Ornstein o planach transferowych Arsenalu

Ornstein o planach transferowych Arsenalu 15.05.2019, 10:50, Eryk Szczepański 117 komentarzy

David Ornstein, najlepiej zorientowany dziennikarz w sprawach Arsenalu, rozmawiał wczoraj w audycji radiowej BBC o planach transferowych Kanonierów. Oto porcja najnowszych doniesień.

- Nie sądzę, aby to było spektakularne okienko w wykonaniu Arsenalu, ale uważam, że muszą dokonać kilku znaczących wzmocnień - zaczął Ornstein.

- Wszystko zależy od tego, jaki będzie budżet. Jeśli kolejny rok będą grać w Lidze Europy, kwota ta będzie oscylować w granicach 40 milionów funtów. Zwycięstwo z Chelsea i awans do Ligi Mistrzów znacząco podniesie budżet transferowy. Nowa umowa z Adidasem też będzie sporym zastrzykiem finansowym.

- Należy pamiętać, że w razie niepowodzenia, będzie to trzeci rok z rzędu w Lidze Europy. W zeszłym sezonie mocno zainwestowali we wzmocnienia przednich formacji i nie zamierzają łamać Finansowego Fair Play niezależnie od wyniku.

- Czekając na zatrudnienie dyrektora technicznego, prowadzą liczne obserwacje i rozmowy na temat przyszłych wzmocnień. Nowe nabytki maja być mieszanką doświadczenia i młodości. Priorytetami Emery'ego są środkowy obrońca i pomocnik box-to-box. W dalszej kolejności rozpatrywani mają być skrzydłowy i dwóch bocznych obrońców.

- W planach na przyszły sezon uwzględniani są także młodzi zawodnicy: Reiss Nelson, Emile Smith Rowe, Joe Willock i Bukayo Saka, który jest najwyżej ceniony z nich wszystkich.

David Ornstein autor: Eryk Szczepański źrodło: BBC/Arseblog
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Marcinafc93 komentarzy: 1905415.05.2019, 17:12

Na boki obrony nikt nie przyjdzie. Najważniejsze pozycje to ŚO b2b i skrzydłowy

Adi17 komentarzy: 101715.05.2019, 17:12

Dobrze, że Emery wie który pozycje wzmocnić, tylko ciekawe jak będzie z jakością tych wzmocnień. I trzeba dawać szansę młodym, może któryś odpali, a tak po za tym musem jest wygranie Ligi Europy.

erykgunner (administrator) komentarzy: 1919 newsów: 128815.05.2019, 17:06

@Sobieski14 napisał: "Nie masz żadnego skrzydła, żadnego sp do partnerowania Torreirze, żadnego śo na którego można zawsze liczyć, a chcesz wzmacniać pozycje na które mamy po dwóch zawodników z większą jakością?" @Sobieski14 napisał: "Jakies szejki przejęły Arsenal, cos mnie ominęło?"

Tak, chyba ominęło Cię czytanie ze zrozumieniem. Przecież napisałem wyraźnie, że zdaje sobie sprawę, że nie mamy kasy na wszystkie braki. Co nie zmienia faktu, że przydałoby się nam dwóch nowych bocznych obrońców. Na szczęście na Emirates uważają tak samo, a nie, że to kabaret.

Sobieski14 komentarzy: 429515.05.2019, 16:54

@erykgunner: No bez jaj ze Bellerin nie potrafi bronić... jaki z niego skrzydkowy? Jak on nie ma żadnego dryblingu, strzalu..
Kolasinac jest słabym lo, no ale wierzysz że go sprzedadzą jak jest 11 zawodników gorszych od niego którzy powinni odejść.

Tak kupno bokow obrony to bezsens i kabaret.
Nie masz żadnego skrzydła, żadnego sp do partnerowania Torreirze, żadnego śo na którego można zawsze liczyć, a chcesz wzmacniać pozycje na które mamy po dwóch zawodników z większą jakością?
Zwłaszcza za te grosze które będą do dyspozycji.
Jakies szejki przejęły Arsenal, cos mnie ominęło?

Racjonalny komentarzy: 6815.05.2019, 16:42

Jaki budżet był w poprzednim okienku LETNIM?

Fanatic komentarzy: 578415.05.2019, 16:41

*szrotu

Fanatic komentarzy: 578415.05.2019, 16:41

Bez sprzedania graczy, którzy najdelikatniej mówiąc są za słabi to wiadomo, że nie będzie spektakularnych wzmocnień, w końcu mamy kadrę gdzie jej siła to ilość a nie jakość, a lista szeptu do sprzedania jest całkiem długa...

SemperFidelis47 komentarzy: 17915.05.2019, 16:31

Kamil47 Ozil 30 Musta- 20 Mhika -20 już masz 70 w czym jesteś zaskoczony ? Lol

GunnersFan9 komentarzy: 5368 newsów: 815.05.2019, 16:25

Upadek tego klubu jest coraz bliżej.

D14 komentarzy: 272715.05.2019, 16:21

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Arsenal od zawsze tak gospodaruje budżetem, a oburzenie co okienko jest takie same xD

kamil47 komentarzy: 59515.05.2019, 15:36

@SemperFidelis47: jak z twoich wyliczeń za tych zawodników wyszło 80 mln to nie mam pojęcia. Kolejna kwestia kim ich zastąpić i czy to nie będą zbyt wielkie roszady jak na jedno okienko ?

@ProroK: zapomnij o transferach typu rozbicie banku bo to jest po prostu nie możliwe. No chyba że kosztem pozostałych transferów.

@Hirow: daj Bóg oby nie. Ten transfer zje wszystkie niemal środki. A Umtiti to człowiek szklanka , a charakterystyka PL raczej mu nie pomoże.

@BarcArsenal: nie stać nas na Isco. Jesteśmy dla niego mało atrakcyjnym klubem. Wątpię żeby Real go sprzedał.

Johann (redaktor) komentarzy: 35 newsów: 3415.05.2019, 15:35

Arsenal zmierza w kierunku Evertonu i jeśli Kroenke nie szarpnie się na jakieś transfery to niestety będzie coraz gorzej. Kroenke naprawde nie widzi, że trzeba wydać pieniądze żeby kogoś kupić? Z samej akademii Ligi Mistrzów sie nie zrobi

Argudo komentarzy: 9552 newsów: 615.05.2019, 15:09

Wychodzi na to, że mecz z Chelsea będzie dla nas niezwykle ważny w kontekście kilku najbliższych lat. Trzeba go wygrać, bo bez środków nie zrobimy roszad w składzie, a bez nich nie ruszymy naprzód.
Też kwestia, żebyśmy umieli rozsądnie wydać te pieniądze, ile by ich nie było. Oby nasi byli pewni każdego zawodnika i nie nakupywali nam kolejnych Mustafich.

Gorrann komentarzy: 132615.05.2019, 15:04

Przecież to jest kpina.

To jest poważny klub? Czy Kroenke to kibic totenhamu i stara się jak najbardziej zaprepascić wszystko co było do tej poryrobione?

ProroK komentarzy: 45215.05.2019, 15:00

Nelson musi wrócić bo, z Iwobi na skrzydle to my możemy jedynie środek tabeli bić .
Do tego środkowy obrońca na którego trzeba rozbić bank . Koulibaly czy Skriniar.
Marzy mi się jakiś przebojowy skrzydłowy z przysłowiowym "gazem"

Michu komentarzy: 81815.05.2019, 14:52

Według mnie przyjdzie Djene, Marcos Llorente, i jakas niespodzianka.

SemperFidelis47 komentarzy: 17915.05.2019, 14:48

Panowie jeśli będzie liga mistrzów to myślę że budżet będzie ciekawy pamiętajcie że przy odejściu Ozila Monreala Jenkinsona, Mustafiego Mhiktaryana może uciułać z 80 mln

Tevez komentarzy: 260415.05.2019, 14:40

Niby człowiek wie a jednak się ludzi.

fabregas1987 komentarzy: 2011115.05.2019, 14:22

Ciekawe czy kiedyś usłyszymy, ze sądzi ze będzie to spektakularne okienko w Arsenalu

Hirow komentarzy: 39415.05.2019, 14:10

@Marcinafc93: myślałem że już zdrowy a ten przed operacją czyli słabiutko ...

SoulStorm komentarzy: 569815.05.2019, 14:03

Z gówna bata na ukręcisz.

Marcinafc93 komentarzy: 1905415.05.2019, 14:02

@D14: Chambers pewnie zostanie wypożyczony, albo sprzedany.

Marcinafc93 komentarzy: 1905415.05.2019, 14:01

@Hirow: Może i fajnym, ale w szpitalu. Zdecydowanie nie.

Hirow komentarzy: 39415.05.2019, 13:58

Na ŚO przyjdzie pewnie Umtiti co będzie bardzo fajnym wzmocnieniem, ze sprzedaży szrotu sfinansują jakiegoś box-to-boxa ale nie liczył bym na wielkie nazwisko do tego swoje szanse muszą dostać Nelson i Saka. Jeżeli sprzedadzą kogoś z dwójki Laca-Auba to pewnie znajdą się pieniądze na jakiś Carascco czy inne wymysły ale szczerze mówiąc to bym sobie tego nie życzył.

D14 komentarzy: 272715.05.2019, 13:53

No właśnie, co z Bielikiem? Holding wraca, Chambers też. Moim zdaniem potrzebny jest prawdziwy skrzydłowy, a nawet dwóch! Wtedy rozwiąże się problem środkowych pomocników, którzy grają na skrzydłach xD

erykgunner (administrator) komentarzy: 1919 newsów: 128815.05.2019, 13:52

@Sobieski14 napisał: "Po całkowicie zbędny"

Przecież my nie mamy żadnego prawego obrońcy. Bellerin nie potrafi bronić i jest bardziej cofniętym skrzydłowym, niż obrońcą. AMN gra na tej pozycji z przymusu, a Jenkinson to parodia piłkarza.

@Sobieski14 napisał: "Lo tylko jeśli sprzedamy Kolasinaca"

Tu to samo. Kolasinac średnio broni, a Monreal z racji wieku i spadku motoryki będzie pewnie częściej grać jako boczny środkowy.

Wiadomo, że nie mamy kasy na wszystkie braki, ale nie rozumiem jak można pisać, że "dwóch bocznych obrońców to bezsens".

Gryzek komentarzy: 283215.05.2019, 13:48

Kroenke Out

Cartman_KG komentarzy: 53515.05.2019, 13:46

@Sobieski14: Prawych obrońców nigdy za dużo. Pamiętaj... potrzeba ich WINCYJ!!!

Sobieski14 komentarzy: 429515.05.2019, 13:19

Dwóch bocznych obrońców to bezsens.
Lo tylko jeśli sprzedamy Kolasinaca. Po całkowicie zbędny.

Śo, śp i skrzydło przynajmniej jedno to jest mus. Inaczej syf

BarcArsenal komentarzy: 48615.05.2019, 13:14

Czyli nasza prawdopodobna formacja to 4 3 1 2

3 pomocnikow to pewnie:
-Torreira
-Xhaka
-b2b może taki Isco

Ozil za plecami Auby i Lacazette,

Pytanie tylko kogo kupić do obrony bo to może zaważyć nie tylko na następnym ale i następnych sezonach skoro mamy takie problemy z finansami

Cartman_KG komentarzy: 53515.05.2019, 13:13

@GunnerKaspi: Manolas xD o kurde ale poleciałeś kolego - nie dość, że drogi to cienki jak sik pająka. Oglądam czasem serie A i na tyle meczów ile widziałem Romy to ten chłop to jest taki Xhaka środka obrony xD

cwalin komentarzy: 144215.05.2019, 13:12

Mysle ze będą bardziej grać malolatami.Ten Saka jest ciekawy.Przy cieniznie finansowej to jest konieczność.Kto wie może to wyjdzie na dobre.

Barney komentarzy: 1236715.05.2019, 13:11

Rozumiem LM co ma do tego Adidas 40mln z adidasem czy bez bo dziwnie to orstein wyjasnia

melek90 komentarzy: 51215.05.2019, 13:10

Ze Svenem te 40 milionów to byłoby jak 400.

Jacek1s komentarzy: 211315.05.2019, 13:10

To jest 40 milionów + to co z umowy z Adidasem, czyli 100 milionów około.

thide (redaktor) komentarzy: 28955 newsów: 71915.05.2019, 13:05

Dramat. Żeby utrzymać tych graczy...

El_Artillero komentarzy: 5415.05.2019, 13:04

Jeśli to prawda, że priorytetem jest stoper i b2b to jestem bardzo zadowolony, bo te pozycje u nas najbardziej kuleją. Kościelny jest wiekowy, Sokratis dobrze sobie radzi ale trochę z niego tykająca bomba. Xhaka w ogóle nie powinien być piłkarzem, a guendo musi się od kogoś uczyć. Atak mamy i tak znośny więc przy okrojonym budżecie skrzydło może poczekać

Jack_Herrer komentarzy: 2820 newsów: 19215.05.2019, 13:02

Dopóki nie wyjaśni się kwestia LM, to możemy sobie gdybać razem z Ornsteinem.

piter1908 komentarzy: 453415.05.2019, 13:02

wszyscy wydają kase żeby jak najszybciej wrócić do LM i zbierać konkretne zyski a my sknerzymy i staczamy się coraz niżej....

pauleta19 komentarzy: 40841 newsów: 115.05.2019, 12:48

40 mln? Który mamy rok? 2009?

Marcinafc93 komentarzy: 1905415.05.2019, 12:45

Na obronę to Konate by się idealnie nadawał, co z tego że ma 19 lat jak jest wyjadaczem.

PtoOk komentarzy: 84215.05.2019, 12:38

@softgreat: tylko ten obrońca z Getafe to ma 176 cm wzrostu, więc nie wiem jakby sobie w lidze angielskiej poradził ...

GunnerKaspi komentarzy: 3315.05.2019, 12:28

Żeby powalczyć w LM w przyszłym sezonie(jeśli awansujemy i biorąc pod uwagę możliwość ściągnięcia 3 nowych grajków) widziałbym to tak:

4-2-3-1

Leno
Bellerin - Sokratis - Manolas - Kolasinac
Torreira - Rabiot
Aubameyang - Ozil - Carrasco
Lacazette

filo94 komentarzy: 5441 newsów: 215.05.2019, 12:28

Nie jest źle... Najważniejsze to będzie zakwalifikować się do Ligi Mistrzów! Wtedy będą wzmocnienia, wierzę w to :P

P29LJ komentarzy: 67915.05.2019, 12:27

Fajnie, że oprócz Nelsona nie Mamy skrzydłowych, bo Iwobi nie jest na poziomie Arsenalu. Więc jak dla mnie ŚO i skrzydłowy to priorytety

mar12301 komentarzy: 2094415.05.2019, 12:23

40 mln, gruba kasa na średniego ŚO.

Finansowe Fair Play nie groziło nigdy temu klubowi... XDD

Kanonier_23134 komentarzy: 815.05.2019, 12:21

Na Pazdana Starczy

Skotii komentarzy: 589 newsów: 815.05.2019, 12:21

@softgreat: Inny obrońca i nie byłoby tak źle.

Majk_el komentarzy: 2415.05.2019, 12:16

Bukayo Saka! Liczę na Ciebie ziomek!

Dominik11 komentarzy: 1572815.05.2019, 12:13

40 mln i weź tu walcz o coś poważnego

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz czerwca wybór redaktorów
7.67
Gracz czerwca wybór użytkowników Eddie Nketiah
Eddie Nketiah
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna