Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0!

Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0! 19.01.2019, 19:30, Łukasz Wandzel 1470 komentarzy

Derby Londynu to zawsze wielka gratka dla kibiców. Po zakończonym starciu Arsenalu z Chelsea to fani tej pierwszej drużyny mogą celebrować zwycięstwo i mają do tego więcej powodów, niż się wydaje. Przede wszystkim ich ulubieńcy rozegrali prawdopodobnie najlepsze spotkanie w tym sezonie, przez 90 minut będąc zgranym zespołem i prezentując wysoki poziom w ataku i obronie. Do tego taki mecz zagrali w kluczowym momencie walki o top four. Zwycięstwo w tym spotkaniu na pewno pozwoliło odetchnąć Unaiowi Emery'emu, ponieważ jego drużyna zagrała bezbłędne zawody.

Jeśli prześledzić ostatnie tygodnie na angielskich boiskach w wykonaniu Arsenalu, można było się spodziewać scenariusza, w którym Chelsea łatwo wygrywa derby. Tymczasem Kanonierzy rozegrali takie spotkanie, jakby w styczniowym okienku transferowym wymienili cały blok defensywny. Nikomu nie zdarzały się indywidualne błędy i każdy potrafił zachować chłodną głowę. Podkreślić należy rolę fantastycznego rozgrywania stałych fragmentów, przez które Arsenal zainkasował trzy punkty.

Składy obu londyńskich ekip:

Arsenal: Leno - Bellerin, Sokratis, Koscielny, Kolasinac - Torreira, Xhaka, Guendouzi - Ramsey (67' Maitland-Niles), Aubameyang, Lacazette (67' Iwobi).

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Luiz, Rudiger, Alonso - Kovacić (63' Barkley), Jorginho, Kante - Pedro (80' Hudson-Odoi), Hazard, Willian (68' Willian).

Od pierwszych minut piłkarze z The Emirates grali wysokim pressingiem, czego efektem były choćby szansa Aubameyanga po podaniu Lacazette'a albo niecelna główka po rzucie różnym, którą zaliczył Sokratis. Niebywałą szansę miał też Koscielny, a jego silny strzał głową jakimś cudem obronił Kepa. Dośrodkowania w tym spotkaniu wychodziły Arsenalowi jak nigdy. Po wrzutce Bellerina z piłką w szesnastce odnalazł się Lacazette, który jak mało kto potrafi uderzyć, mając przed sobą niewiele przestrzeni. I tym razem francuski napastnik znalazł lukę w obronie i uderzył po krótkim słupku, dzięki czemu Kanonierzy mogli cieszyć się z prowadzenia.

Od otwarcia wyniku szybko dochodziło do kolejnych sytuacji. Rajdem, ale też nie najlepszym wykończeniem, popisał się Aubameyang. Uderzenie Gabończyka. Z kolei po stronie Chelsea niesamowitą szansę miał Pedro, ale próba podcięcia piłki nad Leno nie wyszła tak, jak Hiszpan mógłby sobie to wyobrażać.

Arsenal po prostu nie popełnił tego samego błędu, co z Liverpoolem i nie chciał stracić gola tuż po objęciu prowadzenia. Piłkarze Unaia Emery'ego przestali tak mocno skupiać się na ofensywie i bardzo dobrze wychodziło im bronienie rezultatu. Ramsey nieodstający na krok od Jorginho czy Lacazette odbierający piłkę zaraz przed własnym polem karnym to widok, który oglądało się bardzo przyjemnie.

Taki sposób gry się opłacił, ponieważ przed końcem pierwszej połowy, w 39. minucie, gospodarze podwyższyli prowadzenie. Kanonierzy dobrze rozegrali rzut wolny. Najpierw przerzucili futbolówkę na drugą stronę boiska. Stamtąd w pole karne dośrodkował... Sokratis, a piłkę barkiem wpakował do siatki kapitan, Laurent Koscielny! To była znakomita akcja pary stoperów i całego zespołu.

Odrabianie wyniku w drugiej połowie nie wychodziło za dobrze ekipie Sarriego. Hazard i Pedro nie raz starali się dryblować w okolicach szesnastki Arsenalu, ale nie mogli przebrnąć przez szczelnie zamkniętą defensywę gospodarzy. Strzały zza pola karnego w wykonaniu The Blues zazwyczaj leciały wysoko ponad bramką, z kolei dośrodkowania nie miały racji bytu, bo na murawie brakowało typowej dziewiątki aż do momentu pojawienia się Oliviera Girouda. Co więcej, osoba, która mogłaby popisać się dobrą wrzutką, czyli Marcos Alonso, rozegrała słabe zawody.

Arsenal swoją pierwszą poważną akcję w drugiej połowiem miał dopiero w 64. minucie, kiedy po szybkiej wymianie podań na pozycję wybiegł Kolasinac. Bośniak powinien oddać strzał, ale w charakterystyczny dla siebie sposób zagrał w okolice piątego metra, gdzie nie było dobrze ustawionych partnerów. Akcja ta napędziła Kanonierów, bo po chwili Bellerin miał okazję dograć piłkę w pole karne po drugiej strony, ale podanie zostało zablokowane.

