Oficjalnie: Gabriel Martinelli Kanonierem!

Oficjalnie: Gabriel Martinelli Kanonierem! 02.07.2019, 15:30, Michał Lis 1853 komentarzy

Pierwszy transfer Arsenalu stał się faktem. Do zespołu Kanonierów dołącza 18-letni brazylijski napastnik Gabriel Martinelli. Nowy nabytek The Gunners grał dotychczas w czwartej lidze brazylijskiej, gdzie w ciągu 34 spotkań strzelił 10 bramek. Gabriel zadebiutował w Ituano już w wieku 16 lat i 9 miesięcy, a swoje pierwsze powołanie na zgrupowanie przed Copa America do dorosłej reprezentacji Brazylii otrzymał w maju tego roku.

Gabriel został wybrany do najlepszej jedenastki turnieju Campeonato Paulista oraz dostał nagrodę Best Newcomer 2019. Zawodnik już niebawem dołączy do zespołu, aby przygotować się do nadchodzącego sezonu!

Gabriel MartinelliTransfery autor: Michał Lis źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Tevez komentarzy: 358505.07.2019, 23:49

Raul już pokazał kuszt pozyskując Denisa. Wcisnął go do Arsenalu byle podlizać się Barcelonie pewnie nawet nie pytając Emerego o zgodę. I tak właśnie będzie teraz wyglądać polityka transferowa w tym klubie.

Sobieski14 komentarzy: 465905.07.2019, 23:48

@TheBestGooner napisał: "Kolega AlexVanPersie powinien chociaż jakieś ostrzeżenie dostać za wypisywanie tych pierdół. Było śmieszne do czasu."

A co Ci nie pasuje w tel jego wypowiedzi?

platinium komentarzy: 138705.07.2019, 23:47

@TheBestGooner: Ale przecież AVP, w tej sprawie, ma rację. Arsenal osiągnął dno i Sven mógł być ratunkiem, żeby się podnieść. A to, że AVP pisze o tym po raz setny i w charakterystycznym dla siebie stylu, to już inna sprawa.

TheBestGooner komentarzy: 317605.07.2019, 23:44

@FabsFAN: Przecież to trollowanie. Nikt normalny by nie pisał w ten sposób przy każdej okazji.

FabsFAN (zawieszony) komentarzy: 20148 newsów: 305.07.2019, 23:43

Ostrzeżenie za posiadanie własnej opinii?

TheBestGooner komentarzy: 317605.07.2019, 23:41

Kolega AlexVanPersie powinien chociaż jakieś ostrzeżenie dostać za wypisywanie tych pierdół. Było śmieszne do czasu.

AlexVanPersie komentarzy: 771905.07.2019, 23:39

@Redzik:

Wielkie dzięki Redzik.
To tylko potwierdza to wszystko co piszę od jego odejścia.
Nawet żal robi się jeszcze większy jak się zobaczy, że SVN miał plan powrotu Arsenalu do korzeni, do odkrywania talentów i rozwoju poprzez ich grę w naszych koszulkach. Ten koleś naprawdę mógł i CHCIAŁ nas wyciągnąć z bagna w jakim ugrzęźliśmy poprzez inwestowaniu w młode talenty. JEDYNĄ sensowną drogą przy naszym budżecie.

Mislintat was aiming higher, though.
He wanted to take the club back to its player-developing roots and discover talents with the potential to grow in the #AFC shirt.

Dodatkowo widać, że to Raul się mu zaczął wchrzaniać w pracę poprzez zaufanie w swoją sieć agentów i kontaktów, co jak się okazało doprowadziło nas do miejsca zwanego NoTransferLand.
Hiszpański nieudacznik uznał, ze jest lepszy od Top3 skautów świata...
Szkoda, że się nie zaczął uważać za lepszego trenera od Emery'ego i lepszego napastnika od Obamy...
Co za gamoń i bufon.

