Odprawić Czarne Koty z kwitkiem

Odprawić Czarne Koty z kwitkiem 07.01.2016, 22:53, Kamil Zając 1346 komentarzy

To już pół roku minęło, kiedy Arsenal rozbił Aston Villę 4-0 i po raz 12. w historii wygrał Puchar Anglii. Dzięki temu zwycięstwu, Kanonierzy zostali najbardziej utytułowanym zespołem w historii tych rozgrywek. Marsz po kolejny tytuł rozpoczynamy od spotkania z Sunderlandem. Faworyt meczu jest tylko jeden. Podopieczni Arsene'a Wengera w tym roku celują w mistrzostwo Premier League. Czarne Koty oddałyby wszystko za utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Arsenal zapewne chciałby także dokonać rzeczy historycznej i po raz 3. z rzędu wygrać FA Cup. Byłby to wynik niesamowity, gdyż dwa poprzednie takie wydarzenia miały miejsce jeszcze w XIX wieku! Początek tego spotkania w sobotę, o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Losowanie przyniosło podopiecznym Arsene'a Wengera niewygodnego rywala. Oczywiście mogło być gorzej, ale patrząc na rywali Liverpoolu czy Chelsea, mogło być lepiej. Sobotnie spotkanie pomiędzy Arsenalem a Sunderlandem będzie już drugim w tym sezonie. Poprzednio, również w północnym Londynie, Kanonierzy wygrali 3-1. Goście zagrali dobry mecz i sprawili bardzo dużo problemów. Świadczy o tym fakt, że Aaron Ramsey ustalił wynik spotkania dopiero w ostatniej minucie, a Petr Cech wcale nie narzekał na brak pracy. Na szczęście komplet punktów pozostał w północnym Londynie. Ten mecz zakończył najsłabszy okres bieżącego sezonu w lidze Arsenalu.

Historia spotkań obu zespołów jest bardzo bogata. Oczywiście lepszym bilansem mogą pochwalić się Kanonierzy, ale przewaga nie jest tak duża jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. Z pośród wszystkich 143. meczów, Arsenal wygrał 57 razy. Sunderland okazywał się lepszy w 46. przypadkach. Pozostałe spotkania zakończone remisem. Warto dodać, że ostatnie starcie w ramach FA Cup miało miejsce w sezonie 2011/12. Na Stadium of Light to gospodarze okazali się lepsi, wgrywając 2-0.

Sytuacja kadrowa w Arsenalu zaczyna wyglądać coraz lepiej. To bardzo cieszy, gdyż zaczynamy zmagania w FA Cup, a za kilka tygodni powraca Liga Mistrzów. W meczu z Sunderlandem, przynajmniej na ławce rezerwowych, powinien pojawić się Mikel Arteta. Kapitan Kanonierów rozegrał kilkadziesiąt minut w meczu młodzieżówki kilka dni temu. Blisko powrotu jest Alexis Sanchez. Chilijczyk powinien być dostępny na środowe spotkanie z Liverpoolem. Kolejny w kolejce do powrotu jest Tomas Rosicky. Na pozostałych piłkarzy będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Arsene Wenger na ostatniej konferencji prasowej uspokoił kibiców i stwierdził, że rehabilitacja Cazorli oraz Coquelina przebiega bardzo sprawnie. Sam Allardyce przyjedzie z Czarnymi Kotami w prawie najmocniejszym składzie. Uraz leczy tylko pomocnik, Jack Rodwell. Być może szanse debiutu w nowej drużynie dostanie Jan Kirchhoff, który wzmocnił środek obrony.

Dla Arsenalu mecz z Sunderlandem powinien być tylko przetarciem przed wyjazdem na Anfield. Wszyscy wiedzą, że głównym celem jest w tym roku Mistrzostwo Anglii. Oczywiście udany występ w Pucharze Anglii mile widziany. Sam Allardyce da pograć zapewne rezerwowym, gdyż najważniejsze jest utrzymanie w Premier League. Gości nie można oczywiście zlekceważyć. W tych rozrywkach teoretycznie słabsi bardzo często ogrywają faworytów. To jest właśnie magia najstarszego turnieju na świecie. Wiele wskazuje na to, że Mathieu Debuchy zakończy tym spotkanie swoją przygodę z Arsenalem. Czy Arsene Wenger da odpocząć kilku najważniejszym zawodnikom? A może potraktuje ten mecz bardzo poważnie i wystawi najmocniejszy garnitur? Dowiemy się o tym już w sobotę.

Arsenal - Sunderland

Rozgrywki: FA Cup

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: 9 stycznia, 2016

Sędzia: Martin Atkinson

Skład Kanonierzy.com: Ospina - Debuchy, Mertesacker, Gabriel, Gibbs - Chambers, Ramsey - Campbell, Oxlade-Chamberlain, Iwobi - Giroud

Typ Kanonierzy.com: 2-0

Zapowiedź autor: Kamil Zając źrodło: Własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Fabri4 komentarzy: 8321 newsów: 5009.01.2016, 16:45

czyli nikt mi nie opiszę pierwszej połowy, dzięki. fajnie że można na was liczyć ;)

Kowal96 komentarzy: 1580509.01.2016, 16:45

Iwobi gra dobrze, już lepiej zdjąć Oxa.

Kanonier204 komentarzy: 40347 newsów: 309.01.2016, 16:45

Tu sa same eksperty z kapiszony.com

kaden komentarzy: 170009.01.2016, 16:45

D14

To w końcu Gibbs ponosi winę tylko i wyłącznie czy w 80%?

lays komentarzy: 3981809.01.2016, 16:45

Chambers dostaje chyba ostatni mecz na DM :D

stahustaszku komentarzy: 59609.01.2016, 16:44

A ja uważam że AOC jeszcze odpali. Przede wszystkim ma obie nogi co jest mega atutem. Wg. mnie Wenger go trochę niszczy tym ze karze mu grać tak głęboko w pomocy...zła decyzja wg. mnie.

Wiecie może co z O spina ? Kontuzja jakas ?

new_star komentarzy: 6469 newsów: 909.01.2016, 16:44

Ale Campbell ma czasami zagrania, ciut nie Ozil :D

mitmichael komentarzy: 4867109.01.2016, 16:44

@lays
Co chcesz od Iwobiego? pierwszy raz pilke stracił i od razu ma zejsc?

kaden komentarzy: 170009.01.2016, 16:44

Dokładnie, to 'tylko i wyłącznie' wygląda jakbyś to ty nie przyjmował żadnej innej opinii

D14 komentarzy: 305009.01.2016, 16:44

witowo

sluchaj 'ekspercie', wiem ze nabiles juz tysiace komentarzy i pewnie wiesz wszystko najlepiej chociaz za takiego sie uwazasz, ale MOIM ZDANIEM zawalil sprawe Gibbs bo to on grał 'na konia' i powie Ci to kazdy kto gral w pilke chociaz troche.. Kosa w tym przypadku bylo z 20% winy, ale co ja tam wiem.. przez takich ludzi jak ty wlasnie ten kraj jest jaki jest, wszyscy wszystko wiedza najlepiej ;d bez odbioru.

bluube komentarzy: 8609.01.2016, 16:43

Kowal96 dzieki :)

pauleta19 komentarzy: 41414 newsów: 109.01.2016, 16:43

footsy.ml/

lays komentarzy: 3981809.01.2016, 16:43

Atkinson znow sedziowanie fatalne... pare fajnych kontr moglismy miec.

Adelaide za Iwobiego niech wchodzi bo oczy bola. Biega jak w gumowcach

Kowal96 komentarzy: 1580509.01.2016, 16:43

bluube

Ospina miał problemy z pachwiną i nie mógł zagrać.

Barney komentarzy: 1330609.01.2016, 16:42

da ktos linka bo mi wywalilo transmisje

patryksz komentarzy: 302609.01.2016, 16:42

Nie kumam jednej rzeczy. Nagle wszyscy mówią, że Joel lepszy niż Ox. No ok, to prawda. Ale on był zawsze lepszy. Dużo lepszy.

DexteR_000 komentarzy: 608709.01.2016, 16:42

Tylko ze w pilce mozna miec forme i jej nie miec.
Ox na poczatku sezonu i w meczu z Chelsea dobrze grał( o tarcze wspolnoty).

Czeczenia komentarzy: 1042009.01.2016, 16:41

"po bledzie Koscielnego? haha dobre ;d" - nie powiem kto tu nie przyjął do siebie innego punktu widzenia.

No i czy tylko ja widzę pewną różnicę między "Blad Gibbsa tylko i wylacznie. ", a "moim zdaniem blad Gibbsa"?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49587 newsów: 38909.01.2016, 16:41

Widać, że nie ma kto u nas tych piłek wrzucać.

kaman17 komentarzy: 358309.01.2016, 16:41

D14
No właśnie gram całe życie. I nie jest to a klasa, coś w piłce już osiągnąłem. Akurat jestem bocznym obrońcą. Kosa powinien wybić piłkę w aut i tyle. Dla obrońcy to żaden wstyd, nawet na najwyższym poziomie.

pumeks komentarzy: 2076209.01.2016, 16:41

Giroud gra dziś ciekawie. Bardziej z tyłu lub z boku angażuje zawsze jednego obrońcę, którego wyciąga z pola karnego.

bluube komentarzy: 8609.01.2016, 16:41

Dopiero wlaczylem, czemu Petr gra?

Lavekall komentarzy: 37609.01.2016, 16:40

Joel świetnie panuje nad piłką i często samym balansem ciała gubi obrońcę, jak dla skrzydłowego to niezwykle cenna umiejętność, na pewno prezentuje się ostatnio lepiej niż Ox

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 109.01.2016, 16:40

@D14: Co innego mieć inne zdanie a co innego pierdzielić jak potłuczony.

Fabri4 komentarzy: 8321 newsów: 5009.01.2016, 16:40

Cześć, możecie mi napisać oceny naszych do przerwy lub kto na plus a kto minus bo nie mogę oglądać meczu

kaden komentarzy: 170009.01.2016, 16:40

Lens poszedł do końca, wymusił presję i to mu się opłaciło

Gorrann komentarzy: 141209.01.2016, 16:39

Campbell naprawdę niezłe wygląda przy Oxie i Walcocie...

D14 komentarzy: 305009.01.2016, 16:39

internetowi "eksperci" nie moga przyjac do siebie ze ktos ma inne zdanie hehe. Widac ze cale zycie tylko komputer, klawiatura i komentarze.. Graliscie kiedys w pilke? bo z tego co widze to chyba nie.. ;d moim zdaniem blad Gibbsa i tyle.

pumeks komentarzy: 2076209.01.2016, 16:39

Joel jak jeszcze popracuje na siłowni to będzie miał większe szanse w grze jeden na jeden.

Ewenement komentarzy: 208709.01.2016, 16:39

Chambers znowu błyskotliwie na ŚPD

polandblood komentarzy: 11091 newsów: 109.01.2016, 16:37

Koscielny miał pecha bo akurat dostał piłkę jak był na wykroku i nic z tym się nie dało zrobić.

MarkOvermars komentarzy: 632809.01.2016, 16:37

Walcott to czasami zachowuje się na boisku jak Gervinho. Dużo biega ale nie wiele z tego wynika

Czeczenia komentarzy: 1042009.01.2016, 16:37

imprecis

Nigdy? Święta się skończyły, odstaw te narkotyki.

kaman17 komentarzy: 358309.01.2016, 16:36

ewidentny błąd Kosy.... Gibbs mógł albo wybić piłke przez środek prawą nogą, albo się odwrócić i zejść na lewą, co mogłoby się skończyć stratą. Podał Koscielnemu, który powinien wybić te piłkę z pierwszej. Błąd Kosy i tyle..

Czeczenia komentarzy: 1042009.01.2016, 16:36

D14

Nie ograniczaj się! To był błąd Mertesackera! Tylko i wyłącznie... Przezabawne.

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 509.01.2016, 16:36

imprecis

Tobie każdy z Arsenalu przypomina CR7 albo Inieste lel

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 109.01.2016, 16:36

@D14: Dobra, dobra. Wszyscy się pośmialiśmy z tego prowa. Udane, muszę przyznać.

imprecis komentarzy: 18157 newsów: 2109.01.2016, 16:35

Czeczenia - największym jego plusem jest piłkarski mózg. Gość nigdy nie ma głupich strat. Przypomina mi grą Inieste/Nasriego.

pumeks komentarzy: 2076209.01.2016, 16:35

Żyro gra dziś w pierwszym składzie Wilków z West Ham

D14 komentarzy: 305009.01.2016, 16:34

simpplemann

po bledzie Koscielnego? haha dobre ;d

to byl blad Gibbsa ktory zagral "na konia" czego efektem byla strata Kosy.

Blad Gibbsa tylko i wylacznie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 109.01.2016, 16:34

@qwertyu123:
Tak straciliśmy youtube.com/watch?v=ykm-mAT8gLQ

pauleta19 komentarzy: 41414 newsów: 109.01.2016, 16:34

Typowy Cattermole

DexteR_000 komentarzy: 608709.01.2016, 16:33

Dzięki ;)

TerrorMachine komentarzy: 126209.01.2016, 16:33

farsa ogórki klepie

Czeczenia komentarzy: 1042009.01.2016, 16:32

Największym atutem Campbella jest to, że patrząc na takiego asa jak Chamberlain to ręce opadają. Na takim tle łatwiej błyszczeć.

patryksz komentarzy: 302609.01.2016, 16:32

Filipie, włącz myślenie. Zero argumentów po stronie Gibbsa.

Ewenement komentarzy: 208709.01.2016, 16:32

fu tbolh d.tv/stream2.php

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49587 newsów: 38909.01.2016, 16:32

qwertyu123
Po błędzie Koscielnego przed polem karnym.

Ewenement komentarzy: 208709.01.2016, 16:32

@Dexter
********.tv/stream2.php

lays komentarzy: 3981809.01.2016, 16:31

problem taki, ze nie pamietam ostatniego strzalu oxa zza pola karnego w bramke... on zawsze ładuje tak samo, płasko obok.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz kwietnia wybór redaktorów
6
Gracz kwietnia wybór użytkowników Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl