Garncarze odprawieni z kwitkiem: Arsenal - Stoke 3:0

Garncarze odprawieni z kwitkiem: Arsenal - Stoke 3:0 01.04.2018, 16:34, Kamil Garczorz 505 komentarzy

Arsenal po powrocie do klubowej rzeczywistości pokonał walczące o utrzymanie Stoke 3-0. Wynik tylko pozornie wskazuje na łatwe i pewne zwycięstwo. Kanonierzy przebudzili się w odpowiednim momencie i golach Aubameyanga oraz Lacazette'a pokonał swoich rywali.

Arsene Wenger zapowiadał przed meczem, że ustawi drużynę w najmocniejszym zestawieniu, ale pomimo tego postanowił dokonać kilku niespodzianek w wyjściowej jedenastce. Na ławce rezerwowych znaleźli się Laurent Koscielny, Henrich Mchitarian oraz Granit Xhaka, który dotychczas grał w każdym spotkaniu Premier League, co może sugerować, że priorytetem dla francuskiego szkoleniowca jest Liga Europy. Jednak mogłoby się wydawać, że nawet przy braku kilku ważnych graczy, Arsenal poradzi sobie z ekipą Stoke. Ale życie w Arsenalu nie jest takie proste.

Poniżej przedstawiamy składy, w jakich wystąpiły oba zespoły.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mustafi, Monreal - Elneny (77' Xhaka), Wilshere (77' Mchitarian), Ramsey - Özil, Aubameyang, Welbeck (61' Lacazette)

Stoke City: Butland - Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters - Bauer, Badou, Allen - Ramadan (80' Crouch), Diouf (60' Berahino), Shaqiri

Nie od dziś wiadomo, że zespoły walczące o utrzymanie gryzą trawę, by zdobyć chociaż punkt, nie zważając przy tym na klasę rywala. Tak było i tym razem. To Stoke zaczęło ambitniej, a przede wszystkim agresywniej stawiając na wysoki pressing. Wielkanocna niedziela wszystkim dała się we znaki, wszystko wokół wydaje się senne oraz leniwe i tak wyglądała gra Arsenalu.

Jak już wspomniałem wyżej to przyjezdni wykazywali większą chęć zwycięstwa i już w 3. minucie mogli zdobyć prowadzenie- z szesnastego metra na bramkę Ospiny uderzał Shaqiri, ale minimalnie chybił celu. Pierwsze 45. minut było dość monotonne, Kanonierzy mieli problemy z wyprowadzeniem piłki, a większość akcji kończyła się niedokładnym podaniem. Na pierwszą dobrą okazję strzelecką musieli czekać aż do 23. minuty, gdy po zamieszaniu w polu karnym, Aaron Ramsey sprytnym lobem próbował pokonać Butlanda.

Ta sytuacja nieco pobudziła graczy The Gunners, którzy częściej zaczęli podchodzić pod bramkę rywali, ale wciąż zdecydowanie brakowało dokładności przy rozgrywaniu piłki, a podania były niecelne lub na tyle czytelne, że goście nie mieli problemu z przechwyceniem piłki.

Na drugą połowę w zespole Arsenalu przebudził się Mr. Hyde i oglądaliśmy znacznie lepszą grę w wykonaniu naszych ulubieńców. Gospodarze zdecydowanie przeważali, a Jack Butland miał dużo więcej pracy i kilkukrotnie w dobrym stylu zatrzymywał uderzenia londyńczyków. Goście również próbowali wyprowadzać ataki, a niecodzienną sytuację oglądaliśmy w 69. minucie, kiedy to Shaqiri trafił w słupek bezpośrednio z rzutu... rożnego.

Jack Butland walczy o miano bramkarza numer 1 w reprezentacji i w tym meczu był, obok Shaqiriego, najjaśniejszą postacią w zespole Stoke, ale w końcu przyszedł moment kapitulacji. W 75. minucie Arsenal w kontrowersyjnych okolicznościach dostał rzut karny po faulu na Mesucie Özilu, a jedenastkę pewnie wykonał Pierre-Emerick Aubameyang. Od tego momentu atakował tylko Arsenal co przyniosło kolejne gole. Dziesięć minut później swojego drugiego gola zdobył Aubameyang, a po kolejnych trzech minutach na listę strzelców wpisał się powracający po kontuzji Alexandre Lacazette, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul właśnie na Francuzie.

W tym meczu oglądaliśmy dwie różne połowy. W pierwszej nie doczekaliśmy się żadnej bramki i zaledwie kilka strzałów na bramkę. Jednak w drugiej połowie Arsenal pokazał zupełnie inne oblicze i gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3-0.

Oceń graczy po meczu ze Stoke

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
PhiLife komentarzy: 96701.04.2018, 20:34

@Thrall

Tylko ja ogladam powtorke i widze, ze Indi dotknal najpierw pilki?