Unai Emery zdecydował się zmienić Lacazette'a i Ramseya, wpuszczając na boisko Iwobiego i Maitland-Nilesa, ale najgorsze jest to, że jego zespół został zmuszony do radzenia sobie bez Bellerrina, ponieważ hiszpański obrońca opuścił murawę na noszach. W jego miejsce wszedł Elneny, a Arsenal zmienił swój sposób gry tak, aby skupić się już głównie na obronie i dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Oceń piłkarzy po meczu z Chelsea

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Argudo komentarzy: 10886 newsów: 620.01.2019, 18:57

No dobra, dzisiaj kurom się udało, ale myślę, że przy takich problemach kadrowych o stratę przez nich punktów w kolejnych kolejkach możemy być spokojni. Pytanie tylko, czy to wykorzystamy.

pumeks komentarzy: 2080820.01.2019, 18:56

@rreddevilss:

remisy, remisy....

lays komentarzy: 3987120.01.2019, 18:56

Odoi i Rico to jest porazka. Jeden wgl nie kryje w polu karnym i czeka na kolegow, a drugi nie wychodzi do pilek, ktore leca dlugo - tylko stoi w miejscu.

Dominik11 komentarzy: 2010420.01.2019, 18:56

Głupi zawsze ma szczęście, ale w następnych meczach będą mieli gorzej.

enrique komentarzy: 1901820.01.2019, 18:55

Ło panie a co się dziś w Zakopanem odwaliło ???

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466920.01.2019, 18:55

@pumeks:

3 mecze u siebie maja więc nie byłbym taki pewny czy potraca punkty :P

lays komentarzy: 3987120.01.2019, 18:54

Jaki jestem zły. Jak mozna wygrac nie grajac z przodu 3 graczami w koncowce. Wings strzela po glowce, kabaret.

Fulham niech spada z ligi, jak maja byc takimi frajerami. Hanba

cieniak14 komentarzy: 171620.01.2019, 18:54

Przecież ten mecz tottenhamu to typowy łamak, zrobili niedawno w LM i zrobili teraz, sprzedany mecz moim zdaniem z fullham, ktore o nic nie gra :)

Skotii komentarzy: 1704 newsów: 820.01.2019, 18:54

Przynajmniej 2/2 w typerze dzisiaj. :x

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.01.2019, 18:53

Nie ma Kane'a, ale i tak strzela Harry :)

pumeks komentarzy: 2080820.01.2019, 18:52

kuraki na farcie......ale kolejne mecze będą jeszcze trudniejsze i na pewno stracą punkty

daniken komentarzy: 349120.01.2019, 18:52

dasz 1X na tych dzbanów i Ci kupon popłynie w ostatniej akcji...daje se spokój z bukmacherką,szkoda wątroby

Tevez komentarzy: 408720.01.2019, 18:52

< TO SĄ JAKIEŚ JAJA >

Mariusz28 komentarzy: 495120.01.2019, 18:51

BRAWO TOTTENHAM< KUPIN URATOWANY!!!!!!! :D KOCHAM TO !
A z drugiej strony lekki smutek kibica Arsenalu :/

baranek19 komentarzy: 134120.01.2019, 18:51

Rico dwie bramki zawalił. Dośrodkowania na 3 metr, a ten stoi.

KapitanJack10 komentarzy: 5368 newsów: 420.01.2019, 18:50

Tottenham w ostatnich sekundach wpycha piłkę do bramki i zgarnia 3 punkty.
Z innych newsów: Trawa jest zielona.

mallen komentarzy: 2123820.01.2019, 18:50

Bellerin wypada na 9 miesięcy i 3 pkt KFC. Zawsze coś nie tak!

pumeks komentarzy: 2080820.01.2019, 18:50

@arsenallord:

To jest nas dwóch. Nie życzę mu oczywiście źle ale niech porządnie wyleczy swoją kontuzję i przejdzie pełną rehabilitację. Dla jego dobra powinno to trwać do końca sezonu.

GunnersFan9 komentarzy: 8698 newsów: 820.01.2019, 18:48

Alli ostatnio pokazywał 2 palce w stronę naszych kibiców. Czyżby miał na myśli 2 miesiące out?

arsenallord komentarzy: 29667 newsów: 11720.01.2019, 18:46

Nie jestem potworem, ale Alli wywołuje u mnie taką niechęć, że nigdy nie będzie mi przykro z powodu jego kontuzji.

Mihex komentarzy: 2360420.01.2019, 18:45

Swoją drogą, co myślicie o tym co mówił wcześniej (zdaje się początek 2 połowy) Twaro o Chambersie. O tym, że ŚPD to jego miejsce na boisku i że wygląda tam dużo lepiej jak na ŚO.

polishbrigadesx komentarzy: 1019620.01.2019, 18:45