do niego by uważać inaczej, prawda jest taka że to największy talent w United od czasów Ronaldo

DontCry komentarzy: 760820.01.2019, 21:34

@arsenallord: Nie widziałem nigdy meczu ligowego Piątka czy Milika, więc nie będę się spierał. Przy czym Rashforda oglądam regularnie i to duży talent, jestem przekonany, że zrobi wielką karierę w United.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.01.2019, 21:33

@rreddevilss:
Z ta technika to nie przesadzaj.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466920.01.2019, 21:31

@DontCry:

Rashford ma masę goli więcej niż Kane w jego wieku umiejętności techniczne super, do tego jest tytanem pracy, więc będę zdziwiony jak nie wejdzie na top, żeby każdy 20 latek takie umiejetnosci pokazywal

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.01.2019, 21:31

@FabsFAN: przypominam, że Xhaka>Pogba

i że fabsfan to student prawa

Chopinno komentarzy: 328720.01.2019, 21:23

@sWinny: dla Moraty Cardif City czy Huddersfield to sufit :D

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11720.01.2019, 21:21

@DontCry: Każdy z nich jest lepszy niż Rashford.

sWinny komentarzy: 782420.01.2019, 21:21

@Cdarwin1: to co powinno być sufitem dla Moraty? XD West Ham czy Everton?

Przy obecnym deficycie napadziorów na świecie Milik spokojnie może grać w jakimś gigancie.

DontCry komentarzy: 760820.01.2019, 21:19

@arsenallord: Oni fajni, ale Rashford to już drewniak. :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.01.2019, 21:19

Milik >>>>>> Lukaku

jakby co

Chopinno komentarzy: 328720.01.2019, 21:19

@Cdarwin1: jak Napoli to sufit, to ile klubów jest poza jego zasięgiem? Bayern, Juve, Barca, Real, Manchestery i Liverpool? Bo reszta to zbliżony poziom, a United wymienione tylko z tego względu, że za słaby marketingowo na diabły jest :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.01.2019, 21:18

Przyszly zawodnik Arsenalu z golem

Cdarwin1 komentarzy: 26120.01.2019, 21:16

@sWinny: Moim zdaniem, że Napoli to jest sufit, ale lewą nogę ma mega ułożon to fakt.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.01.2019, 21:12

Kim był Milik? Drewnem? Badziewiem? Nieudacznikiem?

sWinny komentarzy: 782420.01.2019, 21:11

Co by nie mówić, to Arek Milik świetnie się prezentuje. Nie zdziwie się, jeśli po sezonie wyląduje w jakimś gigancie pokroju CFC, MU czy PSG

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11720.01.2019, 21:11

Lewy, Milik czy Piątek - atak to my mamy fajny.

GoonerRob komentarzy: 15020.01.2019, 21:10

ARKADIUSZOOOOO

sWinny komentarzy: 782420.01.2019, 21:09

Boshe Miliko co bramka :O

darros komentarzy: 83920.01.2019, 21:09

Milik co okno z rzutu wolnego włożył.Cos pięknego:)

dawid165f komentarzy: 3220.01.2019, 21:09

niby ramsey nie pasuje do koncepcji unaia a wczoraj świetnie wyłączył jorginho z gry wiec nie wiem czemu go puszczamy a zostawiamy ozila który jest zdrowy od 2 tygodni a nawet minuty nie zagrał. zobaczymy jak wyjdziemy na mu obyśmy w końcu przełamali passe solskjaera;)

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 820.01.2019, 21:08

13 lat temu The Walcott został piłkarzem Arsenalu.

darros komentarzy: 83920.01.2019, 21:02

@sWinny: Tym razem trafił w światło bramki,ale bramkarz na słupek piłkę odbił.

kwiatinho komentarzy: 1312820.01.2019, 20:58