Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR!

Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR! 27.10.2012, 18:44, Kuba Tomaszkiewicz 1933 komentarzy

Najważniejszą informacją dla kibiców Kanonierów przed spotkaniem był powrót Bacary'ego Sagny, a zwłaszcza Jacka Wilshere'a, nowej dziesiątki Arsenalu, jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Anglii. Mieli oni pomóc zakończyć beznadziejny wręcz okres drużyny z The Emirates. Po słabym meczu na Carrow Road i kompromitacji w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, Kanonierzy zmierzyli się w derbach Londynu z Queens Park Rangers!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Od początku wyrysowała się duża przewaga gospodarzy. Napędzani przez tercet Arteta-Wilshere-Cazorla i podłączających się Santosa oraz Sagnę nie pozwolili graczom z Loftus Road zbliżyć się do bramki Mannone.

W 8. minucie po niskim dośrodkowaniu Brazylijczyka i rykoszecie jednego z obrońców QPR, refleksem popisał się Julio Cesar. Najpierw instynktownie odbił piłkę ręką, a następnie w ekwilibrystyczny sposób wykopnął piłkę jak najdalej do przodu. Chwilę później dośrodkowywał Sagna, a Aaron Ramsey trafił głową w poprzeczkę.

Arsenal przeważał także w statystykach. Po 15 minutach podopieczni Wengera mieli 77 procent posiadania piłki.

Jack Wilshere potwierdził swoją dobrą grę w środku pola pierwszą ofensywną akcją. Po klepce z Santim Cazorlą młody Anglik oddał celny strzał, który z problemami obronił bramkarz QPR.

Po tej akcji nastąpiła krótka chwila dekoncentracji Arsenalu. Shaun Wright-Phillips i Jose Bosingwa poprowadzili kilka akcji prawym skrzydłem. Jednak "dominacja" podopiecznych Marka Hughesa skończyła się wraz z mocnym strzałem Girouda z ostrego kąta w 29. minucie. Znowu bez zarzutu Cesar.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy rzut rożny dla QPR, który zostanie odnotowany, oraz słaby strzał Andre Santosa. Gospodarze, mimo bezbramkowego remisu, zagrali dużo lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Warto dodać, że z trybun mecz obserwował Sir Alex Ferguson.

Druga połowa zaczęła się zupełnie tak samo jak pierwsza. Jednak w 48. minucie tętno wszystkich kibiców Arsenalu gwałtownie się podniosło. Jack Wilshere zwijał się z bólu po ostrym wejściu Estebana Granero. Na szczęście gracz z numerem 10 szybko wrócił do gry.

W 50. minucie bliski pokonania Cesara był napastnik QPR Bobby Zamora. Po chwili David Hoilett lobem pokonał Vito Mannone, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu, za kolejny, aczkolwiek dyskusyjny faul na Wisherze otrzymał Granero. Tak samo w 60. minucie został ukarany Giroud za czysty wślizg w piłkę. Sędzia Taylor rozgrywał tragiczne zawody.

Znowu nastąpił przestój w meczu. Arsene Wenger, żeby to zmienić, w 66. minucie dokonał pierwszej zmiany. Zmęczonego Wilshera zastąpił wracający po urazie klatki piersiowej Theo Walcott. Zaraz po tej zmianie bezproduktywnego Lukasa Podolskiego zmienił Gervinho.

Na pierwszą stuprocentową sytuację musieliśmy czekać do 75. minuty. Santi Cazorla znalazł się sam w odległości 10 metrów od bramki Julio Cesara, jednak zamiast profesorskiego wykończenia a la Thierry Henry, musieliśmy patrzeć, jak Hiszpan posyła piłkę podobnie do słynnego już karnego Sergio Ramosa w półfinale Ligi Mistrzów.

79. minucie nastąpił przełom. Po totalnie bezsensownym, żeby nie powiedzieć głupim kopnięciu M'bii w kapitana Arsenalu, Thomasa Vermaelena, obrońca QPR otrzymał czerwoną kartkę.

Tuż po tym kontuzjowanego Gervinho zmienił Andrej Arszawin.

To właśnie Rosjanin w 84. minucie rozpoczął akcję bramkową. Po jego dośrodkowaniu gracze Arsenalu musieli potwornie się namęczyć, aby strzelić bramkę. Cudowna interwencja Cesara, poprzeczka, wybicie z linii bramkowej i wreszcie Mikel Arteta wpakował piłkę do bramki.

Wydawałoby się, że Kanonierzy wpakują w derbach jeszcze kilka bramek. Próbowali Ramsey i Cazorla, jednak żaden z nich nie mógł znaleźć sposobu na byłego bramkarza Interu, który zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę Man of The Match.

Niespodziewanie w pięciu doliczonych minutach to gracze w biało-niebieskich koszulkach powinni strzelić bramkę. Najpierw po podaniu Taarabta okazji nie wykorzystał Granero, a po chwili Mackie przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się sam gwiazdor Barcelony Leo Messi. Gracz QPR minął Artetę, Santosa i Vermaelena, jednak nie był już w stanie pokonać Vito Mannone.

To, co kibice Kanonierów zobaczyli na The Emirates, mogło się podobać. Na uwagę zasługuje świetna gra Sagny i Wilshera. Niestety, Gervinho odniósł kontuzję, która wyglądała dość poważnie. Arsenal pokonał w derbach stolicy Queens Park Rangers 1-0!

Queens Park RangersRaport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 129.10.2012, 15:01

sry za powtórzenie w poprzednim komentarzu

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 129.10.2012, 14:56

już od dawna wiadomo, że sędziowanie w Anglii od dłuższego czasu jest na niskim poziomie. Szybkie tempo+presja+największe pieniądze=wiele błednych decyzji

Szogun komentarzy: 28576 newsów: 329.10.2012, 14:53

Jeśli już w tych klimatach to:Donnie Brasco jest rewelacyjny no i oczywiście Chłopcy z Ferajny czy Casyno za które się właśnie zabieram

berc1k komentarzy: 465 newsów: 129.10.2012, 14:52

jeśli to był minimalny kontakt to najwidoczniej się nie znam na piłce.
Zawodnik Liverpoolu wyprostowanymi rękoma wspierał się na obrońcy Evertonu, uniemożliwiając mu wyskok do piłki.

Takich faulów się nie gwiżdże? Nasz mecz z Newcastle lub Liverpoolem gdzie były dyktowane karne za walkę ciało w ciało.

karolzzr komentarzy: 43629.10.2012, 14:49

Po ciężkich zmaganiach wpadło 3 pkt, jest ok.

maniek56 komentarzy: 300729.10.2012, 14:47

Polecam "Dług", jak dla mnie świetny film.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 129.10.2012, 14:46

@pronik

Wspaniała wiadomość :)

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141429.10.2012, 14:46

Ja Ci polecam właśnie Nietykalnych. Oglądałem zarąbiste filmy i nie miałem ochoty ich oglądać 2 razy, a ten jest tak zarąbisty, że zaraz go chyba znowu obejrzę :D

tomekafc95 komentarzy: 413629.10.2012, 14:45

ma ktos link do bramki artety po polsku ??? do sciagniecia oczywiscie

pronik komentarzy: 517929.10.2012, 14:45

news.arseblog.com/2012/10/szczesny-trains-ahead-of-united-clash/

męski sport ,miłosc kibica

Szogun komentarzy: 28576 newsów: 329.10.2012, 14:44

50/50 świetny film na faktach.Tylko wersja z napisami bo lektor psuje cały film.

maciekbe komentarzy: 1245829.10.2012, 14:41

fajny film oparty na faktach ? Intouchables, Temple Grandin, Blow

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 629.10.2012, 14:38

Szukam tytułu jakiegoś fajnego filmu, który jest na prawdę godny polecenia. Dobrze by było, gdyby był oparty na faktach ;p

tomekafc95 komentarzy: 413629.10.2012, 14:26

ma ktos moze link do bramki po polsku ? do sciagniecia

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141429.10.2012, 14:26

Matko boska:
fakty.interia.pl/polska/news/dymisja-szefa-ncs,1857370,3

sport.interia.pl/raport-wybory-prezesa-pzpn/news-w-niedziele-boniek-zaczal-uzdrawiac-pilke,nId,644921

koleś rządzi nie wiem, może 5-6 dni(?) a już zrobił więcej niż pozostali. Może w końcu siedzi odpowiedni koleś na odpowiednim stołku. Wszyscy się go boją, jest pracowity i ma poukładane w głowie. Niby nic wspólnego PZPN z zamknięciem dachu nie miał, ale sądzę, że Boniek tam wtrąciił swoje 5 groszy do tej dymisji. No sam nie wiem co z tego wyjdzie, ale dobrze się zapowiada.

michal192837465 komentarzy: 765429.10.2012, 14:25

pronik Dobra wiadomość. Oby tylko Wojtek zagrał z MU.

mallen komentarzy: 2123929.10.2012, 14:24

@pronik

No właśnie?! Ja nic takiego nie widziałem.

pronik komentarzy: 517929.10.2012, 14:20

bylo jakies oficjalne info o kontuzji Gerwazego?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 129.10.2012, 14:05

nawet jak Szczęsny wróci to lepiej wystawić Vito na bramce w meczu z United. za wielki mecz jak na 1 po kontuzji

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 229.10.2012, 13:49

Nie wiem ile w tym prawdy, ale nie powiem dość ciekawe:

kwejk.pl/obrazek/1492262/machester-united-i-s%C4%99dziowanie.html

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1429.10.2012, 13:00

Clattenburg nie dość, że sędziował dla United i widocznie wydrukował mecz to jeszcze jest zwykłym rasistą i Chelsea wniosła oskarżenie na tego bezmózgiego oszusta bo obraził Johna Obi Mikela.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1429.10.2012, 12:57

@berc1k Po pierwsze faulu tam nie było na 100% bo to nie Hiszpania. Po drugie sędzia pokazał na spalony a nie na faul.

pajdi komentarzy: 378029.10.2012, 12:54

berc1k

To jest BPL tutaj takich faulów się nie gwiżdże, tym bardziej, że tam kontakt był minimalny. Sędzia odgwizdał spalonego, liniowy podniósł chorągiewkę.

pajdi komentarzy: 378029.10.2012, 12:53