Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR!

Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR! 27.10.2012, 18:44, Kuba Tomaszkiewicz 1933 komentarzy

Najważniejszą informacją dla kibiców Kanonierów przed spotkaniem był powrót Bacary'ego Sagny, a zwłaszcza Jacka Wilshere'a, nowej dziesiątki Arsenalu, jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Anglii. Mieli oni pomóc zakończyć beznadziejny wręcz okres drużyny z The Emirates. Po słabym meczu na Carrow Road i kompromitacji w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, Kanonierzy zmierzyli się w derbach Londynu z Queens Park Rangers!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Od początku wyrysowała się duża przewaga gospodarzy. Napędzani przez tercet Arteta-Wilshere-Cazorla i podłączających się Santosa oraz Sagnę nie pozwolili graczom z Loftus Road zbliżyć się do bramki Mannone.

W 8. minucie po niskim dośrodkowaniu Brazylijczyka i rykoszecie jednego z obrońców QPR, refleksem popisał się Julio Cesar. Najpierw instynktownie odbił piłkę ręką, a następnie w ekwilibrystyczny sposób wykopnął piłkę jak najdalej do przodu. Chwilę później dośrodkowywał Sagna, a Aaron Ramsey trafił głową w poprzeczkę.

Arsenal przeważał także w statystykach. Po 15 minutach podopieczni Wengera mieli 77 procent posiadania piłki.

Jack Wilshere potwierdził swoją dobrą grę w środku pola pierwszą ofensywną akcją. Po klepce z Santim Cazorlą młody Anglik oddał celny strzał, który z problemami obronił bramkarz QPR.

Po tej akcji nastąpiła krótka chwila dekoncentracji Arsenalu. Shaun Wright-Phillips i Jose Bosingwa poprowadzili kilka akcji prawym skrzydłem. Jednak "dominacja" podopiecznych Marka Hughesa skończyła się wraz z mocnym strzałem Girouda z ostrego kąta w 29. minucie. Znowu bez zarzutu Cesar.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy rzut rożny dla QPR, który zostanie odnotowany, oraz słaby strzał Andre Santosa. Gospodarze, mimo bezbramkowego remisu, zagrali dużo lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Warto dodać, że z trybun mecz obserwował Sir Alex Ferguson.

Druga połowa zaczęła się zupełnie tak samo jak pierwsza. Jednak w 48. minucie tętno wszystkich kibiców Arsenalu gwałtownie się podniosło. Jack Wilshere zwijał się z bólu po ostrym wejściu Estebana Granero. Na szczęście gracz z numerem 10 szybko wrócił do gry.

W 50. minucie bliski pokonania Cesara był napastnik QPR Bobby Zamora. Po chwili David Hoilett lobem pokonał Vito Mannone, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu, za kolejny, aczkolwiek dyskusyjny faul na Wisherze otrzymał Granero. Tak samo w 60. minucie został ukarany Giroud za czysty wślizg w piłkę. Sędzia Taylor rozgrywał tragiczne zawody.

Znowu nastąpił przestój w meczu. Arsene Wenger, żeby to zmienić, w 66. minucie dokonał pierwszej zmiany. Zmęczonego Wilshera zastąpił wracający po urazie klatki piersiowej Theo Walcott. Zaraz po tej zmianie bezproduktywnego Lukasa Podolskiego zmienił Gervinho.

Na pierwszą stuprocentową sytuację musieliśmy czekać do 75. minuty. Santi Cazorla znalazł się sam w odległości 10 metrów od bramki Julio Cesara, jednak zamiast profesorskiego wykończenia a la Thierry Henry, musieliśmy patrzeć, jak Hiszpan posyła piłkę podobnie do słynnego już karnego Sergio Ramosa w półfinale Ligi Mistrzów.

79. minucie nastąpił przełom. Po totalnie bezsensownym, żeby nie powiedzieć głupim kopnięciu M'bii w kapitana Arsenalu, Thomasa Vermaelena, obrońca QPR otrzymał czerwoną kartkę.

Tuż po tym kontuzjowanego Gervinho zmienił Andrej Arszawin.

To właśnie Rosjanin w 84. minucie rozpoczął akcję bramkową. Po jego dośrodkowaniu gracze Arsenalu musieli potwornie się namęczyć, aby strzelić bramkę. Cudowna interwencja Cesara, poprzeczka, wybicie z linii bramkowej i wreszcie Mikel Arteta wpakował piłkę do bramki.

Wydawałoby się, że Kanonierzy wpakują w derbach jeszcze kilka bramek. Próbowali Ramsey i Cazorla, jednak żaden z nich nie mógł znaleźć sposobu na byłego bramkarza Interu, który zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę Man of The Match.

Niespodziewanie w pięciu doliczonych minutach to gracze w biało-niebieskich koszulkach powinni strzelić bramkę. Najpierw po podaniu Taarabta okazji nie wykorzystał Granero, a po chwili Mackie przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się sam gwiazdor Barcelony Leo Messi. Gracz QPR minął Artetę, Santosa i Vermaelena, jednak nie był już w stanie pokonać Vito Mannone.

To, co kibice Kanonierów zobaczyli na The Emirates, mogło się podobać. Na uwagę zasługuje świetna gra Sagny i Wilshera. Niestety, Gervinho odniósł kontuzję, która wyglądała dość poważnie. Arsenal pokonał w derbach stolicy Queens Park Rangers 1-0!

Queens Park RangersRaport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.10.2012, 17:26

Ramos wśród kandydatów do złotej piłki :| Ku***

MM10 komentarzy: 67529.10.2012, 17:16

Sorki, za podwójny ;)

Almunia, Arteta, Cazorla, Fabregas, Reyes, Miquel, Merida. Mieliśmy więcej Hiszpanów?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.10.2012, 17:15

maciek~

Isco trzeba kupić już nawet teraz.. bo z dnia na dzień jest coraz bliżej podpisania nowego kontraktu. Jeśli dalej będzie grał tak jak teraz to w letnim będzie biło się o niego City, Chelsea, UTD i Tottki, a są to kluby, które pieniężnie nie możemy przebić.

maciej598598 komentarzy: 184529.10.2012, 17:13

skoro tu piszecie o transferach to dla mnie
zimą kupujemy Adriana, Theo podpisuje nowy kontrakt a latem kupujemy Zahę, isco i nikt z kluczowych graczy nie odchodzi i jest dobrze jak dla mnie;)

grzybek88 komentarzy: 69229.10.2012, 17:09

kanonierzy.com/shownews_id-27475_Data-meczu-z-Reading.shtml

jutro na necie transmisja na bank będzie, Sky Sports ma transmitować...

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.10.2012, 17:06

Arsenal23,
to zawodnik wart min. 30 mln :) a szczególnie dlatego, że gra w Porto..

jedynym możliwym skrzydłowym na lata to Isco.. zaledwie 17mln, jeśli kontraktu nie przedłuży..

mskafc komentarzy: 579629.10.2012, 17:01

Red Army ‏@RedArmy49
Tomorrow, Szczesney, Walcott, Eisfeld and Gnabry all START

profil RedArmy to rzetelne zrodlo? Kojarzysz cos?

mskafc komentarzy: 579629.10.2012, 16:58

conrado

Ups, nie doczytalem, przepraszam :D To akurat z facebooka, ale mam tyle tam fanpejdzow, ze nie pamietam, ktore jest rzetelne, a ktore nie :/

mskafc komentarzy: 579629.10.2012, 16:57

conrado

a co masz do moich twitterowych zrodel? Ostatnio wklejalem, ze bac i wilshere zaczynaja w pierwszej XI i co ? :P to akurat z facebooka

AFC1208 komentarzy: 137029.10.2012, 16:56

Fuentes

Ale czy ja każe Ci sie zachwycac naszą grą ? Teraz mamy piłkarzy , jakich mamy i marudzeniem , ze kiedys gralismy ladnie, a teraz przecietnie tego nie zmienisz. Piłkarze wlasnie teraz potrzebuja wsparcia , zeby wzniesc sie na wyzszy poziom. a nie marudzenia i wychodzenia z meczu przed 90 min tak jak było w ostatnich meczach.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 129.10.2012, 16:51

GunnerForLife, chyba jest

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 129.10.2012, 16:50

Arsenalfcfan, ostatniego meczu pucharowego tez nie bylo na necie? ;o

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.10.2012, 16:50

Kupmy Jamesa Rodrigueza i mamy spokój na 10 lat ze skrzydłowym.

marzenia

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 129.10.2012, 16:49

Acolt, sportklub juz nie transmituje meczow pucharow pilki angielskiej

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.10.2012, 16:49

Acolt, jeśli znajdziesz na necie to będziesz dobry :)
SportKlub już nie wykupuje meczów pucharowych.

Chyba trzeba zainwestować w Arsenal Player :P

GunnerForLife komentarzy: 335529.10.2012, 16:49

Jest szansa na powrót Ox'a i Gibbs'a na sobotę?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.10.2012, 16:48

Shinev, jedynie co da rade to przeglądnąć jego mecze na youtubie. Chodzi mi o jego ruchy, z których można zobaczyć, że dość podobnie się porusza :P

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 629.10.2012, 16:45

Będzie transmisja na Sportklubie czy nie? Trzeba się męczyć na necie?:P

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 129.10.2012, 16:38

Conrado888, tego sie mozna bylo domyslic i bez twitterow ;p Wenger musi przetestowac Wojtka i Walcotta, dac pograc Gnabryemu i Eisfeldowi no i przetestować Arszawina, który pewnie też wyjdzie w podstawie.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.10.2012, 16:37

@Arsenalfcfan

A kiedy Ty go w akcji widziałeś? ;o

Ja nie wiem, ale do Gervinho raczej podobny nie jest. Nasz Iworyjczyk jest jedyny w swoim rodzaju, nie widziałem jeszcze nikogo kto gra w ten sposób (a przynajmniej z takim skutkiem, bo dryblerów jest pełno).

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.10.2012, 16:33

Ale dzisiaj newsów przybyło :) tak tylko wspomnę o jednym.. czy Wy uważacie, że ten Zaha to jakiś świetny grajek? bo wg. mnie to zawodnik podobny do Gervinho.. a takich nam starcza.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.10.2012, 16:31

mskafc > pewne to Twoje twitterowe źródło? ;p

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141429.10.2012, 16:29

mskafc
dobra wiadomość, chociaż mam nadzieję, że Theo nie będzie grał całe 90 min

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.10.2012, 16:25

To że tracimy mało goli oznacza że mamy dobrą obronę? A więc Mannone wciąga nosem Harta? ;o

Fuentes komentarzy: 15029.10.2012, 16:22

@AFC1208

Kibic to też konstruktywna krytyka - nie można patrzeć na na niebieski dom i mowić, ze jest czerwony - nie będę się na siłe zachwycał grą Arsenalu skoro wiem, ze graja znacznie poniżej możliwości i wymagań - mam prawo byc sfrustrowany skoro taki klub męczy się z druzynami, które powinien zjadać (Norwich , QPR ) , kolejny sezon w którym walczym to top4

mskafc komentarzy: 579629.10.2012, 16:21

Tomorrow Szczesny, Walcott, Thomas Eisfield - FC Arsenal and Gnabry all START
Yesss Eisfeldddd!!!

vinio komentarzy: 254729.10.2012, 16:20

co jak co ale obrone wyzywać i pomoc to jest po prostu śmiech na sali chłopaki stracili najmniej bramek w lidze nie pamiętam aby tak obrona dobrze grała to trzeba przecież po gimbusować na forum bo jak by to inaczej było

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.10.2012, 16:19

mój typ na jutro:

Martinez - Jenkinson, Koscielny, Djourou, Miquel - Coquelin, Frimpong - Eisfeld, Arshavin, Gnabry - Walcott

chciałbym zobaczyć Chamakha ale nie ma go na żadnym ze zdjęć więc pewnie jutro nie zagra.

maciej598598 komentarzy: 184529.10.2012, 16:19

gramy jutro czy w środe?

vinio komentarzy: 254729.10.2012, 16:18

juby931

idź z tego froum kretynie jak możesz debilu jeden narzekać na obronę no ręce opadają ***** cieżko zobaczyć w tabele, ja *******e co za fani *****i **** ide i tu nie wchodzę bo szkoda się ***** denerwować.

juby931 komentarzy: 21029.10.2012, 16:16

Bramka ze spalonego. Męczarnie z QPR i znowu dziecinne błędy w niektórych sytuacjach stoperów, które jakby niespodziewanie dobra interwencja Mannone skończyły by się fatalnie w skutkach. Oj coś czuje że mecz z Man Utd będzie bardzo ale to bardzo ciężki do przetrawienia :(

AtheneWins komentarzy: 6441 newsów: 229.10.2012, 16:14

Chamakha jutro warto by bylo przetowac.

vinio komentarzy: 254729.10.2012, 16:13

a wiadomo czy Szczęsny jutro będzie na ławie ?

mallen komentarzy: 2123829.10.2012, 16:08

Mam nadzieję, że jutro w pierwszej 11 zobaczymy takich graczy jak: Eisfeld, Gnabry, Frimpong i Arshavin.

vinio komentarzy: 254729.10.2012, 16:08

Arteta w lidze jest najlepszy na swojej pozycji. Jack wiadomo jak się zapowiada , Cazrola szkoda, ze nie wykorzystali jego asyst i nie zaliczył bramki z QPR bo jego statystyki były jedne z lepszych. Moim zdaniem to najlepszy transfer w lecie. Kagawa i Hazard to słabo jak na tą chwilę pewnie się cała trójka rozwinie w II rundzie albo w kolejnym sezonie i będą prze kozakami. Hazard po za tymi swoim sztuczkami nic nie zdziałał i mnie denerwuję bo trochę za dużo symuluję

kanonierosll komentarzy: 197929.10.2012, 16:05

to sędziowanie dla ManU tak mnie w****ia ze mi się to w głowie nie mieści. jedyne co mi się nasuwa na myśl to ten film. może troche przesadziłem.ale kwa zyjemy w takich czasach i to jest nie do pomyślenia żeby w takiej(bogatej)lidze sędziowało się w taki sposób od dawna już żenada.nie długo w gra na konsole pewnie sędziowie będą pomagać czerwonym lamusom na czele z ... judaszem
youtube.com/watch?v=ddUKHMLAckE

AFC1208 komentarzy: 137029.10.2012, 16:05

oczywiscie trzyma*

mallen komentarzy: 2123829.10.2012, 16:03

@Fuentes

Bez przedady!
Jeszcze Arteta-Cazorla-Wilshere pokażą co potrafią!

vinio komentarzy: 254729.10.2012, 16:03

Fuentes napisałem, że brakuje jakiegoś kreatywnego napastnika bo moim zdaniem Theo i AOC to super skrzydłowi Pedro Valencia czy Di Maria nie są od nich lepsi, skrzydłowy to specyficzna pozycja 1 mecz dobry 3 słabsze tak na niej bywa oprócz Maty :), ale Hazard czy nawet Nasri który gra w City czasem na skrzydle nie grają rewelacji a nazwiska wielkie. Poldi to nie skrzydłowy on tam nie namiesza, za mało dynamiczny. Brakuje takiego Robina niestety, on bramki z niczego potrafił robić.

AFC1208 komentarzy: 137029.10.2012, 16:02

Fuentes

Zawsze mozna przerzucic sie na Real czy Barcelone. Nimi zachwyca sie cały swiat, wiec nic Cie tu nie czyma, Prawdziwy kibic wspiera swoja druzyne również w ciezkim okresie, a nie tylko marudzi, ze kiedys było lepiej.

Fuentes komentarzy: 15029.10.2012, 15:54

Już wolalem jak tracili w meczu nawet 3 bramki, ale potrafili zdobyć wtedy 4 - ich grą zachwycał się cały świat, a teraz co mamy ? Z tyłu albo 0 albo coś wpadnie, a z przodu ...0 . W ostatnich 4 meczach strzelili 2 bramki - z czego jedną ze spalonego i wcisniętą na siłę i w przewadze jednego gracza. Ile w tych 4 meczach mieliśmy sytuacji 100% ? Może drugie tyle co bramek - z 5? Z drużyny która cieszyła oko swoimi atakami stalismy się betonem nie potrafiącym grac do przodu

vinio komentarzy: 254729.10.2012, 15:39

Obrona jest super a kto mówi, że jest słabo ten ma mało pojęcia ja nie rozumiem Was... to jest nie możliwe aby wszystko obronili, mamy najlepszą obronę widać to po pierwszych 9 kolejkach..Nawet Barca traci bramki ze słabiakami, nie da się zawsze zagrać na 0 z tyłu czy to do niektórych dotrze?. Jedyne co nam trzeba to wzmocnienie ataku bo jeden Giroud to za mało spełnić oczekiwania po Robinie się nie da no chyba, że Falcao ale takiemu Joveticowi czy Dzeko nie wiele brak

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10329.10.2012, 15:36

Manchester United vs Arsenal Promo

youtube.com/watch?v=tjyitIwgOnY&feature=plcp

Fuentes komentarzy: 15029.10.2012, 15:33

Ten ostatni akapit autora wpisu to jakaś pomyłka... Mecz mógł się podobać?? Gorszą żenade można bylo chyba obejrzec tylko z Norwich. Autorowi polecam oglądanie meczów, a nie wpisywanie tekstu na podstawie wyników z Livescore

tomekafc95 komentarzy: 413629.10.2012, 15:25

daja nasz mecz w orange dla chetnych teraz

mallen komentarzy: 2123829.10.2012, 15:09

Przez to, że TV5 jest kapitanem to w meczu PL czy LM nie zobaczymy zapewne duetu:
Mertesacker - Kościelny

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 129.10.2012, 15:07

W sumie TV5 w meczach z Shalke i Norwich nie pokazał jaj i nie dał tego ducha drużynie :(, ale da radę: )

mallen komentarzy: 2123829.10.2012, 15:02

Arteta mi bardziej pasuje na kapitana niż TV5. Z wypowiedzi piłkarzy też wynika, że to Mikel ma największy wpływ na ncih i to on jest dla nich przykładem do naśladowania.