Womanizer komentarzy: 991801.04.2018, 20:34

Przypominam że w 2 kolejce na Britania nas sędzia przekręcił z dwóch ewidentnych karnych, więc Stoke mi wgl nie szkoda.

Cartman_KG komentarzy: 363601.04.2018, 20:33

@Thrall: Dokładnie. Nie było ataku na piłkę, która była półtorej metra dalej... Więc nie wiem skąd takie właśnie komentarze i wątpliwości.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 901.04.2018, 20:32

16-letni Miłosz Wałach zagrał niecałe 10 min w bramce Vive w LM. Szkoda tylko, że spowodowane było to drobnym urazem Szmala. Ale to musi być przeżycie dla niego. Lider Bundesligi, na jego terenie i bardzo głośna atmosfera. Oby to był bramkarz reprezentacji na lata.

TheBestGooner komentarzy: 358401.04.2018, 20:32

Patrząc po waszych trzech odpowiedziach, dalej podzielone społeczeństwo :D Moim zdaniem pierwszy karny na żywo wyglądał ewidentnie, potem, przy powtórkach nabrałem trochę wątpliwości ale powtórka z perspektywy sędziego była taka, że wyglądało na ewidentny faul. Drugi natomiast to 100% karny.

A znajomy (kibic Barcelony) powiedział, że nie było karnych, przy pierwszym, że trafił w piłkę a przy drugim, że tak się gra w Anglii i nie dyktuje się takiego czegoś :D I, że w tej Anglii to tragiczne wałki :D

Thrall komentarzy: 60101.04.2018, 20:32

Heh, to widzę, że rzeczywiście zdania podzielone. W pierwszym wypadku Ozil chciał kopnąć piłkę, tamten włożył nogę nie dotykając nawet piłki. Skąd wątpliwości?

Cartman_KG komentarzy: 363601.04.2018, 20:31

@TheBestGooner: Jak dla mnie oba podyktowane słusznie. Dlaczego?
1. Mesut był w trakcie oddawania strzału/ podania jego noga została zablokowana w nienaturalny sposób. Jeśli jest styk noga - noga dla mnie faul. Komentatorzy pieprzyli głupoty.
2. Łokieć w plecy kiedy Laca go wyprzedzał... ewidentny karny. Nawet dyskusji nie ma.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.04.2018, 20:29

@TheBestGooner: pierwszy taki 50/50 a drugi zdecydowanie słuszny. Tak grać nie można

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.04.2018, 20:29

@TheBestGooner
Dla mnie pierwszego nie było, drugi jak najbardziej słuszny.

Thrall komentarzy: 60101.04.2018, 20:29

Jak dla mnie pierwszy jak najbardziej słuszny, bez wątpliwości. Drugi już bardziej kontrowersyjny i gdyby sędzia nie podyktował, to myślę, że też by się wybronił.

TheBestGooner komentarzy: 358401.04.2018, 20:24

Mam pytanko. Czy waszym zdaniem oba karne były słusznie podyktowane? Bo oglądając mecz z kilkoma osobami się pokłóciliśmy co do decyzji sędziego.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.04.2018, 20:23

Nie, Ramsey naprawdę otrzymał nagrodę na najlepszego gracza meczu. Jest na jego fb, instagramie...

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 101.04.2018, 20:21

@Szebson:

No ja nie widzę żebyś coś takiego napisał. Poza tym chodzi o argument odnośnie tego czemu uważasz że to jednosezonowa forma.

Szebson komentarzy: 351001.04.2018, 20:17

@Kyrtap: Chyba dosc jasno napisalem, ze nie powinno sie oceniac bramkarzy na podstawie jednego sezonu.

cwalin komentarzy: 236401.04.2018, 20:15

Teraz ważne aby podpisać kontrakt z Ramseyem.Wbrew powszechnej opinii na kanonierach,uważam że to kluczowy zawodnik.Zastępstwo dla Wilsheara łatwo będzie znaleźć ale myślę ze zostanie.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 901.04.2018, 20:13

Wiecie kto byłyby idealnym właścicielem Arsenalu zamiast miłego, starszego dziadzi z rancza? Bertus Servaas. Kolo kapitalna robotę wykonał/wykonuje w Kielcach. Też ma ograniczony budżet, czyli jak w Arsenalu.

Chopinno komentarzy: 328701.04.2018, 20:12

@new_star: moim zdaniem najlepszy bramkarz na świecie aktualnie, więc tak :D

cwalin komentarzy: 236401.04.2018, 20:10

Po utracie szansy na 4 mecze Arsenalu sa pozbawione emocji.LE to tak bo od zwyciestwa wiele zależy.

@Szebson:

Jakiś sensowny argument co do Alissona, czy opinia ma zasadzie 'bo tak'?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466901.04.2018, 20:01

@Szebson:

A Mnie najbardziej śmieszy stawianie Edersona i Allisona na równi z De Gea xD niech pograja 4-5 lat na kosmicznym poziomie to pogadamy :) Oblaka można porównać bardziej bo tu się zgodzę że jest genialny i pokazał przez dłuższy czas klase

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.04.2018, 19:58

@polandblood:

Czyli w miarę też wysoko. Za lekka nie była, raczej ciężkie klimaty.
I jak ogólnie wrażenia?

GoonerRob komentarzy: 15001.04.2018, 19:56

Debuchy już 3 bramka dla Saint Etienne xD

new_star komentarzy: 6853 newsów: 901.04.2018, 19:51

Pójdzie do lepszego klubu to będzie musiał zmierzyć się z dużo większą presja na wyniki. Zobaczymy jak sobie z tym poradzi.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11701.04.2018, 19:49

@Szebson: Każdy dobry zawodnik ma ten pierwszy dobry sezon. Sam Szczęsny mówił, że Alisson będzie najlepszy. Zobaczymy kto będzie miał rację.

lays komentarzy: 3987101.04.2018, 19:48

@mistiqueAFC:

Ja bym sie bardziej martwil o nasza przyszlosc. Chelsea bd miala zawsze nad nami przewage, bo ma wlasciciela, ktory jest na meczach i chce odniesc sukces. W tym ezonie moze tego nie pokazuja, ale przyjdzie nowy trener, dostanie kase i cos zrobia, pewie wiecej niz my jak zwykle.

Szebson komentarzy: 351001.04.2018, 19:46

@arsenallord: A ja jestem prawie pewien, ze w nastepnych latach nie uslyszymy za duzo o nim jezeli nie odejdzie z Romy. Niech sie sprawdzi najpierw gdzies indziej zamiast po dobrym sezonie pisac, ze jest WC bramkarzem.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123801.04.2018, 19:45

Ostatnio trafiłem na newsa o zarobkach piłkarzy i ku mojemu zdziwieniu Chelsea płaci zawodnikom niewiele więcej niż Arsenal. Mit "Chel$ea" już dawno obalony.

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 101.04.2018, 19:39

Wynik lepszy od gry, słabo środek pola i Ozil bardzo niedokładny. Cieszą 3 punkty w bardzo brzydkim meczu pełnym fauli i przepychanek. Nasi na szczęście wytrzymali ciśnienie i nie dali się sprowokować. Fajnie, że Auba się odnalazł i strzela. Bardzo dobre wejście Lacazetta. To zwycięstwo to w dużej mierze jego zasługa bo razem z Mkhitaryanem ożywili mecz. Oby tak dalej. Czekam z niecierpliwością na kolejne mecze bo po takiej przerwie odczuwam głód Premier League.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11701.04.2018, 19:37

@Szebson: To będzie najlepszy bramkarz na świecie. Jestem tego prawie pewny.

Ziebka komentarzy: 265901.04.2018, 19:37

@Kysio2607

Tuchel w PSG

Szebson komentarzy: 351001.04.2018, 19:35

@arsenallord: Smieszy mnie pisanie, kiedy obok nazwy "bramkarz z topu" wymienia sie Alissona. Przeciez to jest chwilowa forma, watpie, zeby ja utrzymal do nastepnego sezonu. Ten, kto wyda na niego 100 mln wiecej straci niz zyska.

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.04.2018, 19:35

Mnie zastanawia co po sezonie będzie z Chelsea.Conte poleci, nie będzie LM, kasa od Romka już tak nie wpływa, kadra wygląda bardzo średnio, a nie wydaje mi się żeby łatwo byłoby im pozbyć sie takiego Drinkwatera czy Barkleya.Z szacunku nie napisałem nic o Giroud chociaż nie wróżę mu na Stamford Bridge przyszłości.Ciekawe co tam Hazard o tym wszystkim myśli.Będzie chciał odejść?Jak uważacie??

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.04.2018, 19:34

Ramsey MOTM :o

new_star komentarzy: 6853 newsów: 901.04.2018, 19:33

Ja to myślałem, że news o wypowiedzi Frimponga była żartem :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 601.04.2018, 19:31

Wszyscy wyczekiwali primaaprilisowego postu na stronie, a redaktorzy nic nie dodali i tym samym zrobili nam żart na Prima Aprilis.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 901.04.2018, 19:30

Vive na zbyt dużym luzie wyszło na dzisiejszy mecz, ale przewaga z pierwszego spotkania powinna wystarczyć.

squarecube komentarzy: 74701.04.2018, 19:27

@pauleta19: Był na facebooku, że mecz się nie odbędzie ale widzieliśmy, że się jednak mimo wszystko odbył, także wiecie rozumiecie, żart, beka śmiechom nie było końca itd.

Tevez komentarzy: 408701.04.2018, 19:26