AFC's newly appointed DoF Raul Sanllehi, however, decided to put more trust in his network of agents as far as recruitment was concerned. Mislintat saw this startling development as a signal. His contract was terminated by mutual consent.

Ostatnie zdanie, mówiące o obopólnej zgodzie na zakończenie współpracy, pokazuje, że rzekomy "trudny charakter" to kolejne szkalowanie SVN przez hiszpańskie parówy.

Koleś odszedł bo nie mógł w spokoju wykonywać swojej roboty.
Tylko tyle i AŻ tyle.

Gunner915 komentarzy: 149205.07.2019, 23:22

Mysle, ze Chelsea to pewniak na top4 w nastepnym sezonie. O miejsce 4 bedzie bitwa Arsenal vs Totki vs United.

Gunner915 komentarzy: 149205.07.2019, 23:21

Pulisic byl wypozyczony z Chelsea :| to co Wy tak narzekacie na kadre Chelsea, maja o wiele lepsza sytuacje niz my.

Sobieski14 komentarzy: 465905.07.2019, 23:20

@Redzik napisał: "Myślę, że warto rzeczowo porozmawiać o Svenie, ale bez fanatyzmu ;)"

Ja tam bez fanatyzmu ale ze Svenem czułem że ten klub ma jasny cel i plany na przyszłość...
Z Raulem to się boje szrotów hiszpańskich typu Suarez czy Vasquez

Sobieski14 komentarzy: 465905.07.2019, 23:16

@Dewry napisał: "Niestety raczej nie ma co na to liczyć. Xhaka nie wypada szczególnie słabo, w przeciwieństwie do Ozila, Mustafiego czy braku skrzydłowych, a budżetu to my nie mamy. Dokładając wielką wiarę w Guendouziego, jaka z pewnością jest w klubie oraz udane występy Willocka spodziewam się, że B2B jest jedną z ostatnich pozycji, których wzmocnienie rozważają obecnie Raul i Unai. Zważając jeszcze, że Niles nie jest pewnym zmiennikiem na prawą obronę, a Koscielny i Monreal mogą chcieć odejść lub zostaną wypchnięci to w zasadzie pewne."

No to mam nadzieje że ktoś go wygryzie.
Ale po sezonie najważniejsze pozycje do wzmocnienia widziałem i widzę śo i skrzydło na równi, potem b2b.
Przy odejściu Welbecka jeszcze trzeba chyba kogoś na ławke na atak pozyskać.
Do tego Tierney...
Musi też zacząć klub sprzedawać.

TheBestGooner komentarzy: 317605.07.2019, 23:10

Kurczę smutno mi.

TheBestGooner komentarzy: 317605.07.2019, 23:06

@Amadi: Problem w tym, że pisanie o tym na publicznym forum również byłoby nieeleganckie.

Redzik (redaktor) komentarzy: 15212 newsów: 9005.07.2019, 23:06

@NineBiteWolf: Sam zdecyduj :P

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 205.07.2019, 23:04

@Sobieski14: Niestety raczej nie ma co na to liczyć. Xhaka nie wypada szczególnie słabo, w przeciwieństwie do Ozila, Mustafiego czy braku skrzydłowych, a budżetu to my nie mamy. Dokładając wielką wiarę w Guendouziego, jaka z pewnością jest w klubie oraz udane występy Willocka spodziewam się, że B2B jest jedną z ostatnich pozycji, których wzmocnienie rozważają obecnie Raul i Unai. Zważając jeszcze, że Niles nie jest pewnym zmiennikiem na prawą obronę, a Koscielny i Monreal mogą chcieć odejść lub zostaną wypchnięci to w zasadzie pewne.

NineBiteWolf komentarzy: 11356 newsów: 4905.07.2019, 23:02

@Redzik: To w jakiś sposób umniejsza zasługi Svena?

Amadi komentarzy: 24005.07.2019, 22:58

@TheBestGooner: pij śmiało :D

TheBestGooner komentarzy: 317605.07.2019, 22:54

Ale kurczę mam zagwozdkę moralną. Nie chcielibyście być w podobnej sytuacji.

Sobieski14 komentarzy: 465905.07.2019, 22:51

@Dewry: @Dewry napisał: "Jest w tym dużo prawdy, ale w minionym sezonie nie zdarzało się to nagminnie ani nawet często jak na moje oczy, przynajmniej dopóki grali razem z Torreirą bez przerwy, a na pewno trzeba przyznać, że cofa się o wiele częściej do obrony, gdzie za Wengera mieliśmy co mecz sytuacje, że tracimy bramkę a Xhaka stoi na 25 metrze i patrzy zamiast wracać lub chociażby w meczu ze Swansea (?) gdzie Xhaka po prostu stał obok wbiegajacego w pole rywala."

Oczywiście przy Lucasie wyglądał Xhaka zdecydowanie lepiej ale właśnie w minionym sezonie było kilka stałych fragmentów gry gdzie Xhaka źle się ustawił, nie pokrył albo źle się podzielił kryciem z Mustafą i była strata bramki.

Później jak Toreira obniżył trochę loty to i Xhaka dużo gorzej zaczął wyglądać.

Mam nadzieję że przyjdzie jakiś b2b, dawnego Artete to bym chętnie obok Torreiry zobaczył ;D

BoogieWoogie (zawieszony) komentarzy: 6905.07.2019, 22:40

Jutro o 16 gramy z Boreham Wood, o kurla.

DavidSilva21 komentarzy: 246005.07.2019, 22:39

Podobni piłkarze to też jest opcja znana z football managera.
Sven, co by nie mówić miał Swoją wizję, zobaczymy co pokaże Raul.

kaman17 komentarzy: 353705.07.2019, 22:35

Czyli zamiast rozpaczać za Svenem i znosić jego kaprysy trzeba zrobić zrzutkę na dobrego hakera i podwędzić mu ten program.

BoogieWoogie (zawieszony) komentarzy: 6905.07.2019, 22:26

@Gunner915: pomyslec, ze nie tak dawno Lech skonczyl fazę grupowa LE przed Juve. Od momentu przejecia sterow w Juventusie przez Conte i Marotte, ten zespol rosnie w sile.

Redzik (redaktor) komentarzy: 15212 newsów: 9005.07.2019, 22:24

@Mihex: Myślę, że warto rzeczowo porozmawiać o Svenie, ale bez fanatyzmu ;)

Gunner915 komentarzy: 149205.07.2019, 22:21

Juve mialo 8 swoich zawodnikow na wypozyczeniach w Serie A i wszystkich sprzedalo po +/- 10 mln... Szacunek. Pomyslec, ze w 2006 wygralismy z nimi w cwiercfinale LM :D

Mihex komentarzy: 2322605.07.2019, 22:21

@Redzik: Cholera jasna, Krystian, nie wywołuj wilka z lasu.

Redzik (redaktor) komentarzy: 15212 newsów: 9005.07.2019, 22:17

Ciekawy wątek o Svenie i jego wpływie na transfery w Arsenalu.

https://twitter.com/GrimandiTweets_/status/1147091443489673223

Fragment: "[...] Sven po zakontraktowaniu Aubameyanga, Sokratisa, Mikiego i Leno chciał powrotu klubu do wartości związanych z rozwojem i postawieniem na młodych piłkarzy. Przykładem myślenia Niemca jest transfer Lucasa Torreiry. Mislintat znalazł go za pomocą funkcji "Podobni piłkarze" w oprogramowaniu, którego używa do odnajdywania odpowiednich zawodników. Oprogramowanie te używa algorytmu podobnego do tego z portalu Amazon - kluby, które chcą konkretnego piłkarza, mogą też być zainteresowane innym, ale o tym samym stylu gry. Sven chciał w Arsenalu pomocnika podobnego do Kante z Chelsea. System zaproponował mu Torreire z Sampdorii.

'Już wcześniej znałem Lucasa i zauważyłem, że radzi sobie dobrze. Ale nie patrząc na statystyki, nie pomyślałbym o Urugwajczyku.' ~~~Sven.

Więcej w książce: Football Hackers - The Science and Art of Data Revolution.

Do wiadomości: @AlexVanPersie:

arsenallord komentarzy: 18899 newsów: 11705.07.2019, 22:17

TOP3 moich ulubionych piłkarzy będzie grał w Barcelonie. Jak z tym żyć?

Gunner915 komentarzy: 149205.07.2019, 22:14

dziwnie bedize ogladac Ramseya w Juve... tyle na niego narzekalem, a teraz tak jakos bedzie smutno bez Aarona (zwlaszcza, ze mial dobry poprzedni sezon)

illpadrino komentarzy: 8884 newsów: 305.07.2019, 22:03

@Ranczomen:

Pixel 3a.

Kyrtap komentarzy: 4729 newsów: 105.07.2019, 22:03

@Ranczomen:

Redmi Note 7 polecam mega. Sam korzystam od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Bateria długo trzyma, aparat robi naprawdę dobre zdjęcia, a sam telefon w kolorze niebieskim wygląda *****iście. Jedyny minus to brak NFC, ale bez płatności telefonem da się żyć.

Mariusz28 komentarzy: 460005.07.2019, 21:51

@Ranczomen: musi być koniecznie któryś z tych 3? Bo delikatnie mówiąc szału nie ma. Bo rozumiem że to abonament? Słabo się to opłaca, bo za fajny pakiet np. w orange zapłacisz 25 ziko miesięcznie, a tel możesz sobie wrzucić w raty 0 na allegro np.

NineBiteWolf komentarzy: 11356 newsów: 4905.07.2019, 21:50

Z naszym budżetem powinniśmy szukać możliwości wypożyczenia z opcją pierwokupu, tak jak Chelsea zrobiła z Kovačiciem (choć Mateo akurat okazał się niewypałem według mnie, ale sam pomysł był świetny). Sprowadzenie Ceballosa na takich warunkach byłoby strzałem w dziesiątkę, ale wiecie jak jest - Raul ma znajomości w Katalonii, a nie w Madrycie, więc co najwyżej możemy liczyć na Umititiego z rozwalonym kolanem.

Tevez komentarzy: 358505.07.2019, 21:47

Wy mówcie o tym Vazquezie z Realu? Przecież to jest cienias pokroju Pedro.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 486005.07.2019, 21:43

Obejrzałem odcinek Ćwiąkały o Ceballosie i dla mnie dokładnie takiego gościa potrzebuje Arsenal. A Ceballos potrzebuje dokładnie takiego klubu jak Arsenal.

Byłby moim priorytetem w tym okienku. Oczywiście poza Chico Floresem, który pozostaje bez klubu, ale o tym pewnie nie chcecie słuchać.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10305.07.2019, 21:42

@Ranczomen: jakiegoś OnePlusa

Redzik (redaktor) komentarzy: 15212 newsów: 9005.07.2019, 21:42

@ChatCrapGetBanged: Co to za pani? Pochwal się? :)

cyniek1994 komentarzy: 52705.07.2019, 21:27

@Ranczomen: ja też zastawiam się nad kupnem i z tych 3 wybrał bym redmi 7,
I wybierasz wersje redmi 7 czy redmi note 7 różnica w najmocniejszych wariantach 250 zl

BoogieWoogie (zawieszony) komentarzy: 6905.07.2019, 21:27

Jagielloni wciry 5-0 od Olympiakosu, a w srode Piascik baty od Bate.

Gunerxxx komentarzy: 153605.07.2019, 21:24

Czy ktoś dzisiaj karmił psa moczonym chlebem?

Siller komentarzy: 146005.07.2019, 21:13

@BoogieWoogie: Przyznam szczerze, nie spodziewałem się że ktoś będzie faktycznie bronił Vasqueza. I jeszcze to Salaha porównał! Toż to chyba jego największe indywidualne wyróżnienie w karierze.

Argument " nie oceniaj piłkarza zanim zagrał mecz w tej drużynie" rozumiem w momencie, w którym transfer jest już oficjalnie potwierdzony i mamy pewność, że dany zawodnik jakiś mecz dla rzeczonego zespołu zagra, wtedy ok, mogę mieć swoje przewidywania co do słuszności ruchu, ale ocenię go jak zobaczę go na boisku. Natomiast w przypadku plotek transferowych takie podejście jest kompletnie bez sensu, ponieważ jakiś dziennikarz może sobie stwierdzić, że np. Barcelona chce kupić Marcina Robaka w miejsce Luisa Suareza. Każdy zdrowo myślący człowiek wie, że ten ruch byłby idiotyczny, ale zgodnie z twoją logiką nie mielibyśmy prawa tak uważać, bo przecież nie widzieliśmy żadnego meczu Robaka w koszulce Barcy. I kibice Barcelony mają nadzieję, że nigdy Robaka w ich koszulce nie zobaczą, zakładając oczywiście że w ogóle wiedzą kto to jest. Tak samo ja mam nadzieję, że nigdy nie zobaczę LV w koszulce Arsenalu.

Argument "przecież liznął futbolu na najwyższym poziomie" też niczego nie dowodzi. Theo Hernandez też liznął w Realu futbolu na najwyższym poziomie i przepadł. To, że od pięciu lat gra w Realu Madryt niczego nie dowodzi, to klub jak każdy inny i jak w każdym klubie trafiają się przypadki zawodników, którzy siedzą w klubie długi czas, mimo że na logikę już dawno powinni ich stamtąd wywalić, najlepszy przykład z rodzimego podwórka: Jenkinson.

Co do Salaha, przychodził do Live jako gwiazda Serie A. Faktycznie, nikt nie miał prawa się spodziewać że to się uda. A to że udało się aż tak bardzo to dlatego, że Salah jest po prostu idealnie skrojony pod taktykę Kloppa, która pozwala mu błyszczeć. A że taktyka Kloppa działa dobrze to chyba tłumaczyć nie muszę. Plus w Liverpoolu grał z przodu z Mane i Firmino, a w Romie z... No właśnie.

Jeszcze żeby była jasność, w Arsenalu brakuje przebojowego skrzydłowego, który jest w stanie jednym rajdem zmienić losy meczu. Który jednym sprintem jest w stanie błyskawicznie urwać się obrońcom. Który potrafi dryblingiem minąć jednego albo kilku zawodników. Który potrafi stanowi realne zagrożenie dla bramki przeciwnika i który potrafi strzelać gole. Który potrafi zrobić przewagę w ataku i jednym rajdem rozerwać szyki obronne przeciwnika, gdy ten broni się na własnej połowie całą jedenastką. Vasquez jest przeciętny w każdej z wymienionych przeze mnie kategorii. Mój współlokator jest fanem Realu i ogląda wszystkie ich mecze. Jak się to spytałem o mocne strony Vasqueza to jedyne co potrafił wskazać to fakt, że dużo biega i się stara, że mu zależy. To ja ci @BoogieWoogie: powiem, że tyle to i Iwobi potrafi.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 205.07.2019, 21:13

O przepraszam za podwójną, telefon coś pomieszał w kieszeni.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 205.07.2019, 21:12

@Sobieski14: Jest w tym dużo prawdy, ale w minionym sezonie nie zdarzało się to nagminnie ani nawet często jak na moje oczy, przynajmniej dopóki grali razem z Torreirą bez przerwy, a na pewno trzeba przyznać, że cofa się o wiele częściej do obrony, gdzie za Wengera mieliśmy co mecz sytuacje, że tracimy bramkę a Xhaka stoi na 25 metrze i patrzy zamiast wracać lub chociażby w meczu ze Swansea (?) gdzie Xhaka po prostu stał obok wbiegajacego w pole rywala.

