Gdzie Diabeł nie może, tam Arsenal pomoże, porażka 1:2

Gdzie Diabeł nie może, tam Arsenal pomoże, porażka 1:2 22.11.2014, 19:30, Michał Koba 2721 komentarzy

W dzisiejszym spotkaniu oglądaliśmy dwa zupełnie różne oblicza Arsenalu. W pierwszej połowie podopieczni Arsene'a Wengera kontrolowali przebieg gry i tylko brak skuteczności oraz świetne interwencje Davida De Gei sprawiły, że do szatni zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie.

Niestety w drugiej części meczu Kanonierzy nie potrafili pójść za ciosem i zamiast wykorzystać słabą dyspozycję rywala, pozwolili mu uwierzyć, że może dziś walczyć o korzystny rezultat. Po kontuzji Jacka Wilshere'a gra gospodarzy kompletnie się posypała i wróciły zmory z ostatnich tygodni: przez rozkojarzenie i beznadziejne ustawienie defensywy Arsenal stracił dwie bramki, a obietnice o wyciągnięciu wniosków ze swoich błędów okazały się słowami rzucanymi na wiatr.

The Gunners po raz kolejny rozegrali fatalne spotkanie i stracili trzy punkty, co sprawia, że ich zła sytuacja w tabeli tylko się pogorszyła. Po dwunastu kolejkach piłkarze z północnego Londynu z dorobkiem 17 punktów zajmują dopiero ósme miejsce w Premier League.

Oba zespoły na boisko wybiegły w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Arteta, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Alexis - Welbeck.

Manchester United: De Gea - Smalling, McNair, Blackett, Shaw - Valencia, Carrick, Fellaini, Di Maria - Rooney, van Persie.

Na początku obie drużyny starały się rozpoznać przeciwnika i spokojnie rozgrywały piłkę. Dopiero w 5. minucie coś wydarzyło się pod bramką De Gei; Danny Welbeck otrzymał podanie od Alexisa i z ostrego kąta starał się trafić do siatki, ale jego strzał został zablokowany.

W 8. minucie Oxlade-Chamberlain w walce o piłkę lekko zahaczył Shawa. Młody Anglik długo leżał na murawie, ale zdołał powrócić do gry.

Chwilę potem znów na prawym skrzydle walecznością popisał się Ox; pomimo asysty dwóch obrońców zdołał on dośrodkować piłkę w pole karne, gdzie czekał Welbeck. Niestety jego strzał głową okazał się niecelny.

W pierwszych minutach Arsenal dominował; Kanonierzy wymieniali dużo podań i nie pozwalali rozwinąć skrzydeł rywalom. Efektem takiej gry była dobra akcja Wilshere'a, który sprawdził bramkarza United z okolic 16 metra. Zaraz potem swoją szansę miał Welbeck, ale i tym razem nie udało się zdobyć bramki.

Jeszcze w tej samej akcji w polu karnym Czerwonych Diabłów upadł Wilshere, ale sędzia nie dopatrzył się faulu w działaniach Shawa, którego uraz okazał się poważniejszy, niż przypuszczano i już w 16. minucie został on zmieniony przez Ashleya Younga.

W 20. minucie przed polem karnym Wojciecha Szczęsnego faulu dopuścił się Aaron Ramsey; do piłki podszedł Rooney, który jednak uderzył wysoko nad bramką. Po tej sytuacji trybuny ożyły, bowiem poza boiskiem swoją rozgrzewkę rozpoczął, powracający po kontuzji, Olivier Giroud.

Kilka minut później świetne podanie między obrońców otrzymał Ox. Dobrze tę akcję rozszyfrował jednak De Gea, który skrócił kąt piłkarzowi Arsenalu i zapobiegł niebezpieczeństwu.

Piłkarze Wengera w dalszym ciągu prowadzili grę, ale nic z tego nie wynikało. Ich akcje przeważnie kończyły się w okolicach pola karnego United, ale jedna z nich wzbudziła szczególnie wiele emocji, bynajmniej nie z powodu widowiskowego strzału. Po faulu na Felainim, Wilshere nie mógł opanować emocji i posprzeczał się z rywalem. Sytuacji zaradził jednak sędzia, upominając obu awanturników.

Chwilę potem obrońcom urwał się Alexis i uderzył na bramkę, ale z interwencją problemów nie miał De Gea. W odpowiedzi z lewej strony swojego szczęścia spróbował Di Maria, jednak jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

W 38. minucie świetną szansę na zmianę rezultatu mieli podopieczni van Gaala; z groźnym kontratakiem wychodził Di Maria, który odnalazł w polu karnym Rooneya, jednak ofiarną interwencją popisał się Chambers i piłka po strzale napastnika reprezentacji Anglii wylądowała na rzucie rożnym.

Na kilka minut przed końcem pierwszej części gry w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Welbeck, który piętą chciał pokonać De Geę. Decyzja ta okazała się jednak błędna, bowiem piłkę z łatwością przejęli defensorzy z Manchesteru.

Do końca nie wydarzyło się już nic ciekawego i po doliczonych dwóch minutach pan Mike Dean zaprosił graczy do szatni.

Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli Kanonierzy. W 48. minucie kapitalnym podaniem z głębi pola popisał się Oxlade-Chamberlain. Do piłki doszedł Welbeck, który pomknął w kierunku bramki United, ale jego strzał kolejny raz zatrzymał De Gea.

Arsenal nie zwalniał tempa i wyprowadzał już kolejną akcję, która jednak nie skończyła się szczęśliwie. Ucierpiał w niej, rozgrywający jak dotąd dobre zawody, Jack Wilshere. Anglik długo był opatrywany przez lekarzy i zdołał nawet wrócić do gry, jednak już po chwili okazało się, że ból jest zbyt intensywny i pomocnik The Gunners został zmieniony przez Cazorlę.

Ta sytuacja chyba rozkojarzyła zawodników Arsenalu, bo już w pierwszej sytuacji United zdobyło bramkę. Po dośrodkowaniu z lewej strony Szczęsny zderzył się z Gibbsem, a piłka powędrowała do Valenci, który nabił nią wciąż leżącego Anglika, a futbolówka zatrzymała się dopiero w bramce Polaka, 0:1!

Dodatkowo okazało się, że reprezentant Polski ucierpiał w tej sytuacji i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Emiliano Martinez.

W 63. minucie Kanonierzy próbowali odpowiedzieć. Na prawym skrzydle celne dośrodkowanie posłał Chamberlain, do piłki wyskoczył Alexis, ale jego strzał dobrze wyłapał De Gea.

Dwie minuty później Czerwone Diabły wychodziły z szybkim kontratakiem, który faulem zakończył Cazorla. Arbiter nie miał wyjścia i ukarał filigranowego pomocnika żółtym kartonikiem.

W 68. minucie dobry strzał sprzed pola karnego posłał upomniany chwilę wcześniej Cazorla, ale i tym razem bez zarzutów zachował się bramkarz Manchesteru United.

W 75. minucie z boiska zszedł Robin van Persie, a w jego miejsce pojawił się James Wilson. Dosłownie chwilę potem także Arsene Wenger postanowił dokonać zmiany: Ramseya zastąpił Olivier Giroud, dla którego był to pierwszy występ po długoterminowej kontuzji.

Francuski napastnik mógł zanotować "wejście smoka", ale jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego powędrował tuż nad poprzeczką.

Kilka minut po tej sytuacji zakotłowało się w polu karnym United, swoje okazje mieli wtedy Gibbs oraz Cazorla, jednak nie przyniosły one Kanonierom wyrównującego trafienia.

Zamiast nadrobić jednobramkową stratę, podopieczni Wengera pozwolili sobie strzelić kolejną bramkę! Fatalne ustawienie defensywy wykorzystał Di Maria, który zagrał do Rooneya na wole pole. Anglik pomknął w kierunku bramki Arsenalu i z łatwością pokonał bezradnego Martineza, 0:2!

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry kolejnej zmiany dokonał van Gaal: zmęczonego Younga zastępuje Darren Fletcher. Chwilę potem sędzia doliczył aż 8 minut do podstawowych dziewięćdziesięciu.

W 94. minucie Czerwone Diabły powinny prowadzić już 3:0! Po beznadziejnie rozegranym rzucie rożnym przez Arsenal z kontratakiem wyszli gracze United. Rooney zagrał do niepilnowanego na połowie The Gunners(!) Di Marii, ale Argentyńczyk, mając przed sobą jedynie Martineza, uderzył obok bramki.

Dwie minuty później fantastycznym strzałem z 18. metrów popisał się Olivier Giroud, który nie dał najmniejszych szans De Gei na skuteczną interwencję i tym samym zmniejszył straty Arsenalu, 1:2!

W 97. minucie żółtą kartką za opóźnianie gry ukarany został James Wilson. Na boisku wtedy zawrzało, bowiem na murawie położył się Di Maria, a podnieść próbował go Chambers. Argentyńczyk nie był z tego powodu zadowolony i doszło do przepychanki, której zażegnać musiał Mike Dean. Arbiter ukarał żółtą kartką najaktywniejszego w tym spięciu Girouda.

Po tej sytuacji Kanonierzy nie potrafili dołożyć kolejnego trafienia i trzy punkty z Emirates Stadium powędrowały do Manchesteru.

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28655 newsów: 324.11.2014, 23:47

Jakby ktoś mógł wrzucić tłumaczenie tego wywiadu z Morganem byłoby fajnie bo to co mówi jest bardzo trafne i warto by było zamieścić to na str.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.11.2014, 23:44

Giroud i tak jest fenomenem. Wrócił przed planowanym zakonczeniem kontuzji. Trenował chyba 2 tygodnie i już zagrał w koncówce.

Wczesniej zanim ktoś znalazł sie na ławce po takich kontuzjach to z miesiac trenował. Pamietam POdola i Theo z tamtego sezonu chyba ponad miesiac im zajeło wrócenie na ławke.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.11.2014, 23:42

Jeśli Giroud z WBA zagra w podstawowym składzie to będzie dla mnie istny fenomen. Nie dość, że wrócił szybciej niż wcześniej przewidywano to już w drugim meczu po kontuzji zacząłby mecz od pierwszej minuty.

Mihex komentarzy: 2360424.11.2014, 23:40

lays
Zamiana jak u ciebie (Per-CHambers, Chambers-Per) to chyba jedyna rotacja jaką by zrozumiał Wenger :D

lays komentarzy: 3987124.11.2014, 23:30

Jack lapie takie kontuzje przez swoj nie mądry styl gry.

Sory, rozumiem, że facet robi rajd i walczy, ale przez bezradność i własną głupotę... sam sobie robi szkode... wypuszcza pilke za daleko i wpada w 3, a niedoswiadczony obronca wbija sie w niego wslizgiem. Sam doprowadzil do tej akcji i styuacji.

Beka....

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.11.2014, 23:26

W trójce zespołów z największą liczbą kontuzji to chyba jesteśmy wraz z United i Bayernem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.11.2014, 23:21

simplleman
Nie zmienia to faktu ze sie chyba modlimy przed nastepnym spotkaniem by nie bylo kontuzji. Tzw " odpukac w niemalowane " i potem wychodzi szpital jak zwykle. Giroud za to sobie pogra. Ktos wyleci ktos przyjdzie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.11.2014, 23:16

Kanonier204
Akurat kontuzja Jacka to pech. Ostre wejście rywala i stało się.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.11.2014, 23:03

No to ladny cyrk sie zrobil. No ale tutaj to normalne ze nastepny mecz to jakas kontuzja...

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12624.11.2014, 23:03

Jack nigdy nie dojdzie do dobrej dyspozycji, łapiąc co chwila urazy. Szkoda by było, gdyby kolejny talent został zniszczony przez kontuzje.

Gunner48 komentarzy: 792924.11.2014, 23:02

Znacie stronki gdzie znajdują się podobne tutoriale?

youtube.com/watch?v=Sh0OjBq1GNY

KochamArsenal88 komentarzy: 100324.11.2014, 23:02

Dobra soton stracilo 2 pkt, czyli w tej kolejce zyskali 1 pkt nad nami.
W meczu z nimi musimy zgarnac 3 pkt, wtedy bedziemy mieli ich juz na wyciagniecie reki, a maja teraz bardzo ciezki terminarz.
Co do meczu z ManU to dalej nie moge uwierzyc ze to przegralismy, byl to nasz jeden z lepszych meczy w tym sezonie, cisnelismy ich oni nie istnieli, a i tak mieli farta ze wygrali, patrzac na nasze wyniki z nimi z City czy Chelsea trudno nie dostrzec ze cos jest nie tak, w tych najwazniejszych meczach nie potrafimy wygrac, mentalnie jestwsmy zbyt slabi, nie potrafimy utrzumac koncetracji przez pelne 90 minut, jak to poprawimy nasza pozycja w lidze bedzie rosla.
i mam nadzieje ze Wengwr kupi Schnaiderlina to jest idealny defensywny pomocnik, wcale nie jest gorszy od Matica.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.11.2014, 23:00

Wilshere jak zaczal lapac forme, to wypadł...

rage6 komentarzy: 54124.11.2014, 22:56

Kiedy ma się Walcott pojawić na boisku? Bo mam nadzieję, że go zobaczę na żywo w akcji 3 grudnia z Southampton właśnie (choć po kontuzji bez szału pewnie). Obyśmy nie przegrali bo lecieć z PL do UK na porażkę to bym się "zdenerwował".

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.11.2014, 22:56

amadeo
Jutro to ogarne ;p

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.11.2014, 22:55

DObra to teraz Ramsey,czy złapie formę czy nie to będziemy na niego skazani.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.11.2014, 22:53

Nie zdziwię się jeśli Jack tyle będzie pauzował. Jego noga wykręciła się podobnie jak Reusa.

pumeks komentarzy: 2080824.11.2014, 22:52

hanzo88h

Czekam na Twoja opinię po pierwszych odcinkach, bo jesteś trzecią osobą, która to oglada :)

amadeo komentarzy: 514924.11.2014, 22:51

@ Kanonier
To obczaj te skecz :
youtube.com/watch?v=fvjWgmR3LXQ

Andżelika

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.11.2014, 22:49

No na tweecie głosno że wypada na jakies 3 miesiące.

Powiem tyle, ta kontuzja jest na własne życzenie. Gdybyśmy zrobili swoja robote w pierwszej połowie. W drugiej byłby spokój.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.11.2014, 22:42

amadeo
No ja kabaretow nie ogladam i juz jak cos wlacze to stare dobre KMN. Szczegolnie drzwi lub wlasnie krzyzowke.

Song_o komentarzy: 125124.11.2014, 22:39

Kurde Soton strzeliło. W sumie ich lubię, ale nie chce żeby nam w tabeli jeszcze dalej uciekli.

pumeks komentarzy: 2080824.11.2014, 22:37

Nie ogladałem i na razie się nie zapowiada żebym to zobaczył.
Nie da sie obejrzec wszystkicgo i trzeba niestety z czegos zrezygnować. Ale czuje, że to średni serial.

hanzo88h komentarzy: 165924.11.2014, 22:35