Przed starciem ze Srokami: Newcastle vs Arsenal

Przed starciem ze Srokami: Newcastle vs Arsenal 26.10.2010, 20:09, Sebastian Czarnecki 934 komentarzy

Już jutro o godzinie 20:45 czasu polskiego, Arsenal podejmie na St. James Park drużynę z Newcastle w ramach czwartej kolejki Carling Cup. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco, bowiem oba zespoły w poprzedniej rundzie wyeliminowały silnych rywali. Kanonierzy gładko rozprawili się na White Hart Lane z odwiecznym rywalem - Tottenhamem - choć potrzebowali do tego dogrywki. Ostatecznie podopieczni Arsene Wengera zwyciężyli 4:1 po dwóch bramkach Nasriego, jednej Lansbury'ego i jednej Arszawina. Sroki natomiast zaskoczyły wszystkich, bowiem pokonanie Chelsea na Stamford Bridge nie należy do najłatwiejszych wyczynów, o czym już zdążyli przekonać się The Gunners. Newcastle zwyciężyło w tym meczu 4:3 po dwóch bramkach Ameobiego, jednej Rangera i jednej Ryana Taylora.

Patrząc na ostatnie wyniki obu ekip, wyraźnym faworytem w tym pojedynku będzie londyński Arsenal. Kanonierzy na razie zajmują drugą pozycję w lidze, tracąc pięć punktów do Chelsea. Tuż za ich plecami znajdują się obie ekipy z Manchesteru, które mają tyle samo punktów co Kanonierzy, aczkolwiek przegrywają z nimi różnicą bramek. Londyńczycy swoją świetną dyspozycję potwierdzili dwoma wysokimi wygranymi w zeszłym tygodniu. Najpierw odprawili z kwitkiem drużynę Szachtara, której zaaplikowali pięć bramek, a następnie zwycięsko wyszli z batalii na City of Manchester Stadium, gdzie gładko uporali się z The Citizens, pokonując ich 3-0.

Nieco inaczej wygląda sytuacja Newcastle, bowiem tegoroczny beniaminek Premier League zajmuje jak na razie dziewiątą pozycję w tabeli z dorobkiem jedenastu punktów. Ostatnim sprawdzianem Srok przed bitwą z Arsenalem było starcie z drużyną West Hamu, którą pokonali na Upton Park 2-1.

Obie drużyny rozegrały łącznie między sobą 165 spotkań. 65 razy wygrywały Sroki, jeden raz mniej Kanonierzy, a w pozostałych 36. spotkaniach padł remis. Ostatni pojedynek między Arsenalem i Newcastle miał miejsce 21.03.2009r., kiedy to podopieczni Arsene Wengera pokonali swoich rywali 3:1 na St. James Park. Tego dnia jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił nie grający już w Newcastle Obafemi Martins, zaś po jednym trafieniu dla Kanonierów zaliczył Nicklas Bendtner, Abou Diaby i Samir Nasri. Jeśli chodzi o Carling Cup, to w tych rozgrywkach obie ekipy spotkały się trzy razy, a za każdym razem zwycięsko wychodziła drużyna Arsenalu. Ostatni taki pojedynek miał miejsce w sezonie 2007/2008, a The Gunners zwyciężyłli na Emirates Stadium 2-0.

Jutrzejszy dzień będzie powrotem wielu rekonwalescentów. W pierwszym składzie Kanonierów z pewnością ujrzymy Theo Walcotta i Nicklasa Bendtnera, którzy pojawili się na ostatnie dziesięć minut w ostatnim meczu. Bardzo możliwy jest także występ Laurenta Koscielny'ego, który do pełni zdrowia wrócił całkiem niedawno, ale był już w kadrze na mecz z Manchesterem City. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, to wskutek kontuzji na pewno nie znajdzie się miejsca w składzie dla Robina van Persiego, Aarona Ramseya, Thomasa Vemaelena, Emmanuela Frimponga i Manuela Almunii. Problemy zdrowotne hiszpańskiego golkipera mogą być szansą dla Wojtka Szczęsnego, który ma szansę pierwszy raz stanąć między słupkami swojej drużyny w obecnym sezonie. Arsene Wenger może dać odpocząć będącemu w świetnej dyspozycji Łukaszowi Fabiańskiemu i postawić na innego Polaka, który coraz bardziej domaga się gry w pierwszym zespole.

O wiele lepiej wygląda sytuacja w drużynie prowadzonej przez Chrisa Hughtona. Do kadry meczowej powraca nie tylko Alan Smith, ale także Sol Campbell - były gracz Arsenalu. Jeśli chodzi o kontuzje, to jedyną pewną informacją jest fakt, że w spotkaniu na pewno nie ujrzymy Hatema Ben Arfy, który niedawno doznał złamania nogi po niebezpiecznym wejściu Nigela De Jonga z Manchesteru City.

Typ Kanonierzy.com: 1-3

Capital One CupNewcastle United autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
dt12345 komentarzy: 45627.10.2010, 22:47

No to pośrednio jesteśmy lepsi od Chelsea, bo wygraliśmy ze Srokami, a oni przegrali i jeszcze wygraliśmy z City, z którymi oni też przegrali ;)

Arkadius92 komentarzy: 169827.10.2010, 22:44

WHU gra dogrywkę. a więc dla nas to bardzo dobrze przed meczem z nimi, niech się zmęczą troche i też dostaną baty :)

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 327.10.2010, 22:44

Szczęsny to będzie bramkarz.Ustawia obrońców, broni pewnie i ma wysokie umiejętności.

Henry1855 komentarzy: 74727.10.2010, 22:43

Dobrze ze trafiali nasi rekonwalestenci, bedzie z nich pozytek dla pierwszej druzyny:)

Dominika93 komentarzy: 293727.10.2010, 22:42

sorka za 2 komentarze ...

noo i oby takie mecze częściej rozgrywać :) cieszę sie z tego wyniku :)

JohnyArsl komentarzy: 26727.10.2010, 22:41

Będzie niezła walka o bluze z numerkiem 1 w tym sezonie tyle, że ona będzie sie toczyć między dwoma polakami

Henry1855 komentarzy: 74727.10.2010, 22:40

Drugi mecz z rzedu bez straty gola tez cieszy

leecoaster komentarzy: 10927.10.2010, 22:40

i takie wyniki mogą być co mecz:)

Barney komentarzy: 2091427.10.2010, 22:40

Mówiłem po 1 połowie, że w 2 zagrają o niebo lepiej i tak się stało. Trzeba powiedziec, że ze Szczęsnego będą ludzie.

Dominika93 komentarzy: 293727.10.2010, 22:39

Brawo dla Wojtka, na prawdę świetny mecz :)

MarcinKanonier komentarzy: 133127.10.2010, 22:39

milo bylo ide spac :D Go go Gunners

fabregas1987 komentarzy: 2579227.10.2010, 22:39

super Arsen al w II polowei, brawo znowu czyste konto Polaka, a to cieszy ...

KONIEC!!!

Nienawidzę takich jak Barton. I jeszcze Cesca.
Sczęsny znów broni. :D

soren_vanpersie komentarzy: 14227.10.2010, 22:38

ahaaa, szczesny XD

Henry1855 komentarzy: 74727.10.2010, 22:37

Jak nie teraz to w nastepnym jego wystepie;)

Xdkarol komentarzy: 98827.10.2010, 22:37

Bardzo dobra 2 połowa! Aż chce się oglądac takie akcje i wykończenia. Wojtek rozegrał dobry mecz pomimo jednego błędu który obył się bez konsekwencji. To teraz czas na Młotów!

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34127.10.2010, 22:37

Dostał kartke i idiota jeszcze sie cieszy..

Dominika93 komentarzy: 293727.10.2010, 22:36