@timiiiii: Prawdę mówiąc nie widzę wyraźnej zależności. Mógłbyś wytłumaczyć.

BoogieWoogie (zawieszony) komentarzy: 6905.07.2019, 21:12

Benin wyeliminowal Maroko xdddddddddddddsdd

Ranczomen komentarzy: 890905.07.2019, 21:11

Dobra kapiszonki, porozmawiajmy na poważne tematy.

Wujkowi Stanleyowi kończy się umowa i musi wybrać telefon. Jako, że nie potrzebuje cudów wstępnie wybrał 3: xiaomi redmi 7, LG Q7 Dual i LG K40.

Widziałem wielokrotnie, że niektórzy użytkownicy siedzą w temacie, więc prosiłbym o poradę, który ostatecznie wybrać. Odpłacę się we wkładzie w budżet transferowy Arsenalu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 205.07.2019, 21:01

@Sobieski14: Jest w tym dużo prawdy, ale w minionym sezonie nie zdarzało się to nagminnie ani nawet często jak na moje oczy, przynajmniej dopóki grali razem z Torreirą bez przerwy, a na pewno trzeba przyznać, że cofa się o wiele częściej do obrony, gdzie za Wengera mieliśmy co mecz sytuacje, że tracimy bramkę a Xhaka stoi na 25 metrze i patrzy zamiast wracać lub chociażby w meczu ze Swansea (?) gdzie Xhaka po prostu stał obok wbiegajacego w pole rywala.

@timiiiii: Prawdę mówiąc nie widzę wyraźnej zależności. Mógłbyś wytłumaczyć.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 486005.07.2019, 20:56

@Redzik

Masz swoją kandydatkę przed ołtarz najwyraźniej ;>

I bardzo dobrze, od mojego anioła się odwal. I nie gap się następnym razem.

Redzik (redaktor) komentarzy: 15212 newsów: 9005.07.2019, 20:47

@ChatCrapGetBanged: Wrzucałeś tam gdzieś niżej zdjęcie panny młodej. To tak mi się jakoś skojarzyło. ;)

BoogieWoogie (zawieszony) komentarzy: 6905.07.2019, 20:42

@Sobieski14: XD jak Ty zaczales mi tlumaczyc rzecz, ktorej w ogolet nie napisałem, tylko Ty sobie to tak odebrales...

Sobieski14 komentarzy: 465905.07.2019, 20:40

@BoogieWoogie: Chlopie belkoczesz jak potrącony, co chwile prostujac swoje wypociny gdy ktos daje Ci logiczne argumenty i jeszcze piszesz "spojrz co wypisuje sobieski xd"

SoulStorm patrz i ucz sie jak sie troluje.

A jesli Boogie Ty piszesz na serio to pisz na jaki numer wysylac Ci smsy o tresci pomagam.

Następny mecz
Ostatni mecz
Chelsea - Arsenal 21.01.2020 - godzina 21:15
? : ?
Arsenal - Sheffield United 18.01.2020 - godzina 16:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool20191058
2. Man City21152447
3. Leicester20133442
4. Chelsea21123639
5. Sheffield United2187631
6. Man United2077628
7. Wolves21610528
8. Arsenal2169627
9. Tottenham2075826
10. Newcastle2075826
11. Crystal Palace2067725
12. Burnley20731024
13. Southampton20731024
14. West Ham1964922
15. Everton20641022
16. Brighton2056921
17. Bournemouth20541119
18. Aston Villa20531218
19. Watford20461018
20. Norwich20341313
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy174
Marcus Rashford144
Danny Ings141
Pierre-Emerick Aubameyang141
Sergio Agüero133
Tammy Abraham133
Sadio Mané116
Harry Kane112
Raheem Sterling111
Mohamed Salah105
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.33
Gracz grudnia wybór redaktorów Bernd Leno
Bernd Leno
7.02
Gracz grudnia wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl