Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea!

Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea! 02.08.2015, 16:48, 4698 komentarzy

505 minut - tak długo zawodnicy Arsenalu nie potrafili strzelić gola Chelsea. Dziś nastąpiło przełamanie, a gol Chamberlaina nie tylko dał Kanonierom zwycięstwo, nie tylko pozwolił obronić im Tarczę Wspólnoty, ale przyczynił się do pierwszego triumfu Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho!

Jedni i drudzy starali się o zwycięstwo. Nie można odmówić zawodnikom woli walki. Na boisku było sporo emocji, ostrej walki i zaciętej rywalizacji. The Gunners po przerwie postawili na futbol defensywny i grę z kontry. Opłaciło się to. Dobra postawa w formacji obronnej i odrobina szczęścia okazały się kluczem do sukcesu, choć można się przyczepić do kilku zmarnowanych szans.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (81' Gibbs), Oxlade-Chamberlain (77' Arteta) - Walcott (66' Giroud)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (81' Moses), Azpilicueta (69' Zouma) - Matic, Fabregas - Ramires (54' Oscar), Willian, Hazard - Remy (45' Falcao)

W 6. minucie kontuzji doznał Santi Cazorla. Hiszpan wstał po kilku chwilach i na całe szczęście mógł kontynuować grę. Początek bez większych emocji.

W 23. minucie Courtois zmuszony do interwencji - Mesut dośrodkowywał z rzutu wolnego, a głową uderzał Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później Arsenal zdobywa prowadzenie! Chamberlain dostał piłkę od Theo, zszedł do środka pola karnego i pięknym strzałem lewą nogą w górny róg pokonał bramkarza rywali. 1-0!

Za nami ponad pół godziny meczu. Ramires uderzył sprzed szesnastki, ale piłka minęła słupek Petra Cecha. Chwilę później Brazylijczyk spudłował po raz kolejny - tym razem na głowę dośrodkował mu Remy, ale pomocnik Chelsea nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Tylko sześćdziesiąt sekund doliczył arbiter do pierwszej połowy. Po ich upłynięciu ogłosił piętnastominutowy odpoczynek.

Zmiana w przerwie w szeregach Chelsea: Remy zastąpiony przez Falcao. Po kilkunastu minutach Mourinho dokonał drugiej roszady - Oscar wszedł za Ramiresa i zaraz po zameldowaniu się na murawie oddał niecelny strzał z dystansu.

Ależ pudłuje Hazard! Belg otrzymał fenomenalne podanie od Fabregasa, wbiegł w pole karne i z ośmiu metrów huknął nad poprzeczkę Cecha. Minęła krótka chwila i Azpilicueta został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Chamberlainie, który ruszał z szybkim atakiem.

Giroud zmienia Walcotta w 66. minucie i od razu ma dwie okazje. Najpierw próbuje wślizgiem z ostrego kąta, później jest zablokowany przez jednego z zawodników Chelsea. Żółta kartka dla Coquelina, rzut wolny...

I świetna interwencja Cecha! Oscar wykonuje stały fragment gry, jednak golkiper Arsenalu broni strzał Brazylijczyka, który zmierzał prosto w okienko.

Azpilicueta ściągnięty z boiska, wchodzi na nie Kurt Zouma. Giroud natomiast oddaje kolejne niecelne uderzenie. W 77. minucie strzelec gola, Alex Oxlade-Chamberlain, został zmieniony przez Artetę.

Przyciskają zawodnicy The Blues, ale nie potrafią wyrównać. Kontynuacja masowych wędrówek: Gibbs za Özila, Moses za Terry'ego.

Cóż tu się dzieje! W 86. minucie Arsenal kontratakuje. Ramsey dogrywa do Cazorli, jednak ten uderza w golkipera przeciwników. Aaron próbuję dobijać technicznie, lecz po rykoszecie piłka mija nieznacznie słupek!

Zagotowało się nam na Wembley. Doszło do spięcia na linii Arteta - Falcao, ale wszystko szybko rozeszło się po kościach. Rzut wolny dla mistrza Anglii, Ivanovic główkuje, zagrożenie zerowe.

Żółty kartonik dla Cahilla, doliczone aż cztery minuty...

Jeszcze w 93. minucie The Gunners mogli podwyższyć prowadzenie. Gibbs dostał podanie od Santiego, ale zmarnował okazję sam na sam. To była ostatnia ciekawa akcja tego meczu, po którym radosna będzie tylko czerwona część Londynu!

Chelsea FCRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: źrodło: własne
Doktor komentarzy: 770606.08.2015, 22:13

Ale i tak w niedzielę oczekuję wyniku 4:0 :D

Skład, który West Ham wystawił w LE był... no, olali te rozgrywki na całej linii.

3rdpitch komentarzy: 448106.08.2015, 22:12

qwerty

w tym roku zaczynasz? UEK czy SGH?
Próbuję ogarnąć te testy językowe SJO, wywaliło mnie w trakcie i nie mogę się już zalogować. Nie wiem czy inni też mają taki problem

Kanonier25 komentarzy: 175806.08.2015, 22:10

Jest liga head2head kanonierzy.com w fpl?

qwertyu123 komentarzy: 77506.08.2015, 22:09

3rdpitch

jestem. czego potrzebujesz?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 22:09

new_star
Miałem okazję raz być na meczu FC Kobenhavn. Stąd sentyment.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52406.08.2015, 22:09

Alonso
Czyli co? Spadamy na 4. miejsce?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 22:08

Mnie szokuje jednak, że Trabzonspor odpadł z Robotnicki.

maciekbe komentarzy: 1245806.08.2015, 22:08

@MG myślę, że taką Astrę to powinni pojechać nawet i drugim garniturem. Jednak Big Sam to Big Sam. Tak czy siak dobrze wyszło, ich morale lecą w dół, nasze szanse na dobry start idą w górę.

3rdpitch komentarzy: 448106.08.2015, 22:07

jest tu jakiś student SGH/UEKu?

new_star komentarzy: 6850 newsów: 906.08.2015, 22:06

Fatalny trafił :D

Alonso komentarzy: 1282406.08.2015, 22:05

Pewnie wszyscy z Anglii co są w LE to zleją na te rozgrywki tak jak WHU bo niby jest nowe rozdanie kasy za prawa TV i w tym sezonie każdy średniak będzie chciał być jak najwyżej w tabeli głównie z tego powodu.
Monk ze Swansea kilka razy w wywiadzie w premier league world podkreślał właśnie ten wątek z kasą z praw telewizyjnych.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52406.08.2015, 22:05

No i Legia 1:0.

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 22:04

Tottenham to wgl idioci. Jedyna szansa żeby weszli do LM jest przez wygranie LE dla nich, a oni maja to w dupie i licza na top4? Przeciez to sie nie wydarzy never.

mar12301 komentarzy: 2310106.08.2015, 22:04

"ukontentowany" bleh, co za brzydkie słowo wzięte z angielskiego.

mar12301 komentarzy: 2310106.08.2015, 22:03

West Ham... :/

Eh i się dziwić, że BPL coraz niżej w hierarchii..

new_star komentarzy: 6850 newsów: 906.08.2015, 22:03

WilSHARE

mieszkasz gdzieś w Danii?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 22:03

WilSHARE
No a jak! Diaby, Trezeguet sami znani pilkarze!

Nie mowiac o Suarezie.

mitmichael komentarzy: 4924306.08.2015, 22:03

@MarcinQT
Jak to co, Benzema nie moze sie doczekac az wroci do składu Realu po urazie jaki ma obecnie :D :P

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 22:02

K204

Jak zawsze ;)

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 22:02

Ronaldow Arsenalu???????????????? Lolll.... zwała :D Czyli to prawda, że Wenger ma 200 mln funtow. 45 na Benzeme i ponad 100 na Ronaldo.

Ale co wtedy z Chambarlainem i Walcottem? To nasi Anglicy i musza sie rozwijac... wiadomo Ronaldo spoko, ale wiecie mamy Gnabry'ego, Adelaide. Sanogo pokaże pazurki i nasza gwiazda młodego pokolenia Akpom i nie bedzie juz miejsca dla Ronaldo.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 22:02

A jak się spisał Jenkinson? Jak całe W.H.U?

Mihex komentarzy: 2360406.08.2015, 22:01

O widzę, że Omonia co Jagiellonie wyeliminowała odpadła już. Bardzo dobrze, należało się im za ten pocisk po całym narodzie. Masakryczna dzicz tam była.

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 22:00

Haha West Ham United Londyn jakie pośmiewisko. Nie wiem na co oni liczą, Biic oszczedza skład na 1 kolejke BPL? Przeciez oni z góry są skazani na porażke, bez jaj... lepiej tutaj awansować niż przegrać 2 mecze :P

Maciek
Jak będziesz się w taki sposób wypowiadał, to nie rozstrzygniemy naszego zakładu.

Maciek

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 21:58

Benzema juz oficjalnie, czy jeszcze nie?

mitmichael komentarzy: 4924306.08.2015, 21:58

Po co Oni w ogole graja w lidze? no chyba kazdej druzynie chodzi o to by zajsc jak najwyzej w tabeli i awansowac do europejskich pucharow a w West Hamie to olali, grali nie tylko dla siebie ale takze dla angielskiej pilki. Mam nadzieje, ze niezłe wciry dostana od Nas w niedziele

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 21:57

Oficjalnie Trezeguet w RSCA.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 906.08.2015, 21:57

WilSHARE

a taki Manchester ma coś okolo 500 tys mieszkańców. Przynajmniej taka statystykę widziałem. Też nie taka duża mieścina.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 21:57

Kanonier204
Chciałbym, by chociaż zasiadał na ławie. Dam Ci znać w niedzielę jak będzie. Grają u siebie z Nordsjaelland.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52406.08.2015, 21:55

No to Anglicy mają już tylko 7 drużyn.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 21:55

WilSHARE
No to akurat wiem a mi chodzilo o trybuny. W kazdym razie mozecie miec dobrego GK. Warto dodac ze Thomas ma dopiero 22 lata (w pazdzierniku skonczy 23)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 21:53

Kanonier204
Nie widziałem, ale w kadrze nie był ujęty. Niestety.

maciekbe komentarzy: 1245806.08.2015, 21:51

@MG pomijając już nawet tę niekorzystną dla nich statystykę, ich występy za Bilica są bardzo słabe. Pomijam preseason (chociaż tu też nie błyszczeli) ale kwalifikacje do LE to w ich wykonaniu padaka

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 21:50

WilSHARE
Widzialem ze Kaminski nawet na lawce nie byl w tym meczu. Gdzies tam na trybunach siedzial?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 21:49

Kanonier204
Może lepiej. Skupią się na odbiciu mistrzostwa. Zobaczymy jak to wyjdzie. Aczkolwiek brakuje na napadzie Corneliusa. Dziś grało dwóch nabytków tego lata. Tak nie powinno być.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 21:47

Gunner44
Ciekawostki. Aktualny mistrz Danii - FC Midtjylland, mieści się w Herning, które jest 17 miastem co do wielkości w Danii. Tak samo BATE Borysów - 9 miasto co do wielkości na Białorusi.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 21:44

Widze Brugge i Liege zgodnie z planem. Ja to czekam na faze grupowa ;>

Hans_Zimmer komentarzy: 594306.08.2015, 21:42

a niech się zbroją! we wrześniu koniec świata więc nic to im nie da :(

maciekbe komentarzy: 1245806.08.2015, 21:41

West Ham chyba bardzo nie chce z nami dostać, bo skład, jakim grają (i przegrywają) z Astrą Giurgiu jest mocno rezerwowy

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.08.2015, 21:38