Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR!

Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR! 27.10.2012, 18:44, Kuba Tomaszkiewicz 1933 komentarzy

Najważniejszą informacją dla kibiców Kanonierów przed spotkaniem był powrót Bacary'ego Sagny, a zwłaszcza Jacka Wilshere'a, nowej dziesiątki Arsenalu, jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Anglii. Mieli oni pomóc zakończyć beznadziejny wręcz okres drużyny z The Emirates. Po słabym meczu na Carrow Road i kompromitacji w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, Kanonierzy zmierzyli się w derbach Londynu z Queens Park Rangers!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Od początku wyrysowała się duża przewaga gospodarzy. Napędzani przez tercet Arteta-Wilshere-Cazorla i podłączających się Santosa oraz Sagnę nie pozwolili graczom z Loftus Road zbliżyć się do bramki Mannone.

W 8. minucie po niskim dośrodkowaniu Brazylijczyka i rykoszecie jednego z obrońców QPR, refleksem popisał się Julio Cesar. Najpierw instynktownie odbił piłkę ręką, a następnie w ekwilibrystyczny sposób wykopnął piłkę jak najdalej do przodu. Chwilę później dośrodkowywał Sagna, a Aaron Ramsey trafił głową w poprzeczkę.

Arsenal przeważał także w statystykach. Po 15 minutach podopieczni Wengera mieli 77 procent posiadania piłki.

Jack Wilshere potwierdził swoją dobrą grę w środku pola pierwszą ofensywną akcją. Po klepce z Santim Cazorlą młody Anglik oddał celny strzał, który z problemami obronił bramkarz QPR.

Po tej akcji nastąpiła krótka chwila dekoncentracji Arsenalu. Shaun Wright-Phillips i Jose Bosingwa poprowadzili kilka akcji prawym skrzydłem. Jednak "dominacja" podopiecznych Marka Hughesa skończyła się wraz z mocnym strzałem Girouda z ostrego kąta w 29. minucie. Znowu bez zarzutu Cesar.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy rzut rożny dla QPR, który zostanie odnotowany, oraz słaby strzał Andre Santosa. Gospodarze, mimo bezbramkowego remisu, zagrali dużo lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Warto dodać, że z trybun mecz obserwował Sir Alex Ferguson.

Druga połowa zaczęła się zupełnie tak samo jak pierwsza. Jednak w 48. minucie tętno wszystkich kibiców Arsenalu gwałtownie się podniosło. Jack Wilshere zwijał się z bólu po ostrym wejściu Estebana Granero. Na szczęście gracz z numerem 10 szybko wrócił do gry.

W 50. minucie bliski pokonania Cesara był napastnik QPR Bobby Zamora. Po chwili David Hoilett lobem pokonał Vito Mannone, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu, za kolejny, aczkolwiek dyskusyjny faul na Wisherze otrzymał Granero. Tak samo w 60. minucie został ukarany Giroud za czysty wślizg w piłkę. Sędzia Taylor rozgrywał tragiczne zawody.

Znowu nastąpił przestój w meczu. Arsene Wenger, żeby to zmienić, w 66. minucie dokonał pierwszej zmiany. Zmęczonego Wilshera zastąpił wracający po urazie klatki piersiowej Theo Walcott. Zaraz po tej zmianie bezproduktywnego Lukasa Podolskiego zmienił Gervinho.

Na pierwszą stuprocentową sytuację musieliśmy czekać do 75. minuty. Santi Cazorla znalazł się sam w odległości 10 metrów od bramki Julio Cesara, jednak zamiast profesorskiego wykończenia a la Thierry Henry, musieliśmy patrzeć, jak Hiszpan posyła piłkę podobnie do słynnego już karnego Sergio Ramosa w półfinale Ligi Mistrzów.

79. minucie nastąpił przełom. Po totalnie bezsensownym, żeby nie powiedzieć głupim kopnięciu M'bii w kapitana Arsenalu, Thomasa Vermaelena, obrońca QPR otrzymał czerwoną kartkę.

Tuż po tym kontuzjowanego Gervinho zmienił Andrej Arszawin.

To właśnie Rosjanin w 84. minucie rozpoczął akcję bramkową. Po jego dośrodkowaniu gracze Arsenalu musieli potwornie się namęczyć, aby strzelić bramkę. Cudowna interwencja Cesara, poprzeczka, wybicie z linii bramkowej i wreszcie Mikel Arteta wpakował piłkę do bramki.

Wydawałoby się, że Kanonierzy wpakują w derbach jeszcze kilka bramek. Próbowali Ramsey i Cazorla, jednak żaden z nich nie mógł znaleźć sposobu na byłego bramkarza Interu, który zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę Man of The Match.

Niespodziewanie w pięciu doliczonych minutach to gracze w biało-niebieskich koszulkach powinni strzelić bramkę. Najpierw po podaniu Taarabta okazji nie wykorzystał Granero, a po chwili Mackie przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się sam gwiazdor Barcelony Leo Messi. Gracz QPR minął Artetę, Santosa i Vermaelena, jednak nie był już w stanie pokonać Vito Mannone.

To, co kibice Kanonierów zobaczyli na The Emirates, mogło się podobać. Na uwagę zasługuje świetna gra Sagny i Wilshera. Niestety, Gervinho odniósł kontuzję, która wyglądała dość poważnie. Arsenal pokonał w derbach stolicy Queens Park Rangers 1-0!

Wenger o kontuzjach w zespole -
-Gervinho miał wczoraj prześwietlenie . Jak narazie nie znamy szczegółów na ile wypada
-Szczęsny nie jest gotowy na mecz z Reading
-Chamberlain jest niedostępny na mecz z Reading
-Ponadto nie ma żadnej nowej kontuzji oprócz tej Gervinho.

AFC_JUVE_FAN komentarzy: 57129.10.2012, 23:34

Hans_zimmer
np u mnie czy u Ramsi?
bo my chyba ustalaliśmy skład ogólnie nasz najlepszy, nie na jutro, przynajmniej ja.

Hans_Zimmer komentarzy: 594529.10.2012, 23:31

AFC_JUVE_FAN widziałem już kilka takich proponowanych składów ;)

MajsterLM komentarzy: 124929.10.2012, 23:27

Wg mnie Ramsey powinien być kimś takim u nas jak cziczarito w mu ,większość jego lepszych występów kojarzy mi się z sytuacjami gdy wchodził z ławki

Orandzo komentarzy: 338029.10.2012, 23:18

ramsey wchodzi z lawki zeby arsenal przegral wygrany mecz

AFC_JUVE_FAN komentarzy: 57129.10.2012, 23:16

HansZimmer
a kto ich wystawia??

Hans_Zimmer komentarzy: 594529.10.2012, 23:12

tak, najlepiej wystawić jacka, artete, rose i cazorle do składu i ich kacić co mecz aż padną na mordki.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50329.10.2012, 23:05

Mam nadzieje, ze będę go mógł gdzieś zobaczyć.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 129.10.2012, 23:02

Powinna być, skoro biją się 2 drużyny z PL :P

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50329.10.2012, 23:00

@Marzag: Dobre. ;) To będzie gdzieś transmisja ? ;D

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 129.10.2012, 22:59

Camillo144, Ba, już cały mecz do ściągnięcia jest, ja właśnie drugą połowę ściągam ;d

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148929.10.2012, 22:33

Ktoś chętny na jakiś zakład o jutrzejszy mecz? Kto pierwszy strzeli, jaki będzie wynik?

maniek56 komentarzy: 300729.10.2012, 22:32

Gnabry musi dostać 90 minut. Chciałbym też zobaczyć Arszawina jako cofniętego napastnika.

Tak w ogóle to orientuje się ktoś czy nasz jutrzejszy mecz będzie w tv? fajnie byłoby zobaczyć młodzież w akcji.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 129.10.2012, 22:32

Ja też liczę na Giroud, on za dobrze wygląda na boisku żeby nie zacząć strzelać ;p

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.10.2012, 22:31

Skoro jest miejsce dla Ramseya, Wilshera, Cazorli i Artety w składzie to wydaje mi się proste to, że Rosicky będzie grał za Ramseya.. po prostu często będą się wymieniać pozycjami..

co do transferów kto kogo najbardziej by chciał z możliwych to u mnie to tak wygląda:

Isco->Navas->Ben Arfa->Lopez.

Isco uniwersalny, ale tylko dlatego wole go od Navasa, bo ta choroba Navasa przedstawia go pod znakiem '?'.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.10.2012, 22:29

Marzag, Ramsey to tajna broń na drugą połowę :p

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148929.10.2012, 22:29

Ja bym jutro wystawił Giroud'a na atak. Jest duże prawdopodobieństwo, że strzeli, podniesie sobie gość morale. Poza tym chciałbym zobaczyć Gnarby'ego i Martineza.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 129.10.2012, 22:27

Ramsi, A gdzie miejsce dla Ramseya w tym składzie? :P

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 229.10.2012, 22:25

Ramsi

Theo na szpicy?? A gdzie Podolski?? To że teraz się opuścił i nie ma formy to już taki AOC go wygryza? Dziwny ten skład.

JakubBurak13 komentarzy: 24829.10.2012, 22:24

ja bym do Arsenalu dokupił Boatenga z Milanu , Sakho z PSG i może jakiegoś napadziora może Cavani albo ktoś w stylu Aguero albo Ba

Ramsi komentarzy: 312929.10.2012, 22:22

--------------Szczęsny----------------------------
----------Sagna----Per----------Verma--------Gibbs--
--------------------Arteta-----Wilshere----------------
---AOC----------Rosa------------------Cazorla----
--------------------Theo--------------------------

Nasz najlepszy skład - jak wszyscy będą zdrowi (czyli na pewno nie w tym życiu)
Dziękuję
DOBRANOC

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 229.10.2012, 22:16

peciakk
Też się wiele razy rozczarowałam, ale tych momentów pozytywnych też nie brakowało. Zresztą nie wiem jak Ty, ale u mnie jest tak, że z reguły jak mam kijowy dzień to Arsenal przegrywa, a jak pozytywnie podchodzę do meczu to im też dobrze idzie. No, ale to są takie "przeczucia" przed meczem. Zresztą i tak nie potrafię w nich nie wierzyć, choćby nie wiem jak kiepsko grali.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 229.10.2012, 22:13

Marzag, rotacja wydaje się najlepszą opcją, ale szkoda z drugiej strony mieć jednego z tak świetnych graczy na ławce, gdzie obok na skrzydle będzie biegał sobie Gervinho oraz wiedząc jak Arsene często rotuje składem

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 129.10.2012, 22:09

madderns29, u nas też często schodzi na skrzydło ;p Ale w każdym razie uważam że najkorzystniejsza opcja to rotacja między Rosą i Santim

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.10.2012, 22:08

Chica10@
Przez 7 lat za Arsenalem wiele razy przejechałem się na pozytywnym myśleniu :p Lepiej się mile zaskoczyć niż fatalnie rozczarować.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 229.10.2012, 22:08

Marzag

W reprezentacji Hiszpaniii grają taki football, że w ogóle i tak nie ma żadnych rajdów skrzydłem. Takim prawdziwym skrzydłowym w Hiszpanii jest Pedro i Navas. Na razie i tak nie ma co gdybać jak to będzie z Rosą, bo nie wiadomo kiedy on wróci. To samo z Abou

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 229.10.2012, 22:07

peciakk
Może to i aż zbyt piękne, ale pozytywne myślenie nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie. Najwyżej później będzie bardziej boleć, ale wierzyć trzeba no..

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 129.10.2012, 22:04

madderns29, cazorla gra w reprezentacji na skrzydle ;p

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 229.10.2012, 22:03

LTG

Oczywiście, że uwzględniłęm, ale chodzi mi tu o te trio, które ma takie niesamowity ciąg na bramkę, którego teraz Arteta nie ma, bo jest to zupełnie inny typ piłkarza. Ale ta trójka + jeszcze Mikel to może być miazga. Tylko niewiadomo czy Wenger się zdecyduje na takie rozwiązanie. Rosa na skrzydle nie zawsze wyglądał dobrze, a z Cazorlą jeszcze nie wiadomo jak będzie wyglądał

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.10.2012, 22:01

Chica10@
Radzę zdjąć różowe okulary.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7229.10.2012, 21:59

Sadzanie Rosickiego na ławce to też marnotrawstwo. Wenger musi znaleźć miejsce dla Santiego i Rosy w składzie

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 129.10.2012, 21:51

Kurcze, jakieś chinole mi na gmaila wchodzą i próbują się włamać na konto w battlenet'cie :|

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 229.10.2012, 21:49

Tak widzę ten tydzień: gromimy Reading, Szczęsny wraca do bramki, wygrywamy z United, Walcott podpisuje kontrakt, no... i będzie naprawdę pięknie.

LoveTheGunners komentarzy: 914029.10.2012, 21:47

Cazorla na skrzydle to moim zdaniem marnotrawstwo, chociaz na pewno lepiej niz mialby tam grac Gerwazy

LoveTheGunners komentarzy: 914029.10.2012, 21:37

madderns

Artete uwzgledniles? bo to od niego zaczyna sie budowanie skladu

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 229.10.2012, 21:33

Chciałbym zobaczyć w tym sezonie jak najczęściej Rose, Cazorle i Wilshera obok siebie. Rosa bądź Cazorla jako taki fałszywy skrzydłowy, ale ta trójka była by zabójcza w ofensywie

LoveTheGunners komentarzy: 914029.10.2012, 21:32

youtube.com/watch?v=dsNYwI6lri4

hahaha , jakiez to prawdziwe :D

Bali komentarzy: 40929.10.2012, 21:16

@Mid tyle to wiem ;), tylko myślałem że może cos więcej wiecie bo nie czytam ostatnio komentarzy.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 21:15

Ja jestem ciekaw kiedy Rosa wróci do gry. Bardzo by nam się przydał.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 21:12

Bali

Tyle, że ma kontuzję.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141429.10.2012, 21:11

podpressingiem.wordpress.com/2012/10/28/sedzia-rasista-chelsea-zlozyla-skarge/

tak na marginesie jeszcze.... Co się dzieje w FA to ... nie wiem co powiedzieć -_-

Bali komentarzy: 40929.10.2012, 21:11

Wiadomo coś co z Gervinho?

vinio komentarzy: 254729.10.2012, 21:09

po co nam Isco on sobie nie poradzi w Anglii tak jak Oscar dla mnie jest bardzo dobry ale w Hiszpanii. Pomoc mamy kompletną jak już to jakiś młody talencik za rozśadną cene a nie 40 mil euro bez przesady. Priorytetem jest napastnik Ba albo Dzeko w nich widział bym na prawdę godnych zastępców Robina

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.10.2012, 21:06

Natomiast ja w przeciwieństwie do Mid'a chcę Isco, a do Adriana nie jestem przekonany. Fakt Adrian dobrze zapowiadał się gdy grał w młodzieżówkach, teraz ilekroć go obserwuję to mam wrażenie, że cierpi na syndrom Walcotta inaczej 'duch'a, czyli 4 dobre kontakty z piłką i tyle na całe 90 minut. Nie widzę w nim tego głodu piłki i wygrywania.

Isco to jest kozak techniczny. W wieku 20 lat ma jedną z lepszych technik w LaLidze z piłkarzy spoza FCB i RM. Piłkę prowadzi jakby miał na sznureczku, albo przyklejoną do buta.

triumphst666 komentarzy: 257429.10.2012, 21:04

Siemanko, wiecie moze czy mecz będzie jutro transmitowany? Bo jesli tym razem tak, to trzeba jakoś zaplanować czas pod spotkanie;)

Verminator97 komentarzy: 1490029.10.2012, 20:59

Np. Watt naprawdę dobrze się spisuje w Cholchester , mam nadzieję , że coś jeszcze z niego będzie.