Gdzie Diabeł nie może, tam Arsenal pomoże, porażka 1:2

Gdzie Diabeł nie może, tam Arsenal pomoże, porażka 1:2 22.11.2014, 19:30, Michał Koba 2721 komentarzy

W dzisiejszym spotkaniu oglądaliśmy dwa zupełnie różne oblicza Arsenalu. W pierwszej połowie podopieczni Arsene'a Wengera kontrolowali przebieg gry i tylko brak skuteczności oraz świetne interwencje Davida De Gei sprawiły, że do szatni zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie.

Niestety w drugiej części meczu Kanonierzy nie potrafili pójść za ciosem i zamiast wykorzystać słabą dyspozycję rywala, pozwolili mu uwierzyć, że może dziś walczyć o korzystny rezultat. Po kontuzji Jacka Wilshere'a gra gospodarzy kompletnie się posypała i wróciły zmory z ostatnich tygodni: przez rozkojarzenie i beznadziejne ustawienie defensywy Arsenal stracił dwie bramki, a obietnice o wyciągnięciu wniosków ze swoich błędów okazały się słowami rzucanymi na wiatr.

The Gunners po raz kolejny rozegrali fatalne spotkanie i stracili trzy punkty, co sprawia, że ich zła sytuacja w tabeli tylko się pogorszyła. Po dwunastu kolejkach piłkarze z północnego Londynu z dorobkiem 17 punktów zajmują dopiero ósme miejsce w Premier League.

Oba zespoły na boisko wybiegły w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Arteta, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Alexis - Welbeck.

Manchester United: De Gea - Smalling, McNair, Blackett, Shaw - Valencia, Carrick, Fellaini, Di Maria - Rooney, van Persie.

Na początku obie drużyny starały się rozpoznać przeciwnika i spokojnie rozgrywały piłkę. Dopiero w 5. minucie coś wydarzyło się pod bramką De Gei; Danny Welbeck otrzymał podanie od Alexisa i z ostrego kąta starał się trafić do siatki, ale jego strzał został zablokowany.

W 8. minucie Oxlade-Chamberlain w walce o piłkę lekko zahaczył Shawa. Młody Anglik długo leżał na murawie, ale zdołał powrócić do gry.

Chwilę potem znów na prawym skrzydle walecznością popisał się Ox; pomimo asysty dwóch obrońców zdołał on dośrodkować piłkę w pole karne, gdzie czekał Welbeck. Niestety jego strzał głową okazał się niecelny.

W pierwszych minutach Arsenal dominował; Kanonierzy wymieniali dużo podań i nie pozwalali rozwinąć skrzydeł rywalom. Efektem takiej gry była dobra akcja Wilshere'a, który sprawdził bramkarza United z okolic 16 metra. Zaraz potem swoją szansę miał Welbeck, ale i tym razem nie udało się zdobyć bramki.

Jeszcze w tej samej akcji w polu karnym Czerwonych Diabłów upadł Wilshere, ale sędzia nie dopatrzył się faulu w działaniach Shawa, którego uraz okazał się poważniejszy, niż przypuszczano i już w 16. minucie został on zmieniony przez Ashleya Younga.

W 20. minucie przed polem karnym Wojciecha Szczęsnego faulu dopuścił się Aaron Ramsey; do piłki podszedł Rooney, który jednak uderzył wysoko nad bramką. Po tej sytuacji trybuny ożyły, bowiem poza boiskiem swoją rozgrzewkę rozpoczął, powracający po kontuzji, Olivier Giroud.

Kilka minut później świetne podanie między obrońców otrzymał Ox. Dobrze tę akcję rozszyfrował jednak De Gea, który skrócił kąt piłkarzowi Arsenalu i zapobiegł niebezpieczeństwu.

Piłkarze Wengera w dalszym ciągu prowadzili grę, ale nic z tego nie wynikało. Ich akcje przeważnie kończyły się w okolicach pola karnego United, ale jedna z nich wzbudziła szczególnie wiele emocji, bynajmniej nie z powodu widowiskowego strzału. Po faulu na Felainim, Wilshere nie mógł opanować emocji i posprzeczał się z rywalem. Sytuacji zaradził jednak sędzia, upominając obu awanturników.

Chwilę potem obrońcom urwał się Alexis i uderzył na bramkę, ale z interwencją problemów nie miał De Gea. W odpowiedzi z lewej strony swojego szczęścia spróbował Di Maria, jednak jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

W 38. minucie świetną szansę na zmianę rezultatu mieli podopieczni van Gaala; z groźnym kontratakiem wychodził Di Maria, który odnalazł w polu karnym Rooneya, jednak ofiarną interwencją popisał się Chambers i piłka po strzale napastnika reprezentacji Anglii wylądowała na rzucie rożnym.

Na kilka minut przed końcem pierwszej części gry w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Welbeck, który piętą chciał pokonać De Geę. Decyzja ta okazała się jednak błędna, bowiem piłkę z łatwością przejęli defensorzy z Manchesteru.

Do końca nie wydarzyło się już nic ciekawego i po doliczonych dwóch minutach pan Mike Dean zaprosił graczy do szatni.

Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli Kanonierzy. W 48. minucie kapitalnym podaniem z głębi pola popisał się Oxlade-Chamberlain. Do piłki doszedł Welbeck, który pomknął w kierunku bramki United, ale jego strzał kolejny raz zatrzymał De Gea.

Arsenal nie zwalniał tempa i wyprowadzał już kolejną akcję, która jednak nie skończyła się szczęśliwie. Ucierpiał w niej, rozgrywający jak dotąd dobre zawody, Jack Wilshere. Anglik długo był opatrywany przez lekarzy i zdołał nawet wrócić do gry, jednak już po chwili okazało się, że ból jest zbyt intensywny i pomocnik The Gunners został zmieniony przez Cazorlę.

Ta sytuacja chyba rozkojarzyła zawodników Arsenalu, bo już w pierwszej sytuacji United zdobyło bramkę. Po dośrodkowaniu z lewej strony Szczęsny zderzył się z Gibbsem, a piłka powędrowała do Valenci, który nabił nią wciąż leżącego Anglika, a futbolówka zatrzymała się dopiero w bramce Polaka, 0:1!

Dodatkowo okazało się, że reprezentant Polski ucierpiał w tej sytuacji i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Emiliano Martinez.

W 63. minucie Kanonierzy próbowali odpowiedzieć. Na prawym skrzydle celne dośrodkowanie posłał Chamberlain, do piłki wyskoczył Alexis, ale jego strzał dobrze wyłapał De Gea.

Dwie minuty później Czerwone Diabły wychodziły z szybkim kontratakiem, który faulem zakończył Cazorla. Arbiter nie miał wyjścia i ukarał filigranowego pomocnika żółtym kartonikiem.

W 68. minucie dobry strzał sprzed pola karnego posłał upomniany chwilę wcześniej Cazorla, ale i tym razem bez zarzutów zachował się bramkarz Manchesteru United.

W 75. minucie z boiska zszedł Robin van Persie, a w jego miejsce pojawił się James Wilson. Dosłownie chwilę potem także Arsene Wenger postanowił dokonać zmiany: Ramseya zastąpił Olivier Giroud, dla którego był to pierwszy występ po długoterminowej kontuzji.

Francuski napastnik mógł zanotować "wejście smoka", ale jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego powędrował tuż nad poprzeczką.

Kilka minut po tej sytuacji zakotłowało się w polu karnym United, swoje okazje mieli wtedy Gibbs oraz Cazorla, jednak nie przyniosły one Kanonierom wyrównującego trafienia.

Zamiast nadrobić jednobramkową stratę, podopieczni Wengera pozwolili sobie strzelić kolejną bramkę! Fatalne ustawienie defensywy wykorzystał Di Maria, który zagrał do Rooneya na wole pole. Anglik pomknął w kierunku bramki Arsenalu i z łatwością pokonał bezradnego Martineza, 0:2!

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry kolejnej zmiany dokonał van Gaal: zmęczonego Younga zastępuje Darren Fletcher. Chwilę potem sędzia doliczył aż 8 minut do podstawowych dziewięćdziesięciu.

W 94. minucie Czerwone Diabły powinny prowadzić już 3:0! Po beznadziejnie rozegranym rzucie rożnym przez Arsenal z kontratakiem wyszli gracze United. Rooney zagrał do niepilnowanego na połowie The Gunners(!) Di Marii, ale Argentyńczyk, mając przed sobą jedynie Martineza, uderzył obok bramki.

Dwie minuty później fantastycznym strzałem z 18. metrów popisał się Olivier Giroud, który nie dał najmniejszych szans De Gei na skuteczną interwencję i tym samym zmniejszył straty Arsenalu, 1:2!

W 97. minucie żółtą kartką za opóźnianie gry ukarany został James Wilson. Na boisku wtedy zawrzało, bowiem na murawie położył się Di Maria, a podnieść próbował go Chambers. Argentyńczyk nie był z tego powodu zadowolony i doszło do przepychanki, której zażegnać musiał Mike Dean. Arbiter ukarał żółtą kartką najaktywniejszego w tym spięciu Girouda.

Po tej sytuacji Kanonierzy nie potrafili dołożyć kolejnego trafienia i trzy punkty z Emirates Stadium powędrowały do Manchesteru.

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
schnor25 komentarzy: 1854625.11.2014, 14:04

widzieli listę nominowanych do jedenastki roku UEFA?

90minut.pl/news/243/news2431775-Robert-Lewandowski-kandydatem-do-jedenastki-roku-UEFA.html

Beto, Buffon, a gdzie chociażby Cech bądź Szczęsny? Zresztą nie ma co gadać, nazwiska z czapy 1/3 do odstrzału

Gerwazy komentarzy: 169825.11.2014, 14:01

Wielu chcialo LvG w miejsce Wengera i naprawde ciesze sie ze do tego nie doszlo. Klopp może być fajną opcją ale nie wyciagniemy go teraz w łatwy sposób, sam pewnie też nie będize chcial konczyc pracy przed koncem umowy.

Gerwazy komentarzy: 169825.11.2014, 14:00

a panowie, nie ma co teraz prowadzić kampani WengerOut bo wyrzucenie trenera w trakcie sezonu nic dobrego nam nie da, raz że nie wyrwiemy żadnego topowego szkoleniowca a morale zespołu mogą siegnac dna. Pewnie łysy by poprowadził druzyne do konca i kto wie czy nie dostal by umowy. Zwolnienie Wengera nie nastapi, sam podejmnie ta decyzje kiedy zarzad bedzie na to gotowy- tj. popdisanie jakiejs umowy wstepnej z nowym szkoleniowcem.

Gerwazy komentarzy: 169825.11.2014, 13:57

psg z ajaxem bo moze Milik zagra :P

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 325.11.2014, 13:57

ja to o top 4 w ogole sie nie martwie

Nawet stwierdzam, mimo porazki, ze biorac pod uwage gre i to, ze do zwyciestw czy dobrej gry brakuje nam najmniej, jestesmy najblizej 3. miejsca na koniec rozgrywek ;]

Tak tez stawialem nas przed sezonem, biorac pod uwage kadry wszystkich zespolow

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.11.2014, 13:54

Ja sie zastanawiam dzis nad Apoelem i Mariborem. Dzis pewnie jakas niespodzianka bedzie. Co do reszty spotkan mam nadzieje ze Roma dzis wygra z CSKA w Rosji i Bayern z City na wyjezdzie.

schnor25 komentarzy: 1854625.11.2014, 13:52

Multiliga powinny być od początku, wiadomo więcej roboty z tym mają, większe koszta, ale to fajna sprawa jak Arsenal nie gra w dany dzień ;)

kamilo_oo komentarzy: 2356725.11.2014, 13:51

Pewnie Alexis albo Podol w ataku

GKS_AFC komentarzy: 871725.11.2014, 13:48

dać Wengerowi szansę jeszcze do końca sezonu , jak nasze wyniki się nie poprawią i nie zagramy w lidze mistrżów w przyszłym roku to powinnien odejść.
to okno jest dla niego ostatnią deską ratunku, może się wykazać i porządnie wzmocnić bo tego wymaga drużyna w szczególności obrona potrzebuje wzmocnień, albo jego dni w Arsenalu będą policzone bo bez wzmocnień nie widze nas w top 4 z taką obroną.

gothegunners1886 komentarzy: 309825.11.2014, 13:44

Gerwazy

Mam nadzieje bo kim nominalnym zagramy na dziewiątce jutro....

grzybek88 komentarzy: 69225.11.2014, 13:43

wow super że Kosa wraca

Gerwazy komentarzy: 169825.11.2014, 13:40

Wenger: "Welbeck is in the squad but @JackWilshere, @13Szczesny13 and @theowalcott are out" #AFCvBOR

Gerwazy komentarzy: 169825.11.2014, 13:39

TEAM NEWS: Koscielny is in the squad for tomorrow

grzybek88 komentarzy: 69225.11.2014, 13:37

There were some notable absentees in Arsenal's training session ahead of tomorrow's match - details on the way #SSNHQ

ciekawe kto jeszcze wypadł...

Gerwazy komentarzy: 169825.11.2014, 13:35

Joel time? Welbeck nie trenuje, Żiru nie jest zgłoszony a co z Sanogo to sam nie ogarniam kiedy ma kontuzje a kiedy nie. Ciekawe jak to poustawia papa

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.11.2014, 13:28

o dzis pierwszy raz nc plus uruchamia multilge ze wszystkich meczów, choc ja i tak ogladam tylko jeden.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 325.11.2014, 13:27

frajersko punkty traci tez City i w zeszlym sezonie Chelsea, ktora z topem byla swietna, a z ogorami slabiutka

Trzeba kibicowac dalej ;]

Tomassini komentarzy: 272025.11.2014, 13:25

Prawdziwego DM to nie mamy mniej więcej od odejścia Silvy, co prawda był flam ale to nie ten poziom na mistza, a song jaki byl kazdy widzial

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.11.2014, 13:24

szczerze to jestem w niemalym szoku, ze nc plus transmituje o 18 bate-porto a nie o 20 45 apoel-barca.

RVP87 komentarzy: 116425.11.2014, 13:20

Master10. no wiem ale troche to ****iające jest że czasami tak frajersko tracimy pkt itd, oby to top 4 było i będzie fajnie. może w styczniu jakiś DFM przyjdzie plus obrońca !

jutro meczyk w TVP oby nie przynieśli wstydu,

z BVB najlepszym transferem wymarzonym dla mnie do Arsenalu byłby Jurgen Klopp trener mega zajebisty :) choć Wengera bardzo lubie tylko tak jakby sie zagubił czy coś...

gothegunners1886 komentarzy: 309825.11.2014, 13:10

en.toty.uefa.com/forwards.html

Głosować na Alexisa :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 325.11.2014, 12:55

shark - zaczął*
rvp87 - ja i tak widze postep w transferach
Chelsea od 7-8 lat kupuje topowych graczy co roku albo nawet rowniez zima, dlatego oni kadrowo sa zawsze w topie i potrzebuja niewiele wzmocnien

My jeszcze niedawno mielismy El Filaro, Denilsona, Lorda, Santosa, DJa, Parka itp,itd

Nie ma co porownywac Chelsea i Arsenalu, bo realnie bedziemy miec podobnie silna kadre ze 2-3 lata, jesli utrzymamy tendencje nie sprzedawania gwiazd i kupowania 1 gwiazdy + 1-2, ktorzy moga sie nia stac

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.11.2014, 12:54

Kanonier204
Typy. Nie mam okazji by postawić kupon i zagrać.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.11.2014, 12:53

koczan

Wedlug Arsenal Injury Room

Wilshere 2 months.

gothegunners1886 komentarzy: 309825.11.2014, 12:53

emol.com/noticias/deportes/2014/11/25/691531/la-uefa-postula-a-alexis-sanchez-como-uno-de-los-mejores-delanteros-del-2014.html

Z ostatniej chwili:

Alexis Sánchez w dwunastce najlepszych napastników 2014 (UEFA) jestem mega dumny z naszego Chileno :)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.11.2014, 12:53

"Najpierw odkupili połowę udziałów należącą do TSV1860, teraz spłacili stadion w całości. Bayern szczyci się, że kredyt udało się spłacić 16 lat przed terminem.
-"W 2005 roku pożyczyliśmy 346 mln euro na okres 25 lat, czyli do 2030 roku. I oto stadion jest już spłacony po upływie dziewięciu i pół roku. Jestem z tego powodu bardzo dumny" – oświadczył Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium."

koczan_4 komentarzy: 330225.11.2014, 12:51

@simpllemann
No to by była tragedia, akurat gdy zaczynał coś grać. Ale w sumie mnie to nie zdziwi, w AFC zawsze tak jest.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.11.2014, 12:50

simpllemann
Mam rozumiec ze to twoje typy. Taki kupon masz zamiar obstawic czy juz to zrobiles? ja sie jeszcze zastanawiam ale raczej cos obstawie lub ewentualnie jutro.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 325.11.2014, 12:48

koczan - nic, tak od razu skojarzylem Okonskiego, bo sledze go na twitterze, ktorego w sumie juz nie uzywam

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.11.2014, 12:47

koczan_4
Wilshere podobno wypada na 2 miesiące.

shark31 komentarzy: 601325.11.2014, 12:47

A i oprocz tego z Jack i Welbz nie trenowali to jeszcze Kosa zaczol trenowac:)

Kaczaza komentarzy: 722325.11.2014, 12:46

Kurde ale klapa w tym roku. Ciężko wyłapać pozytywy.

RVP87 komentarzy: 116425.11.2014, 12:46

co sie dzieje z tym klubem to masakra kibicuje im od 2009 roku ale non stop tutaj są same braki w kadrze i probemy normalnie paranoja!

taki Mou w 2 sezonu zrobił drużyne i teraz ogrywa wszystkich, a tutaj nie da sie poskładać nic jak jest atak teraz nie ma obrony, a defensywnego pomocnika to tu nie widziałem od odejścia Songa, normalnie kompromitacja,

no ale nic kibicujemy dalej ;)

Arsenal 2009
Juve 1999
Wisła od urodzenia !

kamilo_oo komentarzy: 2356725.11.2014, 12:46

Jeśli przyszedłby Reus do nas to Diaby musiałby zwolnić mu swoje łóżko w szpitalu

koczan_4 komentarzy: 330225.11.2014, 12:45

Żebyśmy nie wyszli tylko z Sanogo na BvB...A Jack pewnie ominie mecz z Niemcami, ale liczę, że nie wypadnie na dłuższy okres.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.11.2014, 12:44

khedira nie zalapal sie do 18 meczowej na basel.