Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea!

Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea! 02.08.2015, 16:48, 4698 komentarzy

505 minut - tak długo zawodnicy Arsenalu nie potrafili strzelić gola Chelsea. Dziś nastąpiło przełamanie, a gol Chamberlaina nie tylko dał Kanonierom zwycięstwo, nie tylko pozwolił obronić im Tarczę Wspólnoty, ale przyczynił się do pierwszego triumfu Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho!

Jedni i drudzy starali się o zwycięstwo. Nie można odmówić zawodnikom woli walki. Na boisku było sporo emocji, ostrej walki i zaciętej rywalizacji. The Gunners po przerwie postawili na futbol defensywny i grę z kontry. Opłaciło się to. Dobra postawa w formacji obronnej i odrobina szczęścia okazały się kluczem do sukcesu, choć można się przyczepić do kilku zmarnowanych szans.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (81' Gibbs), Oxlade-Chamberlain (77' Arteta) - Walcott (66' Giroud)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (81' Moses), Azpilicueta (69' Zouma) - Matic, Fabregas - Ramires (54' Oscar), Willian, Hazard - Remy (45' Falcao)

W 6. minucie kontuzji doznał Santi Cazorla. Hiszpan wstał po kilku chwilach i na całe szczęście mógł kontynuować grę. Początek bez większych emocji.

W 23. minucie Courtois zmuszony do interwencji - Mesut dośrodkowywał z rzutu wolnego, a głową uderzał Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później Arsenal zdobywa prowadzenie! Chamberlain dostał piłkę od Theo, zszedł do środka pola karnego i pięknym strzałem lewą nogą w górny róg pokonał bramkarza rywali. 1-0!

Za nami ponad pół godziny meczu. Ramires uderzył sprzed szesnastki, ale piłka minęła słupek Petra Cecha. Chwilę później Brazylijczyk spudłował po raz kolejny - tym razem na głowę dośrodkował mu Remy, ale pomocnik Chelsea nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Tylko sześćdziesiąt sekund doliczył arbiter do pierwszej połowy. Po ich upłynięciu ogłosił piętnastominutowy odpoczynek.

Zmiana w przerwie w szeregach Chelsea: Remy zastąpiony przez Falcao. Po kilkunastu minutach Mourinho dokonał drugiej roszady - Oscar wszedł za Ramiresa i zaraz po zameldowaniu się na murawie oddał niecelny strzał z dystansu.

Ależ pudłuje Hazard! Belg otrzymał fenomenalne podanie od Fabregasa, wbiegł w pole karne i z ośmiu metrów huknął nad poprzeczkę Cecha. Minęła krótka chwila i Azpilicueta został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Chamberlainie, który ruszał z szybkim atakiem.

Giroud zmienia Walcotta w 66. minucie i od razu ma dwie okazje. Najpierw próbuje wślizgiem z ostrego kąta, później jest zablokowany przez jednego z zawodników Chelsea. Żółta kartka dla Coquelina, rzut wolny...

I świetna interwencja Cecha! Oscar wykonuje stały fragment gry, jednak golkiper Arsenalu broni strzał Brazylijczyka, który zmierzał prosto w okienko.

Azpilicueta ściągnięty z boiska, wchodzi na nie Kurt Zouma. Giroud natomiast oddaje kolejne niecelne uderzenie. W 77. minucie strzelec gola, Alex Oxlade-Chamberlain, został zmieniony przez Artetę.

Przyciskają zawodnicy The Blues, ale nie potrafią wyrównać. Kontynuacja masowych wędrówek: Gibbs za Özila, Moses za Terry'ego.

Cóż tu się dzieje! W 86. minucie Arsenal kontratakuje. Ramsey dogrywa do Cazorli, jednak ten uderza w golkipera przeciwników. Aaron próbuję dobijać technicznie, lecz po rykoszecie piłka mija nieznacznie słupek!

Zagotowało się nam na Wembley. Doszło do spięcia na linii Arteta - Falcao, ale wszystko szybko rozeszło się po kościach. Rzut wolny dla mistrza Anglii, Ivanovic główkuje, zagrożenie zerowe.

Żółty kartonik dla Cahilla, doliczone aż cztery minuty...

Jeszcze w 93. minucie The Gunners mogli podwyższyć prowadzenie. Gibbs dostał podanie od Santiego, ale zmarnował okazję sam na sam. To była ostatnia ciekawa akcja tego meczu, po którym radosna będzie tylko czerwona część Londynu!

Chelsea FCRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
pLYTEK komentarzy: 199307.08.2015, 00:00

nowy głowny

Armata500 komentarzy: 3589 newsów: 7306.08.2015, 23:57

Liverpool znowu zakończy poza TOP 4, a potem będą sobie pluć brodę, jeżeli oleją LE. I taka jest prawda.

To samo dotyczy Soton i Tottenhamu. Dla nich być może jedyna droga do LM to właśnie LE!

pLYTEK komentarzy: 199306.08.2015, 23:35

Kanonierzy co myślicie o transferze Mascherano ? Według mnie to by mógł być strzał w dziesiątkę. To by stworzyło świetną rywalizację z Coqiem no i backup w razie kontuzji. Francisowi to by też wiele mogło dać. Poza tym Wenger często zaczyna bronić wyniku od 70 minut wpuszcając DMa bądź bocznego obrońcę. Javier niejednokrotnie pokazywał, że potrafi czyścić w środku pola. Podobno jest do wyciągnięcia, pewnie nie za jakieś wielkie pieniądzę.

lays komentarzy: 3981806.08.2015, 23:09

Anglicy to niech obniza hajs za transmisje i lepiej wrzuca to w szkolke i szkolenie bo drewniakow coraz wiecej.,

Fanatic komentarzy: 579506.08.2015, 22:54

Hehhe west ham wystawił skład, dzieki któremu odpadli. Olali LE i tak by jej nie wygrali, Bilic to wiedzial od poczatku, więc po prostu LE olali. Niby jest tottenham, soton czy liverpool, to chyba jedyna realną szansę na wygranie LE wypatruje własnie w Liverpool, bo nawet z LM, BPL i walka w tej lidze, jest bardziej opłacalna niż w LE

pauleta19 komentarzy: 41416 newsów: 106.08.2015, 22:45


Armata500, Liga Europy to wrzód na dupie angielskich zespołów. Przeszkadza tylko skoncentrować się na lidze.

W Premier League miejsca 5-12 to 76-89 mln funtów. Półfinał LE 1mln euro, a wygrana 5mln euro. Z finansowego punktu widzenia śmiech na sali. Specjalnie wystawiają rezerwy, żeby odpaść jak najszybciej.

Kanonier204 komentarzy: 40347 newsów: 306.08.2015, 22:43

12:00 Liga Mistrzów UEFA: LOSOWANIE IV RUNDY ELIMINACYJNEJ
CANAL+ Sport HD nSport+ HD Eurosport HD

13:00 Liga Europy UEFA: LOSOWANIE IV RUNDY ELIMINACYJNEJ
Eurosport HD

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49591 newsów: 38906.08.2015, 22:43

WilSHARE
LM - 12
LE - 13

WilSHARE komentarzy: 17913 newsów: 806.08.2015, 22:40

Na Eurosporcie o 12? Czy jakieś zmiany?

Kanonier204 komentarzy: 40347 newsów: 306.08.2015, 22:38

No to jutro losowanko LM/LE

Ciekawy jestem z kim zagraja United.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1095106.08.2015, 22:37

Mihex dzięki wielkie, co do sprzedaży gracza który nie gra już w BPL, to sprzedam go za tyle, za ile kupiłem, czy cena spada jakoś drastycznie, jeżeli ten przesaje puntkować?

pauleta19 komentarzy: 41416 newsów: 106.08.2015, 22:37

1)Drogo sprzedawać i tanio kupować. Ceny za piłkarzy zmieniają się podczas sezonu. Jak użytkownicy kupują danego piłkarza to jego cena w najbliższym okresie wzrośnie i na odwrót ze sprzedażą.

2)Nic. Nie będzie zbierać punktów i należy go sprzedać i kupić kogoś kto będzie je łapać.

3)Od nowa.

new_star komentarzy: 6472 newsów: 906.08.2015, 22:37

Co się dzieje z Lukaszem Szukała? Nadal jest tam gdzieś w Katarze, czy sprzedali go?

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30906.08.2015, 22:36

Gunnerrsaurus
1. Jest coś takiego jak Team Value. W trakcie sezonu ceny zawodników rosną i spadają, więc wartość Twojej drużyny też rośnie/spada.

2. Ma w oknie informacji 0% szans na grę i zostanie w drużynie, dopóki go nie wymienisz.

3. Nowy sezon, nowy początek.

Armata500 komentarzy: 3589 newsów: 7306.08.2015, 22:36

@pauleta19

Niby tak, ale ja nie rozumiem jak taki West Ham może zlewać LE... To że kasa z ligi angielskiej lepsza?

