Garncarze odprawieni z kwitkiem: Arsenal - Stoke 3:0

Garncarze odprawieni z kwitkiem: Arsenal - Stoke 3:0 01.04.2018, 16:34, Kamil Garczorz 505 komentarzy

Arsenal po powrocie do klubowej rzeczywistości pokonał walczące o utrzymanie Stoke 3-0. Wynik tylko pozornie wskazuje na łatwe i pewne zwycięstwo. Kanonierzy przebudzili się w odpowiednim momencie i golach Aubameyanga oraz Lacazette'a pokonał swoich rywali.

Arsene Wenger zapowiadał przed meczem, że ustawi drużynę w najmocniejszym zestawieniu, ale pomimo tego postanowił dokonać kilku niespodzianek w wyjściowej jedenastce. Na ławce rezerwowych znaleźli się Laurent Koscielny, Henrich Mchitarian oraz Granit Xhaka, który dotychczas grał w każdym spotkaniu Premier League, co może sugerować, że priorytetem dla francuskiego szkoleniowca jest Liga Europy. Jednak mogłoby się wydawać, że nawet przy braku kilku ważnych graczy, Arsenal poradzi sobie z ekipą Stoke. Ale życie w Arsenalu nie jest takie proste.

Poniżej przedstawiamy składy, w jakich wystąpiły oba zespoły.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mustafi, Monreal - Elneny (77' Xhaka), Wilshere (77' Mchitarian), Ramsey - Özil, Aubameyang, Welbeck (61' Lacazette)

Stoke City: Butland - Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters - Bauer, Badou, Allen - Ramadan (80' Crouch), Diouf (60' Berahino), Shaqiri

Nie od dziś wiadomo, że zespoły walczące o utrzymanie gryzą trawę, by zdobyć chociaż punkt, nie zważając przy tym na klasę rywala. Tak było i tym razem. To Stoke zaczęło ambitniej, a przede wszystkim agresywniej stawiając na wysoki pressing. Wielkanocna niedziela wszystkim dała się we znaki, wszystko wokół wydaje się senne oraz leniwe i tak wyglądała gra Arsenalu.

Jak już wspomniałem wyżej to przyjezdni wykazywali większą chęć zwycięstwa i już w 3. minucie mogli zdobyć prowadzenie- z szesnastego metra na bramkę Ospiny uderzał Shaqiri, ale minimalnie chybił celu. Pierwsze 45. minut było dość monotonne, Kanonierzy mieli problemy z wyprowadzeniem piłki, a większość akcji kończyła się niedokładnym podaniem. Na pierwszą dobrą okazję strzelecką musieli czekać aż do 23. minuty, gdy po zamieszaniu w polu karnym, Aaron Ramsey sprytnym lobem próbował pokonać Butlanda.

Ta sytuacja nieco pobudziła graczy The Gunners, którzy częściej zaczęli podchodzić pod bramkę rywali, ale wciąż zdecydowanie brakowało dokładności przy rozgrywaniu piłki, a podania były niecelne lub na tyle czytelne, że goście nie mieli problemu z przechwyceniem piłki.

Na drugą połowę w zespole Arsenalu przebudził się Mr. Hyde i oglądaliśmy znacznie lepszą grę w wykonaniu naszych ulubieńców. Gospodarze zdecydowanie przeważali, a Jack Butland miał dużo więcej pracy i kilkukrotnie w dobrym stylu zatrzymywał uderzenia londyńczyków. Goście również próbowali wyprowadzać ataki, a niecodzienną sytuację oglądaliśmy w 69. minucie, kiedy to Shaqiri trafił w słupek bezpośrednio z rzutu... rożnego.

Jack Butland walczy o miano bramkarza numer 1 w reprezentacji i w tym meczu był, obok Shaqiriego, najjaśniejszą postacią w zespole Stoke, ale w końcu przyszedł moment kapitulacji. W 75. minucie Arsenal w kontrowersyjnych okolicznościach dostał rzut karny po faulu na Mesucie Özilu, a jedenastkę pewnie wykonał Pierre-Emerick Aubameyang. Od tego momentu atakował tylko Arsenal co przyniosło kolejne gole. Dziesięć minut później swojego drugiego gola zdobył Aubameyang, a po kolejnych trzech minutach na listę strzelców wpisał się powracający po kontuzji Alexandre Lacazette, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul właśnie na Francuzie.

W tym meczu oglądaliśmy dwie różne połowy. W pierwszej nie doczekaliśmy się żadnej bramki i zaledwie kilka strzałów na bramkę. Jednak w drugiej połowie Arsenal pokazał zupełnie inne oblicze i gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3-0.

Oceń graczy po meczu ze Stoke

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
pumeks komentarzy: 2080802.04.2018, 16:42

@arsenallord:

:D

Zrzucasz sobie film używając dodatku do przeglądarki (np. video downloader)
A napisy masz tutaj

Widziałem, polecam, dobre kino :)

pumeks komentarzy: 2080802.04.2018, 16:38

A już wiem "Shot Caller".
Tak to jest jak się używa polskich tytułów.

pumeks komentarzy: 2080802.04.2018, 16:37

Czy ten? :)

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11702.04.2018, 16:36

@pumeks: Nie, film. Coster-Waldau gra tam główną rolę.

Szebson komentarzy: 351002.04.2018, 16:35

@Pablo11: Ta para to nasza przyszlosc i lepiej sie z tym pogodz.

pumeks komentarzy: 2080802.04.2018, 16:35

Prison Break?

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11702.04.2018, 16:34

Da się gdzieś na internecie obejrzeć film Skazany? Nigdzie ni mogę znaleźć.

Pablo11 komentarzy: 82602.04.2018, 16:33

@Tevez: Ta para stoperów to na jakieś puchary czy jak? Chyba nie myślisz że się nadają na lige.

pumeks komentarzy: 2080802.04.2018, 16:28

@daniel677:

new_star komentarzy: 6852 newsów: 902.04.2018, 16:27

@kamilo_oo: no chyba nie..

TheBestGooner komentarzy: 358402.04.2018, 16:23

Co sądzicie o nauce języka słuchając native speakera w necie? Ostatnio wziąłem się za nauke angielskiego czytając ksiażkę po angielsku, jakiś serial, coś żeby bardziej się zaznajomić z rzeczywistym językiem a nie z idealnie gramatycznymi zdaniami w podręcznikach.

KapitanJack10 komentarzy: 5387 newsów: 402.04.2018, 16:20

@daniel677: Na standardowych nie szukałeś? Zalukaj, ekino itp?

kamilo_oo komentarzy: 2356702.04.2018, 16:19

Jak na razie świetny wynik w Lubinie.

TheBestGooner komentarzy: 358402.04.2018, 16:18

Ja mam Chrome i mi normalnie działa wszystko.

daniel677 komentarzy: 24402.04.2018, 16:16

Drodzy Kanonierzy, zna ktoś stronkę na której obejrzę serial LOST Zagubieni? :)
Z góry dzięki.

pumeks komentarzy: 2080802.04.2018, 16:13

@kamilo_oo:

Chyba tylko w Chrome, bo bo Firefox okno z komentarzem jest widoczne przy włączonym adblocku

Kysio2607 komentarzy: 1336002.04.2018, 16:12

Przede wszystkim to zaraz po bramkarzu trzeba kupic porządnego obrońcę. W następnym sezonie do pary z Kosą, Mustafi nr 3 i ostatnia szansa dla Niemca. Jak w końcu ustabilizuje formę (co pewnie zależy od gry całego zespołu), to można powoli szykować się na odejście Kosy, a jeśli znów będzie przeplatał dwa dobre mecze i trzy kiepskie to wtedy znów musimy polować na ŚO do pierwszego składu.

Szebson komentarzy: 351002.04.2018, 16:11

@pumeks: Eryk na chorom curke zbiera.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.04.2018, 16:08

@pumeks:

Na chrome też mi się tak zrobiło

pumeks komentarzy: 2080802.04.2018, 16:06

Czy to jakieś celowe ustawienie witryny kanonierzy.com, które wymusza wyłączenie adblocka aby wpisywać komentarze?

Czy to u mnie w przeglądarce się namieszało?

Tuvrai komentarzy: 24502.04.2018, 16:04

@Tevez: co wy tak z tym Kolasinacem w środku? On tam kiedykolwiek grał? Nie wiadomo czy sobie poradzi.

pumeks komentarzy: 2080802.04.2018, 16:04

Ja mam nadzieję, że latem to już wengera nie zobaczymy w roli managera Arsenalu.....oby nie sterował kolejnym managerem z drugiej ławki :/

Tevez komentarzy: 408702.04.2018, 16:00

Miejmy nadzieję że Wenger wykorzysta letni okres przygotowawczy na wprowadzenie 4-4-2. W takim układzie widziałbym Kolasinaca w środku pola obok Ramseya. Byłby to najbardziej mobilny duet pomocników w lidze. Martwi mnie tylko ten leniwiec na skrzydle który musi grać bo ma wysoką tygodniówkę. Trzeba też koniecznie kupić bramkarza bo weteran wojenny już nie ogarnia a Ospinę wcześniej czy później i tak zniosą na noszach.

------------------ Laca ----- Auba --------------------

Miki ------------------------------------------------ Ozil
------------- Kolasinac --- Ramsey --------------

Monreal - Chambers - Holding - Baleron

------------------------- Butland ------------------------

TheBestGooner komentarzy: 358402.04.2018, 15:59

Przecież mu o to chodzi. Nie karmcie go.

Pitu88 komentarzy: 216602.04.2018, 15:58

@trapinho: a ty co masz za nudno na stronie swojej drużyny , czy komu ty tam kibicujesz , leszczu, że siedzisz tutaj? Wypad stąd.
P.s. prawidłowa pisownia to "kondom", tylko być może nie wiesz, co to jest. Prawdziwy leszcz.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.04.2018, 15:58

znowu jakiś wysyp chorych

TheBestGooner komentarzy: 358402.04.2018, 15:57

A, zapomniałem o wypożyczeniach. Nie wiem jak tam Campbell albo Perez i reszta naszych murzynków ale może warto któremuś dać szansę zamiast Iwobiego.

Womanizer komentarzy: 991202.04.2018, 15:56

Odejdź nędzna glizdo, poszukaj sobie jakiegoś kamienia i schowaj sie pod nim.

Człowiek twojego pokroju nie jest w stanie mnie w żaden sposób sprowokować :)

TheBestGooner komentarzy: 358402.04.2018, 15:55

Dobra. Teraz się skupić, bo nie będę powtarzał 2 razy ;P
Będzie w kolejności co najważniejsze.

Pierwszy do wymiany Gustlik, bo co ten człowiek robi woła o pomstę do nieba. Można się postarać o jakiegoś młodego a jak nie to zrobić "przygoda v.2" dla Fabiańskiego.

Następnie szukamy kogoś na miejsce Cazorli bo nasz malutki dziadek nawet jak wróci w przyszłym sezonie to długo tak nie pociągnie. Do środka pola wystarczy jeden transfer, bo brakuje nam tego typu człowieka. Ważne żeby nie stracić nikogo.

Skrzydełko. Ale nie jakieś z KFC tylko takie z prawdziwego zdarzenia. w Ataku mamy dwóch napastników, którzy powinni dawać radę przy w miarę ogarniających skrzydłach. Auba się rozkręci. Ciężko wejść z kopyta po transferze zimą. Wierze w niego.(Troche mniej w Lacazette'a). Ważne by na tym skrzydle nie biegał Iwobi, bo mnie zatwardzenie bierze jak na niego patrzę. Welbeck czasem przypadkowo coś dobrego zrobi ale to za mało. Tam potrzeba jakiegoś pędziwiatra z dryblingiem. Jedno skrzydło może być kulawe (czyt. Iwobi, Ramsey, Mchitarian) ale drugie powinno być naprawdę eleganckie.

trapinho (zawieszony) komentarzy: 5202.04.2018, 15:48

PS. Szczescia z Chelsea w LE;))))

trapinho (zawieszony) komentarzy: 5202.04.2018, 15:47

Womanizer, mam nadzieje ze wasz siwy kondon bedzie dalej prowadzil ta wasza padake w nastepnym sezonie...13 pkt straty bol dupy? Podejrzewam ze wszystkie mecze tych swoich popaprancow przesiedziales z piwem w fotelu przed tv albo przed kpmputerem na ruskich stremach leszczu!

Womanizer komentarzy: 991202.04.2018, 15:19

Ciekawe czy Wenger z Mislintatem monitorują Sokratisa. Grekowi sie kończy kontrakt za rok więc pewnie za 25-30 baniek byłby do wzięcia.

30 lat na stopera to wcale nie jest dużo. Ze 3-4 lata jeszcze pogra na dobrym poziomie.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 902.04.2018, 15:16

Jakiś link do Jagi?

enrique komentarzy: 1910202.04.2018, 15:12

Ciekawy sposób na managerowanie ala Mourinho. Kiepska myśl taktyczna ? E tam. Wymieni się cały skład 2 razy w ciągu 4 lat i jakoś się ich dopasuje.

WindKai komentarzy: 88502.04.2018, 14:52

@Womanizer W punkt.Priorytetem powinien być klasowy menadżer.

DontCry komentarzy: 760802.04.2018, 14:44

@ljungberg77: W sumie rozumiem Twoje wypociny tym razem, to tak jakby wymienić Ciebie i poziom głupoty na stronie spadłby o jakieś 50 %.

Womanizer komentarzy: 991202.04.2018, 14:41

Tak tak od razu 99% składu do wymiany. Skoro z Milnerem, Hendersonem, Wijnaldumem, Moreno, Kariusem i Arnoldem da sie grać w 1/4 LM i zajmować 3 miejsce w lidze, to tym bardziej da sie to samo z Bellerinem, Mustafim, Ramseyem i Xhaką. Tylko trzeba mieć pomysł jak to wszystko poukładać. A tego Wenger już dawno nie ma.

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202302.04.2018, 14:33

ogranie najgorszego w lidze poza wba zespołu zresztą po wydrukowanym karnym niektórym odbiera rozum bo jak rozumiem już mamy klasowy zespół i wystarczy jedno dwa wzmocnienia i już jedziemy po wszystko... ;)

przecież żeby ten zespół zbliżył się realnie do walki o 4 miejsce w lidze tu potrzeba poza kluczowym wengerem wymienić ponad pół składu, w tym bramkarzy, dosłownie całą obronę i całą pomoc (poza jednym mimo wszystko ozilem)...
jak będziemy grali mustafimi xhakami czy ramzejami lacazettami (nie mówiąc o miernotach i kalekach jak wilshery, belleriny, elneny, iwobi, chambersy itp.) to za rok będzie dokładnie jak teraz czyli w maju będzie minimum z 15pkt do 4 miejsca w lidze
tę zbieraninę trzeba całą zniszczyć bo to karykatura Arsenalu - nowy manager jak ich z głową posprzedaje to w 2 lata coś tu może zbuduje na poziomie bo obecnie to jest czarnobyl co te partacze wyprawiają na boisku przez 3/4 meczu

Tuvrai komentarzy: 24502.04.2018, 14:31

@enrique: Ogólnie to tylko 5 pierwszych miejsc domyślnie ma puchary. 5 miejsce to faza grupowa LE. Ale ponieważ City, które będzie grało w LM, wygrało puchar myszki miki dający eliminacje LE, to miejsce 6 daje aktualnie el. LE. Jeżeli jednak któryś z zespołów z top 4 wygra puchar FA (Czyli każdy oprócz Soton) to 6 miejsce bedzie dawalo faze grupowa LE a 7 eliminacje do LE

Pablo11 komentarzy: 82602.04.2018, 14:31

@enrique: Kwalifikacje LE

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2018, 14:30

@enrique: LE dostaliśmy za finał Carabao od którejś rundy eliminacyjnej bodajże.Ktoś kiedyś o tym pisał

enrique komentarzy: 1910202.04.2018, 14:23

Mam pytanie: jeśli zajmiemy 6-te miejsce w lidze, i nie wygramy LE - to za rok będziemy grali w jakichkolwiek pucharach ?

enrique komentarzy: 1910202.04.2018, 14:18

@filo94: Albo Aaron zacznie ładować po xx bramek w sezonie.
Nikt tak naprawdę nie wie ile zapasu mocy tkwi w naszych zawodnikach, skoro całe życie trenują pod jednym trenerem.
Warto jednak zwrócić uwagę, jak odżyli Gabriel i Coquelin po odejściu.

Womanizer komentarzy: 991202.04.2018, 14:14