LE to jedyna możliwa szansa, by zagrać w LM dla takiego WHU. Wyobrażacie sobie tą euforię kibiców, piłkarzy itd jakby poprzez LE zagrali w LM? I wtedy jaka kasa by była dopiero + angielska liga.

Wiadomo, szanse na wygranie WHU może nie miałoby wielkich, ale spokojnie mogliby namieszać jakby grali na 100%. Przynajmniej spróbować!

Dla mnie to czysta głupota zlewanie LE przez WHU. Litości, przecież oni w ogóle w pucharach grają raz na ruski rok.

Mihex komentarzy: 2341806.08.2015, 22:35

Gunnerrsaurus
Nie jestem doświadczony (2 sezon), ale chyba nie da się zarabiać (no ew. kupić jakiegoś taniego zawodnika, który mocno zapunktuje i go sprzedać, ale dużego profitu nie ma)

2. Nie będzie nabijał ci pkt (będzie miał czerwony kwdracik koło nazwiska, trza go sprzedać)

3. Zaczyna się od nowa.

pierre_afc komentarzy: 1018606.08.2015, 22:35

@pacholettti - Od razu wydać wszystko.

Co do FPL to swojego składu nie poznaje :o tylko 5 zawodników z 15 mam, którzy znajdują się w +10% składów FPL :D czyli albo będę na samym dnie, albo na samym szczycie, haha :)

pauleta19 komentarzy: 41416 newsów: 106.08.2015, 22:32

Nie dość, że angielskie kluby dawno nie były tak słabe to jeszcze rezerwami grają. Mówiłem, że za grę w EPL jest tyle kasy, że wszyscy mają wywalone na Ligę Europy.

arsenal159 komentarzy: 15004 newsów: 29606.08.2015, 22:32

MarcinQT

Do powrotu do gry po kontuzji...

Alonso komentarzy: 1145006.08.2015, 22:30

2016-17*

MarcinQT komentarzy: 259906.08.2015, 22:30

instagram.com/p/6DbyyPl3bf/?taken-by=karimbenzema

Kto wie o co chodzi Benzemie z tym can't wait i jak to ma niby pasować do wybranego zdjęcia?

Alonso komentarzy: 1145006.08.2015, 22:30

bbc.com/sport/0/football/31386483

Tutaj jest o tych prawach TV, chyba o tym Monk gadał.

W sezonie 2016-27 klub z dołu tabeli może zgarnąć nawet 99 mln, a mistrz 150 i to przed naliczeniem bonusów za to ile ludzi obejrzało dane spotkanie w TV czy tam ile spotkań zostało w TV puszczone. To oznacza, że wszystkie 20 klubów BPL w kolejnych latach może być w pierwszej 30 najbogatszych klubów na świecie.

Mihex komentarzy: 2341806.08.2015, 22:29

Sampdoria wzięła się za strzelanie jeszcze "tylko" 2 xD

Gunnerrsaurus komentarzy: 1095106.08.2015, 22:28

Drodzy koledzy, właśnie założyłem konto na fantasy premier league i mam pare pytań, mam nadzieję, że znajdzie się jakiś doświadczony gracz, który mi pomoże i na nie odpowie.

1. Da się w jakiś sposób zdobyć pieniądze, czy zawsze będziemy mieć 100?

2. Co się stanie jeżeli piłkarz, którego mam w składzie odejdzie do klubu niewystępującego w BPL?

3. Co sezon wszystko rozpoczyna się od nowa, czy zachowujemy nasze postępy, jakieś punkty, albo pieniądze (o ile da sięzarabiać)?

WilSHARE komentarzy: 17913 newsów: 806.08.2015, 22:28

Po jakiej stronie dalibyście '>' między "W.H.U będzie w TOP4 i zagra w CL", a "W.H.U wygra LE i zagra w CL" :v

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30906.08.2015, 22:28

pacholettti
Jak chcesz zostawić sobie kasę na jakiegoś grajka, który nie wystąpi w GW1 (np. Agüero, raczej Costa), to nie wydajesz setki.

new_star komentarzy: 6472 newsów: 906.08.2015, 22:28

pacholettti

zostaw sobie i kup dom z prywatną plażą i fajny samochód ;)

new_star komentarzy: 6472 newsów: 906.08.2015, 22:28

pacholettti

zostaw sobie i kup dom z prywatną plażą i fajny samochód ;)

pacholettti komentarzy: 8506.08.2015, 22:26

Pytanie odnośnie FPL ( gram pierwszy raz): Czy powinienem od razu wydac 100 funciaków, czy zostawić sobie coś na później bo się mogą przydać?

Kanonier204 komentarzy: 40347 newsów: 306.08.2015, 22:25

Pod odejsciu Mbemby i Mitrovicia jak widac sa jakies kroki transferowe. Okaka,Ezekiel i teraz Trezeguet nie mowiac o Obradoviciu.

Jestem dobrej mysli. Zostalo czekac do fazy grupowej.

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 506.08.2015, 22:24

Idę o zakład, że Simao12 nie dostanie warna bo moderator wpadł, dał warna za byle co i poszedł sobie.

Ja spadam, tym razem definitywnie.

WilSHARE komentarzy: 17913 newsów: 806.08.2015, 22:23

Jak wczoraj napisałem - z III rundy eliminacyjnej do IV rundy eliminacyjnej CL z Polaków awansowali Piątkowski z APOEL Nikozja i Cibicki i Lewicki z FF Malmo.

Dziś do kolejnej rundy LE awansował Artur Jędrzejczyk z FK Krasnodar, Piszczek i Błaszczykowski z Borussi. Jeszcze w grze są Wszołek i Salomon z UC Sampdoria.

Kanonier204 komentarzy: 40347 newsów: 306.08.2015, 22:23

MG widze idzie w moje slady. Dwie szansy zostaly ^^

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49591 newsów: 38906.08.2015, 22:22

MaciekGoooner
Ale jak widać ich awans ani przez chwilę nie był zagrożony.

arsenal159 komentarzy: 15004 newsów: 29606.08.2015, 22:22

West Ham odpadł? Beka.

qwertyu123 komentarzy: 76706.08.2015, 22:22

Simao

Ostrożnie z językiem, dziś już kolega Maciek dostał warna za bardziej lajtowe określenia

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49591 newsów: 38906.08.2015, 22:22

Trabzonspor też nie lepszy. Odpadł z ekipą z Macedonii.

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 506.08.2015, 22:21

simpllemann

Szczerze mówiąc bardziej leciał w tle niż oglądałem.

Simao12 komentarzy: 548606.08.2015, 22:20

Nie bójmy się tego mówić, West Ham dał dupy, po c*uj się pchali na te Fair play? Swansea też chyba chętne było

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 506.08.2015, 22:19

P.S to był żart.

Idę sobie żeby nie kusić losu.

Alonso komentarzy: 1145006.08.2015, 22:19

simpllemann
Fakt o tym zapomniałem, całkiem możliwe. Ciekawe czy gdzieś to można obstawić.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49591 newsów: 38906.08.2015, 22:19

MaciekGoooner
Oglądałeś mecz Świętych?

RIVALDO700 komentarzy: 3297306.08.2015, 22:19

Nie wiem jak można olewa LE teraz, od kiedy za zwycięstwo jej jest faza grupowa LM.

Tottki i lfc jeśli będą się bawić w 2 składy w LE to ich wysmieje.

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 506.08.2015, 22:19

Założyłbym kalendarz menstruacyjny tylko nie wiem ile dni trwa jeden cykl :/ wtedy by było wiadomo kiedy nie pisać w ogóle.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49591 newsów: 38906.08.2015, 22:18

Nie, źle to brzmi - awans Serie A kosztem Premier League. Teraz jest poprawnie.

new_star komentarzy: 6472 newsów: 906.08.2015, 22:18

simpllemann

i następne pytanie.

MarcinQT komentarzy: 259906.08.2015, 22:17

livesports.pl/mecz/llaNRj7l/#szczegoly-meczu

Ktoś wie jak wyglądały gole Mkhitaryana? Hattrick bez asyst.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49591 newsów: 38906.08.2015, 22:17

Alonso
Miałem na myśli spadek PL kosztem Serie A.

qwertyu123 komentarzy: 76706.08.2015, 22:16

Doktor

Tym razem na szczęście to nie ja, ale w dalszym ciągu mnie to bardzo zaskoczyło

mar12301 komentarzy: 2160706.08.2015, 22:16

Borussia 6-0 w dwumeczu. Ładnie.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz maja wybór redaktorów
10
Gracz maja wybór użytkowników Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl